Прескочи до съдържание

Магеланско нашествие в Азербайджан?


nikolaysto

Препоръчани мнения

преди 52 минути , muchachote каза:

Човърка ме идеята за пътешествие до Азербайджан и искам да задам много конкретни въпроси на колеги които вече са пътували с buta и са в час. 1.Купувайки билет за отиване за 44€ виждам, че включва безплатен багаж до 10 кг. А какви размери???????? Този багаж в салона или в багажното отива? 2.В същото време за ръчен багаж( ручная кладь, доколкото помня руския) се доплаща 25€. Правилно ли съм разбрал? Тоест една мъжка чантичка 20/30/5 се доплаща? Възможно ли е наистина? 3. В кутийката тип документа какво да вкарам: пасспорт пассажира? Но това трябва да е моят международен паспорт , нали така? 4. Видях че има полети и за юни. Юни подходящ месец ли е за Баку? 5. Как да комбинирам Баку с Иран? Май спонтанно няма да мина само с двупосочен билет, а ще ми трябва и за там виза? Може ли по- изчерпателни отговори? Thanks.

За последната точка, връщане от Иран с Пегасус до Истанбул, няма нужда да се връщаш в Азербайджан. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, muchachote каза:

Човърка ме идеята за пътешествие до Азербайджан и искам да задам много конкретни въпроси на колеги които вече са пътували с buta и са в час. 1.Купувайки билет за отиване за 44€ виждам, че включва безплатен багаж до 10 кг. А какви размери???????? Този багаж в салона или в багажното отива? 2.В същото време за ръчен багаж( ручная кладь, доколкото помня руския) се доплаща 25€. Правилно ли съм разбрал? Тоест една мъжка чантичка 20/30/5 се доплаща? Възможно ли е наистина? 3. В кутийката тип документа какво да вкарам: пасспорт пассажира? Но това трябва да е моят международен паспорт , нали така? 4. Видях че има полети и за юни. Юни подходящ месец ли е за Баку? 5. Как да комбинирам Баку с Иран? Май спонтанно няма да мина само с двупосочен билет, а ще ми трябва и за там виза? Може ли по- изчерпателни отговори? Thanks.

В тази цена 44€ (29+15) влиза багаж до 10 кг, който трябва да се предаде на чек-ин гишето и отива в багажното. Размери... като безплатния ръчен на Раянеър и Уизеър до 1 ноември, който беше (а пък след 1 ноември, който изисква Прайорити), може да си сложиш течности спокойно. Аз минах с моя 55/40/20, който става за Уиз/Раян/Пегасус. Ценните вещи можеш в отделно малко чанте, аз имах такова през рамо (колкото за портфейла, паспорта, телефона и таблета).

Ако решиш да комбинираш с Иран, има нощен влак до Астара (град, който е на границата с Иран) и оттам има автобусчета за отвъд границата. На автогарата в Баку (Avtovağzal, с лилавото метро се стига) има автобуси за няколко ирански града, но ти трябва виза.  И най-добре до Табриз, който е исторически град в северен Иран. Столицата е доста по-далече, на юг и по-добре със самолет, иначе е дълго пътешествие с автобус.

Ако комбинираш с Дагестан, пак от същото място има автобуси за Дербент и Махачкала, но ти трябва виза за Руската федерация.

Ако комбинираш Грузия: както от Баку, така и от Гендже има автобуси и влакове на много ниски цени (8-13 маната, зависи откъде и с какво отиваш) до Тбилиси.  Казваш на касата Тифлис, Гюрджюстан и ще те разберат. От Баку влакът тръгва от гара Yirmi sekiz may, до която се стига и с метрото, и с куп автобуси (28 Maй).

До Гендже е нощен влак със спално място. (руснаците му викат Гянджя, на азербайджански е Gəncə), с автобус е само за 3-3.5 часа.  До Губá (Quba) също е нощен влак, но гарата е доста извън града, така че препоръчвам с автобус. По-бързо е и спира в града. Макар че винаги с влак е най-евтино всичко. Дори новите влакове, които пуснаха по линията Б аку-Сумгаит са по 1 манат в посока

zIMG_20180907_091506.jpg

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

От Баку има ли възможност да се стегне до Нахичеван, анклава по въздух или с друг транспорт?

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение
преди 10 минути , Йосиф Милчов каза:

От Баку има ли възможност да се стегне до Нахичеван, анклава по въздух или с друг транспорт?

Само по въздух. Има полети на AZAL  Bakı-Naxçıvan. Когато е с автобус или кола се минава през Иран (тоест пак ти трябва виза. За граждани на Азербайджан не е нужна транзитна виза през Иран).   

Иначе, ако ти се ходи до Нахичеван (или както е на азербайджански: Нахчъван) не от Баку, има директни полети на Turkish Airlines  İstanbul-Naxçıvan.   Има и автобуси от източния турски град Ъъдър (Iğdır) , който е близо до границата

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дааа ши*ания им проблем с Армения и обратното. 

