Прескочи до съдържание

Магеланско нашествие в Азербайджан?


nikolaysto

Препоръчани мнения

Според сайта им полети се изпълняват всеки петък от София, но след проверка на случайни дати до април, се оказва, че изобщо не изпълняват никакви полети от София до Баку към днешна дата. Явно ще се залага на плоет ррез Истанбул със сигурност.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

От Buta ми отговориха, че нямат информация, дали линията от април натам ще съществува изобщо. Съвета им е да се заложи на сигурното през Истанбул.

Демек пак с buta, но от Истанбул до Баку и обратно?

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Вижте темата за Buta  в авиокомпании, мисля, че спряха

Ами не  е за учудване. Същият случай като с линията София- Кутаиси. Но пък Солун- кутаиси е пълен самолетът.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
26 minutes ago, muchachote said:

Демек пак с buta, но от Истанбул до Баку и обратно?

Точно така, демек с Buta от Истанбул до Баку и обратно. Другия вариант е тжва което аз замислям, отиване с Уиз от Солун до Кутаиси и връщане с Бута от Баку до Истанбул. Цените са перфектни и полетите излизат около 50 евро двата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Йосиф Милчов каза:

Точно така, демек с Buta от Истанбул до Баку и обратно. Другия вариант е тжва което аз замислям, отиване с Уиз от Солун до Кутаиси и връщане с Бута от Баку до Истанбул. Цените са перфектни и полетите излизат около 50 евро двата.

Оооо, и аз го бях планирал така, но е твърде много разкарването. Ето как става. 1.Нощен автобус София- Солун. 2. Нощен градски автобус Солун- летище Македония. 3. Придремване на летището. 4. Ранен полет Солун- Кутаиси. 5.Автобус Кутаиси- Тбилиси. 6.Нощен Влак Тбилиси- Баку. И на връщане същото ходене по мъките. Няма как да стане.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, muchachote said:

Нощен Влак Тбилиси- Баку.

Има Бута от Тбилиси до Баку срещу 29 евро и си там за час и 10 минути. Връщането лично за мен е по голям кеф, никога не отказвам ден-два в Истанбул,много любим.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С Уизеър има евтини полети  от Будапеща до Баку, а и каца в удобно време  (в 6 сутринта, целият ден е пред вас.  От Будапеща излита в  23.45 СЕТ, което също е удобство). Полетите София-Будапеща са често по 19.90 или 29.90 лв. 

 А предпочитате полет от Истанбул, препоръчвам с ТHY (Türk hava yolları) или по-евтините AZAL (Azerbaijan airlines). Що се отнася до Buta Aırways... може и да пуснат за лятото до/от София пак. Кой знае 😉 (Allah yazdıysa olur - Ако е рекъл Господ, ще стане)

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 9 часа, Йосиф Милчов каза:

Има Бута от Тбилиси до Баку срещу 29 евро и си там за час и 10 минути. Връщането лично за мен е по голям кеф, никога не отказвам ден-два в Истанбул,много любим.

то Тбилиси-Баку е 29 евро, но това е само базовата цена, за транспортирането на тялото от точка А до точка Б без никакъв багаж. Така или иначе за багаж трябва да се дадат поне още 15 евро (до 10 кг), така че минималната цена на отсечка я мислете като 44 евро.  Има автобуси и влакове от Тбилиси до Баку, които са всеки ден, не знам цените  в грузински лари, но в азербайджански манати от Баку до Тбилиси са 8-13 AZN зависи  с какво се возите и на коя фирма 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@montepinar Аз проблем с това нямам,  даже предпочитам сухоземния трансфер между отделните държави, така по се усеща духа и атмосферата на съответните държави. Относно полета от Баку до Истанбул, Бута  дава най-добра цена даже с чекиран багаж, поне на този етап.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение
Георги Матеев

Тази сутрин се прибрах в София с един от последните за сезона полети на Buta Airways от Баку. В самолета имаше около 25 човека и не оставам с усещането, че тази линия ще бъде подновена през 2019. Та по-скоро не разчитайте на нея.

 

П.С. Дайнърс салона на Т2 в Баку беше изненадващо добър.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги Матеев каза:

П.С. Дайнърс салона на Т2 в Баку беше изненадващо добър.

Но само откъм кетъринг. За сметка на това нямаше WiFi 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Тази сутрин се прибрах в София с един от последните за сезона полети на Buta Airways от Баку. В самолета имаше около 25 човека и не оставам с усещането, че тази линия ще бъде подновена през 2019. Та по-скоро не разчитайте на нея.

 

П.С. Дайнърс салона на Т2 в Баку беше изненадващо добър.

Що не се обади - В къщи запасите от шафран паднаха под едно кило. :wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Георги Матеев каза:

В самолета имаше около 25 човека

така е, но вече е зимен сезон. 

