Прескочи до съдържание

Планове за пътешествия за следващата година


Препоръчани мнения

Има планове и билети за няколко пътувания. Февруари - Перу, май - Франция - Колмар и Страсбург, септември - Гърция, вероятно острови, после Братислава с последваща посока Полша, октомври - Сицилия и декември - ЮАР. Като гледам какви огромни дупки от застояване са ми се оформили, и познавайки се, със сигурност ще се добавят още скитания, най - малкото из България. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 13 минути , Цвете каза:

Има планове и билети за няколко пътувания. Февруари - Перу, май - Франция - Колмар и Страсбург, септември - Гърция, вероятно острови, после Братислава с последваща посока Полша, октомври - Сицилия и декември - ЮАР. Като гледам какви огромни дупки от застояване са ми се оформили, и познавайки се, със сигурност ще се добавят още скитания, най - малкото из България. 

Имаш билети за ЮАР за следващия декември?   Не си се обадила за тази промоция...

Връзка към мнение
преди 1 минута , ruwenzogy каза:

Имаш билети за ЮАР за следващия декември?   Не си се обадила за тази промоция...

Нееее, все още не се продават за моя период. Аз ще отворя тема по въпроса, че трябва да купя .....12 билета с начална дата най -късно 14.12.2018г. :lol:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, mary_shery каза:

И аз държа тука едни билети за Болоня, които чакат да бъдат решени кога и къде. Мислим разни варианти за Италия и Испания, но на толкова места ни се ходи с master_of_germs че не можем да решим къде повече. А и за януари, оферти много, време лошо и недостатъчно. Набелязала съм си и Атина за тази година с надеждата да видя нещо, което да ме накара да искам да опозная Гърция. През май мисля да посетя Мадейра, заради многото цветя, цъфтящи тогава, водопадите и планинските пътеки. Азорските острови също стоят като вариант и дебнем за евтини билети до една от двете португалски дестинации. Някакси не вярвам, че ще ми се разминат многото прекачвания, така че сигурно покрай това пътуване ще видя и още някой друг град. През юли ми се иска да повторя Словения, в която след първото ми ходене, се влюбих и искам да се връщам всяка година, а тази я пропуснах, за съжаление. Резервен вариант са ми Доломитите или пък Австрийските Алпи. През август, ако още имам сили за планини, бих пробвала Черна гора и Босна, особено ако се намери втори шофьор от спътниците ми. Сигурна съм, че и следващата година няма да пропусна Германия, тъй като моя близка приятелка живее там и само чака да намеря евтини билети до някъде и да може да си освободи поне 4 дни, за да ги сподели с мен. И знам, че решението за това къде да отидем точно ще дойде в последствие, а тази държава има още много какво да предложи. Пътува ми се и към Швеция, Дания и Прибалтика, но все още е неясно дали ще имам време за това. Имам и едно специално желание за пътуване, но ако ми се отвори възможност, ще си е чист късмет, така че засега няма да го споделям. 

И на тебе , и на Мастера  ви казвам, ако излезе нещо евтинко за Мадейра, или Азорските острови за през април - май ,  да свиркате, че и аз искам тогава....

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Засега единственото ми сигурно пътуване е до Казахстан и Киргизстан през месец Господен февруарий. Ще се порадвам малко на изкачване в планините, на номадска кухня и великолепни фолклорни истории, малко на футуристичната архитектурка в Астана и си се прибирам. На отиване и връщане имам и 2 дена престой да разгледам пак Будапеща. Не съм ходил там от поне 10 години и случайно се получи такъв приятен бонус.

 

Някога през годината имам едно пътуване до Румъния. 

 

Лятото като имам отпуска обезателно ще хукна нанякъде, още не се знае накъде. Исках да направя миналата година преход с кола през Балканските държави до Хърватска, Словения и Италия, но приятелите ми се отказаха в последния момент - знаете как е, скромни душички, които не са калени с Магелански дух не издържат по пътя. 

 

Ако падне някоя оферта за Азия през годината може и да се възползвам.
Пък и с @Mary трябва да се ходи до Япония, ама май няма да е през 2018.