@montepinar При бърз поглед из Азербайджан, за седмица бих направил - Баку, Гобустан, Калните вулкани, Горящата планина, Ганджа и Шеки. Поне това ми се върти в главата за сега. Бих отишъл до Нахичеван, но логистична поне за това пътуване ми се вижда доста трудно и ще пропуснем.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама то дори и да е отворена границата с Армения (което не знам кога ще стане, явно в някой друг живот), то пак трябва да се премине за кратко в друга държава и да се влезе в Нахичеван. (То е отцепена територия. Все едно оттук да посетиш бесарабските български територии, пак трябва за малко да минеш през Румъния). Дали през Армения или Иран, все тая. Разстоянието не е малко, така че е най-добре със самолет.

Мой съвет е: не комбинирай Баку с Нахичеван, просто е хамалогия. Ако ще комбинираш... е най-добре Нахичеван с Източна Турция.  Или Азербайджан с Грузия... или Азербайджан със Северен Иран

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз принципно знам, какво ме блазни страшно много и искам да направя, но за случая ми трябват поне 20 дни които аз нямам, също и виза за която изкарването и клони към нула. Става дума за обиколка на Азербайджан и от там с ферибот към Туркменистан за обиколка и там. Голяма мечта ми е Дарваза, но май няма да е скоро или в тоя живот.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към мнение

Да, за ферибота Баку-Тюркменбашъ ще ти трябва виза за Туркменистан. Иначе за ферибота Баку-Актау (Казахстан) няма да ти трябва... но се вкарваш в приключение...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@montepinar и другите посетили Азербайджан, какво мислите за тази набързо нахвърляна програма.


1 ден - Полет от София, приситгане в Баку, нощувка.
2 ден - Баку разглеждане нощувка
3 ден - Екскурзия с местна фирма - Гобустан, калните вулкани, Янардаг и Атешгах. Връщане в Баку нощувка
4 ден - Цял ден Баку с нощен влак до Гянджа. Пристигане сутринта в града
5 ден - Цял ден разглеждане на Гянджа с нощувка в града
6 ден -Автобус или какъвто транспорт има до Шеки. Разглеждане на града и нощен влак до Баку
7 ден - Пристигане в Баку цял ден за доразглеждане, нощувка
8 ден - Полет до София

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Йосиф Милчов каза:

@montepinar и другите посетили Азербайджан, какво мислите за тази набързо нахвърляна програма.


1 ден - Полет от София, приситгане в Баку, нощувка.
2 ден - Баку разглеждане нощувка
3 ден - Екскурзия с местна фирма - Гобустан, калните вулкани, Янардаг и Атешгах. Връщане в Баку нощувка
4 ден - Цял ден Баку с нощен влак до Гянджа. Пристигане сутринта в града
5 ден - Цял ден разглеждане на Гянджа с нощувка в града
6 ден -Автобус или какъвто транспорт има до Шеки. Разглеждане на града и нощен влак до Баку
7 ден - Пристигане в Баку цял ден за доразглеждане, нощувка
8 ден - Полет до София

 

Аз, … , това с местна фирма, влак, автобус, …, не ми е по вкуса. Но всеки си е различен.

Вместо конкретни съвети бих ти предложил да хвърлиш един поглед тук:

 

https://magelanci.com/patepisi/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0/%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2-%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD-r439/

 

Получи се малко като …"умря циганката, та ..."

 

Азербайджан е много приятна страна … за туристи.

Ще ти хареса.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@ven62 Аз пътеписа ти съм го чел вече няколко пъти. Относно транспорта иначе, и да ми харесва и да не ми, никой ме не пита. Човек като мен дето незнае от къде се пали автомобил а, камо ли да шофира, няма право да се оплаква. Шофирането е нещо от което бягам много далеч и така и не го научих.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
В момента, Йосиф Милчов каза:

@ven62 Аз пътеписа ти съм го чел вече няколко пъти. Относно транспорта иначе, и да ми харесва и да не ми, никой ме не пита. Човек като мен дето незнае от къде се пали автомобил а, камо ли да шофира, няма право да се оплаква. Шофирането е нещо от което бягам много далеч и така и не го научих.

Тогава, може би, @Mary, @El.... (а не, другите няма да ги изброявам, че пак ще сгафя... ) ще са ти повече от полза.

Имам предвид, че Mary с няколко приятелки бяха в Азербайджан и останах с впечатлението, че обикаляха без кола.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , ven62 каза:

Тогава, може би, @Mary, @El.... (а не, другите няма да ги изброявам, че пак ще сгафя... ) ще са ти повече от полза.

Имам предвид, че Mary с няколко приятелки бяха в Азербайджан и останах с впечатлението, че обикаляха без кола.

