Прескочи до съдържание

Планове за пътешествия за следващата година


Препоръчани мнения

здравейте,

предлагам да отворим нова тема, която да е за това какви са плановете ни за пътешествия за следващата година и като изтече да разкажем дали те са се осъществили.

За 2018 г. планирам до посетя Бразилия, Андора и Израел (стига обстановката да позволява), като нови държави и Италия, Гърция и Испания, където съм била, но винаги човек може да види нещо ново.

Иска ми се да отида и до някоя държава-изненада (в командировка), където не съм била. 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Привет!

 

Мисля, че темата е супер и точно навреме. Аз за сега имам само едно планирано пътуване до Израел през януари, но при мен често планирането става в последния момент и се надявам, че ще посетя поне още 1,2 държави през 2018г. Ще следя темата с интерес. :) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хм, хубава тема! И аз си мислех за такава, с отчет за изпълнението;).

 

През следващата година имам реални планове за посещение на Мексико през февруари, Белгия за Великден, Братислава и Прага през септемврийските празници. Предполагам, че за майските празници ще включа и една Венеция в плана.

 

Отделно в кръга на чисто мечтаните пътешествия се надявам на едни промоционални билети до Аржентина или Чили за октомври/ноември, с които да бъде възможно да се посети Патагония или Атакама с Боливия.

 

 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , mililia каза:

Отделно в кръга на чисто мечтаните пътешествия се надявам на едни промоционални билети до Аржентина или Чили за октомври/ноември, с които да бъде възможно да се посети Патагония или Атакама с Боливия.

 

 

 

И аз така се надявам. На опашка чакаме за там.

Иначе си написах лятото едно листче с 10-тина страни, за които да купя "промо" билети, но те взеха да отпадат: Гваделупа, Мартиника, Доминика /не Доминикана/ поради опустошителния ураган, Мадагаскар поради чумата, Йордания / поради размириците в Израел / и вече няма да си пиша такива.

Засега имам планирани / дано да се осъществат / началото на януари - Италия на ски до френската граница и ще прескочим до Франция, февруари - Перу с престой в Мексико сити и веднага като се върна имам едни билети за почивните дни до Братислава, които до последно не знам дали ще използваме. За март или април още нямам набелязано нищо, но ще отидем някъде за 3-4 дни. Май - до Ница и Лазурния бряг да видя пропуснатите места, юни имам 1 еднопосочен до Базел без никаква идея за връщане. Плановете ми са до лятото, през което не пътувам, защото съм на морето. После ще видим, живот и здраве!

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Както имах възможност да пиша във форума, планирал съм и вече работя по темата да заведа съпругата ми 9-19 май в Бали. Имах известни колебания, породени от активизацията на вулкана, но като гледам трафика за DPS се възстанови и смятам да осъществим тази почивка. Като резервни варианти съм гледал Виетнам и Тайланд - Карон. Следя промоциите на QTR, но за сега е тишина в ефира. Определил съм си deadline края на януари 2018 и ще бъде, каквото сабя покаже. Като цени имам в предвид .

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Темата е много добра.:dancing:

Имаме билети за Дубай през февруари. За март имам за Брюксел и Братислава за септември.Ама още се колебая за март месец, ще го измисля има време.:lol:

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, дядо Пепи каза:

Както имах възможност да пиша във форума, планирал съм и вече работя по темата да заведа съпругата ми 9-19 май в Бали. Имах известни колебания, породени от активизацията на вулкана, но като гледам трафика за DPS се възстанови и смятам да осъществим тази почивка. Като резервни варианти съм гледал Виетнам и Тайланд - Карон. Следя промоциите на QTR, но за сега е тишина в ефира. Определил съм си deadline края на януари 2018 и ще бъде, каквото сабя покаже. Като цени имам в предвид .

Aко Скопие ви е удобно за начална точка, в момента има супер цени (304 евра) от там до Бали.Мисля, че трудно ще излязат по-добри .

Може да видите тук .

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И на мен ми хареса темата.

За сега имаме билети до Болоня през март, да покажем бързите коли на голямото дете.

Планирам края на май едно море-разходка до Сицилия.

И се надявам през късната есен един Лисабон по женски да направим...

Всичко друго ще е бонус.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сигурни - Сицилия през април и Братислава през май. Ще мога и една Южна Испания да наместя късна есен и за четвъртото съм отворена за промоции(Вар 1-Камбоджа и Виетнам; Вар 2-Занзибар; Вар 3-Южна Америка). Дано да ми се сбъдне нещо от скобите! Важното е да сме здрави!

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

Пак си настана време за планове.

При мен има няколко за сега. Започвам годината в Израел (дано да е безпроблемно), откриване на сезона за столица на културата в Матера през януари, края на февруари-Куба.  Все още не знам за април какво сте решим, но в май-юни сме в любимото Фиджи  и Сингапур. Оставила съм Канада за красивата есен, а преди това - за лятото ще решаваме. Това лято ни пропадна в последния момент Големия бариерен риф (тежък здравословен проблем в къщи) та може да се насочим пак там. Но ще решаваме.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Тръгваме на 27.12 и се връщаме на 4 януари. По принцип си беше основно в Израел- нощувки в Тел Авив и на Мъртво море - за спа туризъм. Но щяхме да се поразходим и до Палестина- Йерохон + Витлеем. На 2 януари, ако е спокойно, ще отидем. Ако не - ще си обикаляме в Израел и ще се киснем в солената вода.  Обещавам да дам информация как е когато видя на място как е... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сигурни - Виетнам ,Камбоджа, Тайланд, Филипини; почти сигурен Лаос; с разни уговорки и "ако"-та Намибия. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Засега сигурни са ми /само живи и здрави да сме/ Андалусия-април и Сицилия -септември. При всички положения ще се мръдне до Румъния и Гърция. Останалото е неясно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен е ще е добре изпитаната схема "на където ме духне вятъра":)

