Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

В момента, slujitel каза:

Това има ли го в Бг?

Не съм проверявала в аптеки, честно казано, но вярвам може да се поръча онлайн и от България, както и да се купи в duty free магазини по летищата - по-големите, имам предвид. Ефективността му е изключителна. 

Връзка към мнение

Много неистини изписахте.

Аутанът не е за България или за чужбина, просто е разлчни видове, с различни съставки. "Тропическият" има много ДИИТ и е точно толкова ефикасен, колкото купените зад граница, със сходно съдържание. Коментирано е надлъж и нашир из форума..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , macf1an каза:

Много неистини изписахте.

Аутанът не е за България или за чужбина, просто е разлчни видове, с различни съставки. "Тропическият" има много ДИИТ и е точно толкова ефикасен, колкото купените зад граница, със сходно съдържание. Коментирано е надлъж и нашир из форума..

Смятам, че репликата ти не е много коректна. Мисля. че започнах точно с deet в коментара си. Не мога да знам в кои други препарати го има, в случая се сравняваше конкретен препарат с Autan. Има безкрайно много повторение на теми във форума и никога не е било проблем да се коментират въпроси, обект и на други теми. 

Връзка към мнение

Уж просто го написах ..

Аутан имат поне 5 вида репеленти само на пазара в България. Във всички мнения се третира като един единствен продукт, което е грешка - всеки вид има различни съставки.

От 5-те, 2 (уви, единият вече го изтеглиха) имат ДИИТ и са на съвсем "световно" ниво.

Връзка към мнение
преди 7 минути , macf1an каза:

От 5-те, 2 (уви, единият вече го изтеглиха) имат ДИИТ и са на съвсем "световно" ниво.

Мисля, че ако просто го беше посочил, щеше да бъде максимално полезно за останалите.  

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Мисля, че ако просто го беше посочил, щеше да бъде максимално полезно за останалите.  

 

преди 36 минути , macf1an каза:

"Тропическият"

 

Връзка към мнение

Спокойно не се шашкайте. Аз съм си купила Аутан Тропикал, на опаковката пише, че става

и за тигрови комари. Малко на менте мяза с тоя румънски, но ще видим. Моя грешка, че не уточних, явно има много видове.

22782279_10214588698940626_1361335882_n.jpg.b27c90063b52f0a99c39038bf615cad7.jpg

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте, и моето пътуване до Кения наближава и тъй като ще пътувам само с ръчен багаж имам следния въпрос - може да се носят в ръчния багаж игла и конец и също така дали е позволено аптечка със стерилизирани игли? Става въпрос за WIzz и Турските авиолинии

Редактирано от saved_
Допълнение
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За последното пътуване носех в ръчния багаж малка ножица (детска, със заоблени върхове, но все пак режещи страни). Нямаше проблем нито на Софийското, нито на Берлинското летище.

Четох преди това за изискванията на нашето летище - пише, че може ножици със страна до 5,5 см (брои се от точката на свързване на остриетата). На моята ножица има и разграфен размер точно по остриетата, но не са я гледали - явно скенерите са настроени да пускат такива неща.

 

И мен ме интересува може ли игла за шиене? За безопасни ясно, че може, т.е. вероятно и с обикновени ще може.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Еmilia каза:

И мен ме интересува може ли игла за шиене? За безопасни ясно, че може, т.е. вероятно и с обикновени ще може.

 

На 29.10.2017 г. в 15:15, saved_ каза:

Здравейте, и моето пътуване до Кения наближава и тъй като ще пътувам само с ръчен багаж имам следния въпрос - може да се носят в ръчния багаж игла и конец и също така дали е позволено аптечка със стерилизирани игли? Става въпрос за WIzz и Турските авиолинии

Игли за шиене, игли за спринцовки може. Ако носите лекарство, което трябва да се инжектира е добре да имате рецепта за него, оригинална опаковка и касова бележка. Ако лекарството е жизненоважно и се опасявате, че може да ви го вземат е добре да бъде декларирано.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да напиша и моето преживяване с чекиран багаж. 2008г. със съпругата летим София-Истанбул-Банкок-Пукет и след 15 дни обратно. По първите две отсечки с THY, след което с THAI. Багажът го чекираме директно до дестинацията. На старото летище в Банкок ни чака една кака и ми съобщава, че нашият багаж ще бъде трансфериран директно до Пукет. Благодарих учтиво, но и се зачудих за какво е това внимание, като така сме го чекирали. При пристигане в Пукет получавам куфара си отворен. Но не личеше нищо да е пипано вътре. Исках веднага да попълня Damage Report, но от службата на летището ме посъветваха да си прегледам багажа за липси и да им звънна от хотела. Те щели да дойдат да получат жалбата ми. Силно се усъмних в благоприятния изход, но не противоречах и отидохме в хотела. Оказа се , че наистина от багажа нищо не липсва. Единственото нещо, което беше  пипано беше едно парче домашен сапун. Останал там от времето, когато с този куфар обикалях летищата по света като екипаж и беше част от FAC, който винаги беше с мен. Та от това парче домашен сапун, излязло някъде на нечий рентген, някой беше остъргал колко една супена лъжица, за да установи за какъв материал става въпрос. От тогава преди стягане на дисагите за където и да е дядо Пепи прави инспекция на чемоданите, за да не създаваме ходове на летищните власти.        

