Прескочи до съдържание

Теглене на пари от картата след връщане на кола под наем


Препоръчани мнения

Каквото и да изядеш с кориците обаче, тарикатлъците се ъпгрейдват. Август взехме и върнахме кола от Голд кар (Малпенса), като платихме пълна застраховка и административната такса за fuel flex (плащаме пълен резервоар с гориво и можем да върнем колата по наше желание, като те ни възстановят остатъка). Не само, че нищо не възстановиха, ами дръпнаха 60 евро за зареждане 3 дни след връщане на колата. Писахме си със съпорта, които цитираха точки от общите условия, но пък ние можем да четем също, а там пише, че трябва да възстановят, не и да теглят. Тогава спряха да ни отговарят. Сега оспорваме транзакцията през банката издател, да видим какво ще се случи. И в ЕПЦ ще пуснем жалба - хората или не забелязват (при по-дребни суми), или не им се занимава и те така си карат....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А това пък, флекс фюел им е другият тарикатлък. Коментирали сме го и друг път.Преди години и ние веднъж така се прецакахме с Малага кар - просто не бях догледала. Оттогава внимавам, винаги пълно - пълно.

Първо - продават ти горивото на някакъв си, супер-трънски курс и второ - пишат си колкото искат литри, понеже няма как да ги премери човек.

С една дума - номерата нямат край.И наистина се ъпгрейдват в тяхната посока.:rtfm:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В конкретния случай и пълно-пълно щеше да е прецаквация. Затова взехме флекс умишлено и върнахме колата почти празна, за да няма на практика какво да ни връщат. А те пък ни чарджиха за допълване на резервоара, така че винаги са една крачка наред :)

Както хората навсякъде предупреждават - Ако искате да си развалите почивката, вземете кола под наем в Италия ;) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, jul каза:

Както хората навсякъде предупреждават - Ако искате да си развалите почивката, вземете кола под наем в Италия ;) 

Започнах да изчислявам. Имам 4 пътувания с кола под наем, само в Южна Италия - най-проблемната за страната. Ето моите 5 стотинки: 

 

1) Бари - Таранто - Бари, 4 дни, командировка, с обиколка на разни местенца на връщане, наета кола от Hertz, пълна застраховка

2) Бари - много сериозна обиколка на цялата област Пулия с 9 местен "автобус", пълен с магеланци :), 3 дни, наета кола от Budget, пълна застраховка

3) Соренто - открита кола за един ден,  наета от местна италианска фирма, нямах право на пълна застраховка заради вида на колата, използвах застраховка excess 

4) Сицилия - 11 дни, наета кола от местна италианска фирма, но през economycarrental, нямах право на пълна застраховка в Област Катания, използвах застраховка excess 

 

Имам изтеглени неглегламентирано пари само от последното пътуване.

 

Нека не се съглася с твърдението за развалената почивка. Ако се направи добра подготовка, "пожертват" се малко повече пари за пълна застраховка и се спазват правилата, вероятността за проблеми е минимална или ако има, те са покрити (извън глобите). 

 

Има места в Италия, където колата е силно нежелателна. В Chinque Terre бяхме само с влак, там колата е тежест. 

Има места, обаче, където липсата й се отразява на качеството на пътуването. 

 

Това е лично мнение, разбира се. Свободата (на движение) има цена :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 8 часа, jul каза:

Както хората навсякъде предупреждават - Ако искате да си развалите почивката, вземете кола под наем в Италия ;) 

И аз не съм съгласен. Дори в Сицилия (Катания) си намерихме кола от местна италианска фирма, с плащане през Пейпал, без изискване за каквато и да било кредитна карта и без претенции в какъв вид ще върнем колата и с колко гориво.

Колата беше за 6 човека, с 6 отделни седалки, автоматик с климатик - 120 евро за 4 дни за колата + 120 евро застраховка. Застраховката включваше ВСИЧКО - дори и кражба и пожар с 0 (нула) самоучастие.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 14 часа, cybersimo каза:

И аз не съм съгласен. Дори в Сицилия (Катания) си намерихме кола от местна италианска фирма, с плащане през Пейпал, без изискване за каквато и да било кредитна карта и без претенции в какъв вид ще върнем колата и с колко гориво.

Колата беше за 6 човека, с 6 отделни седалки, автоматик с климатик - 120 евро за 4 дни за колата + 120 евро застраховка. Застраховката включваше ВСИЧКО - дори и кражба и пожар с 0 (нула) самоучастие.

Би ли споделил от коя фирма, моля.