Сравнително сигурна ми е Белгия - посещение на роднини, което най-вероятно ще включва Холандия и Люксембург. Имам и уговорка за Египет наесен, да видим там какво ще излезе. Ако Buta Airways запазят ниските цени по линията и самата линия София-Баку - ще се отбия и до там, стига да ме пуснат с пресните ми арменски печати в паспорта (не са от Нагорни Карабах!). Иска ми се да направя и поне едно по-дълго 2-, 3- или 4-седмично скитническо пътуване, и ако съвпаднат отпуските ми, сезоните, подредбата на планетите и настроението ми - целта ще са страните от Средна Азия >:)

 

Иначе през годината имам няколко по-особени цели: Косово (което сякаш е най-лесно достъпно от Скопие... или с някоя супер промоция през Лутън:); от това лято съм хвърлил око на езерото Бодензе с гр. Линдау, и покрай него някаква част от Швейцария и Лихтенщайн; ако имам път към Барселона, ще направя всичко възможно да отскоча до Андора; Монако е много популярно пристанище, така че предполагам само ще си дойде. Ако успея да посетя всички страни с такъв шрифт - ще съм бил във всички европейски независими държави!

 

Иначе чакам някой да ме покани, и заминавам почти навсякъде, стига да е достатъчно изгодно:3

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Тази година ми е натоварена, така че плановете не са много големи. Сигурните са две ходения до Италия (езерата и Лигурия) и Братислава (за мое оправдание - това се класира за "екзотика" при мен) и много вероятно да имам едно пролетно ходене до любимата Окинава (пу-пу, дано не ми се размине). Виетнам отново биде изместен с година назад...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Моите планове са неопределени и скромни за догодина - лятото за 2-3 седмици в България (като уточня датите ще ви питам за добри хотели по черноморието ;) ), седмица в Елзас през април и Франкфурт на гости на приятел за част от майските празници. И 1-2 дълги уикенда на нови места във Франция - Нант и някъде по глухата провинция, още не съм решила къде.

Обмислям и едно ходене, само за мен, 5 дни по английската провинция, но трябва да натъманя дати и бюджет.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз не правя планове.За да не разсмивам Господ.Имам мечти и работя здраво за реализирането им!Всичко се случва,когато трябва и с когото трябва! :)

На всички магеланци пожелавам сбъднати мечтани пътешествия!

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Аз планирам близки места, поне за първите 6 месеца от 2018 - Турция, Израел, Йордания и може би Египет.

Силно се надявам да няма проблеми с Израел идните месеци. Фен съм от много време и понеже е близо все си казвам, че има време, но и до днес не съм бил там и съм супер навит да се случи сега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите планове засега са само за една Етиопия през февруари и вземането на визи от Женева. Аз това дори го броя към тази година, защото е с отпуска и финанси от тази година. За 2018 имам няколко идеи, но ще решавам след като се върна от Етиопия.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , slujitel каза:

Моите планове засега са само за една Етиопия през февруари и вземането на визи от Женева. Аз това дори го броя към тази година, защото е с отпуска и финанси от тази година. За 2018 имам няколко идеи, но ще решавам след като се върна от Етиопия.

Хмм..

Аз обмислям Етиопия ама или ще бъде към края на 2018 или началото на 2019.

Кажи си плана, ако е удобно ?

Интересно ми е с коя компания ще летиш, тъй като съдейки по това, което аз съм виждал билетите до там са все скъпи, дори сега погледнах пак .... ~700 eur

Предполагам, че ще идеш и до Лалибела ?

 

Връзка към мнение

Сигурни са ми в началото на Февруари - Швейцария и малко Италия предвид,че ще кацнем на Малпенса. В Швейцария едно от най-уникалните места, на което сякаш не съм виждал магеланец да се разпише. :) Това доста условно.

В края на февруари и началото на март имаме Холандия и Франция, с профучаване през Белгия и Люксембург. :)

Април и Май по празниците- с колата в някоя съседна държава, но не сме решили още къде.

Юни до Братислава, но целта е да скочим от там до Прага.

В края на годината плануваме две седмици из Филипините,но нямаме билети.Надявам се Катарци да пуснат добри цени януари.

 

С купени билети, но под съмнение:

Нова година - Израел и Йордания - тук ще пропуснем заради обстановката в момента

Януари - Букурещ ще го пропуснем и Португалия - все още я мисля, но е в края на месеца, а февруари ще ми е много натоварен.

Февруари- тук имаме и за Сицилия, но няма как

Март - Берлин не го мисля въобще

Септември - Братислава - може би, ако имаме отпуска и Атина най-вероятно ще я пропуснем

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 58 минути , infectedmushroom каза:

Хмм..

Аз обмислям Етиопия ама или ще бъде към края на 2018 или началото на 2019.

Кажи си плана, ако е удобно ?

Интересно ми е с коя компания ще летиш, тъй като съдейки по това, което аз съм виждал билетите до там са все скъпи, дори сега погледнах пак .... ~700 eur

Предполагам, че ще идеш и до Лалибела ?

 

Ще летим от Истанбул с египетските авиолинии за 370€. Плана ще го коментирам като се върна, че е малко неясен, защото сме с автобуси и транспорт както дойде на място. Лалибела ще я видим задължително, както и Данакил.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.