Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Огромно благодаря, сетих се още нещо зарядно за телефона и камерата, както и допълнителна батерия и още един телефон проблем ли са и преходник за контакт. Пътувам за Рим и някъде прочетох, че трябва да си нося преходник, защото контактите им били различни от нашите.

Връзка към коментар

В Барселона на 12 декември ми взеха един дезодорант 150 мл. . Интересното е ,че бяха два във 2 багажа. Другият мина.

Парфюми по 100 мл. също минаха. Знам за тези 150 мл. ,но беше по-дребен визуално и изобщо не погледнах колко мл. е !

 

mishenceto , няма проблеми за зарядно и допълнителна батерия. Преходник в Рим не ми бе необходим.

 

Редактирано от Dublin
Връзка към коментар
преди 2 минути , mischenceto каза:

Огромно благодаря, сетих се още нещо зарядно за телефона и камерата, както и допълнителна батерия и още един телефон проблем ли са и преходник за контакт. Пътувам за Рим и някъде прочетох, че трябва да си нося преходник, защото контактите им били различни от нашите.

Не са проблем.

Повечето контакти в Италия нямат нужда от преходник.

Връзка към коментар
преди 2 часа, mischenceto каза:

Огромно благодаря, сетих се още нещо зарядно за телефона и камерата, както и допълнителна батерия и още един телефон проблем ли са и преходник за контакт. Пътувам за Рим и някъде прочетох, че трябва да си нося преходник, защото контактите им били различни от нашите.

За зарядното на телефона няма да ти трябва преходник (направени са максимално стандартно за цяла Европа), но на лаптопа щепсела влиза трудно и за него специално аз ползвам преходник. Стандартът на италианците е малко по-различен (всъщност там са цели два стандарта), понякога се прецаква контакта от дърпане на европейски щепсели от него, а понякога колкото и да натискаш, машинката не се зарежда - просто ток не стига до нея.

Преходник купих от Щайнбергер за два лева, по спомени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зарядно за телефон не е проблем, но внимавайте със зарядните за лаптоп, че мъжът ми миналата година ни спретна емоции на Кьолн-Бон като забравил да извади зарядното на лаптопа... :lol: Извадил лаптопа, но не и зарядното... Съответно на скенера се вижда едно "кюлче" и намотан кабел... :O Немците пощуряха... Гледат лошо, придърпаха ни настрани "Този багаж ваш ли е?!" Мъжът ми обяснява, че това е зарядното за лаптопа, искаше да го извади, те не му дават да пипа сака... Чакахме 15-20 минути да се появи шефът на охраната, та пак въпроси, вземане на натривки... А цялата опашка вперила поглед в нас, сякаш сме терористи! :wacko:

 

Та представяйте си и как изглежда багажът ви на рентген, освен всичко друго... :lol:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , chandni каза:

Зарядно за телефон не е проблем, но внимавайте със зарядните за лаптоп, че мъжът ми миналата година ни спретна емоции на Кьолн-Бон като забравил да извади зарядното на лаптопа... :lol: Извадил лаптопа, но не и зарядното... Съответно на скенера се вижда едно "кюлче" и намотан кабел... :O Немците пощуряха... Гледат лошо, придърпаха ни настрани "Този багаж ваш ли е?!" Мъжът ми обяснява, че това е зарядното за лаптопа, искаше да го извади, те не му дават да пипа сака... Чакахме 15-20 минути да се появи шефът на охраната, та пак въпроси, вземане на натривки... А цялата опашка вперила поглед в нас, сякаш сме терористи! :wacko:

 

Та представяйте си и как изглежда багажът ви на рентген, освен всичко друго... :lol:

...което ми напомни как веднъж бях подредила цяла найлонова торба със зарядни - лаптоп, телефон, фотоапарат, непомнякаквобешеоще :biggrin: Ама много старателно подредени! И ръчният ми багаж го отделиха за детайлна проверка. Аз гледам тъпо защо - ама имало защо дето викаш... :lol: 

П.П. Никога не са ми правили проблем за зарядно на лаптоп - аз вече не нося лаптоп при скитания, само при служебни командировки. И никога не съм го вадила - просто не знаех, че може да е проблем. Но този случай го помня :) 

Връзка към коментар
преди 52 минути , Rainy каза:

...което ми напомни как веднъж бях подредила цяла найлонова торба със зарядни - лаптоп, телефон, фотоапарат,

Което пък напомни на мен подобен случай, обаче на всичко отгоре в бързината на опаковане сме забравили швейцарско ножче вътре при въпросните кабели. А още по-забавното беше, че в същия ръчен багаж имаше ей такова подобно нещо, което няма нужда да обяснявам на какво прилича:

mystic-diva-harness-teal-front.jpg.77d83ae46ebe5f28b74e6c8057511085.jpg

Ние леко зачервени и запотени от търчане, че щяхме да изпуснем самолета от висене на чек-ин, изобщооо, може би детската седалка за тоалетна в другия ръчен спаси положението (и самото дете) :-D 

Връзка към коментар
преди 8 минути , Oshko каза:

Дезедорант под 100ml разрешен ли е?

Аз съм носила в ръчния багаж дезодорант и не са ми правили проблем, но не знам, доколко е разрешено. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Oshko каза:

Дезедорант под 100ml разрешен ли е?

Ако е аерозол,няма да мине.Акое стикче или гел/течност , минава. На мъжа ми ,на нашето летище му взеха пяната за бръснене ,75 мл.,дето  беше минала на 5 летища в Европа.

В Австрая,например , аерозолите си минаваха.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път на летище ми се случва да ми проверяват съвсем обикновени кремче нивеа и малки шишенца шампоанче и душ гел... С клечки за уши за вземане на проба! Просто се изумявам понякога какви неща минават, а за какви се заяждат (не са повече от 50 мл опаковките и ми е чудно какво заплашително видяха там)

Връзка към коментар

Аз от доста време пътувам с малки аерозолчета и не ми ги взимат, веднъж само го извадиха от прозрачния плик, пръснаха с него върху едно листче и ми го върнаха.

Връзка към коментар
преди 36 минути , Oshko каза:

 Стикчета е ясно, че минават, въпросът е аерозол...

Аз почти винаги пътувам с аерозолен минидезодорант и досега никога не съм имал проблем.  Но, както е известно - последната дума винаги е на проверяващите, така че не се знае...

Връзка към коментар

Здравейте пътешественици! Имам едно питане относно  ръчния багаж. Може ли да се се вземе в него храна като хляб, кроасани,  вафли , топено сирене и др. Идеята ни е да посетим Сингапур. В Доха или Сингапур при влизане в страната има ли проблем ако има храна в ръчния багаж? Весели празници!

Връзка към коментар

Не ми се размишлява защо някой би понесъл  подобни неща,  но отговора на въпроса ти е - може.  

Не може да носиш течности и течни храни,  за останалите с малки изключения няма проблем. 

 

Ето за Сингапур,  но подобно е и за Доха :

https://www.ava.gov.sg/explore-by-sections/food/bringing-food-into-singapore-and-exporting/bringing-food-for-personal-use

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Топеното сирене може да е проблем, с оглед че е близко до кремообразната консистенция, чиито пренос се контролира на проверките за сигурност. Не е свързано с Доха или Сингапур, а със сигурността и ако е проблем ще изникне още на нашето летище.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.