 

Имам и планове за след още 1-2 години, но те са доста мащабни и постепенно събирам средства :)

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение

За първи път от доста време насам нямам никакви конкретни планове за пътуване догодина. Т.к. ни предстои сватба, обаче със сигурност знам, че ще трябва да организирам сватбено пътешествие в последните 3-4 месеца от годината и смятам да е поне 20 дни. Дестинацията още се мисли... :) 

  • Харесвам 9
  • Браво 14
Връзка към мнение

Ох ... нямам никакви билети купени за 2018 :( като цяло имам план да се изместя да живея и работя в София, което значи поне  6 месеца да не си вземам отпуска...да видим дали първо ще излезе някоя хубава работа.
Като план чакам промоцията на Катарците и може би нещо за Азия - или Япония или Китай...да видим какви ще са цените за месец април /май.

Септември имам план за Израел + Йордания, но да видим как ще е ситуацията там...

 

Дамз...новта година идва а аз пак нямам билети.... 
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние имаме закупени билети само за Фуертевентура и Ланзароте началото на март. Април плануваме да пътуваме до Аман, Йордания, май месец до България. Надявам се май/юни да посетим и някоя държава като Словения, Хърватска или Швейцария (за за имам новаопосетена държава и идващата година). За след това по причини сходни с тези на Станислав  нямам планове за пътувания. В края на годината, ако всичко е наред и бебето е готово за на път, се надяваме да го разходим, но къде и за колко време - никакво идея.

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение

Януари - Братислава и Виена (дълъг уикенд)
Февруари - Х
Март - Х
Април/Май - Португалия 2 седмици, Нюрнберг за няколко дни
Юни - Атина

Юли - Х
Август - Х
Септември - Сицилия 1 седмица
Октомври - Х
Ноември - Х
Декември - Х

Малко по малко се запълват нещата. Паралелно с това включвам и работните пътувания до Холандия.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Дълги диагонали далеч на изток-югоизток, на интервали почти през цялата 2018-та :smoke:

Първият го почвам съвсем скоро в края на тази, прехвърляйки го към началото и на следващата година. Трябва да се спазва традицията за посрещане на Нова година по къс ръкав, бермуди, освежтелно питие и шум на вълни за фон.

По-късно през годината пак в същата посока, и пак далечен диагонал, и пак мулти островен.
Около средата на 2018 е запланувана и една права, този път силно на север за разнообразие, и кратко бягство от нажежените и пусти софийски улици.
След средата на следващата година пък, в полезрението ми влизат западните географски дължини; със северни и/или южни ширини. Дали ще е само "или", зависи как и колко ще успея да наредя свободните дни.

А, имам и една бърза и интензивна европейска обиколка , но тя ще е по-скоро mileage run, благодарение на майстора в този "спорт" :drinks:

 

С две думи базовата посока на този етап, са Южните морета :) Кои и колко, засега ще оставя за моя и ваша изненда ;)
 

  • Харесвам 13
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Планирам новата година да ме свари в Австралия.

 

За лятото планирам една европейска обиколка с кола - Словения (Любляна), Лихтенщайн, Монако, Андора, Швейцария (Женева), Сан Марино и Сърбия (Белград). Режимът един ден каране, един ден разглеждане е натоварващ, но its the journey, not the destination.

 

Остават ми две кратки отпуски за запълване, които още не съм решил какво да правя. Ще се оглеждам за промоции.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Аз на сегашния си акъл и настроение мисля догодина да се въздържа от пътувания в чужбина. Нещо се пренаситих и позагубих страст. Да, има още места на планетата, които искам да видя с очите си, но се надявам, че ще ги посетя някой ден. А дори и да останат само мечти, не е голям проблем за мен.

Сегашното пътуване с малки изключеня го изкарах с мрънкане "Искам вкъщи" и сега нямам търпение да се прибера. По стар навик уплътнявах отпуск с пътуване, изпускайки празници със семейството, което отчитам като грешка.

