Прескочи до съдържание

Магеланско нашествие в Азербайджан?


nikolaysto

Препоръчани мнения

4 hours ago, montepinar said:

От днес тръгват новите влакове Bakı-Gəncə . За 4 часа и половина, цена в едната посока 15 маната.

Перфектна новина, че аз се оглеждах и за самолет Баку -Гянджа, че иначе другата опция беше нощен влак със спални места за около 9 часа. Тази опция с новия влак е супер.

Връзка към мнение
преди 49 минути , Йосиф Милчов каза:

Перфектна новина, че аз се оглеждах и за самолет Баку -Гянджа, че иначе другата опция беше нощен влак със спални места за около 9 часа. Тази опция с новия влак е супер.

Ти пък... самолет. То няма такъв полет. Най-бързо е с автобус, за около 3 часа и половина  😉   (Това "Гянджа" е по руски тертип)

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, montepinar said:

(Това "Гянджа" е по руски тертип)

Така е, понеже инфо чета основно от руски сайтове и ми се е набило в главата, като име. Как е правилното произношение на Азерски? Сумгайът струва ли си да се види за ден, гледам, че е на 30 км. От Баку

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение

Ами между А и Е.  На български няма буква, с която да се напише 😄  Иначе на турски си е Гендже. Трябва да проучиш в кои градове гарата е по-далече, извън града...  За Шеки знам, че е по-добре с автобус да се иде, тъй като жп гарата е извън града.  В Сумгаит също е в едно предградие и трябва да се мине целия град, докато се стигне до крайбрежната улица

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@montepinar Колкото повече разглеждам, все повече се замислям дали да ходим до Шеки или да останем и двата дни в Ганджа. Логистично е по-лесно и по-добре за хора без кола. Ганджа-Шеки са над 100 километра и все повече ми се струва, че ще е изнасилено препускане без да можем да видим много. Поради тази причина се оглеждам за по-близките до Баку градове като Сумгаит. Иначе автобусите до Сумгаит, предполагам са бързи и по-удобни от влака, също и такси при добро пазарене, би излязло изгодно до там или се бъркам. 

Връзка към мнение

Напротив, влакът до Sumqayıt е най-модерният, който в момента се ползва в страната. От днес същите влакове се движат до Gəncə. Hали това казах малко по-горе... Нови, климатизирани, на 2 етажа, чисти, удобни, бързи. (Снимал съм клипчета отвън и отвътре, но не знам как да ги прикачам тука, както и да е). Друг е въпросът, че не си струва ходенето в Sumqayıt.  Идете до Bilgəh (на плаж) по-добре.  На  ЛС писах всичките видове транспорт до Bilgəh, Yanardağ и т.н.   В столицата има немалко неща.... както си прецените

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, montepinar каза:

Ти пък... самолет. То няма такъв полет.

Има полет Баку- Гянджа. Поне в ден неделя.  Номерът на полета е J2- 239/ J2-240. Цената е 58 AZN еднопосочен и 113 AZN двупосочно. Ситуацтята прилича на полетите от Баку до Нахчъван. И там полети има ежедневно, но не могат да се купят онлайн. Успях, обаче да намеря сайт за онлайн билети от Баку до Гянджа. 

 

 

Screenshot_20181230-224949_Samsung Internet.jpg

Полетът Баку-Гянджа реално се изпълнява от Buta Airways:

 

 

Screenshot_20181230-231956_Flightradar24.jpg

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
1 hour ago, epetkov said:

Има полет Баку- Гянджа.

 

 

Screenshot_20181230-231956_Flightradar24.jpg

Аз знам, че има. Даже през yandex flights>Go2Gate сваля цената на 84 маната в двете посоки.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Йосиф Милчов каза:

@montepinar Колкото повече разглеждам, все повече се замислям дали да ходим до Шеки или да останем и двата дни в Ганджа. Логистично е по-лесно и по-добре за хора без кола. Ганджа-Шеки са над 100 километра и все повече ми се струва, че ще е изнасилено препускане без да можем да видим много. Поради тази причина се оглеждам за по-близките до Баку градове като Сумгаит. Иначе автобусите до Сумгаит, предполагам са бързи и по-удобни от влака, също и такси при добро пазарене, би излязло изгодно до там или се бъркам. 

Между Ганджа и Шеки аз бих избрал Шеки, но си прав да се концентрираш около Баку.

На нас ни се искаше да слезнем до Астара. Представях си го по самобитно и не туристическо. А нали е близо и до Иран (града е разделен в двете държави). Така и не се вмести в плана ни.

 

-------

В самолета се запознах с една жена на около 45-50 години. Пътувала с приятелка. Те не планираха да взимат рентакар, а да пътуват с влак из провинцията. Даже спален вагон/кушет беше проучила как да си вземе.....

Все пак … Азербайджан си беше СССР, а руснаците имат традиции в ЖП транспорта.:wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Как виждате идеята, за морска почивка в Азербайджан? 

Какви са условията, до колко е развит този тип туризъм и най-вече плажовете и температури? 

 

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , Щастливеца каза:

до колко е развит този тип туризъм и най-вече плажовете и температури?

Ето  малко информация по въпроса: https://1001beach.ru/west_asia/azerbaijan?utm_source=yandex&utm_medium=search&utm_campaign=azerbaijan&yclid=732528273482611302

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние бяхме чели, че плажовете на север са по-чисти от тези на юг, яко добив има в Каспийско море и много статии за замърсяване. С уговорката, че съм израснала на българското море и съм се прибирала омазана с мазут от плаж, там направо си беше кристално чисто. Естествено замърсяването не винаги може да се види с очи. Ходихме на няколко северни плажа, преди да тръгнем бяхме намерили статии с препоръки кои са чистите плажове. На бяха лоши, но не бяха уау. Юли месец водата беше топла, температурата на въздуха беше около 30. Там лятото да стигне 35+ е нормално. Ние сме с дете, не сме се пличкали много във водата, катерушки и игра по брега. На няколко места виждах лодки и джетове под наем, но не ги пробвах. На плажовете с обслужване хората бяха много любезни, местят шезлонги, носят кърпи, интересуват се от какво има нужда детето или ние. Има и "диви" плажове, на един се запознахме със стадо козички. В Баку плаж няма никакъв. Има крайбрежна алея с гледка към морето. Прочети актуална информация за плажовете и прецени дали това би било твоето място за лятно море.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.