Прескочи до съдържание

Планове за пътешествия за следващата година


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 13 минути , pikonio каза:

А някой да иска да ми дойде на гости в Индонезия? Че нещо не ми се прибира ;)

Ако изтраеш до септември ще ти дойдем на гости :)

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 30 минути , pikonio каза:

А някой да иска да ми дойде на гости в Индонезия? Че нещо не ми се прибира ;)

Ако знаеш колко ми се искаааа. 

Отивам да убеждавам мъжа за едни билети от промоционалните (Скопие- Бали) за март -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , pikonio каза:

А някой да иска да ми дойде на гости в Индонезия? Че нещо не ми се прибира ;)

Ох, аз много искам, ама няма как...Контраоферта - ела ми на гости ти! С Air Asia до Осака е под $300 - проверено!

  • Шок 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Планове много, 95% от тях вече потвърдени.

 

Януари - Малдиви, Шри Ланка, Катар, Западна Сахара, Испания (Севиля)

Февруари - Сомалия (Сомалиленд), Замбия, Зимбабве, Ботсвана

Март - Афганистан, Еритрея

 

Ако оцелея след Афганистан продължавам :)

 

Април - Абхазия, Грузия, Холандия

Май - Канада, Шотландия, Ирландия, Португалия

Юни - Австрия

Юли - Намибия с транзитен бонус Ангола

Септ/Окт - Индонезия, Малайзия, Китай, Турция, Словакия

Ноември - Науру, Соломонови острови, Ниуе, Тувалу, Кирибати

 

Това е засега. Познавайки се бих казал, че планът подлежи на допълване :)

  • Харесвам 22
  • Шок 8
  • Браво 13
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Планове много, 95% от тях вече потвърдени.

 

Януари - Малдиви, Шри Ланка, Катар, Западна Сахара, Испания (Севиля)

Февруари - Сомалия (Сомалиленд), Замбия, Зимбабве, Ботсвана

Март - Афганистан, Еритрея

 

Ако оцелея след Афганистан продължавам :)

 

Април - Абхазия, Грузия, Холандия

Май - Канада, Шотландия, Ирландия, Португалия

Юни - Австрия

Юли - Намибия с транзитен бонус Ангола

Септ/Окт - Индонезия, Малайзия, Китай, Турция, Словакия

Ноември - Науру, Соломонови острови, Ниуе, Тувалу, Кирибати

 

Това е засега. Познавайки се бих казал, че планът подлежи на допълване :)

Ще запазя мълчание :huh:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Георги Матеев каза:

Планове много, 95% от тях вече потвърдени.

 

Януари - Малдиви, Шри Ланка, Катар, Западна Сахара, Испания (Севиля)

:)

Kъде и кога на Малдивите? Ти в Шри Ланка не беше ли? Готино планче :)

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 34 минути , eloena каза:

Kъде и кога на Малдивите? Ти в Шри Ланка не беше ли? Готино планче :)

В Малдивите и Шри Ланка ходих миналата година, но сега се събрахме страхотна компания и ме изнудиха новогодишно. Пък и с тея постоянни промоции за билети как да откаже човек :) Поне си наложих мнението и ще бъдем на нови за мен места ;) Заминаваме на 30 декември и се връщаме на 10 януари. Конкретно на Малдивите ще сме на Gan Island / Addu Atoll (преди няколко месеца SriLankan пуснаха директни полети от Коломбо).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, christuff каза:

Сигурни са ми в началото на Февруари - Швейцария и малко Италия предвид,че ще кацнем на Малпенса. В Швейцария едно от най-уникалните места, на което сякаш не съм виждал магеланец да се разпише. :) Това доста условно.

В края на февруари и началото на март имаме Холандия и Франция, с профучаване през Белгия и Люксембург. :)

Април и Май по празниците- с колата в някоя съседна държава, но не сме решили още къде.

Юни до Братислава, но целта е да скочим от там до Прага.

В края на годината плануваме две седмици из Филипините,но нямаме билети.Надявам се Катарци да пуснат добри цени януари.

