Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Здравейте, ще пътувам с уиз от Меминген до София само с ръчен багаж и трябва да взема със себе една метална част, която е резервна за машина, големината и е около 4 см, според вас дали ще има проблем с пренасянето и?

Другия ми въпрос е, за да се избегнат неприятности при проверката, а и доколкото знам в един момент част от ръчния багаж, който не се събере на борда се слага в багажното, дали има такава практика още в началото ръчния багаж да се чекира /без да се плаща за чекиран багаж/ и да пътува в багажното отделение?

Благодаря

IMG-89896afac98a970c7cd29c9cc227cfcb-V.jpg

Редактирано от maka
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , maka каза:

Здравейте, ще пътувам с уиз от Меминген до София само с ръчен багаж и трябва да взема със себе една метална част, която е резервна за машина, големината и е около 4 см, според вас дали ще има проблем с пренасянето и?

Другия ми въпрос е, за да се избегнат неприятности при проверката, а и доколкото знам в един момент част от ръчния багаж, който не се събере на борда се слага в багажното, дали има такава практика още в началото ръчния багаж да се чекира /без да се плаща за чекиран багаж/ и да пътува в багажното отделение?

Благодаря

IMG-89896afac98a970c7cd29c9cc227cfcb-V.jpg

То и острие да беше 4см пак нямаше да имаш проблеми, излишно се притесняваш, това сигурно и на скенера няма да се види :)

 

Не, няма практика да чекираш багаж на гишетата безплатно, дори да не носиш никакъв друг ръчен. При всички положения ще минеш през проверката. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , maka каза:

 

IMG-89896afac98a970c7cd29c9cc227cfcb-V.jpg

За частта - няма проблем в ръчния багаж. 

За безплатно чекиране - няма такава опция.Или платен чекиран багаж или ръчен, без значение дали ще го превозят в багажното или в кабината.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не би трябвало да има проблем. Не изглежда като никой от забранените предмети.

След като е само четири сантиметра, защо не я закачиш на ключодържател като личен сувенир?! :)

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново,

по-рано бях попитала дали може ръчния багаж при уиз еър да се даде като чекиран без да се плаща за такъв и ми отговорихте, че не може, но искам да споделя имейла, който получих след чекирането и според него ми се струва, че това е възможно:

 
Считано от 29 октомври 2017 г. прилагаме нови правила за багажа!
Когато лети с WIZZ, всеки пътник може да носи:

• един ръчен багаж, не по-голям от 55 x 40 x 23 см, максимално тегло 10 кг.

• до шест броя багаж за чекиране с индивидуално тегло не повече от 32 килограма

• безмитни стоки, закупени на летището след проверката за сигурност

 
Моля, имайте предвид, че ако не сте добавили WIZZ Priority към резервацията си, е възможно ръчният ви багаж да бъде поставен в багажното отделение на самолета при преминаването ви през изхода за качване. Можете да избегнете това, като:

• добавите WIZZ Priority към резервацията си не по-късно от 3 часа преди заминаването;

• оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

• вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.

• Ако се явите по-рано на изхода, ще имате по-добър шанс да вземете безплатния си ръчен багаж в салона и той да не бъде оставен в отделението за багаж на самолета.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , maka каза:

• оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

Браво за вниманието към мейлите им, аз винаги точно тези напомнящите ги считам за спам :)

Предвид, че явно това е нещо ново и ако смяташ да го използваш, по-добре звънни на безплатния телефон предварително, за да ти го потвърдят поне устно. Да не се окажеш на чек-ин гишето с течности (над 100 мл) в багажа, които после да трябва да изхвърлиш, ако не ти приемат куфара там и те накарат да минеш с него през секюрити.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 19 минути , maka каза:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

• оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

 
 

Твърде хубаво, за да е напълно вярно. Това означава, че е възможно чекиране на багаж с определени размери до определени килограми безплатно?!

@Боби е споменал течности, но не само - би трябвало да важи за всички забранени предмети.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Ако те притеснява частта, щом не е остро и няма форма на оръжие няма да имаш никакъв проблем в ръчния багаж.

Иначе по правило ръчния багаж може да се чекира безплатно, но може да си имаш разправия с персонала, който не знае новите правила например...

 

преди 3 минути , Таньо каза:

Твърде хубаво, за да е напълно вярно. Това означава, че е възможно чекиране на багаж с определени размери до определени килограми безплатно?!

@Боби е споменал течности, но не само - би трябвало да важи за всички забранени предмети.

Би трябвало, но също така би трябвало преди да чекирате багажа, той да отговаря на условията за ръчен багаж, т.е. не може да цъфнеш с два големи багажа и да очакваш да ти чекират единия безплатно.

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

 

Би трябвало, но също така би трябвало преди да чекирате багажа, той да отговаря на условията за ръчен багаж, т.е. не може да цъфнеш с два големи багажа и да очакваш да ти чекират единия безплатно.

