Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Абе няма да има проблем, най-много да я отваряте и пробвате, на митницата това. Иначе съвсем няма никакво значение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите,но не е с етикет и не е в саксия,суха е. От мама     

 

 

Не мисля, че ще имаш проблем изобщо. Няма как да решат, че чубрица е марихуана, абсолютно невъзможно е да объркаш едното с другото, въпреки градските легенди за баби сготвили боб с тревата на внуците. :lol:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм внасял брашно от маниока в България и ме пребъркваха и отваряхме пакета за проба на вкус, бял прах нали... Ама не е болка за умиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

    Отчитам се с успешно пренасяне на чубрицата,благодарение на вас ,събрах смелост. В Румъния голямо ровене падна,защото съм олимпийски шампион по прибиране на  много багаж,проби за наркотици и почти всичко навън от чантата.Повече се засуетиха по едни обикновени вафли,не знам какво не им харесаха.Помирисаха чубрицата,явно я познаваха. :)

На следващата отсечка я прибрахме в чекиран багаж и нямаше проблеми ,та я замъкнахме до Гран Канария. :) Благодарско!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Цигарите не са забранени на борда на никоя известна авиокомпания. Относно количеството, което имаш право да внесеш безмитно - изцяло зависи от държавата, в която пристигаш.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Преди няколко години се говореше, че в ЕС ще се премахне напълно ограничението за пренасяне на течности в ръчния багаж.

Сега погледнах в гъгъла и видях, че последно за това е говорила говорителката на ЕС Хелън Киърнс.

 

Не съм чул да има развитите след това, явно е забравено. Някой да знае нещо ново?

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

Имам следният въпрос, който ме вълнува. Предстои ми пътуване със самолет и се чудя дали ще е проблем да сложа едно пакетче сода бикарбонат в регистрирания багаж? Знам, че не е забранено, но се чудя дали може да има проблем заради консистенцията на содата , приличаща може би на наркотик.. Някой с опит?

Багодаря :)

Връзка към мнение
В момента, SimSam каза:

Здравейте!

Имам следният въпрос, който ме вълнува. Предстои ми пътуване със самолет и се чудя дали ще е проблем да сложа едно пакетче сода бикарбонат в регистрирания багаж? Знам, че не е забранено, но се чудя дали може да има проблем заради консистенцията на содата , приличаща може би на наркотик.. Някой с опит?

Багодаря :)

Няма да имаш никакъв проблем - гарантирано. Ние дори си я носим в ръчния. :)

Връзка към мнение

Много неща приличат и имат консистенция на наркотик, ако са извън оригиналните си опаковки.

Пренасяла съм най-различни подправки и продукти, но винаги в оригинални опаковки от магазина и не отворени. Това важи и за лекарствата. Ако има касови бележки към продуктите и рецепти към лекарствата - още по-сигурно, даже може и в ръчния багаж.

Връзка към мнение

Дали са в оригинална опаковка или не няма никакво значение на границата. Ще отворят, ще видят и ще се приключи. Никой не е забранил да се внася джоджън, сода или каквото и да е, така, че е разрешено. Аз сигурно за 1 година поне кило чубрица и кило сода съм изпопренесла в ръчния и единственото, за което ме е било страх е, че си нося домашни алкохолни питиета и да не се заядат за липса на бандерол. Иначе а всичко останало не съм имала никакви притеснения. Тревата и чубрицата имат толкоз общо, колкото и содата и хероина. Ако не успеят да ги различат на летището бая сме го загазили...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да се включа и аз с един въпрос.

Мога ли да нося репелент срещу комари, например Аутан в регистрирания багаж? И ако може има ли значение дали е нов или ползван?

Ще летя с катарците и airasia ако има значение.

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , luoni каза:

Да се включа и аз с един въпрос.

Мога ли да нося репелент срещу комари, например Аутан в регистрирания багаж? И ако може има ли значение дали е нов или ползван?

Ще летя с катарците и airasia ако има значение.

 

Регистриран чекиран ли означава? Да. Няма никакви ограничения. В ръчен, обаче, има - трябва да е до 100 мл. 

Връзка към мнение
преди 8 минути , luoni каза:

Да в чекирания. Все пак този репелент е под формата на спрей и е запалим, от там идват и притесненията ми.