 

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
  • Замислям се 9
Връзка към мнение
На 21.12.2017 г. в 23:25, Worldismine каза:

Въпреки, че Жоро Матеев ме комплексира дълбоко, ще споделя и моите лежерни планове хахах. 
На 11 януари заминавам за мечтания  Australian Open. Напът ще мина да разгледам китайската стена поради готина оферта от Чайна Еър, а в Даун Ъндъра мисля освен в Мелбърн, да отскоча до Уитсъндей айландс, Сидни и Бризбейн. 


Цялата година ще продължа тенденцията за спортни пътувания, за които се събра бая материал напоследък и ще трябва да се заема с темите в рубриката. 


Март сигурно ще скокна до Порто, а в средата на месеца имам отпуск, като се колебая между Намибия, Мексико и разни други отсечки. Април пък съм в Монте Карло за тенис турнира. 

Вече имам билети за Световното по футбол в Русия. Ще гледам два мача в Москва, два в Питер и един в Калининград. 


Юли ще се oпитам да отида на Уимбълдън, а втората половина на годината още е свободна от планове. 

 

Само зимната олимпиада ти липсва за една завършена спортна година :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

 

Обикновено планирам от рано пътуванията и изпускам офертите last minute. Тази година съм решил да се пробвам с тях :) 

Редактирано от peter118
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При мен 2018 ще е по кротка от 2017, просто започвам с нормалните дни отпуска :)  Плановете са края на Януари ЮАР (кейптаун и района главно) и световното в Русия с Worldismine ако не е шитнал билета ми :) Иначе другото ще се наглася в движение, но ако излезе възможност искам да отскоча до Буенос Айрес за концерт на Ред Хот (малко вероятно тук) и да отида на гости на един приятел в Япония, за да се възползвам от безплатното спане в Токио :) (това по вероятно). И есента лондон за посещение на някой мач от НФЛ, другото как дойде всичко ще е бонус :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За планове не знам, но основната ми цел е посещение на Видин, с което да направя "голям шлем" с посетени всички областни градове в България! :lol:

 

В идеалния сценарий това би станало в едно айляшко комбинирано пътуване до Белоградчишките скали (не съм ги посещавал никога - уникален срам!) и Източно Сръбско, полято с обилно количество Зайечарско :)))

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние януари ще забегнем към Магреба, като 3 седмици ще учим в Рабат, ама в петъците в 14ч. свършваме, така че ще си направим едни дълги уикенди до разни градове, които не сме посещавали - Шефшауен, Тетуан, Есауира... След Мароко имаме една Марсилия за 3 дни и оттам 2 седмици из Алжир и Тунис, като не сме начертали никакви планове там.

В средата на март се прибираме да поработим стабилно и на 19 април летим за 3 седмици в Индия и Непал.

И после мислим да си почиваме от пътувания известно време.

 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Темата е супер. И планове не липсват определено.

Сега февруари ни предстои обиколка из Филипините (плажове, джунгли, екзотични животни, вулкани, исторически места и т.н.). После лятото- Израел, и Сидзян-Уйгурския автономен район на Китай (или пък отново в Тибет).

Имам обаче един по-амбициозен проект- "Евразия от край до край"- това са три основни маршрута (направления), изцяло само по земя.

Северния маршрут започва от Испания, през Франция, Германия, Полша, Беларус и Русия от западната част- все на изток през Сибир- чак до Чукотка.

Южния е от Британия, през Централна Европа (и България), после Турция, Иран, Афганистан, Пакистан, Индия, Мианмар, Тайланд, Малайзия, Индонезия, Папуа...и към Тихия океан.

А средния е с няколко варианта- по "Пътя на коприната", но в обратна посока, от запад на изток.

Разбира се- да се измине всичко това би отнело години, но не пречи да се изминава на части, всяка година по малко, а следващата година- от там докъдето сме стигнали предишната, и т.н. :)

On 12/22/2017 at 3:50 PM, Eager_Traveler_Paul said:

Засега единственото ми сигурно пътуване е до Казахстан и Киргизстан през месец Господен февруарий. Ще се порадвам малко на изкачване в планините, на номадска кухня и великолепни фолклорни истории, малко на футуристичната архитектурка в Астана и си се прибирам. На отиване и връщане имам и 2 дена престой да разгледам пак Будапеща. Не съм ходил там от поне 10 години и случайно се получи такъв приятен бонус.

