Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Здравейте , предстои ми пътуване до Бирмингам , с лилавите и въпроса ми е относно колко стека цигари мога да си взема от безмитния , с голям ръчен багаж съм и с привилич бординг , и доколкото прочетох мога да си взема още една по малка чанта.

Видях в началото на темата един от колегите е написал , че 10 стека без проблем до Лондон , ама се надявам на по прясна информация. 

Благодаря ви :)

 

До колкото знам няма някаква промяна, макар че не съм от пушачите и цигари не съм носил. Но поне докато Великобритания са в ЕС, нямаш ограничения до "разумно количество". Колко е това разумно количество е отворено за интерпретация :) Задължително да са с бандерол цигарите, това едва ли има нужда да го казвам...

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравей :)

Разчитам на твоя компетентен отговор.

При нас има нов казус: на съпруга ми смениха тазобедрена става. Имплантът е метален и доста голям, вероятно ще пищи на "вратата". Разбира се, взехме документ от болницата (както винаги у нас, ние трябваше да питаме и искаме, а не те директно да го дадат, но както и да е). Какъв е реда на летището - той да мине и за "изпищи" и тогава да покаже документа, докато го проверяват или да предупреди служителите преди да мине "вратата"? Или няма регламент?

Летим след по-малко от 3 седмици и вече ми е притестено да не се наложи да изпускаме полети заради детайлна проверка. А и със сигурност няма да е приятно да го събличат...

Предварително благодаря!

 

Още един въпрос: ако коланът ми е платнен с пластмасова катарама (без никакъв метал на него), трябва ли да го свалям за проверка

Регламентът е да носиш документ и го представяш на първа позиция, на практика обаче не е необходимо да носиш нищо, достатъчно е след като активираш рамката да кажеш на проверяващият че си с имплант. Когато става въпрос за кардиостимулатори е задължително та се предупреждава предварително за да не се преминава през рамката изобщо!  Самобръсначките не са забранени с изключение на големите ножчета от старият тип, ако някой е успял да мине с такива то е защото трудно се забелязват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Регламентът е да носиш документ и го представяш на първа позиция, на практика обаче не е необходимо да носиш нищо, достатъчно е след като активираш рамката да кажеш на проверяващият че си с имплант. Когато става въпрос за кардиостимулатори е задължително та се предупреждава предварително за да не се преминава през рамката изобщо! 

Благодаря ти за отговора, но от тогава пътувахме няколко пъти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

Въпросът, който ще ви задам на практика стана поводът да открия форума :)
Та, имам значи една кафе-машина (необемна), която не ползвам и бих искала да подаря на близки в БГ.

 

Става въпрос за това:
https://preisvergleich.check24.de/espressomaschinen/severin-ka-5978.html?utm_medium=cpc&wpset=google_pla_shopping_01&gclid=COGG-LvXjs8CFeEp0wodhZUDAw

 

Също така имам резервация с Wizz, Фракфурт - София. Пътувам само с ръчен багаж.

 

Въпросът ми е, според вас, мога ли да я бутна в раницата и да си я возя като ръчен багаж?

P.S. Стъклената каничка не играе - счупи се. Питам само за машината.

Ще съм благодарна за вашето внимание!

Връзка към мнение

Можеш разбира се, стига да влиза в размера (не става ясно с коя компания летиш, нискотарифните държат на размера). На секюрити проверката може да те накарат да си отвориш багажа да видят какво има вътре.

Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор! Летя нискотарифно с Wizz Air, не би трябвало да има проблем с размера.
Просто ми е супер странно да помъкна кафемашина и си мислех, че все с нещо ще наруша някой правилник :D

Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор! Летя нискотарифно с Wizz Air, не би трябвало да има проблем с размера.

Просто ми е супер странно да помъкна кафемашина и си мислех, че все с нещо ще наруша някой правилник :D

 

То това е толкова специфично, че дори не можеш и да го вкараш в регулация. Кой ще пише изрично, че са забранени кафемашини :) Нямаш проблем, няма забрана за електроуреди, нали всички мъкнем камери, лаптопи и телефони. 