Връзка към мнение
преди 33 минути , slujitel каза:

Би ли споделил от коя фирма, моля.

Споменавана е няколко пъти и в другите теми https://www.autonoleggioone.it

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цитирайте и емотиконите, де, иначе се изважда от смисъла.

В Италия възможността да си развалиш почивката и със собствен автомобил е голяма, предвид глобите. И да внимаваш, и да не, има опасност я в някой ZTL да влезеш, я нещо друго. Писано по форумите много. Лятото като обикаляхме на 2-3 пъти трасето (основното шосе) минаваше през градчета/селца, в началото на които имаше някакъв вид забранителен пътен знак с часове и надпис само на италиански. Да се върнем нямаше как, виждаш го вече като си влязъл. Глоба не сме получили, но знае ли човек дали и какво сме нарушили -_- Понякога идват след месеци.

Така че колкото и да сме чели, да сме се информирали, да сме обикаляли - изненади винаги са възможни. А възможността се увеличава, взимайки кола под наем, защото там се наслагва риска и рент-а-кар компанията да се изяви подобаващо, без значение че ти предварително си им проучил всички уловки.

Във Флоренция например годишния приход от пътни глоби бил над 2,5 млн. евро - пари изкарват хората. Статистически, смятам, възможността за неприятни изненади с кола в Италия надвишава в пъти алтернативите от всички други европейски страни. Там обикновено със сигурност знаеш, ако нещо си нарушил и си плащаш за масрафа. 

Но Италия си е Италия - няма да спрем да ходим заради това. 

И удобството на колата е несравнимо, така че всеки си прави сметката.

И все пак именно коментарите на препатили могат да ни спестят пари/неприятни изненади.

За протокола - до сега не ни се беше случвало и на нас, но това не означава, че не съществува ;)

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, jul каза:

Цитирайте и емотиконите, де, иначе се изважда от смисъла.;)

При цитат емотиконите отпадат :)

 

преди 1 час, jul каза:

И все пак именно коментарите на препатили могат да ни спестят пари/неприятни изненади.
;)

Повече от съгласна - затова е и този форум... 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 21/12/2017 в 16:44, AlexandraKo каза:

В тази връзка, някъде мернах реклама, че таксата за международен превод в Тексимбанк е 9 евро.

Някой знае ли, дали е така?

В Прокредитбанк СЕПА преводите/в еврозоната/ са 5 евро. На трябва да ето разплащаталната ти сметка там, за която подръжката и е 4 лв. н амесец:mad:. В уникредит СЕПА превода е 9-10 Е. Толкова колкот струва суифта за превода ти, отделно  взеат и други такси . Разбира се, който има сметка в банка в еврозоната СЕПА преводите са безплатни. Т.е. винаги плащайте от сметки в Еврозоната, а най-добре е да си държите и парите там:)

Връзка към мнение

Такааа. След оспорване на транзакцията в банката получихме бланкетен отговор, че банката е изискала документи,  прикачват ги и нямаме основание. Прикачените отговори и документи са на италиански и испански (надали са ги прочели изобщо), обаче е видно, че за разлика от първия документ при наемането на колата на документа, на който са добавени 59 евро след връщането няма подпис на картодържателя. 

В отговора пише, ако не сме доволни, да се жалваме на КЗП, което ще направя.

Обаче ще пиша и на Мастъркард, защото картата е GOLD, а пише за нея с нулева отговорност за неоторизирани плащания. На практика Райфайзен не направиха нищо, за да защитят клиента си. Значи ли това, че всички търговци, при които е плащано с картата, могат да си дърпат каквото намерят за добре. Според безумните служители в клона ние сме си дали номерата, ние си носим отговорност...

Някой със свежи идеи?

п.с. не че е голяма драма за 59 евро, ама можеше и 590 да са. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , jul каза:

Такааа. След оспорване на транзакцията в банката получихме бланкетен отговор, че банката е изискала документи,  прикачват ги и нямаме основание. Прикачените отговори и документи са на италиански и испански (надали са ги прочели изобщо), обаче е видно, че за разлика от първия документ при наемането на колата на документа, на който са добавени 59 евро след връщането няма подпис на картодържателя. 

В отговора пише, ако не сме доволни, да се жалваме на КЗП, което ще направя.

Обаче ще пиша и на Мастъркард, защото картата е GOLD, а пише за нея с нулева отговорност за неоторизирани плащания. На практика Райфайзен не направиха нищо, за да защитят клиента си. Значи ли това, че всички търговци, при които е плащано с картата, могат да си дърпат каквото намерят за добре. Според безумните служители в клона ние сме си дали номерата, ние си носим отговорност...

