Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

да, взех един буркан от 400 гр. в ръчния багаж, ама го видяха на скенера и ме накараха да отворя куфара... Човекът беше много любезен, каза, че не може..  да го дам на изпращачите ми, ако има такива, ще ме изчака. Но тъй като няма... право в кофата. Казах му, че не е в списъка със забранени, не е "лече", той вика.-.. е да, ама не може  гел, крем.. и взе да ми ги изрежда много любезно и с усмивка. Можело от фрийшопа да си взема веднага след скенера, хаха. Там пък нямаше.. За летище Кастейон говоря.. То там какво ли има....

 

Иначе преди това четох в трип адвайзър, че при някои минава инцидентно, при някои не https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g312741-i979-k7205952-Dulce_de_leche_in_carry_on_luggage-Buenos_Aires_Capital_Federal_District.html

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера на летището в Осло се разделих с джобното си ножче, което съм забравила в несесера в ръчния багаж. Голямо ровене направи проверяващият, разгледа ми подробно портмонето и като не можа да открие нищо ме повика. Като ме попита за нож и веднага се сетих, ама блейка...Премери му прилежно острието с една линийка и много любезно ме уведоми, че не мога да си го взема.

Колегата мина без проблем с един огромен спрей и душ-гел, но после на летището във Франкфурт му ги взеха.

Накрая на нашето летище след взимането на багажа на излизане накараха всички, идващи от Египет, да се наредят за проверка със скенера, а другите ни пускаха направо.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 21.10.2017 г. в 9:11, montepinar каза:

да, взех един буркан от 400 гр. в ръчния багаж, ама го видяха на скенера и ме накараха да отворя куфара... Човекът беше много любезен, каза, че не може..  да го дам на изпращачите ми, ако има такива, ще ме изчака. Но тъй като няма... право в кофата. Казах му, че не е в списъка със забранени, не е "лече", той вика.-.. е да, ама не може  гел, крем.. и взе да ми ги изрежда много любезно и с усмивка. Можело от фрийшопа да си взема веднага след скенера, хаха. Там пък нямаше.. За летище Кастейон говоря.. То там какво ли има....

 

Иначе преди това четох в трип адвайзър, че при някои минава инцидентно, при някои не https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g312741-i979-k7205952-Dulce_de_leche_in_carry_on_luggage-Buenos_Aires_Capital_Federal_District.html

Жалко! Ще си го хапнат с кеф сигурно. Всъщност не знам какво правят с конфискуваните вещи. Малко е опасно да ги ползват, като не знаят дали не е сложено умишлено нещо в тях. Сещам се за една серия на "хотел Елеон" как сложиха гел епилатор в шампоана:lol:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 7/7/2017 в 0:07, Isa каза:

Имам запалка и кибрит в чантата за пътуване. Никога не са ми правили проблем за тях. Седят си и аз не знам защо, тъй като не пуша. 

 

Като стана дума за запалки, в Индия е забранено да носиш запалки в ръчния и чекирания багаж. Навсякъде има табели. Това много ме учуди и понеже на чек ина ни премериха и ръчния багаж, който се оказа по-тежък, се наложи да го пуснем като чекиран. Извадих таблета и го пуснахме. Каква беше изненадата ми, когато момчето от чек ина ни намери някъде си на летището, за да ни каже че в багажа ни има нещо, което не може да се пренася в чекирания багаж и трябва да го последваме. Куфара беше заключен с катинарче. Слязохме в някаква секюрити зона на минус 1 етаж, където гледаха багажите на скенер. Сетих се, че не бях извадила една запалка, но когато отворихме куфара се оказа че има power bank, която съм забравила да махна. След това имахме малък проблем с полицая, който ни заведе до това помещение. Първоначално не искаше да ни я върне, но ние се запънахме и след няколко минути момчето от чекина я донесе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да помогне с информация какво мога и какво не мога да слагам в ръчния багаж. Досега без чекиран багаж съм летял само служебно и пътуванията бяха с по една нощувка. Не ми се е налагало да мисля примерно за еднократна самобръсначка. А въобще не искам и да знам какви козметични и естествено метални "съкровища" се крият в чантата на жена ми. При проверката на багажа дали ще бъде проблем наличието на подобни артикули: ножичка, пинсети, нокторезачка, сигурно и пила за нокти ще се окаже че носиме , и т.н. Да не забравяме и моето бик-че

Редактирано от КолЮ
Връзка към коментар

Самобръсначка със сигурност е ок, защото мъжа ми лети основно с ръчен багаж и никога не е имал проблем ( естествено пяната за бръснене е в малката разфасовка - за пътуване).