Връзка към мнение

Ами щом не е нещо опасно и не може да се използва като оръжие, трябва да минава. Аз съм носил принтер. Може да я поогледат доста сериозно.

Все пак са ми спирали фотографски статив, та логиката не винаги върши работа.

Връзка към мнение

Хехе, сега се сетих:))))) Веднъж, на връщане от едно изложение в Китай,една колега носеше осветително тяло с голям рефлектор за dental unit.В ръчния багаж.Голям купон беше по секюрити контролите - навсякъде се вадеше, показваше и нагледно се обясняваше за какво точно служи.:))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,много хубава тема.Почетох доста,но все пак да си уточня някои неща :) .

Пътували сме много ,но с кола.Сега ни предстои пътуване до  Италия ,но със съмолет на  WIZZ.

Искам да си взема луканчица и кашкавал в ръчния,дали ще може.Четох някъде -сирене до 100гр/мл,

знам ли дали кашкавалът не го броят като чииз.

Мъжът ми питал колега ,той бил категоричен:може но задължително нарязани и  вакумирани. :huh: .

Не искам да ми я вземат :)

P S Патрончета от по 100 ml,може ,нали?

Връзка към мнение

Ние винаги носим сирене, че половинът ми е пристрастен.:)Няколко малки плочки вакуумирано не са били проблем никъде по света.

Вакуумирана луканка също няма да е проблем.

За течностите -до 100мл. на единица, до 1 литър общо, но събрани в плик с вместимост 1 литър.Тоест, козметиката+другите течности трябва да се сместят в едно найлоново пликче с обем 1л, което хич не е голямо.

Връзка към мнение

Ние винаги носим сирене, че половинът ми е пристрастен. :)Няколко малки плочки вакуумирано не са били проблем никъде по света.

Вакуумирана луканка също няма да е проблем.

За течностите -до 100мл. на единица, до 1 литър общо, но събрани в плик с вместимост 1 литър.Тоест, козметиката+другите течности трябва да се сместят в едно найлоново пликче с обем 1л, което хич не е голямо.

Благодаря,това с течностите,ще го разиграваме довечера.Ще видя дали мога да намеря плик със съответните размери 20/20-1 литър.Трябва ли да са поотделно  опаковани и после в плика ,или...?

Знам ,че въпросът е тъп,но толкова различни отговори има,че не знам. :)За вакуумните опаковки - трябва ли колбасът и кашкавалът да са   нарязани и има ли някакви ограничения за грамажа.

Връзка към мнение

Течностите не са 1 литър - пликът е 1 литър, като в него няма как да поберете шишенца с обща вместимост 1 литър. Условието е всяко индивидуално шишенце да е не повече от 100 мл, обемът му да е ясно обозначен на самото него и всички течности да са в плик с размер 20х20 cm.

 

684477-l.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма значение за храните как са, както ти е удобно. Ако е сирене да няма саламура, че минава към течностите. Лютеници, мед и подобни са гелове и за тях важи правилото за 100мл, с кеф ги конфискуват.

Връзка към мнение

Ние винаги носим сирене, 

И ние, ама Април месец на връщане от Париж, докато си чакахме раниците при проверката на ръчния багаж, гледам и не вярвам на очите си. Каката бърка в раницата и докато си отворя устата, две опаковки 100-200гр френски сирена, фабрична опаковка, отидоха в кофата.  :mad:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние, ама Април месец на връщане от Париж, докато си чакахме раниците при проверката на ръчния багаж, гледам и не вярвам на очите си. Каката бърка в раницата и докато си отворя устата, две опаковки 100-200гр френски сирена, фабрична опаковка, отидоха в кофата. :mad:

Да не са били от меките?Че с тях не е сигурно.Ама е трябвало да вдигнеш вярва, не са прави.:(На мъж ми веднъж така му из хвърлиха пяната за бръснене в 50 мл. опаковка, аз си я извадих и се развиках, че е позволено, събрах всичкото митничар и си ми я дадоха. :)

От къде на къде всеки ще те наказва, както му дойде, а не - според правилата?