Аз за последно бях през септември и беше пълен самолетът, нямаше нито една свободна седалка.... и в двете посоки.

За лятното разписание, което е 7 месеца е умно да си я има тази линия. А и нека не забравяме, че за тях има визов режим за страните от ЕС, но са ми казвали, че някои ползват тази линия, не за да идват в България, а да ползват прекачванията с Low cost компаниите от София за Западна Европа  (също както ползват Уизеър до Будапеща, за да се прекачват за Зап.Европа)

Преди 1 час, ven62 каза:

Що не се обади - В къщи запасите от шафран паднаха под едно кило. :wink:

е той колко килограма да донесе, след като ... все пак има ограничение за теглото на багажа 😄

Аз поръчки не приемам, едва се вмествам в ограничението от 8 или 10 кг (в зависимост от авиокомпанията) и меря вкъщи преди всяко пътуване колко ми тежи куфарчето 😄  Но винаги чувам лафа "купи ми това, купи ми онова, ще ти дам после пари". Сори.. като съм с ръчен багаж, няма нито място, нито свободно тегло 😄

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Току що разцъках сайта на Бута и вече са налични билети от София до Баку за догодина. Цените стартират от 29 евро в посока за базова цена. Долу на снимката са примерни дати за Юли 2019. Това ме навежда на мисълта, че ще се ходи до Азербайджан догодина при всички положения, докато все още Бута не са спрели кранчето.

Screenshot_20181127-023626_Samsung Internet.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 6 часа, Йосиф Милчов каза:

Току що разцъках сайта на Бута и вече са налични билети от София до Баку за догодина. Цените стартират от 29 евро в посока за базова цена. Долу на снимката са примерни дати за Юли 2019. Това ме навежда на мисълта, че ще се ходи до Азербайджан догодина при всички положения, докато все още Бута не са спрели кранчето.

Screenshot_20181127-023626_Samsung Internet.jpg

Това е супер новина.

Явно линията ще е сезонна.

Слава на Алиеви!

Не бих отишъл пак (има толкова други места по света, че да повторя Баку) но като връзка има няколко добри възможности.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@ven62 Ако, добре ти схващам мисълта, да не намекваш за София-Баку-Техеран-София, като най-евтин вариант да се стегне до Иран. Защото на мен, определено ми звучи добра идея.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Йосиф Милчов каза:

@ven62 Ако, добре ти схващам мисълта, да не намекваш за София-Баку-Техеран-София, като най-евтин вариант да се стегне до Иран. Защото на мен, определено ми звучи добра идея.

Точно така.

Май месец с жена ми бяхме на крачка да го направим това. Но две причини ни спряха - трябваше да "загубим" две седмици, а и жена ми имаше известни притеснения как ще се чувства в Иран.

 

Отделно има връзка с Грузия и 2-3 интересни места в Русия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Йосиф Милчов каза:

Току що разцъках сайта на Бута и вече са налични билети от София до Баку за догодина. Цените стартират от 29 евро в посока за базова цена. Долу на снимката са примерни дати за Юли 2019. Това ме навежда на мисълта, че ще се ходи до Азербайджан догодина при всички положения, докато все още Бута не са спрели кранчето.

Screenshot_20181127-023626_Samsung Internet.jpg

Да, ти иди на 9 юли и усещам как ще си стоиш само в хотела 😄  Голяма грешка е да резервираш за лятото, освен ако не искаш да ходиш с изплезен език и да си вриш в собствен сос... докъм 15 септември.  (За Баку говоря) Ходил съм през различни месеци и... препоръчвам април, май, до средата на юни и след средата на септември. Иначе само ще се чудиш в кое кафене с климатик да седнеш, защото жегата уморява. 

За море обаче е идеално септември, ако ти се ходи на плаж. Bilgəh (на 40-50 мин. с автобус от Köroğlu) или до Sumqayıt (на 40 мин.) с новите влакчета от гарата 28 may. Като купиш билети и като наближи, пиши отделно на ЛС, ако ти трябват подробности

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , montepinar каза:

Като купиш билети и като наближи, пиши отделно на ЛС, ако ти трябват подробности

Идеята на форума е дискусиите да са тук, а не на лични съобщения!  Ако имаш какво да кажеш и разкажеш - отвори си една тема и разказвай в нея.

 

Относно жегата - ние бяхме в края на юли и началото на август - да, беше топло, но поносимо и приятно за разглеждане.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Mary каза:

Идеята на форума е дискусиите да са тук, а не на лични съобщения!  Ако имаш какво да кажеш и разкажеш - отвори си една тема и разказвай в нея.

 

Относно жегата - ние бяхме в края на юли и началото на август - да, беше топло, но поносимо и приятно за разглеждане.

Много добре знам каква е идеята. Точно кой номер автобус от точно коя метростанция на метрото и в колко часа спира... едва ли е интересно за тези, които няма да ходят на плаж като идат в Баку.

