Прескочи до съдържание

Теглене на пари от картата след връщане на кола под наем


Препоръчани мнения

В момента, Тони каза:

Аз търсих в на Бранко фирмата, че нещо ми се объркаха. Както и да е, принципно това им е реда. И аз съм плащала глоби в Италия няколко пъти, веднъж и в Швейцария. Уж си отварям очите, но на всеки се случва. Да сме живи и здрави, другото ще го наредим.

О, разбира се! След N на брой каране на кола под наем в няколко континента, явно в Сицилия ще ми е сефтето - надявам се и последния такъв случай. 

 

Просто не съм съгласна с начина, по който са взети парите и им го оспорвам официално. Ако спечелят, ще си платя. 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Тони каза:

Аз търсих в на Бранко фирмата, че нещо ми се объркаха. Както и да е, принципно това им е реда. И аз съм плащала глоби в Италия няколко пъти, веднъж и в Швейцария. Уж си отварям очите, но на всеки се случва. Да сме живи и здрави, другото ще го наредим.

Аз не споря,че го има в условията като такса.А че колата я върнах изрядна.Предполагам,че по абсолютно същия начин са изгорели и други,даже с една и съща снимка

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

И пак в тази връзка, оня ден от НАП изтеглиха от личната сметка на мъжа ми някаква глоба от 2009 година ...

2009-та г.??? :O
Не че съм някакъв специалист по юридическите въпроси, ама защо ми се струва, че има едно нещо, което се нарича давност?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 21.12.2017 г. в 15:15, Гост каза:

Значи, начислили са ми £42 такса от Catania Car Rentals. Случва ми се за пръв път и ми се вдигна леко кръвното :biggrin:

 

Септември месец наех кола от тях. Нямах проблеми. Възможно е да е глоба от полицията - като съм ви чела писанията. Само че - не съм получила никакво писмо или мейл от въпросната компания, а директно са си чарджили сумата. Много обичам така... Не че щеше да ми стане по-приятно, но нямаше да мрънкам. Или щях да платя и да мрънкам :lol: Винаги си плащам глобите обаче. Дали са справедливи, друга опера (ама не съм бял ангел, признавам, макар че по принцип спазвам правилата).

 

Та... Директно оспорих в Barclaycards чрез онлайн платформата им. Съвсем почтено обясних, че съм ползвала картата в Италия, но транзакцията не я разпознавам и е направена без съгласието ми.  Получих автоматично съобщение, че картата ми се блокира, ще получа нова карта до 5 дни, а сумата и лихвите по нея се задържат служебно до изясняване на проблема.

 

Да видим какво ще стане :) 

Имахме подобен случай в Неапол с Avis.  Таксата от 45€  ми я дръпнаха без никакви обяснения.След блокиране и оспорване и няколко месеца мълчание благоволиха да отговорят ,че това  е тяхната такса съгл. ОУ за предоставена на полицията информация относно колата във връзка с “евентуално” нарушение. В същото време няма от кой да получиш информация дали имаш или нямаш санкция и др. подробности. Актът с глобата ми пристигна на адрес около  година след наема на колата. И аз щото съм Тома неверни подозирах , че Авис събират неправомерно суми от клиенти. намерих познати и издириха в полицията преписката. Оказа се , че нарушението е за навлизане в зона забранена за автомобили , след 18.00 часа ,а самия знак е поставен на втори етаж от сграда . Нямах нерви да се разправям и си платих глобата от 80€, от които 35€ бяха за “пощенски” разходи . За България глобите от ЕС  ги изпращат за събиране , като начисляват огромни такси и имаше вероятност вместо  горната сума , накрая да платя над 1000лв. А в Италия доколкото знам давноста е 2 години , но не съм сигурна. В самия акт обаче, не беше посочена никаква възможност за оспорване на нарушението и пр. Единствено имаше редукция на глобата, при плащане в 7-дневен срок от съобщението с около 30%.  За Южна Италия и Сицилия , човек трябва да се оглежда за знаци и на покривите :).  