 

С купени билети, но под съмнение:

Нова година - Израел и Йордания - тук ще пропуснем заради обстановката в момента

Януари - Букурещ ще го пропуснем и Португалия - все още я мисля, но е в края на месеца, а февруари ще ми е много натоварен.

Февруари- тук имаме и за Сицилия, но няма как

Март - Берлин не го мисля въобще

Септември - Братислава - може би, ако имаме отпуска и Атина най-вероятно ще я пропуснем

 

 

Много ми стана  любопитно за уникалното място в Швейцария , но се надявам, че после ще ни го  споделиш ;)

Връзка към мнение

Моите планове са:                          Април-май обиколка на Сицилия. В момента правя плана и непрекъснато мислите  ми са все за  там :)                                              Септември турче : Франция - Белгия - Холандия - Германия   :)                           

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 12/20/2017 в 13:04, lesy каза:

Иначе си написах лятото едно листче с 10-тина страни, за които да купя "промо" билети, но те взеха да отпадат: Гваделупа, Мартиника, Доминика /не Доминикана/ поради опустошителния ураган, Мадагаскар поради чумата, Йордания / поради размириците в Израел / и вече няма да си пиша такива.

 

През последните няколко седмици чумната епидемия в Мадагаскар беше овладяна и сега новите случаи от чума са на обиччайните си за сезона нива. Мадагаскар така или иначе е в зоната на природна огнищност на чумата и рискът няма как да се избегне напълно до април, но този риск е пренебрежимо малък.

 

Колкото до мене, хванала ме е нещо творческа криза. Имаме едни билети до Болоня за след месец, но още нищо друго не сме предприели по въпроса.

По Великден се двоумим между балканска обиколка с кола или прибалтийска обиколка по въздух.

Редим програма за преходи в Мадейра или Азорските острови в края на май и сме в режим на очакване да паднат цените до Лисабон.

Лятото ще има и разни други планини из околните държави, като приоритет ми е Черна гора.

Азърбайджан също ми се е загнездил в мислите, но изчаквам да видя, как ще потръгне линията, а и още някой да ми сподели ентусиазма за баир-будализъм :)

Въпреки коледното късметче, семейно пътуване до Филипините не бих могъл да планирам за по рано от началото на 2019 г.

 

За всяка от точките винаги има и поне един резервен план.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Преди 1 час, Роси 777 каза:

Много ми стана  любопитно за уникалното място в Швейцария , но се надявам, че после ще ни го  споделиш ;)

Хехе , дано всичко мине по план и ще споделя разбира се. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме повече от скромни с плановете.1-15.02.-Южна Африка,31.05.-03.06.-Краков-отпразнуване на кръгла годишнина на Магеланец,06.09.-09.09.-Вюрцбург-сватба на дъщерята на същия Магеланец.

Засега толкова!

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

И аз държа тука едни билети за Болоня, които чакат да бъдат решени кога и къде. Мислим разни варианти за Италия и Испания, но на толкова места ни се ходи с master_of_germs че не можем да решим къде повече. А и за януари, оферти много, време лошо и недостатъчно. Набелязала съм си и Атина за тази година с надеждата да видя нещо, което да ме накара да искам да опозная Гърция. През май мисля да посетя Мадейра, заради многото цветя, цъфтящи тогава, водопадите и планинските пътеки. Азорските острови също стоят като вариант и дебнем за евтини билети до една от двете португалски дестинации. Някакси не вярвам, че ще ми се разминат многото прекачвания, така че сигурно покрай това пътуване ще видя и още някой друг град. През юли ми се иска да повторя Словения, в която след първото ми ходене, се влюбих и искам да се връщам всяка година, а тази я пропуснах, за съжаление. Резервен вариант са ми Доломитите или пък Австрийските Алпи. През август, ако още имам сили за планини, бих пробвала Черна гора и Босна, особено ако се намери втори шофьор от спътниците ми. Сигурна съм, че и следващата година няма да пропусна Германия, тъй като моя близка приятелка живее там и само чака да намеря евтини билети до някъде и да може да си освободи поне 4 дни, за да ги сподели с мен. И знам, че решението за това къде да отидем точно ще дойде в последствие, а тази държава има още много какво да предложи. Пътува ми се и към Швеция, Дания и Прибалтика, но все още е неясно дали ще имам време за това. Имам и едно специално желание за пътуване, но ако ми се отвори възможност, ще си е чист късмет, така че засега няма да го споделям. 

