Прескочи до съдържание

Теглене на пари от картата след връщане на кола под наем


Препоръчани мнения

Значи, начислили са ми £42 такса от Catania Car Rentals. Случва ми се за пръв път и ми се вдигна леко кръвното :biggrin:

 

Септември месец наех кола от тях. Нямах проблеми. Възможно е да е глоба от полицията - като съм ви чела писанията. Само че - не съм получила никакво писмо или мейл от въпросната компания, а директно са си чарджили сумата. Много обичам така... Не че щеше да ми стане по-приятно, но нямаше да мрънкам. Или щях да платя и да мрънкам :lol: Винаги си плащам глобите обаче. Дали са справедливи, друга опера (ама не съм бял ангел, признавам, макар че по принцип спазвам правилата).

 

Та... Директно оспорих в Barclaycards чрез онлайн платформата им. Съвсем почтено обясних, че съм ползвала картата в Италия, но транзакцията не я разпознавам и е направена без съгласието ми.  Получих автоматично съобщение, че картата ми се блокира, ще получа нова карта до 5 дни, а сумата и лихвите по нея се задържат служебно до изясняване на проблема.

 

Да видим какво ще стане :) 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

Значи, начислили са ми £42 такса от Catania Car Rentals.

Имай предвид, че това не е самата глоба, а таксата на рент-а-кар компанията за това, че са ти предоставили данните на полицията. Тепърва предстои да получиш самата глоба от полицията. Ако не си speed-вала, е възможно да е за влизане в ZTL или за каране в BUS лента и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Имай предвид, че това не е самата глоба, а таксата на рент-а-кар компанията за това, че са ти предоставили данните на полицията. Тепърва предстои да получиш самата глоба от полицията. Ако не си speed-вала, е възможно да е за влизане в ZTL или за каране в BUS лента и т.н. 

Това имах предвид, да - такса на рен-а-кар компанията. Ако ми бяха писали, нямаше да мрънкам, но така някой да си бърка в кредитната ми карта - айде няма нужда... Ще ми е интересно какво ще се случи с казуса. 

 

Иначе като знам през какви места съм минавала - тук си представяш едно яко ококорено човече :) -няма начин да не съм си изпросила някоя глоба... 

Връзка към мнение

А пък на мен рента кар компания interrent Italy Bergamo /която не препоръчвам/ ,от която наех кола юли месец с пълната застраховка и я върнах в отлично състояние.Ми изтиглиха 91.50€ заради административни такси свързани с разбита ключалка,която при връщането беше здрава.Оспорвах изтеглените пари.Те започнаха са шикалкавят и бавят.Исках им както е в общите условия снимка да ми пратят,която не пратиха в срок ,а когато я пратиха беше на пдф качена без дата и естественно програмите за установяване кога е правена не могат да го направят.Колата беше паркирана различно от това както я оставих и на друго място.Стигнах до писане до европейската компания в която членуват повечето рентакар компании.Възстановиха ми сумата август месец.И вчера 4 месеца след възстановяването отново ми изтеглиха 91.50€,следва блокиране на картата,днес ходене до банката писане молба за разглеждане та казуса и възстановяване.Писане на имейли ,на които естественно не отговарят.Картата ще остане блокирана докато се реши случая.Направо съм бесен

  • Харесвам 1
  • Шок 9
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Branko каза:

А пък на мен рента кар компания interrent Italy Bergamo /която не препоръчвам/ ,от която наех кола юли месец с пълната застраховка и я върнах в отлично състояние.Ми изтиглиха 91.50€ заради административни такси свързани с разбита ключалка,която при връщането беше здрава.Оспорвах изтеглените пари.Те започнаха са шикалкавят и бавят.Исках им както е в общите условия снимка да ми пратят,която не пратиха в срок ,а когато я пратиха беше на пдф качена без дата и естественно програмите за установяване кога е правена не могат да го направят.Колата беше паркирана различно от това както я оставих и на друго място.Стигнах до писане до европейската компания в която членуват повечето рентакар компании.Възстановиха ми сумата август месец.И вчера 4 месеца след възстановяването отново ми изтеглиха 91.50€,следва блокиране на картата,днес ходене до банката писане молба за разглеждане та казуса и възстановяване.Писане на имейли ,на които естественно не отговарят.Картата ще остане блокирана докато се реши случая.Направо съм бесен

Не те лайквам, щото няма избор на "полезно".