Но какво да се прави... кеф цена няма и понякога се получават такива неприятни неща. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 21.12.2017 г. в 19:31, Branko каза:

Аз не споря,че го има в условията като такса.А че колата я върнах изрядна.Предполагам,че по абсолютно същия начин са изгорели и други,даже с една и съща снимка

Аз винаги правя снимки при взимане и връщане на колата . За всеки случай. Не , че не може да ти се случи пак подобна случка, но поне имаш час и дата на снимката и с  основание ще оспориш тяхната версия. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, liliya каза:

Аз винаги правя снимки при взимане и връщане на колата . За всеки случай. Не , че не може да ти се случи пак подобна случка, но поне имаш час и дата на снимката и с  основание ще оспориш тяхната версия. 

Аз ако ти покажа снимката, която ми пратиха че е разбита ключалката, няма и да разбереш,че е така.Ей сега ще пробвам да я кача.Ето пратена е в пдф без дата а и а така няма как да се качи и на програмите ,които могат да установят това.А и така снимана ключалката,въобще не е ясно,че е от тази кола.Паркинга беше пълен с такива сиви коли.Другото е че колата е била винаги паркирана на платен паркинг и с багажа вътре.Ако я бяха разбили,багажа нямаше да е в нея или щеше да е претършуван поне.С тая снимка се опитват кой знае на колко клиенти да пробутат тоя номер

 

Screenshot_20171223-090937.png

Редактирано от Branko
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Branko каза:

Аз ако ти покажа снимката, която ми пратиха че е разбита ключалката, няма и да разбереш,че е така.Ей сега ще пробвам да я кача

 

Screenshot_20171223-090937.png

Изобщо не ги оставяй , гони си интереса. Подай оплакване и до европейския потребителски център. 

 http://www.ecc.bg/подай-жалба.htm

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е така де.Това и направих.Оспорвах и ми възстановиха сумата.И онзи ден,четири месеца след възстановяването отново ми ги изтеглиха:vinsent:

Направо ще ме амбицират да отида до там да наема кола и две кила захар в резервоара да сипя:devil:

Редактирано от Branko
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 15 минути , Branko каза:

Е така де.Това и направих.Оспорвах и ми възстановиха сумата.И онзи ден,четири месеца след възстановяването отново ми ги изтеглиха:vinsent:

Направо ще ме амбицират да отида до там да наема кола и две кила захар в резервоара да сипя:devil:

Тея са СУПЕР жалки... Добави и брашно към захарта, за всеки случай :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Тея са СУПЕР жалки... Добави и брашно към захарта, за всеки случай :)

И да стане карамелизирана питка:lol:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Branko каза:

Е така де.Това и направих.Оспорвах и ми възстановиха сумата.И онзи ден,четири месеца след възстановяването отново ми ги изтеглиха:vinsent:

Направо ще ме амбицират да отида до там да наема кола и две кила захар в резервоара да сипя:devil:

Ти без застраховка ли беше ? Защото нали , ако имаш Каско то покрива поне това - ключалката ? А като връща колата те не я ли огледоха ?

На мен ми предстои пътуване  в Сицилия и мисля да взема кола под наем и като ви чета направо настръхвам, а сме 4 човека и с обществен транспорт ще излезе по- скъпо.

Връзка към мнение
преди 7 минути , nino каза:

Ти без застраховка ли беше ? Защото нали , ако имаш Каско то покрива поне това - ключалката ? А като връща колата те не я ли огледоха ?

На мен ми предстои пътуване  в Сицилия и мисля да взема кола под наем и като ви чета направо настръхвам, а сме 4 човека и с обществен транспорт ще излезе по- скъпо.

Имах естественно,пълната застраховка.Ама това била административна такса,щото някой щял да се занимава с това и я има в общите условия в сайта им ама на място никой не ти ги дава,нито ти го казва това

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Branko каза:

Имах естественно,пълната застраховка.Ама това била административна такса,щото някой щял да се занимава с това и я има в общите условия в сайта им ама на място никой не ти ги дава,нито ти го казва това

Мерси ! Лоша работа.