Някой със свежи идеи?

п.с. не че е голяма драма за 59 евро, ама можеше и 590 да са. 

Не е въпрос колко са парите, въпрос е на принцип.

От моя опит с наемането на коли от Голд Кар , до сега ,както казах по - горе, винаги вземам опцията пълно-пълно. Парите за резервоар гориво само се блокират, а не се теглят. 

Преди две седмици в Болоня, даже и това не направиха - бях предплатила всичко и се изненадах, че не блокираха съответната сума.Може би, има значение в случая, че ползвахме разни отстъпки, заради 10-то по ред наемане от тях.

Във вашия случай:

- веднъж са изтеглили стотина евро за бензин /обикновено са там , някъде /.При наемането на колата.

- втори път са изтеглили още 59 евро за гориво.

Правилно ли съм разбрала?

 Може  да се сметне, колко струва един резервоар от наеманата кола. И да се види общата сума, която са изтеглили. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно си разбрала. Първото теглене беше за 78 евро (пълен резервоар), от което трябваше да върнат остатъка. Отделно имаше административна такса за флекса малко над 18 евро, т.е. около 100 евро общо при наемане на колата. Вместо това ни дръпнаха 59 евро след връщането на колата. Т.е. горивото ни излиза около 160 евро за 1 резервоар за дребна Ланча Ипсилон.

За Голд Кар ще пусна жалба в ЕПЦ, вече имам пълен набор документи (които дойдоха през банката).

Въпросът е за банката - честно казано съм хем възмутена, хем притеснена предвид реакцията им.....

 

Връзка към мнение
преди 23 минути , jul каза:

Правилно си разбрала. Първото теглене беше за 78 евро (пълен резервоар), от което трябваше да върнат остатъка. Отделно имаше административна такса за флекса малко над 18 евро, т.е. около 100 евро общо при наемане на колата. Вместо това ни дръпнаха 59 евро след връщането на колата. Т.е. горивото ни излиза около 160 евро за 1 резервоар за дребна Ланча Ипсилон.

За Голд Кар ще пусна жалба в ЕПЦ, вече имам пълен набор документи (които дойдоха през банката).

Въпросът е за банката - честно казано съм хем възмутена, хем притеснена предвид реакцията им.....

 

Това е напълно очаквано отношение от Райфайзен. Една от най-арогантните банки в БГ

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , jul каза:

Правилно си разбрала. Първото теглене беше за 78 евро (пълен резервоар), от което трябваше да върнат остатъка. Отделно имаше административна такса за флекса малко над 18 евро, т.е. около 100 евро общо при наемане на колата. Вместо това ни дръпнаха 59 евро след връщането на колата. Т.е. горивото ни излиза около 160 евро за 1 резервоар за дребна Ланча Ипсилон.

За Голд Кар ще пусна жалба в ЕПЦ, вече имам пълен набор документи (които дойдоха през банката).

Въпросът е за банката - честно казано съм хем възмутена, хем притеснена предвид реакцията им.....

 

 

Използавайте го това за аргумент:

При обем на резервоара на Ланчия Ипсилон 47 литра и при цена, около 1.50 евро, са ви взели двойно.

Лесно може да се сметне. Колкото и да им е “трънски” курсът.

Ама от реакцията на Банката и аз съм учудена. Особено за голд - картата.:O

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , jul каза:

Правилно си разбрала. Първото теглене беше за 78 евро (пълен резервоар), от което трябваше да върнат остатъка. Отделно имаше административна такса за флекса малко над 18 евро, т.е. около 100 евро общо при наемане на колата. Вместо това ни дръпнаха 59 евро след връщането на колата. Т.е. горивото ни излиза около 160 евро за 1 резервоар за дребна Ланча Ипсилон.

За Голд Кар ще пусна жалба в ЕПЦ, вече имам пълен набор документи (които дойдоха през банката).

Въпросът е за банката - честно казано съм хем възмутена, хем притеснена предвид реакцията им.....

 

Опити за лъжа, няма нищо ново под слънцето.

Миналото лято имах резервация с Голдкар и опция пълно-пълно, както и пълна застраховка. Взех колата, удържаха ми пари за гориво и кой от където е. Дойде ред да се връща, привидно нямаше проблеми и обясниха, че ще ми върнат блокираните пари днес, качихме са на самолета и се прибрахме.

 

Да, но върнаха една част само, звънях, писах, оказа се, въпреки, че аз имам по-скъпия пакет  пълно-пълно, видиш ли, аз съм казал на служителя като съм  взимал колата, да ми пише флекс тарифата!