Би ли дал линка на тая европейска компания, в която членуват повечето...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Гост каза:

Това имах предвид, да - такса на рен-а-кар компанията. Ако ми бяха писали, нямаше да мрънкам, но така някой да си бърка в кредитната ми карта - айде няма нужда... Ще ми е интересно какво ще се случи с казуса. 

 

Иначе като знам през какви места съм минавала - тук си представяш едно яко ококорено човече :) -няма начин да не съм си изпросила някоя глоба... 

Галя имах същия казус в Холандия.Компанията ми изтегли таксата от к.к.без да ме пита.Акта дойде отделно 160€,които ако не платиш до 15 дни стават 320€ и т.н.,следваше и такса от банката за международен превод.И това за 15км превишено в извън населено място,където съм карал с 65км ,но понеже имало велоалея до пътя трябвало с 50км

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Branko каза:

Галя имах същия казус в Холандия.Компанията ми изтегли таксата от к.к.без да ме пита.Акта дойде отделно 160€,които ако не платиш до 15 дни стават 320€ и т.н.,следваше и такса от банката за международен превод.И това за 15км превишено в извън населено място,където съм карал с 65км ,но понеже имало велоалея до пътя трябвало с 50км

Да, знам за увеличаване на глобите. И тук го има този момент...

 

Ако я получа надлежно, ще я прегледам и ще си я платя съвестно и веднага, ако всичко е спрямо закона - колкото и да ми е хипер неприятно.

Ако има проблем, ще ги гоня до дупка и ще оспорвам до дупка. 

 

Обаче - да ми теглят пари, без да си мръднат четирибуквието и да мe информират защо теглят неоторизирано пари - няма да си мълча нито за момент. Ако нещо съм научила от английската система, то е, че ние имаме права и те се зачитат. Два пъти съм "глобявала" Barclays за неправилно отношение. Затова съм споделяла понякога съвети, защото съм печелила финансови казуси и съм вярвала, че може да са от полза и на магеланци. Това е и причината за това "оплакване'' в момента. 

 

Иначе, когато подходят коректно и законно, мога да си изям носа от яд, но ще си платя :) 

Връзка към мнение
преди 29 минути , ven62 каза:

Не те лайквам, щото няма избор на "полезно".

Би ли дал линка на тая европейска компания, в която членуват повечето...

 

European Car Rental Conciliation Service

ecrcs@ecrcs.eu

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Рейни, това трябва да го пише в Общите условия на ренталната компания.

Ние, понеже напоследък често наемаме все от една компания и въпросът съм го избистрила с тях. Има го и в условията им .При нарушение от полицията търсят тях по номера на колата, а те -предоставят нашите данни, за което, автоматично удържат 40 евро. След много време пристига и самата глоба с препоръчано писмо с обратна разписка, защото,от момента на получаването текат срокове.

1.Тази глоба не я чакай скоро -Италианската полиция има срок 360 дни, да задейства процедурата.

2.Текат срокове - ако платиш до 6 дни - само сумата.Ако -до 30, Еди колко си,ако -90 и повече, двойно и тройно.

3.И да смениш картата, пак,ако имаш друга глоба, ще си дръпнат парите. Тя ще е с нов номер, ама е същата.

4.Питай ме мене, колко такива глоби съм платила в Италия - за ЗТЛ или за 10км повече.

5. Някои общини, като Флоренция са грамотни и може да се плати веднага с КК.

Ама други не са - Виченца, например, та преди две седмици платих една глоба по банка, дето в УКБ таксата превод беше повече от глобата.

 

Допълвам - от ренталната компания просто ще предоставят договора на твоята банка .