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Може и да ви се стори глупаво питането, но как стой въпросът с неща, които се смятат за запалими и са обозначени с тоя знак? Сигурно ще ме сметнете за луд, но в крайна сметка на не малко дезодаратни го има тоя знак(а дълбоко се съмнявам те да са забранени за пренасяне), та се питах проблем ли е подобен флакон да е в чекирания багаж, не ръчния

220px-GHS-pictogram-flamme.svg.png

Връзка към мнение

В Латинска Америка е забранено, т.е. отговорът зависи от дестинацията.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте,

Да попитам, има ли проблем да се носи твърди сирена в ръчния багаж на излизане от Италия. Искам да си взема малко пармеджано и се чудя дали е възможно, ако да дали да е вакумирано или може и варсат.

Връзка към мнение

Няма проблем да си вземете. И вакумирано, както и опакован разрез съм пренасяла многократно.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,ще пътуваме с дете на 3години с Уиз еър.Мога ли да взема в ръчния багаж хапчета и някое сиропче за детето или са забранени и ще трябва да взимаме чекиран багаж ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 22.10.2018 г. в 18:50, penkoyordanov каза:

Здравейте,

Да попитам, има ли проблем да се носи твърди сирена в ръчния багаж на излизане от Италия. Искам да си взема малко пармеджано и се чудя дали е възможно, ако да дали да е вакумирано или може и варсат.

Носила съм от Бари меко сирене "Бурата". Нямаше проблем.

Връзка към мнение
преди 20 минути , muffytoz каза:

Здравейте,ще пътуваме с дете на 3години с Уиз еър.Мога ли да взема в ръчния багаж хапчета и някое сиропче за детето или са забранени и ще трябва да взимаме чекиран багаж ?

Може да са в ръчния багаж, но е добре сиропа да е в разфасовка до 100мл. и сложен в плика с течностите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да добавя, че миналата година сина ми вдигна температура в Лондон и се наложи да му купувам нурофен, течен, тамошната опаковка беше огромна, доста над 100 мл, може би 200,бяхме само с ръчен, почти бях решила да го изхвърля, но го оставих за всеки случай, дори не съм го вадила в пакетче, мина и никой не каза копче. Но вероятно саМо защото беше на излизане от ЮК и така бяха ларж хората. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , luba_rizova каза:

Аз да добавя, че миналата година сина ми вдигна температура в Лондон и се наложи да му купувам нурофен, течен, тамошната опаковка беше огромна, доста над 100 мл, може би 200,бяхме само с ръчен, почти бях решила да го изхвърля, но го оставих за всеки случай, дори не съм го вадила в пакетче, мина и никой не каза копче. Но вероятно саМо защото беше на излизане от ЮК и така бяха ларж хората. 

Били са заспали митничари. Иначе на излизане не проверяват лични документи, но са принципно внимателни относно течности и ръчния багаж. Ако ги видят... Но ако ги фиксират, няма оправия с тях.

Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Аз да добавя, че миналата година сина ми вдигна температура в Лондон и се наложи да му купувам нурофен, течен, тамошната опаковка беше огромна, доста над 100 мл, може би 200,бяхме само с ръчен, почти бях решила да го изхвърля, но го оставих за всеки случай, дори не съм го вадила в пакетче, мина и никой не каза копче. Но вероятно саМо защото беше на излизане от ЮК и така бяха ларж хората. 

Летейки редовно от Лондон, досега не съм случвала на ларж митничари на проверката на багаж 😁 почти всеки път ми го отделят по една или друга причина. Доскоро беше, защото все влачех разни манджи и води на детето, но последно ми изровиха някакво никакво такова гелче за устни (от обикновените, не течно) и ми обясниха прилежно, че трябва да е в торбичката с течности... А Нурофен за деца го има и в малки 100 мл разфасовки, странно, че не си намерила...

Връзка към мнение

Не съм намерила, защото не съм търсила. Купих от първото възможно място, детето с 39 градуса температура да го разкарвам в търсене на малка разфасовка беше ненужно. Просто казвам какво се случи, не твърдя, че всеки път е така. 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Един странен въпрос. Някой пробвал ли е да носи стенни карти, навити на руло. Ще минат ли? или да им махам ламаринките и да ги сгъвам някак?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.