Много държа да съм изрядна , ама и не допускам да ме мародерстват. :(

И говоря за нашенско си сирене.Никога не сме имали проблем.

А от Италия обикновено единият ни ръчен багаж 7-8 кила е само Пармиджано Реджано или Качакавало.Даже митничарите се кефят, че сме такива почитатели на толумчетата.:))

Никога не сме имали проблем, минимум 4 пъти годишно се връщаме от там.:)))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Условието е всяко индивидуално шишенце да е не повече от 100 мл, обемът му да е ясно обозначен на самото него и всички течности да са в плик с размер 20х20 cm.

 

Абсолютно така трябва, защото вече три пъти изрично търсят по опаковките на кремовете и парфюмите ми надпис колко милилитра е всяко.

 

Леко риторичен въпрос, но ми е чудно, толкова ли пък няколко дни без ракия не може да се издържа на път? :rolleyes:

Връзка към мнение

Абсолютно така трябва, защото вече три пъти изрично търсят по опаковките на кремовете и парфюмите ми надпис колко милилитра е всяко.

 

Леко риторичен въпрос, но ми е чудно, толкова ли пък няколко дни без ракия не може да се издържа на път? :rolleyes:

Че кой говори за рИкия?

Аз, например , без ракия мога,даже - цял живот,/ не лизвам изобщо/ ама като има джин-тониче си ми е по-комфортно пътуването.:)))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не са били от меките?Че с тях не е сигурно.Ама е трябвало да вдигнеш вярва, не са прави. :(

Има изискване, че меки сирена немогат да се пренасят от Франция. Забравяш за бри, козе-мозе и всяквите други вкусотийки... в ръчния багаж. Летището е Бове.

Евентуално могат да си затворят очите / при мен го направиха/ на по-голяма опаковка твърдо сирене - тип кашкавал. Всичко останало отиде в кофата и всякаквите молби - че е за подарък не минаха. Да съм си купела от магазина на летището, ако съм искала меко сирене. Така че са си прави да си спазват правилата. 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря много на всички отзовали се :) Пликчето ми е с вместимост 1л но размер 17/24,нещо такова.Това имаше,това купих ,пък да видим.Меките сирена там ще си ги ям и без това мъжът ми не ги обича.

Що се касае за ракийката,аз ракия не пия,привърженик съм на вината,но ще врътна едно джинче с тоник преди полет,че се качвам за първи път.Обичам като ида в съответнана страна там да ям и пия,не че има много време от обикаляне :)

Хубав ден ви желая на всички и  на пътуващите по време на празниците,приятно изкарване.

Връзка към мнение

 в плик с размер 20х20 cm.

В плик, с вместимост 1литър.  ;) 

Може да е 20х20х2.5см . но са възможни и разни други размери, напр. 10х20х5см.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Здравейте.

След няколко дни ми предстои пътуване с уизеър и имам няколко питанки относно пренасянето на батериите за ел. цигарата

(електронен мод).

Имам ли право да пренасям батерии 18650 в ръчния или чекирания багаж? Мога ли да пренасям ел. модовете си в ръчния багаж .Течността за електронната цигара трябва ли да е във фабрично обозначено шишенце (сам си бъркам течностите и ги съхранявам в прозрачни шишенца от 50мл. с метален накрайник тип пипета).

Ще пътувам до Дубай.

Благодаря!

Връзка към мнение

Нямаш проблем с батериите, стига да не са с прекалено голям капацитет, ама тогава тая цигара ще излезе с размер на лаптоп. Течностите в шишенца до 100мл, с означен капацитета на тях, сложени в прозрачен плик.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.