Двете неща са съвсем отделни - за първото не те уведомяват, защото ти си подписала договор и си се съгласила.

 

 

В тази връзка, някъде мернах реклама, че таксата за международен превод в Тексимбанк е 9 евро.

Някой знае ли, дали е така?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Таксата от рент-а-кар-компанията си е написана винаги в общите условия. Ако от полицията са поискали информация за ползвателя на колата в дадения момент, то таксата се взима от кредитната карта.

С подписване на Общите условия ти си дала съгласието си за това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До сега не съм наемала кола, но определено обсъждаме подобен вариант за догодина. Благодаря ви за споделената информация и опит, макар и леко негативен, но все пак е опит!

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

В тази връзка, някъде мернах реклама, че таксата за международен превод в Тексимбанк е 9 евро.

А на Revolut мисля, че е без такса изобщо, пък него си го зареждаш с дебитната карта, че при зареждане с КК има 1% такса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , Гост каза:

 

Ако я получа надлежно, ще я прегледам и ще си я платя съвестно и веднага, ако всичко е спрямо закона - колкото и да ми е хипер неприятно.

Ако има проблем, ще ги гоня до дупка и ще оспорвам до дупка. 

 

 

Може писмото да е попаднало в спама - ние бяхме две коли, другият шофьор си получи  мейла от рент-a -кар компанията, после и писмо със снимка от полицията...А аз - нищо, а сме наели колите едновременно...На мен само ми теглят вече три пъти по 40 евро и си блокирах картата...За плащането на глобите - доколкото знам, срокът за плащане  започва да тече сед като те уведомят...Аз лично не се водя уведомена, (другият шофоьор си получи глобата с препоръчано писмо), но със сигурност повече кола в Италия няма да наемам...Да не говорим, че въобще не искам да оспорвам,имам си основателни причини за това....

Но дори и писмото да е попаднало в спама, надали още ще е там - за кола наета през септември, два пъти ми изтеглиха от картата през декември (за нарушениея в Пиза) и един път - в края на февруари (за нарушение в Лука, в един и същи ден с едното от Пиза), точно на летището преди полет за Куба, където интернета знаем какъв е и нищо не може да се проверява и т.н... Общо взето, гадна работа...

преди 11 минути , AlexandraKo каза:

3.И да смениш картата, пак,ако имаш друга глоба, ще си дръпнат парите. Тя ще е с нов номер, ама е същата.

 

Аз първо си блокирах картата и после я смених, като изрично  ме потвърдиха, че повече не могат да ми теглят от картата, ако имат стария номер. Това в Алианц банк.

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение
преди 13 минути , Тони каза:

Таксата от рент-а-кар-компанията си е написана винаги в общите условия. Ако от полицията са поискали информация за ползвателя на колата в дадения момент, то таксата се взима от кредитната карта.

С подписване на Общите условия ти си дала съгласието си за това.

 

преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Рейни, това трябва да го пише в Общите условия на ренталната компания.

Допълвам - от ренталната компания просто ще предоставят договора на твоята банка .

Двете неща са съвсем отделни - за първото не те уведомяват, защото ти си подписала договор и си се съгласила.

Значи, ако е така, ще си ги получат парите по един или друг начин. Ще се разровя да видя. Все пак съм в правото си да оспорвам транзакции. Най-много да е едно излишно упражнение със смяна на картата. 

 

преди 19 минути , AlexandraKo каза:

3.И да смениш картата, пак,ако имаш друга глоба, ще си дръпнат парите. Тя ще е с нов номер, ама е същата.

Тук не съм особено съгласна... Това е кредитна карта, а не банкова сметка. Те могат да дръпнат пари, ако имат номер и secury код. Новат акарта има нови атрибути.

Връзка към мнение

И пак в тази връзка, оня ден от НАП изтеглиха от личната сметка на мъжа ми някаква глоба от 2009 година, която никой не знае от къде дойде и защо до сега никой не е поискал да бъде платена.Пътна глоба, около 30 лева.Като се има предвид, че сме от хората, дето държат да са изрядни с данъци, такси, глоби и пр. И няма как да не сме платили.