 

Относно несесер с нокторезачки, пили, ножички - не сме взимали до сега . Ако ни потрябва - на място за 5 евро си всимаш един и после изхвърляш

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , КолЮ каза:

При проверката на багажа дали ще бъде проблем наличието на подобни артикули: ножичка, пинсети, нокторезачка, сигурно и пила за нокти ще се окаже че носиме , и т.н. Да не забравяме и моето бик-че

Ножичка - вероятен проблем ще е - има/ше изисквания за дължината на острието, но по-добре да я пропуснете.

Пинсети - няма проблем.

Нокторезачка - няма проблем.

Пила за нокти - има прекрасни неметални пили - вземете са такава.

Самобръсначка - няма проблем, стига да не е от едновремешните със сменяеми ножчета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Mary каза:

Ножичка - вероятен проблем ще е - има/ше изисквания за дължината на острието, но по-добре да я пропуснете.

Пинсети - няма проблем.

Нокторезачка - няма проблем.

Пила за нокти - има прекрасни неметални пили - вземете са такава.

Самобръсначка - няма проблем, стига да не е от едновремешните със сменяеми ножчета.

Аз също потвърждавам за пинсета, нокторезачка и самобръсначка. Изпробвано. Минават без проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Никога не съм имала проблем с нокторезачки, пилички, еднократни самобръсначки, пинсети и сгъваеми мини ножички. Имам и едно на Викторинокс, не знам как се казва, пластмасово плоско правоъгълниче, в което вътре има мънички ножчета, ножичка, пинсетка, игличка и др. Винаги си го нося в ръчния.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По летищата преди проверките има големи указателни табла, кои предмети не са позволени за пренасяне в ръчния багаж. Някъде съм виждала, че пинсетите имат ограничение в дължината, може би беше седем см.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да сподели мнение относно пренасяне на въдица.

Мисля , че ако се събира в ръчния багаж няма да има никакъв проблем.

Връзка към коментар
преди 34 минути , Щастливеца каза:

Някой може ли да сподели мнение относно пренасяне на въдица.

Мисля , че ако се събира в ръчния багаж няма да има никакъв проблем.

Въдица не сме пренасяли но огромен несгъваем чадър ( със сантиментална стойност) дъщеря ми си пренесе без проблем от Хонг Конг до София. Не се побираше в ръчния багаж но ни казаха че няма проблем да си го носим в ръка.

Връзка към коментар

Нека да споделя личен опит за различията при проверките на летищата в Дъблин и Бирмингам: след безпроблемно преминаване на първото летище на 9 бутилчици с течности под 100мл и сувенирен комплект от 3 запалки-отварачки за бира Гинес , на второто вече безцеремонно заявиха, че : 1) прозрачният плик за течности е твърде голям и ми метнаха значително по-малък и каквото побера в него - това е 

2) лимита на пренос на запалки е по-една на човек (ние бяхме двама) , отвориха сувенирният комплект и сегрегираха едната запалка.

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , funny каза:

Въдица не сме пренасяли но огромен несгъваем чадър ( със сантиментална стойност) дъщеря ми си пренесе без проблем от Хонг Конг до София. Не се побираше в ръчния багаж но ни казаха че няма проблем да си го носим в ръка.

Преди сериозното навлизане на нискотарифните у нас, имаше в правилата на Луфти, Австрийците и може би други компании, специално записани допълнения към ръчния багаж, които влизат без такса - чадър, връхна дреха или одеало, бинокъл или компактен фотоапарат и, разбира се, приемливо количество материали за четене по време на полета. С последното хора са се измъквали от плащане на такса за по-голям (или по-тежък, не помня точно) ръчен багаж на нискотарифна след изваждане на книжнината от раницата.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

 1) прозрачният плик за течности е твърде голям и ми метнаха значително по-малък и каквото побера в него - това е 

 

Условието е да е до 1литър.  Твоят по-голям ли беше?