 

Някога през годината имам едно пътуване до Румъния. 

 

Лятото като имам отпуска обезателно ще хукна нанякъде, още не се знае накъде. Исках да направя миналата година преход с кола през Балканските държави до Хърватска, Словения и Италия, но приятелите ми се отказаха в последния момент - знаете как е, скромни душички, които не са калени с Магелански дух не издържат по пътя. 

 

Ако падне някоя оферта за Азия през годината може и да се възползвам.
Пък и с @Mary трябва да се ходи до Япония, ама май няма да е през 2018.

 

Имам и планове за след още 1-2 години, но те са доста мащабни и постепенно събирам средства :)

Здравей, какво ще кажеш за Синдзян-Уйгурския автономен район на Китай или Източен Тибет, с включен планински трекинг по високите планини там?

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
On 12/23/2017 at 9:44 PM, wilks said:

Дълги диагонали далеч на изток-югоизток, на интервали почти през цялата 2018-та :smoke:

Първият го почвам съвсем скоро в края на тази, прехвърляйки го към началото и на следващата година. Трябва да се спазва традицията за посрещане на Нова година по къс ръкав, бермуди, освежтелно питие и шум на вълни за фон.

По-късно през годината пак в същата посока, и пак далечен диагонал, и пак мулти островен.
Около средата на 2018 е запланувана и една права, този път силно на север за разнообразие, и кратко бягство от нажежените и пусти софийски улици.
След средата на следващата година пък, в полезрението ми влизат западните географски дължини; със северни и/или южни ширини. Дали ще е само "или", зависи как и колко ще успея да наредя свободните дни.

А, имам и една бърза и интензивна европейска обиколка , но тя ще е по-скоро mileage run, благодарение на майстора в този "спорт" :drinks:

 

С две думи базовата посока на този етап, са Южните морета :) Кои и колко, засега ще оставя за моя и ваша изненда ;)
 

Това е интересно, звучи яко. Кажи по-конкретно, маршрути и дестинации? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...
На 20.12.2017 г. в 10:55, veseliache каза:

За 2018 г. планирам до посетя Бразилия, Андора и Израел (стига обстановката да позволява), като нови държави и Италия, Гърция и Испания, където съм била, но винаги човек може да види нещо ново.

Иска ми се да отида и до някоя държава-изненада (в командировка), където не съм била. 

през 2018 г. успях да посетя всички планирани от мен дестинации, освен Бразилия, но на нейно място успях да осъществя Русия, Азербайджан и Египет. А в командировка отидох до Индия, където вече съм била.

За 2019 г. планирам отново Бразилия (надявам се тази година да се осъществи), Иран, Кипър и Тунис. Допълнително ми се иска да посетя отново Италия, Гърция, Албания, Македония и Португалия. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Миналата година от новогодишната баница ми се падна парата, и наистина цяла година разни непознати изскачат от тълпата и ми подаряват разни билети (това - съвсем сериозно:))! Тази по стара традиция пак намерих в парчето си баница монета, но аз сега предимно харча... и ето как се очертава 2019-та:

- януари: кратка Йордания с Петра, Вади Рум и Акаба - ;

- февруари: работно до Мароко и Норвегия (с надеждата да го видя най-сетне това Северно сияние:);

- март: кракта спирка в Малта, седмица в Тунис, и 2-3 дни в Париж ;

- април: 2 дни в ОАЕ на път за Филипините, две седмици там, и минаване през Анкгор Ват в Камбоджа, на път за...;

- май: ...Тайланд. Дали ще успея да включа някак Лаос? Тук също имам 2 седмици за да стигна до Сингапур, и се чудя дали да са само за Тайланд, или да мина през Малайзия? Кого заблуждавам, ясно, че ще мина... Прибиране със Scoot, Сингапур-Атина, и 2 дни в гръцката столица;

- юни: този месец съм си вкъщи, искам на планина; евентуално може да се отскочи до Украйна или Азербайджан, но нищо над седмица:)

- юли-септември: различни работни посещения на европейски пристанища;

- ноември: у дома... или.... кой знае?