Редактирано от mary_shery
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искрено и благородно завиждам на всички ви за предстоящите пътувания през 2018г, аз ще съм стациониран през цялата година заради един прекрасен повод - предстоящото раждане на първото ни дете в края на февруари .

  • Харесвам 23
  • Браво 23
Връзка към мнение

 Февруари сме за 10 дни - Азорските острови, Юни с кемпер на море в Италия, а Октомври за седмица на остров Ман, някъде между Юни и Октомври трябва да вмъкнем и Париж, че иначе децата ще ме разжалват :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Искрено и благородно завиждам на всички ви за предстоящите пътувания през 2018г, аз ще съм стациониран през цялата година заради един прекрасен повод - предстоящото раждане на първото ни дете в края на февруари .

Често казано, точно това пътуване( защото да сте родители е точно като пътуване - проучвате, четете, решавате в движение) е най-хубавото пътуване в живота!

А след това отново всички дестинации ще са пред вас - сега се насладете на усещането да сте родители!

Особено първият път е зашеметяващо!

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Въпреки, че Жоро Матеев ме комплексира дълбоко, ще споделя и моите лежерни планове хахах. 
На 11 януари заминавам за мечтания  Australian Open. Напът ще мина да разгледам китайската стена поради готина оферта от Чайна Еър, а в Даун Ъндъра мисля освен в Мелбърн, да отскоча до Уитсъндей айландс, Сидни и Бризбейн. 


Цялата година ще продължа тенденцията за спортни пътувания, за които се събра бая материал напоследък и ще трябва да се заема с темите в рубриката. 


Март сигурно ще скокна до Порто, а в средата на месеца имам отпуск, като се колебая между Намибия, Мексико и разни други отсечки. Април пък съм в Монте Карло за тенис турнира. 

Вече имам билети за Световното по футбол в Русия. Ще гледам два мача в Москва, два в Питер и един в Калининград. 


Юли ще се oпитам да отида на Уимбълдън, а втората половина на годината още е свободна от планове. 

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги Матеев каза:

Планове много, 95% от тях вече потвърдени.

...:)

 

Адмирации Жоро! Пожелавам ти поне 10 пъти повече пътешествия да добавиш! Ентусиазмът ти е завладяващ и вдъхновяващ, сенсей Матеев-сан! 

 

преди 7 часа, stanislavpp каза:

Искрено и благородно завиждам на всички ви за предстоящите пътувания през 2018г, аз ще съм стациониран през цялата година заради един прекрасен повод - предстоящото раждане на първото ни дете в края на февруари .

Стан, това е супер! Непремено да се похвалиш като се роди бебешокът! После ще пътувате заедно и бебето бързо ще стане магеланче. Това е невероятно щастие! 

 

Ще посрещна Нова година в Кейптаун, да ми върви цяла година да съм пътешественик!
После съм в Намибия до 6 януари. 16-20 януари кратко кръгче на Киото и Шанхай. 

 

Април - Бразилия, Аржентина и евентуално Парагвай на границата с Игуасу. 
До тук са ми сигурните планове със закупени билети.

 

Февруари и март съм прекалено зает за да пътувам, но ако намеря нещо изгодно, ще изненадам жена ми за осми март с някой сюрприз до Канарските острови примерно.

 

Май - има голяма вероятност да отскоча до България за 4-5 дни. Искам да видя баба и дядо докато са още живи. Но, не съм купувал билети... 

Юни - Прованс. Има една интересна конференция в Авиньон и ще взема да се организирам по трасето Мадрид-Марсилия-Екс-ан-Прованс-Авиньон-Ним-Монпелие. Франция ми е любима дестинация и се опитвам всяка година да ходя там.