Връзка към мнение
На 12/21/2017 в 15:57, Branko каза:

А пък на мен рента кар компания interrent Italy Bergamo /която не препоръчвам/ ,от която наех кола юли месец с пълната застраховка и я върнах в отлично състояние.Ми изтиглиха 91.50€ заради административни такси свързани с разбита ключалка,която при връщането беше здрава.Оспорвах изтеглените пари.Те започнаха са шикалкавят и бавят.Исках им както е в общите условия снимка да ми пратят,която не пратиха в срок ,а когато я пратиха беше на пдф качена без дата и естественно програмите за установяване кога е правена не могат да го направят.Колата беше паркирана различно от това както я оставих и на друго място.Стигнах до писане до европейската компания в която членуват повечето рентакар компании.Възстановиха ми сумата август месец.И вчера 4 месеца след възстановяването отново ми изтеглиха 91.50€,следва блокиране на картата,днес ходене до банката писане молба за разглеждане та казуса и възстановяване.Писане на имейли ,на които естественно не отговарят.Картата ще остане блокирана докато се реши случая.Направо съм бесен

Бранко, а протокол за предаването на колата нямаш ли?Че те може да ти дръпнат пари за каквото си решат, като мине време. Нали тези неща се установяват при предаването на колата? И като има пълна застраховка, тя за какво е?

Ние, като издаваме колата, винаги ги караме да  пишат на протокола, дето са ни го дали на вземане, че всичко е ОК, подписват се и слагат печат. Устно не приемаме никога, да пишат и да се подпишат.

Тия всички протоколи си ги пазя в една папка. Хем да си сравнявам цените, хем, като дойде глоба, да си сравнявам номера на колата.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@AlexandraKo, на мен даже не ми я огледаха колата, егати, а реално нямах пълна застраховка с тях, ти и протокол :lol:

 

Тя тази фирма беше толкова измислена... хах... Но иначе ти ме възхищаваш с твоята систематизираност! 

 

П.П. Аз съм направила видео на колата де - за всеки случай ;) 

@nino, колата си е нещо много хубаво в Сицилия! Просто подберете внимателно компанията и спазвайте максимално правилата. И не се притеснявайте излишно - пари се вадят :) 

Връзка към мнение
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

Бранко, а протокол за предаването на колата нямаш ли?Че те може да ти дръпнат пари за каквото си решат, като мине време. Нали тези неща се установяват при предаването на колата? И като има пълна застраховка, тя за какво е?

Ние, като издаваме колата, винаги ги караме да  пишат на протокола, дето са ни го дали на вземане, че всичко е ОК, подписват се и слагат печат. Устно не приемаме никога, да пишат и да се подпишат.

Тия всички протоколи си ги пазя в една папка. Хем да си сравнявам цените, хем, като дойде глоба, да си сравнявам номера на колата.

 

 

Не съм имал протокол,колата я върнах я в извън работно време заради ранния полет.Документите и ключовете в една кутия пускаш

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

@AlexandraKo, на мен даже не ми я огледаха колата, егати, а реално нямах пълна застраховка с тях, ти и протокол :lol:

 

Тя тази фирма беше толкова измислена... хах... Но иначе ти ме възхищаваш с твоята систематизираност! 

 

П.П. Аз съм направила видео на колата де - за всеки случай ;) 

Аааа, може би, за това не сме имали такива проблеми. Което не означава, че не би могло да се случи.

Първо,  за това обичам да вземам кола от една и съща фирма, натрупва се взаимна познатост и от двете страни.:rtfm:

Например, в офисите в Катания и в Болоня на Голд кар ни познават по име.:lol::lol:Дето викаше Мара в оня виц : "създали сме си  популярност и портретност":lol:

Второ - за всичко искам документ - каквото рекат, да го напишат и да се подпишат.

Трето - изяла съм с кориците общите условия и съм си отбелязала какво да питам - като го изясня веднъж, натам ми е лесно.

 

 

преди 2 минути , Branko каза:

Не съм имал протокол,колата я върнах я в извън работно време заради ранния полет.Документите и ключовете в една кутия пускаш

А, това е кофти. На това с кутията никога не му вярвам. В такива случаи, винаги връщаме колата предната вечер, на сутринта за полета си вземаме такси, за да си имаме подпис, че всичко е наред. Ми те, могат да рекат, че и колата я няма и ти как ще го докажеш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

Аааа, може би, за това не сме имали такива проблеми. Което не означава, че не би могло да се случи.

