Прескочи до съдържание

Магеланско нашествие в Азербайджан?


nikolaysto

Препоръчани мнения

Може ли наистина да има проблеми с влизането в Армения след Азербайджан? Четох доста пътеписи за района и оставам с впечатлението, че само влизането в Азербайджан е по-рисково (в смисъл, че не пускат с нищо, което може да се свърже с Армения, включително сувенири).

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ако времето ви е ограничено какво бихте предпочели за разглеждане с обществения транспорт -  Гобустан със скалните рисунки или Янаг Даг с горещите пясъци....
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ruwenzogy каза:

Янаг Даг с горещите пясъци....

Това е значително по-близо и трябва по-малко време. Иначе и двете си заслужават.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, veseliache каза:

https://www.testour.az/tours/azerbaijan/tour-guide-baku/Day-Trip-Baku - виж този тур. не е много скъп и виждаш доста неща

 

Този тур ми харесва, но не искам да плащам предварително, защото не знам какво може да се случи. Също не пише и нищо за деца. Ако може да го организираме на място ще е добре...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Някой знае ли как да се придвижа от летището на Баку до стария град ?

С автобус: http://www.aeroexpress.az/

Спира и пред двата терминала.Последната спирка на автобуса е пред станция 28-ми май,откъдето може да продължиш с метро. Трябва да си купиш карта(има автомат),която е и за целия градски транспорт на Баку. С една пластика могат да пътуват няколко човека.http://www.bakikart.az/en/

Транспорта в Баку е изключително евтин и ти препоръчвам първоначално да заредиш не повече от 20 маната за тримата. После можеш да дозареждаш.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

вчера се върнахме от нашето пътешествие до Русия и Азербайджан и трябва да кажа, че съм очарована от Азербайджан! Направихме два тура с Тес тур, като единият беше до Шеки и албанската църква. Природата е много красива и Шеки ми направи наистина прекрасно впечатление! Там задължително трябва да опитате Плов, като ние ядохме исключително вкусно и евтино в нещо като задение - заден двор точно срещу албанската църква в Киш. Гобустан и разните му вулканчета и огньове ми дойдоха в повечко. Баку е доста интересен, но може спокойно да се обиколи за един ден. Различното тук е че се качихме на панорамния бар на Хилтън (отворен след 17 ч.) - има прекрасна гледка и заведението се върти (прави пълна обиколка за 1 час).  За баклави и техните сладкиши предпоръчвам да ги купувате от супер маркети - в стария град е много скъпо! Има голям супер маркет в мола точно срещу Хилтън - 1 кг баклавички излиза около 11 лв.

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , veseliache каза:

 За баклави и техните сладкиши предпоръчвам да ги купувате от супер маркети - в стария град е много скъпо! Има голям супер маркет в мола точно срещу Хилтън - 1 кг баклавички излиза около 11 лв. 

 

Аз, като виден познавач на всички сладки вкусотии, не бих се съгласил с горното.

Намирам разлика между баклавата, направена в малка сладкарничка (семейно цехче) и конфекцията в супермаркетите, с което не искам да кажа, че всичко сладичко, което се продава в Ичери Шехер е домашно производство. 😉😀

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 39 минути , ven62 каза:

Аз, като виден познавач на всички сладки вкусотии, не бих се съгласил с горното.

Намирам разлика между баклавата, направена в малка сладкарничка (семейно цехче) и конфекцията в супермаркетите, с което не искам да кажа, че всичко сладичко, което се продава в Ичери Шехер е домашно производство. 😉😀

 

Венчооооо, ма тя не вика, че са по-хубави.Вика, че са по-евтини.😜

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Планирал псещение до Азербайджан, Казахстан и Киргизстан през август. Вече съм си резервирал спането и имам виза (eviza) за Киргизстан, следващата седмица се надявам да получа и електронна виза за Азербайджан - става за три дни; Казахстан е без визи за българи. В Азербайджан планирам да посетя и Шеки - има удобен нощенн влак и в двете посоки, за който има продажба за билети чрез Интернет - до десет дни предварително.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел
На 20.06.2018 г. в 11:42, veseliache каза:

вчера се върнахме от нашето пътешествие до Русия и Азербайджан и трябва да кажа, че съм очарована от Азербайджан! Направихме два тура с Тес тур, като единият беше до Шеки и албанската църква. Природата е много красива и Шеки ми направи наистина прекрасно впечатление! Там задължително трябва да опитате Плов, като ние ядохме исключително вкусно и евтино в нещо като задение - заден двор точно срещу албанската църква в Киш. Гобустан и разните му вулканчета и огньове ми дойдоха в повечко. Баку е доста интересен, но може спокойно да се обиколи за един ден. Различното тук е че се качихме на панорамния бар на Хилтън (отворен след 17 ч.) - има прекрасна гледка и заведението се върти (прави пълна обиколка за 1 час).  За баклави и техните сладкиши предпоръчвам да ги купувате от супер маркети - в стария град е много скъпо! Има голям супер маркет в мола точно срещу Хилтън - 1 кг баклавички излиза около 11 лв.

 

Ха, и ние сме яли в заведението при албанската църква в Киш. А в Шеки има чудни места за сладкиши, помня как нахлухме в един гараж, където имаше тави с халва и един младеж така ни се радваше как опитваме наред. Ако някой нощува в Шеки, може спокойно да се разходи до Киш пеша, ние си взехме маршрутка на отиване, ама се върнахме пеша.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 22.06.2018 г. в 11:03, DrDoolitle каза:

Планирал псещение до Азербайджан, Казахстан и Киргизстан през август. Вече съм си резервирал спането и имам виза (eviza) за Киргизстан, следващата седмица се надявам да получа и електронна виза за Азербайджан - става за три дни; Казахстан е без визи за българи. В Азербайджан планирам да посетя и Шеки - има удобен нощенн влак и в двете посоки, за който има продажба за билети чрез Интернет - до десет дни предварително.

Малко извън темата, ама кой линк ползваш за киргизската виза?

Връзка към мнение
На 24.05.2018 г. в 16:53, ruwenzogy каза:

Някой знае ли как да се придвижа от летището на Баку до стария град ?

аз обикновено взимам автобус до метростанция Koroğlu. И оттам с метрото до станция İçərişəhər.

Но мисля, че пуснаха и някакъв шатъл от летището до жп гарата

На 3.03.2018 г. в 21:27, micobg каза:

Може ли наистина да има проблеми с влизането в Армения след Азербайджан? Четох доста пътеписи за района и оставам с впечатлението, че само влизането в Азербайджан е по-рисково (в смисъл, че не пускат с нищо, което може да се свърже с Армения, включително сувенири).

аз лично при предното изкарване на виза попълвах доста въпроси в посолството дали имам посещения в Нагорни Карабах или Армения. (Преди не бяха електронни визите и се минаваше през интервю).

Принципно проблеми може да има, само ако си със същия паспорт и на арменската граница видят печатите. Аз съм със сменен паспорт оттогава и мога да ида в Армения сега, не че съм се засилил. Есента пак имам ходене в Баку, така че...  няма да видя Армения скоро. Същото важеше и за арабските печати в паспорта ми, не мога да вляза в Израел с тях (не, че съм се засилил отново), но... когато страните са в конфликт помежду си, стават и такива неща

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.05.2018 г. в 12:57, ruwenzogy каза:

Ако времето ви е ограничено какво бихте предпочели за разглеждане с обществения транспорт -  Гобустан със скалните рисунки или Янаг Даг с горещите пясъци....
 

Гобустан е поне на 60 км от града, общественият транспорт в Баку не ходи дотам. Когато аз ходих, беше с кола. Трябва да се проучи какво ходи до там. (Yanardağ - Янардаа.... "г" не се чете. Означава горяща планина. И на турски, и на азербайджански). Максимум 1 час там и това е, а в дигиталния музей на Qobustan макс 20 мин. Мен лично ме хваща саклето

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение

@montepinar не е вярно, че няма да те пуснат в Армения. Има проблем само ако си бил в Н.Карабах. 100% гаранция, изпитано! И много дискутирано в руски и западни форуми, виж в Google.

 

 И с арабски печати си влизат в Израел, само че с часове разпит. То пак зависи и от държавите де.

Връзка към мнение
преди 1 час, Happy_Traveler каза:

@montepinar не е вярно, че няма да те пуснат в Армения. Има проблем само ако си бил в Н.Карабах. 100% гаранция, изпитано! И много дискутирано в руски и западни форуми, виж в Google.