Нямаш основания за притеснение. Стига да има капачка и да е 500 мл., проблемът ти е никакъв. Поразрових се, стана ми интересно. Едно извлечение от FAA (US):

 

Pack Safe - Mosquito repellent, insect repellent

  • Quantity limits: Included in, not in addition to, the quantity limits for other medicinal and toiletry articles: The total aggregate quantity per person cannot exceed 2 kg (70 ounces) or 2 L (68 fluid ounces). The capacity of each container must not exceed 0.5 kg (18 ounces) or 500 ml (17 fluid ounces).*

Лично аз съм носила много пъти, никакви проблеми. 

Връзка към мнение
4 minutes ago, Гост said:

Нямаш основания за притеснение. Стига да има капачка и да е 500 мл., проблемът ти е никакъв. Поразрових се, стана ми интересно. Едно извлечение от FAA (US):

 

Pack Safe - Mosquito repellent, insect repellent

  • Quantity limits: Included in, not in addition to, the quantity limits for other medicinal and toiletry articles: The total aggregate quantity per person cannot exceed 2 kg (70 ounces) or 2 L (68 fluid ounces). The capacity of each container must not exceed 0.5 kg (18 ounces) or 500 ml (17 fluid ounces).*

Лично аз съм носила много пъти, никакви проблеми. 

Благодаря за разяснението, олекна ми направо.

Връзка към мнение

В този ред на мисли да питам дали мога да взема в ръчния багаж 100 мл. течна хранителна добавка, която няма да бъде в оригинална опаковка, защото разфасовката е от 500 мл., а по-малка не се предлага?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Dreamm каза:

В този ред на мисли да питам дали мога да взема в ръчния багаж 100 мл. течна хранителна добавка, която няма да бъде в оригинална опаковка, защото разфасовката е от 500 мл., а по-малка не се предлага?

В изискванията за ръчен багаж никъде не се упоменава оригинална опаковка. Много хора пресипват козметика или тоалетни течности в малки опаковки - лично аз така правя с балсама си за коса. Нямаш никакъв проблем с това, стига да е до 100 мл. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

миналата неделя вечерта на Лутън след скенера отделиха кошниците ни, в които отделно бяхме извадили пликовете с течности /само козметика/, и взеха проба с лакмус от всичко възможно - в оригинални опаковки и по 50-75 мл бяха нещата

 

после в самолета си бръкнах в дамската чанта за дъвка и с ужас извадих един забравен крем за ръце, който също е минал през скенера, ама инкогнито ^_^

Връзка към мнение
преди 12 часа, luoni каза:

Да се включа и аз с един въпрос.

Мога ли да нося репелент срещу комари, например Аутан в регистрирания багаж? И ако може има ли значение дали е нов или ползван?

Ще летя с катарците и airasia ако има значение.

 

От препатили съм чувала да препоръчват да си купиш местен репелент. Тамошните комари са различни и Аутанът за България вероятно няма да им действа.

Естествено, не пречи да си носиш и този, но имай едно на ум :)

Връзка към мнение
преди 5 минути , Еmilia каза:

От препатили съм чувала да препоръчват да си купиш местен репелент. Тамошните комари са различни и Аутанът за България вероятно няма да им действа.

Естествено, не пречи да си носиш и този, но имай едно на ум :)

Аз също съм се ровила в тези препоръки. Доколкото съм запозната, важна е съставката deet, която казват поразява всички, но няма как да съм сигурна...

 

За Autin и аз съм чела, че често е бил безполезен. Лично аз си купувам този препарат и е въздействал навсякъде. 

 

Jungle_Formula_Maximum.jpg?1436953534

Връзка към мнение
В момента, Гост каза:

Лично аз си купувам този препарат и е въздействал навсякъде. 

 

Jungle_Formula_Maximum.jpg?1436953534

Точно същия купих в Гърция, след като ни изядоха тамошните комари при употреба на нашите репеленти.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Гост каза:

Аз също съм се ровила в тези препоръки. Доколкото съм запозната, важна е съставката deet, която казват поразява всички, но няма как да съм сигурна...

 

За Autin и аз съм чела, че често е бил безполезен. Лично аз си купувам този препарат и е въздействал навсякъде. 

 

Jungle_Formula_Maximum.jpg?1436953534

Това има ли го в Бг?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.