Цитата на @makaе: " ... оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса; ", а зоната на чекиране е преди скенерите. Поне аз така разбрах, а не че може да бъде чекиран след тази зона. Затова и казах, че би било твърде добре, за да е напълно вярно.

Връзка към коментар
преди 40 минути , maka каза:

Моля, имайте предвид, че ако не сте добавили WIZZ Priority към резервацията си, е възможно ръчният ви багаж да бъде поставен в багажното отделение на самолета при преминаването ви през изхода за качване. Можете да избегнете това, като:

• добавите WIZZ Priority към резервацията си не по-късно от 3 часа преди заминаването;

• оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса;

• вземете само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда, като той трябва да бъде поставен под седалката.

Според мен възможността да се остави ръчния багаж на чекина безплатно се отнася само ако е закупено Priority.

40x30x18 са размерите на допълнителната чанта и изброяването под уточнението какво може да се направи след добавяне на Rriority е в този смисъл.

Връзка към коментар
преди 13 минути , Zara каза:

Според мен възможността да се остави ръчния багаж на чекина безплатно се отнася само ако е закупено Priority.

40x30x18 са размерите на допълнителната чанта и изброяването под уточнението какво може да се направи след добавяне на Rriority е в този смисъл.

 

преди 31 минути , aleksandrina каза:

Бг мамите са го изпробвали това (чета туристическите теми там)- с две думи- проверено е. ;)

Дали е проверено С приорити или БЕЗ ?

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 1 час, Таньо каза:

Цитата на @makaе: " ... оставите ръчния си багаж в зоната за чекиране, без да заплащате такса; ", а зоната на чекиране е преди скенерите. Поне аз така разбрах, а не че може да бъде чекиран след тази зона. Затова и казах, че би било твърде добре, за да е напълно вярно.

Аз лично не бих се осмелила... Да оставиш единствения си багаж на милостта на диспечерите на летищата - цялата полза от ръчния багаж ми се изпарява и ще сънувам кошмари :)  

Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

Аз лично не бих се осмелила... Да оставиш единствения си багаж на милостта на диспечерите на летищата - цялата полза от ръчния багаж ми се изпарява и ще сънувам кошмари :)  

Никога ли не си пътувала единствено с чекиран багаж ?! :O

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 3 минути , Таньо каза:

Никога ли не си пътувала единствено с чекиран багаж ?! :O

Съм - преди емнайсет години. Като бях зелена бетер райграс. Още помня някои кошмари от АлИталия :biggrin:

Връзка към коментар
На 3/14/2018 в 12:30, Zara каза:

Според мен възможността да се остави ръчния багаж на чекина безплатно се отнася само ако е закупено Priority.

40x30x18 са размерите на допълнителната чанта и изброяването под уточнението какво може да се направи след добавяне на Rriority е в този смисъл.

Мне, алтернативни са вариантите.

Или купувате приорити

Или си давате багажа за чекиране

Или взимате само малък на борда

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 14.03.2018 г. в 12:24, maka каза:

Да, точно, просто си оставяш ръчния багаж /отговарящ на такъв/ където се дава този за чекиране и не минава през скенерите, аз така го разбирам.

Аз малко късно се включвам, може вече да си се върнал, ама не ми стана ясно къде е притеснението за тази машинна част. При всички положения, независимо къде си оставил багажа, той ще мине проверка за сигурност (скенер). Предполагам, че забавянето ще е по-голямо, ако намерят нещо в оставен на чен-ин багаж и издирването на пътника някъде из залите на летището, отколкото да се изясните на място със служителите при минаване на скенера за ръчни багажи. Стига да няма машинно масло вътре в тази част (а така като я гледам колко е малка, едва ли има масло), няма от какво да се притесняваш.

Нямаш ли някакъв документ, който да покажеш? Нещо като фактура, схема на машината с обяснение, че тази част е за нея или нещо от този род.  

Връзка към коментар

Здравейте. Темата е доста дълга, за това се извинявам ако вече е задаван този въпрос. Предстои ни пътуване. Малката ни дъщеря е на 1.6 г. Ще пътуваме само в ръчен багаж. Дали ще е проблем ако и вземем 4-5 кутиики по 200 г. храна? Идеята ни е че тази храна е за малки деца, безсолна и с много малко подправки, което може да ни е проблем да намерим такава на място.

Връзка към коментар

За храна по принцип няма ограничения. Ако е течна или гелообразна (пюрета напр.) е позволено количество, което да стигне за полета. Може да се наложи да я опитвате при секюрити контрола. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Вече питах в друга тема, но си поствам въпроса и тук: дали би било проблем в ръчен багаж да нося детски воден пластмасов пистолет - играчка :wacko:.
Четох назад в тази тема и видях, че се коментират меките сирена. На познати скоро са им изхвърлили 2 опаковки на тръгване от Франция. Стандартно ли така процедират с  такава стока?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.