Обикаляхме ние, но нямахме толкова време за посещения извън Баку, защото за три дни отидохме в Грузия. 🙂 

 

До Гобустан и околността, ползвахме кола с шофьор-екскурзовод. @Ellena може да даде контактите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Шофьорът, който ползвахме ние за разходката до Гобустан и калните вулкани го открихме благодарение на @Happy_Traveler. Телефона конкретно на нашия шофьор, собственик на фирмата е: +994 77 733 33 08, общувахме си чрез WhatsApp, ето и сайта на фирмата   BaTa Travel

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой пробвал ли е морето и термалните извори в страната? Виждам, че има много спа дестинации и разбира се морски хотели. Може ли, който е бил, да сподели информация. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.12.2018 г. в 23:23, Роми каза:

Някой пробвал ли е морето и термалните извори в страната? Виждам, че има много спа дестинации и разбира се морски хотели. Може ли, който е бил, да сподели информация. 

 

@Роми Морето си е ОК, има си плажове... От Баку има автобуси.  За термалните извори нямам мнение, не съм ходил.

@Йосиф Милчов, не съм ходил до Gəncə, не знам как е там. Всеки казва, че е красиво. До Sumqayıt съм ходил с влак, до Bilgəh с автобус, а до Qobustan с кола, един приятел ме закара, но това беше преди години. Сега мисля, че има автобус дотам.

Никаква местна фирма не ти трябва, това си е булшит. От метростанция Koroğlu можеш да вземеш автобус до Yanardağ, за двайсетина минути си там. Ако конкретно те интересува, ще погледна кой номер е автобуса

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях на море близо до Баку - Amburan Beach и SeaBreeze. Можеш да ги видиш в Трипадвайзера и да си прецениш кое искаш. SeaBreeze беше спокойно, широка плажна ивица и топло море.

  • Браво 1
Връзка към мнение

@montepinar ще се радвам, да дадеш по подробна информация, тук или на лично съобщение, как се стига с обществен транспорт до тези места - Гобустан, калните вулкани, Янардаг и Атешгах.

Ако спестя услугите на местна тур агенция, ще е супер.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Йосиф Милчов каза:

ще се радвам, да дадеш по подробна информация, тук или на лично съобщение, как се стига с обществен транспорт до тези места - Гобустан, калните вулкани, Янардаг и Атешгах.

Ако спестя услугите на местна тур агенция, ще е супер.

Ще е полезно и за останалите информацията да е в темата, а не на лични съобщения.

На мен лично, също ще ми е интересно как се стига до Гобустан и калните вулкани с обществен транспорт.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

също ще ми е интересно как се стига до Гобустан и калните вулкани с обществен транспорт.

От Баку  До Гобустан  се стига с автобус 195,  който тръгва от автогарата, намираща се в южните покрайнини, в близост  до джамия Биби Ейбат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 36 минути , epetkov каза:

От Баку  До Гобустан  се стига с автобус 195,  който тръгва от автогарата, намираща се в южните покрайнини, в близост  до джамия Биби Ейбат.

И там на място си търсиш превоз за калните вулкани ли?

Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

И там на място си търсиш превоз за калните вулкани ли?

Това не е проблем. На Т-образното кръстовище (входа за селото) има купища "таксита" (раздрънкани лади), които срещу 10-15 маната ще те закарат до калните вулкани , ще ти ги покажат, изчакат да ги разгледаш и наснимаш, и ще те върнат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От днес тръгват новите влакове Bakı-Gəncə . За 4 часа и половина, цена в едната посока 15 маната. 

https://www.bbc.com/azeri/azerbaijan-46699987?ocid=socialflow_facebook

Тези влакове са двуетажни, удобни, климатизирани, чисти, с инфотабло за гарите, температурата, скоростта и т.н.  През септември се возих на тях, потвърждавам, че... нямат грешка

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 1 час, montepinar каза:

От днес тръгват новите влакове Bakı-Gəncə

Хайде, дано този влак да е предвестник на Баку-Тбилиси-Карс по транскавказката жп магистрала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, то трябваше вече да е тръгнал този влак, тримата президенти си стихнаха ръцете за тази линия, плановете са тя да продължи до Истанбул, тъй като трасето си го има.  Аз съм ходил до Карс, но откъм западната страна, не откъм Грузия.  Единствено има да се довърши участъкът от Ахалкалаки до Карс, след което пускат от Баку до Истанбул директен влак.

Първоначално ще е само Баку-Карс, като ще е съобразен да прави удобни връзки с влака Карс-Анкара от едната страна ... и с влака Баку-Астара (който е до границата с Иран) от другата страна

Вече тестват по трасето вагони от Германия https://ady.az/az/news/read/990/43 Новини има на сайта на азербайджанските железници

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.