 

Юли - трябва да заведа на море любимата ми съпруга, няма как, обещал съм й всяка година да ходи на море. Да видим къде ще ни отвее вятърът. Жена ми клони към България и ако ме навие, ще гледам да отскоча поне до някоя друга балканска страна - Словения и Хърватия са ми фаворити. Всичко това е засега хипотетично. Един приятел индиец ме агитира сериозно и за Индия, но засега аз любезно отказвам. Имам доста чувствителен стомах за такива авантюри.:biggrin:

 

Август - най-вероятно ще съм пак в Бразилия, този път във Флорианополис цял месец имам лекции. Ще гледам да се възползвам да ида от там до някоя съседна страна. Перу ми е фаворит, но може и да си остана в Бразилия. Тук има много неизвестни.

 

Септември - ако ме поканят в Прага да изнеса една презентация, ще се навия веднага. До края на януари ще знам дали ще стане това.

 

И общо взето това е. Има доста неизвестни, да видим къде ще ни отвее вятърът!

 

А, на всички магеланци, пожелавам сбъдване на всички пътешественически планове и много бонуси с неочаквани пътешествия! Попътен вятър!!!:dancing:

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към мнение
Евгени Димитров

И аз се включвам с малко мои разсъждения. Нахъсал съм се 2018 да е доста по-силна от 2017. 

Грубо нахвърлено, мисля да направим една Япония април месец за 12-14 дни.

Май и Юни смятаме да сме в България и много ми се иска една разходка с кола из Балканите. Ако не успеем за там, защото нямам личен автомобил, алтернативен вариант мисля да е някоя държава от Становете. 

След сезона в САЩ, октомври мисля да направим 7-те държави от централна Америка. А края на годината, още едно пътуване до Азия - Филипини, Малайзия, Индонезия.

Едно е сигурно, планът няма да го изпълня на 100%, ама съм сигурен, че ще е поне на половина.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, pikonio каза:

Ще дам всичко от себе си!

Нееее, трябва да се прибереш. Имаме толкова недовършени неща за правене... и цял чувал с бирени капачки. :lol:

Връзка към мнение

Нашите скромни планове - февруари март - Сидни плюс малко Нова Зеландия. Април за Великден нямам билети още, но ме тегли към Италия, вероятно ще се ходи там. Предвиждам и някой бърз уикенд ДО Атина, в Гърция не съм била, а трябва все пак да се отиде. Юни месец ще се ходи на Средиземноморска обиколка - Барселона, Рим, Малта, Месина (Таормина), Марсилия (ще гледам да отидем до Авиньон или Ех), Генуа. Лятото сме на море в България. За есента почти няма отпуска, но имаме някакъв неясен план да се пробваме за САЩ, ако не, ще видим за къде ще изскочат билети, по принцип взора ми е към Аржентина/Бразилия с Игуасу, или ЮАР. Само да сме живи и здрави и ние, и децата и родителите, защото в края на краищата човек предполага, Господ разполага. Весели и ползотворни празници на всички магеланци!!! Живи, Здрави късметни и сбъднати планове! 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение

Моите планове са горе-долу следните:

февруари - Хонг Конг, Макао и Филипините (имам билети вече, нямам програма - събирам идеи);

Март - Рим за 2-3 дни, април - евентуално Китай,  само оформям маршрут засега (ако отпадне като вариант - пак до Виетнам :), комбинирано с Камбоджа);

края на май - о. Бали, ако реша да се възползвам от офертта от Скопие. 

за лятото нямам все още планове, така че летните месеци - може една бърза Италия, напр. Бари, Остуни и тн

Септ - до Канада, имам вече еТА, - оттам с огромна вероятност Куба, и/или Коста Рика и централна Америка. 

Горе-долу е това, всичко търпи промяна - и ако изкочи нещо друго и интересно, всчико ще се оформя в движение.

:)

 

 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Аз ще започна януари с Виена през Братислава и Милано края на месеца. Февруари съм с Кьолн, Париж и Брюксел. Март пак Брюксел. Април е Финландия и Талин. Май имам едни билети за Атина, но ще им решавам съдбата по-нататък. Края на лятото едни дълги САЩ. За септември имам едни билети за Сицилия, но и те са на изчакване. Надявам се и нещо още да излезе инцидентно:) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.