Седмица след това, дойде писмо с обяснения,та разбрахме за какво иде реч.

Имайте предвид, че и това ще се случва занапред. Или пък, ако фирмата има задължения, могат да си ги теглят от/или да блокират личните сметки.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

В тази връзка, някъде мернах реклама, че таксата за международен превод в Тексимбанк е 9 евро.

Някой знае ли, дали е така?

Да, точно така е.

 

Преводите до всички ЕС сметки през Revolut и Paysera обаче са напълно безплатни. Не виждам защо се занимаваш с мега спрялата Уникредит и въобще с банки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Да, точно така е.

 

Преводите до всички ЕС сметки през Revolut и Paysera обаче са напълно безплатни. Не виждам защо се занимаваш с мега спрялата Уникредит и въобще с банки.

А, не го направих през тях превода, съобщавам го като факт.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

 

 

Тук не съм особено съгласна... Това е кредитна карта, а не банкова сметка. Те могат да дръпнат пари, ако имат номер и secury код. Новат акарта има нови атрибути.

Аз имах обратния случай - смених картата, а междувременно чаках превод .И той си пристигна нормално.

Банката е Пиреос, а картата смених,че беше изтекла.И от банката така ми обясниха. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Аз имах обратния случай - смених картата, а междувременно чаках превод .И той си пристигна нормално.

Банката е Пиреос, а картата смених,че беше изтекла.И от банката така ми обясниха. 

Моята кредитна карта не е обвързана с банкова сметка, Алекс. Обикновено теглят от нея :) Освен ако не ми пращат някой refund... 

 

На AMEX е с логото на British Airways, има си само номер и код. Като я сменят, сменя се всичко.

Barclayscard не е вързана към сметката ми в Barclays, макар че е издадена от Barclays. 

 

Затова смятам, че когато се смени картата, повече не могат да теглят от нея със старите данни. 

А дали могат да си търсят - и получат - парите, друга история. 

Връзка към мнение

Рейни, аз също говоря за КК. Не за карта по сметка.

Но не споря, по банковите въпроси никога нямам пълна яснота.:(((((

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 42 минути , Гост каза:

 

Значи, ако е така, ще си ги получат парите по един или друг начин. Ще се разровя да видя. Все пак съм в правото си да оспорвам транзакции. Най-много да е едно излишно упражнение със смяна на картата. 

Изрових общите им условия в сайта им (и като се сетя, че преди дни разичствах и изхвърлих договора) - трябваше да превеждам от италиански.. арггхххх...

Няма и дума за такси при глоби от полиция. Което не значи, че ги нямат, просто аз не ги открих написани. 

Връзка към мнение

Това трябва да се води такса при нарушение. Обикновено ги слагат в едни таблички под всички други останали неща. За кое колко ще те чарджат ако ти се случи. Нещо като административна такса. Просто сега не мога да изчета всичко, че нямам компютър, но условията трябва да ги има на всякакви езици.

https://www.interrent.com/com/rental_tco?country=IT#en

Връзка към мнение
преди 1 минута , Тони каза:

Това трябва да се води такса при нарушение. Обикновено ги слагат в едни таблички под всички други останали неща. За кое колко ще те чарджат ако ти се случи. Нещо като административна такса. Просто сега не мога да изчета всичко, че нямам компютър, но условията трябва да ги има на всякакви езици.

https://www.interrent.com/com/rental_tco?country=IT#en

@Тони, няма такива таблички, чеде. Не че съм гледала за такива преди наема, но сега се разрових.

 

http://rent.cataniacarrental.it/condizioni_e_termini.html

Връзка към мнение

Аз търсих в на Бранко фирмата, че нещо ми се объркаха. Както и да е, принципно това им е реда. И аз съм плащала глоби в Италия няколко пъти, веднъж и в Швейцария. Уж си отварям очите, но на всеки се случва. Да сме живи и здрави, другото ще го наредим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.