Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Аз помня, че вече отговарях - не може да носиш пистолет играчка в ръчния. Предполагам, че ако на пилота му опреш пистолет в гърба той няма да може да провери дали е играчка или не.

Забраните са за течности и гелове, така че за меките сирена, както и мед, паста за зъби и подобни трябва да се спазват ограниченията.

Връзка към коментар
преди 8 часа, pepi:) каза:

Вече питах в друга тема, но си поствам въпроса и тук: дали би било проблем в ръчен багаж да нося детски воден пластмасов пистолет - играчка :wacko:.
Четох назад в тази тема и видях, че се коментират меките сирена. На познати скоро са им изхвърлили 2 опаковки на тръгване от Франция. Стандартно ли така процедират с  такава стока?

Най-често взимат меките сиренца, да ☹️ - има няколко доклада във форума за такива случаи.  Въпреки че аз скоро минах през Франкфурт с кутийка Камембер. Отделиха ми раницата, извадиха го и ме питаха какво е, аз обясних че е сиренце, а може би помогна, че го бях купил от магазин на летище Шарл де Гол и беше в запечатан прозрачен плик.  Все пак изглежда е по-добре да не се рискува.
 

преди 8 часа, neuromancer каза:

Аз помня, че вече отговарях - не може да носиш пистолет играчка в ръчния. Предполагам, че ако на пилота му опреш пистолет в гърба той няма да може да провери дали е играчка или не.

 

Струва ми се, че са забрани детски играчки, които наподобяват на вид истински оръжия и с нещо такова 
image.png.544c2a33785c737610e51850113fd7e7.png

не би трябвало да има проблем. Но в случая само спекулирам, нямам личен опит.

А иначе ако си стигнал до там да си зад  пилота - ти можеш  му опреш в гърба и четка за зъби или даже само пръст и пак ще трябва да се обърне за да разбере, че не е пистолет.😉  Може и бутилчиците вино, които сервират, да ползваш.  😉
Абе много неща можеш да опреш отзад на някой пилот (или стюардесата)... 😄

Редактирано от Фичо
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, neuromancer каза:

Аз помня, че вече отговарях

И аз си спомням, че отговори вече на въпроса, но ако @pepi:) толкова настоява да получи отговора, който явно се надява да получи, може пък да пробва... What could possibly go wrong...? 🙂

 

Полицията в Мюнхен арестува 65-годишна баба Златка с пистолет в ръка

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, точно за пистолет като показания от Фичо става въпрос. 
Разбира се, че уважавам отговора на neuromancer, който получих в другата тема (попитах там, т.к. не знаех за съществуването на тази) и в никакъв случай не се надявам че той е "грешен". Всъщност, влязох с идеята да задам въпроса перефразиран -  дали, според вас, този пистолет би могъл да се пренесе в чекирания багаж, но така става, като драскам по форумите по нощите - мисля за едно, а пиша друго.

Освен това, тук пишат много хора с опит и винаги може да се намери човек, бил в същата или подобна ситуация.  Иначе  е ясно, че ако рискувам, ще си нося последствията.
Благодаря на всички за отговорите,  били те сериозни или с нотка на насмешка или на досада.

Връзка към коментар
Преди 1 час, pepi:) каза:

Иначе  е ясно, че ако рискувам, ще си нося последствията.

А няма ли да е по-лесно да се купи на място воден детски пистолет. Надали цената му, където и да било, е повече от 5-6 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, pepi:) каза:

Всъщност, влязох с идеята да задам въпроса перефразиран -  дали, според вас, този пистолет би могъл да се пренесе в чекирания багаж...

В чекиран багаж може да се пренесе (почти) всичко. В ръчен - има места с огромна истерия (Англия е едно от тях) и те няма да допуснат дори мега невинни неща. Аз не го разбирам, но пък има една приказка тук better safe than sorry, та вярвам имат право. 

 

преди 1 час, funny каза:

А няма ли да е по-лесно да се купи на място воден детски пистолет. Надали цената му, където и да било, е повече от 5-6 евро.

Понякога не е до цена, а до липсата му или друга емоционална причина 🙂 

 

преди 3 часа, pepi:) каза:

Благодаря на всички за отговорите,  били те сериозни или с нотка на насмешка или на досада.

 Всичко си зависи от опита 🙂 Питай сестра ми дали й беше смешно, когато откриха пакет със захар в ръчния й багаж - за кафето, на път за all inclusive хотел 😄 Ма аз съм за бой - че не й го проверих... Поздрави сърдечни, не се впрягай за глупости, малко са ни митничарите 🙂 

Връзка към коментар

Аз пренесох не 1, а 2 джедайски меча през 2 континента - никой не ме спря. На летището във Вегас ми казаха на чекина, че ТСА ще ги изхвърлят. На проверката ТСА ме гледаха с отегчение - сигурно бяха 1050-ия (буквално) за деня с такива мечове, защото ги раздаваха на едно изложение.

image.png.ea9dfe3361068dd6788f7f9cde73b599.png

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 32 минути , elka_p каза:

Здравейте! Ще пътувам само с ръчен багаж от летище Копенхаген.Мога ли в него да нося детски играчки с електроника ? Дрон и кутия със заключваш се меьанизъм.

 

Може, стига да няма нищо остро.

Връзка към коментар

Привет магеланци, дали ще има проблем да взема течност за Райд (против комари) на борда? Малка бутилка 21 мл. Обемът е ОК, но има някакви странични ефекти за зрението или дихателните пътища, ако излееш течността.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Nikolay Ivanov каза:

Привет магеланци, дали ще има проблем да взема течност за Райд (против комари) на борда? Малка бутилка 21 мл. Обемът е ОК, но има някакви странични ефекти за зрението или дихателните пътища, ако излееш течността.