Първо,  за това обичам да вземам кола от една и съща фирма, натрупва се взаимна познатост и от двете страни.:rtfm:

Например, в офисите в Катания и в Болоня на Голд кар ни познават по име.:lol::lol:Дето викаше Мара в оня виц : "създали сме си  популярност и портретност":lol:

Второ - за всичко искам документ - каквото рекат, да го напишат и да се подпишат.

Трето - изяла съм с кориците общите условия и съм си отбелязала какво да питам - като го изясня веднъж, натам ми е лесно.

Управление на риска, Алекс ;) Платих с външните застраховки от £40 - общо £210. Трябваше да платя около £550 с друга фирма + £40 excess. Пълната липса на риск струва много :) 

Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

 

А, това е кофти. На това с кутията никога не му вярвам. В такива случаи, винаги връщаме колата предната вечер, на сутринта за полета си вземаме такси, за да си имаме подпис, че всичко е наред. Ми те, могат да рекат, че и колата я няма и ти как ще го докажеш?

Ние така връщахме кола при Avis ако не се лъжа, поради ранен полет, но като кацнахме имах вече email със състоянието на колата, че всичко е наред. 

Според малките фирми се опитват с такива номера да си изкарват парите. Сигурна съм, че много хора просто плащат, за да не се занимават.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И понеже е ясно, че италианците правят номера, както е видно и от темата, за това препоръчах https://www.autonoleggioone.it/

Обаче почти никой от форума не ги одобри. Няма кредитна карта, няма грижи, наемаш, плащаш и това е, просто няма от къде да ти дръпнат повече пари.

Жалко, че няма много подобни фирми, дори аз знам само за тази.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не е никой, аз съм резервирала точно с тях, отбелязала съм си  ги преди, когато ги беше препоръчал. :)

Но все още не съм ги ползвала, скоро. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Oshko каза:

И понеже е ясно, че италианците правят номера, както е видно и от темата, за това препоръчах https://www.autonoleggioone.it/

Обаче почти никой от форума не ги одобри. Няма кредитна карта, няма грижи, наемаш, плащаш и това е, просто няма от къде да ти дръпнат повече пари.

Жалко, че няма много подобни фирми, дори аз знам само за тази.

И аз съм ги набелязала за пътуване в Сицилия през септември:). Ама има още време, чакам промени в разписанието на WIZZ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също ги погледнах за Сицилия. Установих две неща на пръв поглед.

Не  за всички коли може без КК.

Старички ми се виждат повечето коли.

Цената за моите дати е по-висока от тази, която обикновено плащам.

Тони, моля, като ти мине резервацията, да споделиш. Ти имаш опит с рент-а-кар и ще прецениш добре. На мен ми трябва за юни за Сицилия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Аз също ги погледнах за Сицилия. Установих две неща на пръв поглед.

Не  за всички коли може без КК.

Старички ми се виждат повечето коли.

Цената за моите дати е по-висока от тази, която обикновено плащам.

Тони, моля, като ти мине резервацията, да споделиш. Ти имаш опит с рент-а-кар и ще прецениш добре. На мен ми трябва за юни за Сицилия.

И аз също ги гледам. Писах си с тях по чата. Без КК може само ако имаш допълнителна застраховка, поне Maxikasko и нагоре. Ако си само с базова застраховка искат КК и депозит - Внимание - 4000евро, на което им писах, че това е лудост и никой досега не ми е искал такъв депозит. Отговора им вземете си Максикаско. А иначе имат и стари коли , но някой беше писал, че това е и предимство ,и не се втеляват за драскотини. Също и не знам тук или при мамите някой ги беше ползвал и спомена ,че нямат отличителни знаци и като са по стари уж не предизвикват интерес сред крадците. Гледам, че и отзивите им в Трипа са доста добри.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да докладвам. Днес получих следното съобщение от Barclayscard:

 

Update: We've now refunded 1 fraudulent transaction(s) totalling £42, which will show on your next statement. We are pleased to have been able to resolve this matter for you.

 

Светли празници на всички! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.