 

 И с арабски печати си влизат в Израел, само че с часове разпит. То пак зависи и от държавите де.

Мен ще ме пуснат ли в Азербайджан с арменския печат?

Връзка към мнение
На 30.06.2018 г. в 19:37, slujitel каза:

Мен ще ме пуснат ли в Азербайджан с арменския печат?

Когато попълвах формата за е- визата питаха само дали си бил в Нагорни Карабах, ако това има някакво значение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 30.06.2018 г. в 18:06, Happy_Traveler каза:

@montepinar не е вярно, че няма да те пуснат в Армения.

аз къде казах такова нещо?   Ясно виждам, че съм написал "Принципно проблеми може да има, само ако си със същия паспорт и на арменската граница видят печатите". Да съм казал "няма да те пуснат"?

А и сега с електронната виза нещата са по-улеснени, преди си имаше въпросник, ръчно.. на живо в посолството, често съпроводен и с интервю. И там няколко пъти питат за Армения. В  Баку е имало няколко терористични акта през 90-те (взривено метро) и извършителите - арменци. Затова и проверяват всеки с по-голям багаж в метрото. Мен всеки път с куфара ме проверяват като влеза, отварям и се обяснявам.  В Азербайджан и Казахстан си има милиционери на метростанциите, в Алма Ата минаваш през скенер, в Баку на повечето места - не, но багажите се проверяват. Особено ако си чужденец, а почти на всеки му личи. Имат право да ти видят документите и ако фамилното ти име завършва на -yan , тогава вече не е забавно . Па ако ще и да си Ким Кардашиян😄

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Уау, не ги знаех тези подробности! Толкова спокойно ми се стори в Азербайджан, вечер по нощите си ходехме 2 жени по улиците... А с метрото не извадих късмет, ползвахме го само веднъж, следващите два дни нямаше ток...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 12.07.2018 г. в 15:56, Happy_Traveler каза:

Уау, не ги знаех тези подробности! Толкова спокойно ми се стори в Азербайджан, вечер по нощите си ходехме 2 жени по улиците... А с метрото не извадих късмет, ползвахме го само веднъж, следващите два дни нямаше ток...

метрото е 30 ст. и го ползвам нонстоп, а от картата ми сякаш нищо не се стопява. Автобусите и те са по 30 ст., но в метрото, както се се уверили, няма вентилация и когато навън е 30 градуса, вътре е 35. А ако е пиков час и е пълно с хора... и повече. Така че не е голям кеф. Иначе първият лъч на метрото е строен още през 60-те години и разстоянията са огромни, по 5 минути е между всяка метростанция. От İçərişəhər до Nəriman Nərimanov отсечката е от 1967-ма и... човек с клаустрофобия.. да го има едно наум, че разстоянията между станциите са дълги (особено между Ulduz и Кoroğlu към 7 мин). Пуснаха и няколко нови влакчета, лилави... те са френски, но са много малко като бройка, климатизирани са и удобни, но рядко човек улучва да се падне на тях точно. Предимно са старите руските, както си е и в Будапеща... шумотевица, отворени прозорци, демек без климатик, направо мъка. В София метрото е по-добре.

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес правих приблизителни планове за пътешествия другата година, и по една от целите ми- Азербайджан, не видях полети на buta airways от април нататък. Пробвах за всеки случай и с дати за  декември, няма. Някой има ли инфо дали тази линия ще просъществува?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 11/7/2018 at 1:42 PM, muchachote said:

Днес правих приблизителни планове за пътешествия другата година, и по една от целите ми- Азербайджан, не видях полети на buta airways от април нататък. Пробвах за всеки случай и с дати за  декември, няма. Някой има ли инфо дали тази линия ще просъществува?

От Buta ми отговориха, че нямат информация, дали линията от април натам ще съществува изобщо. Съвета им е да се заложи на сигурното през Истанбул.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 7.11.2018 г. в 12:42, muchachote каза:

Днес правих приблизителни планове за пътешествия другата година, и по една от целите ми- Азербайджан, не видях полети на buta airways от април нататък. Пробвах за всеки случай и с дати за  декември, няма. Някой има ли инфо дали тази линия ще просъществува?

Аз не виждам и полети преди април. Може ли да ме ориентирате кой ден летят, явно вече не е вторник?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.