Тези опаковки с течност са доста добре капсуловани - не мисля, че може да се разлее.

Аз преди носех такава машинка с течност и никога не съм имала проблем по летищата, а сега ползвам с таблетки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не си спомням някой да е питал - дали може да се носи обикновено саламурено сирене, българско в ръчния багаж. Става въпрос за полет в ЕС. Ако някой има опит, моля да сподели. Сега ще погледна дали се продава на летище Варна, че ще ми бъде по - спокойно. 

Връзка към коментар

В сайта на летището пише, че продават сирене, но дали ще има от марката която аз искам, ще видя как ще направя.

Може би ще купя от това, което искам, и ако го вземат на секюритито, ще купя от транзитната зона каквото има. Да за вакуумирано си мисля - "Елена". Но понякога има малко течност в опаковката. 

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, уважаеми съфорумци!

Та подготвяйки се за предстоящия ми трек в Непал, спретвам и нещо като походна аптечка. И в тази връзка и въпросите ми дали долупосочените илачи могат да ми създадат проблеми при полета.

Ще се опитам да оптимизирам багажа си така, че да съм само с ръчен, който за Turkish airlines, с които ще летя е 8кг, 55х40х23 см.

Консултирах се с джи пи-то ми и с ортопед (това заради по-сериозните натоватвания на краката) и към момента имам рецепти за:

 - широкоспектърен антибиотик zinat 500mg, 10 tablets;

 - probiotik linex forte 14 капсули;

 - тинидазол актавис - против т.н. giarderia. 4 таблетки. Чета в трипадвайзора, че препоръчват да се носи нещо против бактерии в стомаха - замърсена храна?;

 - sargenor - това от ортопеда, при големи физически натоварвания. продава се на ампули, препоръча по 1 на ден;

- гел за мазане perskindol - това го купих, опаковката е 100мл.

 - aulin - против болка, пакетчета.

Ще си нося рецептите и всички илачи ще са във фабричната си опаковка.

Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм носила АБ с рецепта, не я искаха, но ме питаха дали имам. Другите лекарства (повечето) бяха в чекиран багаж, но имах и в мен- капки, хапчета. Минаха без проблем.

Връзка към коментар

за лекарствата не съм лекар, каквото ти кажат

а до Непал надали ще си само с ръчен багаж, просто ги сложи в големия и не ги мислиш, иначе по правилата за ръчен, не са особено ограничаващи...

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

а до Непал надали ще си само с ръчен багаж,

Точно това е писал - че ще се опита да бъде само с ръчен багаж.

преди 2 часа, Светославов каза:

Ще се опитам да оптимизирам багажа си така, че да съм само с ръчен

Количествата не са големи. Ако си вземеш оригиналните опаковки и рецептата, не мисля, че ще имаш проблем.

Връзка към коментар

Да, ще се опитам само с ръчен за основните неща, а други  - щеки, спален чувал, пухенка, ще купя или взема под наем в Катманду. Не че ме гони някаква параноя, но едно забавяне или загубване на багажа е твърде много нежелателно.  Пък и това ново летище в Истанбул ще го открият седмица преди полета ми, ако нещо объркат...

Най-вече за гела за мазане - 100мл и за ампулите имам някакви притеснения. 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Светославов каза:

Здравейте, уважаеми съфорумци!

Та подготвяйки се за предстоящия ми трек в Непал, спретвам и нещо като походна аптечка. И в тази връзка и въпросите ми дали долупосочените илачи могат да ми създадат проблеми при полета.

Ще се опитам да оптимизирам багажа си така, че да съм само с ръчен, който за Turkish airlines, с които ще летя е 8кг, 55х40х23 см.

Консултирах се с джи пи-то ми и с ортопед (това заради по-сериозните натоватвания на краката) и към момента имам рецепти за:

 - широкоспектърен антибиотик zinat 500mg, 10 tablets;

 - probiotik linex forte 14 капсули;

 - тинидазол актавис - против т.н. giarderia. 4 таблетки. Чета в трипадвайзора, че препоръчват да се носи нещо против бактерии в стомаха - замърсена храна?;

 - sargenor - това от ортопеда, при големи физически натоварвания. продава се на ампули, препоръча по 1 на ден;

- гел за мазане perskindol - това го купих, опаковката е 100мл.

 - aulin - против болка, пакетчета.

Ще си нося рецептите и всички илачи ще са във фабричната си опаковка.

Благодаря!

 

За Тинидазола. Само 4 таблетки ли ще носиш?

Трябват повече. То е против амеби и ламблии - това са паразити във водата и са най - опасни и най-разпространени в оня регион. Малко като шега, ама истина - да се къпеш със затворена уста и да си миеш зъбите с бутилирана вода.

И най -простото - таблетки активен въглен.

Не виждам капки за очи, задължително си вземи Тобрадекс. Те стават и за уши, и за нос, ако има секреция.

Антисептични гелове за ръцете+антисептични мокри кърпички, има в ДМ.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Уфф, вярваш или не, но най-сериозното лекарство, което съм вземал е Упсарин и то чат-пат, зимата.

За Тинидазола, погледнах рецептата, толкова пише. Може би няма да е проблем да взема още някоя опаковка.

Много благодаря за препоръките за другите неща. 

Какво е ДМ?

Според теб да се притеснявам ли за гела - 100мл и за ампулите саргенор в ръчния багаж? 

Че хем си доктор, хем често тропосваш насам-натам с хвърчилата🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.