- декември: живот и здраве - Карибско море:)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

🇯🇴 🇬🇧 🇲🇦 🇳🇴 🇲🇹 🇹🇳 🇫🇷 🇦🇪 🇵🇭 🇰🇭 🇹🇭 🇱🇦 🇸🇬 🇲🇾 🇬🇷 🇺🇦 🇬🇬 🇪🇸 🇧🇸 🇧🇧

 

П.П. Ако ми падне възможност - Андора и Монако, та да си оцветя напълно картата на посетените държави в Европа'

Редактирано от Янко Велков
  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 21.12.2017 г. в 15:45, master_of_germs каза:

 

Колкото до мене, хванала ме е нещо творческа криза. Имаме едни билети до Болоня за след месец, но още нищо друго не сме предприели по въпроса.

По Великден се двоумим между балканска обиколка с кола или прибалтийска обиколка по въздух.

Редим програма за преходи в Мадейра или Азорските острови в края на май и сме в режим на очакване да паднат цените до Лисабон.

Лятото ще има и разни други планини из околните държави, като приоритет ми е Черна гора.

Азърбайджан също ми се е загнездил в мислите, но изчаквам да видя, как ще потръгне линията, а и още някой да ми сподели ентусиазма за баир-будализъм :)

Въпреки коледното късметче, семейно пътуване до Филипините не бих могъл да планирам за по рано от началото на 2019 г.

 

За всяка от точките винаги има и поне един резервен план.

Ще се самоцитирам иронично 😄

Последното изречение от поста ми преди година се оказа ключово. Всички планирани дестинации отпреди година пропаднаха, но бяха заменени с еквивалентни, но също толкова вълнуващи. 

Тоест, това, дето съм писал преди година продължава да е валидно като пожелания, плюс още няколко нещица, но с оглед на случилото се досега вече не смея да ги назова "планове" 😄

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз останах много доволен от 2018 с 10 посетени страни. Изпълних си всичко предвидено, че и отгоре, примерно Црна гора дори не я бях планирал, а я посетих. Само Перу и Словения останаха за следващи години.
2019 започна също добре с кратък тур на Гибралтар на 5 януари. Но, тази година ще е по-слаба от към пътешествия в сравнениe с миналата. След като направих това средиземноморско кръгче, обаче, миналото лято като лектор на кораб на Silversea реших, че в съм хванал златната рибка и всяко лято поне в следващите няколко години ще се правя на лектор за да посетя всички интересни за мен дестинации с кораб, вкл. Карибски острови и Френска Полинезия. Затова тази година пак предвиждам круиз, този път с кораб на Windstar в Балтика и Скандинавия през юли като лектор. Така мога да видя нови страни като Швеция, Норвегия и фиордите й, финските Оландски острови и Естония, както и да намина през градове и страни, в които съм бил като Хелзинки и Копенхаген. А, Русия направо ще я пропусна с активна почивка на кораба два дни.
Август трябва да видим роднини и приятели в България, а септември, най-вероятно ще намина през Полша на конференция, но там съм бил, просто има места, които трябва да видя. Това е засега, само 4 нови страни - Норвегия, Швеция, Естония и Оландските острови, но ако излезе възможност с удоволствие бих добавил още 2-3 страни от сорта на Андора, Люксембург, Словения, Латвия или пък Сейшелите. Но, силно се съмнявам че мога да подобря рекорда си от 2018 година.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За 2019 година плановете ми включват юли и август скитане из планините на Черна гора и Доломитите в Италия, надявам се в приятната компания на други магеланци. Имам и една покана за гостуване на приятелка в Ирландия и ми се иска да го осъществя за 3-4 дни между май и септември, защото тя бая ме наплаши с вечно студеното и дъждовно време. 

Мадейра - пътуването до там така и не се осъществи миналата година и по всичко личи, че и тази няма да стане, освен ако рязко не паднат цените на easyjet за времето между нашия Великден и 6 май. Явно за втора поредна година си избирам лош период за тоя остров, но отпуската не позволява друга възможност за цели 10 дни (в това число с дните за прекачвания). Засега все още нямам никакви други идеи за Великденските празници, но кой знае, може пък дотогава някой добър човек от форума да предложи нещо вълнуващо. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.