Аз ползвам обикновен несесер за тоалетни принадлежности от тоя тип:
maluk-neseser-za-grim.jpg

А онези пликове, които съм виждал да раздават на някои летища, почти сигурно (преценка на око) имат вместимост доста по-малко от 1литър ...

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Щастливеца каза:

Някой може ли да сподели мнение относно пренасяне на въдица.

Мисля , че ако се събира в ръчния багаж няма да има никакъв проблем.

Нямам личен опит, но имам спомен как на някое от летищата (европейско) във витринка с изложените вещи, забранени за ръчен багаж се мъдреше въдица, или поне някаква част от нея (с макарата). Помня, че се учудих тогава, може би ще има някъде по-точна информация (за конкретното летище, за което се интересуваш)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, searus каза:

Нямам личен опит, но имам спомен как на някое от летищата (европейско) във витринка с изложените вещи, забранени за ръчен багаж се мъдреше въдица, или поне някаква част от нея (с макарата). Помня, че се учудих тогава, може би ще има някъде по-точна информация (за конкретното летище, за което се интересуваш)

София - Малта . Нямам време да се впускам в някакви проверки и ще сложа най-евтината въдица в багажа пък ако не я допуснат да си я взимат.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Фичо каза:

Условието е да е до 1литър.  Твоят по-голям ли беше?
 

 

 Не беше по-голям от литър и същият несесер с който съм минавал през десетки летища. Единствената причина заради която не се напрегнах и разправях, че най-ценното от нещата, които се наложи да изхвърля беше паста за зъби...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11/3/2017 в 9:03, Щастливеца каза:

Някой може ли да сподели мнение относно пренасяне на въдица.

Мисля , че ако се събира в ръчния багаж няма да има никакъв проблем.

Аз съм на принципа "щом нещо не е конкретно забранено, значи е разрешено". :) Само внимавай да не се повреди, че са толкова нежни и чупливи.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и от мен,

За първи път ще летя с wizz air  и тази тема ми е изключително полезна. Но все пак имам няколко  въпроса: следните неща в ръчния багаж от типа на аналгин, милгама, термометър,малка ножичка и пиличка, мехлем на  който пише 30гр, червило, сенки ,на които пише 14гр, на гланца ми за устини пише 0.49гр, спрей за нос - 10мл п позволени ли са. А химикалка вероятно звучи тъпо ноо :)И още нещо мога ли в ръчни багаж да си сложа друга малка чантичка, в която да сложа документите си и евентуално ако решат багажа ми да е в багажното да си я извадя с мен, а какво се случва в такъв случай с видеокамерата, ако багажа е в багажното  получава се , че ставам с две чанти една дамска и една камера. А  проблем ли е преминиаването със сребърни бижута - обеци, пръстени?  А чадър от тези сгаваемите? Много ви благдоаря за инфото, просто ще ми е за първи път и ми е доста притеснено.

Редактирано от mischenceto
Връзка към коментар
преди 6 минути , mischenceto каза:

следните неща в ръчния багаж от типа на аналгин, милгама, термометър,малка ножичка и пиличка, мехлем на  който пише 30гр, червило, сенки ,на които пише 14гр, на гланца ми за устини пише 0.49гр позволени ли са

Без ножичката всичко останало минава без проблем.

Течностите трябва да се в отделен плик. Чак за гланц и сенки, не се вживявайте - сложете си ги спокойно в багажа.

преди 7 минути , mischenceto каза:

А химикалка

Няма проблем - не е необходимо да я показвате или слагате на определено място.

 

преди 8 минути , mischenceto каза:

И още нещо мога ли в ръчни багаж да си сложа друга малка чантичка, в която да сложа документите си и евентуално ако решат багажа ми да е в багажното да си я извадя с мен, а какво се случва в такъв случай с видеокамерата, ако багажа е в багажното  получава се , че ставам с две чанти една дамска и една камера.

Това е най-добрият вариант - да сте подготвени за да си вземете ценните неща с вас на борда.

След като ви вземат куфара - няма да правят проблем.

 

преди 9 минути , mischenceto каза:

А  проблем ли е преминиаването със сребърни бижута - обеци, пръстени? 

Не, но обемните ще ви накарат да ги свалите - имам предвид наистина обемни, в които може да се вмъкне друг предмет.

 

преди 10 минути , mischenceto каза:

А чадър от тези сгаваемите?

Никакъв проблем да носите чадър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.