Относно жегата: жените и мъжете имат различно усещане за топлина.

Неслучайно и спалните чували ги продават с етикети за 5 градуса разлика при мъжете и жените.  Кръвообращението е друго. На жените по принцип почти винаги им е студено, а лятото не се оплакват.

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, montepinar каза:

Да, ти иди на 9 юли и усещам как ще си стоиш само в хотела 😄  Голяма грешка е да резервираш за лятото, освен ако не искаш да ходиш с изплезен език и да си вриш в собствен сос... докъм 15 септември.  (За Баку говоря) Ходил съм през различни месеци и... препоръчвам април, май, до средата на юни и след средата на септември. Иначе само ще се чудиш в кое кафене с климатик да седнеш, защото жегата уморява. 

За море обаче е идеално септември, ако ти се ходи на плаж. Bilgəh (на 40-50 мин. с автобус от Köroğlu) или до Sumqayıt (на 40 мин.) с новите влакчета от гарата 28 may. Като купиш билети и като наближи, пиши отделно на ЛС, ако ти трябват подробности

Човърка ме идеята за пътешествие до Азербайджан и искам да задам много конкретни въпроси на колеги които вече са пътували с buta и са в час. 1.Купувайки билет за отиване за 44€ виждам, че включва безплатен багаж до 10 кг. А какви размери???????? Този багаж в салона или в багажното отива? 2.В същото време за ръчен багаж( ручная кладь, доколкото помня руския) се доплаща 25€. Правилно ли съм разбрал? Тоест една мъжка чантичка 20/30/5 се доплаща? Възможно ли е наистина? 3. В кутийката тип документа какво да вкарам: пасспорт пассажира? Но това трябва да е моят международен паспорт , нали така? 4. Видях че има полети и за юни. Юни подходящ месец ли е за Баку? 5. Как да комбинирам Баку с Иран? Май спонтанно няма да мина само с двупосочен билет, а ще ми трябва и за там виза? Може ли по- изчерпателни отговори? Thanks.

Редактирано от muchachote
Връзка към мнение
преди 1 час, muchachote каза:

1.Купувайки билет за отиване за 44€ виждам, че включва безплатен багаж до 10 кг. А какви размери???????? Този багаж в салона или в багажното отива?

Да, с тази тарифа има багаж, който отива в багажното. Размери не помня, но вероятно на сайта ги пише.

 

преди 1 час, muchachote каза:

2.В същото време за ръчен багаж( ручная кладь, доколкото помня руския) се доплаща 25€. Правилно ли съм разбрал? Тоест една мъжка чантичка 20/30/5 се доплаща? Възможно ли е наистина?

Този тип багаж е друг. Освен платения по т.1 носех и малка раничка с мен в самолета - 4 полета все така бях.

 

преди 1 час, muchachote каза:

3. В кутийката тип документа какво да вкарам: пасспорт пассажира? Но това трябва да е моят международен паспорт , нали така?

Да

 

преди 1 час, muchachote каза:

4. Видях че има полети и за юни. Юни подходящ месец ли е за Баку?

Зависи как ви понася топлината. Както вече казах ние бяхме в края на юли и началото на август и направихме чудесно пътуване.

 

преди 1 час, muchachote каза:

5. Как да комбинирам Баку с Иран? Май спонтанно няма да мина само с двупосочен билет, а ще ми трябва и за там виза? Може ли по- изчерпателни отговори?

Ако отиването и връщането е през Баку, ще ти трябват и две визи за Азербайджан, както и виза за Иран.

Връзка към мнение
9 hours ago, montepinar said:

Да, ти иди на 9 юли и усещам как ще си стоиш само в хотела 😄  Голяма грешка е да резервираш за лятото, освен ако не искаш да ходиш с изплезен език и да си вриш в собствен сос... докъм 15 септември.  (За Баку говоря) Ходил съм през различни месеци и... препоръчвам април, май, до средата на юни и след средата на септември. Иначе само ще се чудиш в кое кафене с климатик да седнеш, защото жегата уморява. 

За море обаче е идеално септември, ако ти се ходи на плаж. Bilgəh (на 40-50 мин. с автобус от Köroğlu) или до Sumqayıt (на 40 мин.) с новите влакчета от гарата 28 may. Като купиш билети и като наближи, пиши отделно на ЛС, ако ти трябват подробности

Като хлебар по професия със стаж почти 20 години, жегата не ми е проблем, даже се чувствам добре на 40 градуса. 😀 За октомври вече имам билети за едноседмична Грузия, едноседмичен Азербайджан, който мога и мисля да направя е юни и юли. Относно помоща която предлагаш ти благодаря много и със сигурност ще възползвам, като тръгна да правя маршрут. Да сме живи и здрави да си подновим паспортите само и януари, февруари да се сдобием и с билети от Бута.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.