След като съм я върнал пълна, те са върнали парите за гориво, но не и таксата за тази хубава опция флекс. Направо подивях леко и ги направих на 2 стотинки. Надали някой ще има по-скъпата опция пълно-пълно и ще иска след това флекс, за да му удържат още пари.

В крайна сметка ми върнаха и таксата май беше 18 евро, но едва ли не на добра воля. Та всеки път чета и чета по 3 пъти какво резервирам, после какво ми дават на гишето и накрая какво пишат като върна колата.

Случката стана в Кастейон.

 

След това в Мадрид пак имаше леки изненади с тях, понеже се оказа, че има допълнителна такса за взимане от летище, която  не беше ясна колко е докато се резервира колата.  Не влизала в цената, но там се отървахме с 10 евро май. Плаща се на място, като се взима колата.

Почти всичките си имат трикове и трябва да се внимава..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Alexander каза:

Та всеки път чета и чета по 3 пъти какво резервирам, после какво ми дават на гишето и накрая какво пишат като върна колата.

Това е правилният подход, лошото е, че е леко натоварващо и времегубещо :huh:
 

Цитат

Почти всичките си имат трикове и трябва да се внимава..

Имам роднина, който работи известно време в рентакар-компания по гръцките острови - споделял ми е, че се използват всевъзможни номерца да се прецака клиента. 

Какво да се прави- наемането на автомобил, често си е едно надлъгване ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като цяло почти всяко взимане на кола под наем си е натоварващо и все по-натоварващо става с времето. Според мен, понеже има много конкуренция, се пускат ниски цени, но след това започват истинските цени и врътки.

Изключвам фирмите, които имат включена пълна застраховка, не взимат депозити, блокажи и пр, но такива са единици и се срещат тук-там само.

Забелязвам, че и депозитите се вдигат в пъти. В момента има много фирми, които блокират между 1000 и 2000 евро, при условие, че цялата кола струва 10 хиляди ми се струва абсурдно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Като цяло почти всяко взимане на кола под наем си е натоварващо и все по-натоварващо става с времето. Според мен, понеже има много конкуренция, се пускат ниски цени, но след това започват истинските цени и врътки.

Изключвам фирмите, които имат включена пълна застраховка, не взимат депозити, блокажи и пр, но такива са единици и се срещат тук-там само.

Затова най-ненатоварващо взимане на кола беше на Тенерифе от фирма по твоята препоръка:thankyou:.

Връзка към мнение
преди 35 минути , Marisha каза:

Затова най-ненатоварващо взимане на кола беше на Тенерифе от фирма по твоята препоръка:thankyou:.

Може ли, линкче, че нали след малко ще ходим там.

Връзка към мнение
преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Може ли, линкче, че нали след малко ще ходим там.

В магелански пътеводител има няколко местни фирми, всички са с пълна застраховка и е много евтино.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, cybersimo каза:

Това е напълно очаквано отношение от Райфайзен. Една от най-арогантните банки в БГ

+1. По мое мнение двете най-отвратителни банки в Бг са именно Райфайзен и Уникредит. Във всяко едно отношение.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Alexander, и 10 пъти да четеш пред и след се оказва, че е все тая. Ето в случая ми изтеглиха пари 3 дни след като върнах колата, без да подписваме.

Георги Матеев, ще видим. Имала съм няколко пъти спорове с Райфайзен, приключвали са в моя полза.

За почти 200 лв. такси на година, все ще трябва да се размърдат.

Иначе съм им вдигнала мерника от лятото още, когато без да ни питат преиздадоха златната виза в златен мастъркард. 

 

Връзка към мнение
преди 23 часа, jul каза:

Обаче ще пиша и на Мастъркард, защото картата е GOLD, а пише за нея с нулева отговорност за неоторизирани плащания. На практика Райфайзен не направиха нищо, за да защитят клиента си. Значи ли това, че всички търговци, при които е плащано с картата, могат да си дърпат каквото намерят за добре. Според безумните служители в клона ние сме си дали номерата, ние си носим отговорност...

Някой със свежи идеи?

п.с. не че е голяма драма за 59 евро, ама можеше и 590 да са. 

Аз лично бих сменила банката. Ако тя не те защитава като клиент, за какво ти е? Тя трябва да се бори за теб, а не ти за нея.

 

Подходът-оплакване към Mastercard е правилен. Мога да дам рамо, ако е нужно. Просто имам опит с европейски институции :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.