Прескочи до съдържание

Виза за Куба


Препоръчани мнения

Едно уточнение относно кубинските визи. Издават се в посолството на Република Куба в София, всеки вторник и четвъртък, между 10.00 часа и 12.00 часа. Представя се валиден паспорт и се изчаква около 10 минути. Сега идва най-важното! Официалната цена на кубинската виза е 15 USD и се заплаща именно в тази валута на място в посолството. Различни агенции събират между 25 и 40 USD за тази "услуга" и много хора се връзват. Вярно е и нещо друго. За хората от провинцията може би е по-евтино да заплатят на агенция, отколкото да дойдат на място в София, но нека се знае и тази подробност! В посолството преди месец се заговорихме и с българин, който пътува всяка година до Куба. От него разбрах, че от това лято не се изисква заплащане на изходна такса от 25 CUC на летището при напускане на страната. Служителката в посолството потвърди тази новина, но не беше напълно сигурна дали е официално въведена от кубинските власти. Ще следя темата и ако разбера нещо ново ще пиша...

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 Служителката в посолството потвърди тази новина, но не беше напълно сигурна дали е официално въведена от кубинските власти. Ще следя темата и ако разбера нещо ново ще пиша...

Според сайта на летището също:

http://havana.airportcuba.net/tax.html

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Едно уточнение относно кубинските визи. Издават се в посолството на Република Куба в София, всеки вторник и четвъртък, между 10.00 часа и 12.00 часа. Представя се валиден паспорт и се изчаква около 10 минути. Сега идва най-важното! Официалната цена на кубинската виза е 15 USD и се заплаща именно в тази валута на място в посолството. Различни агенции събират между 25 и 40 USD за тази "услуга" и много хора се връзват. Вярно е и нещо друго. За хората от провинцията може би е по-евтино да заплатят на агенция, отколкото да дойдат на място в София, но нека се знае и тази подробност! В посолството преди месец се заговорихме и с българин, който пътува всяка година до Куба. От него разбрах, че от това лято не се изисква заплащане на изходна такса от 25 CUC на летището при напускане на страната. Служителката в посолството потвърди тази новина, но не беше напълно сигурна дали е официално въведена от кубинските власти. Ще следя темата и ако разбера нещо ново ще пиша...

Duke, освен паспорт нещо друго искат ли?

Връзка към мнение

15 долара и адрес на casa или хотел, нищо друго.

15$ ако лично си там с паспорта, ако не си там 40$. Аз подавах документи за двама... и се оказа така - човека като го няма -40$ ..... това беше през април 2015г. Изходна такса на летището не сме плащали...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И по-точно - адрес на каса или хотелска резервация. Адрес на хотел не е достатъчно.

Ако пътувате от Германия с Eurowings може да получите визата (или по-точно туристическата карта, непопълнена, а вие си е попълвате) на гишето по време на check-in срещу 25 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднага ли издават визата или се чака няколко дни , че аз имам също билет за 25ти ама виза още не съм взел та искам да се метна до посолството тия дни ?

Връзка към мнение

Веднага ли издават визата или се чака няколко дни , че аз имам също билет за 25ти ама виза още не съм взел та искам да се метна до посолството тия дни ?

Веднага.

Чака се около 10-тина минути и визата е готова.

Връзка към мнение

 

AFTER MAY 1st, 2015:

*** NEW PROCEDURE ***

Since May 1, 2015 the Cuban Departure Tax will no longer be paid at destination. It should be included in the price of your trip when buying a flight-only or vacation package to Cuba, check with you travel agent, carrier or tour operator.

 

Малко се обърквам от горната информация. Това значи ли, че ако се пътува индивидуално такса няма, а тя е само за организираните екскурзии?

Хем казват вече не се плаща, хем че трябва да се включи в цената на трипа :scratchhead:

Връзка към мнение

Не казват, че няма да се плаща, а че няма да се плаща при пристигане - will no longer be paid at destination. Т.е. ще се включва в таксите предварително.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли нужда от предварително записване за час или среща (за виза) в посолството?

Че ги търся на телефоните от 2-3 часа, а никой не вдига.

Ако отида утре сутринта да не ме върнат нещо?

Връзка към мнение

Има ли нужда от предварително записване за час или среща (за виза) в посолството?

Че ги търся на телефоните от 2-3 часа, а никой не вдига.

Ако отида утре сутринта да не ме върнат нещо?

Няма нужда от предварително записване.

Необходимо е да отидеш в приемното време.

Трябват ти - паспорт, сам.билет и резервация за нощувка + 15 долара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно уточнение относно кубинските визи. Издават се в посолството на Република Куба в София, всеки вторник и четвъртък, между 10.00 часа и 12.00

Тези хептен на социализъм са я обърнали!

 

Заглеждам се и аз по промоциите на Туи от Брюксел, дано ме огрее преди да е станало късно.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тези хептен на социализъм са я обърнали!

 

 

 

Ами те уж живеят в социализъм, но съвсем скоро се очаква официално да бъде признато, че не било компютри, а компоти или в случая не било социализъм, а капитализъм... ;)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Забравих да напиша, че летящите с TUI, тоест Jetairfly, нямат нужда от виза.

 

На летището в Брюксел, вдясно от чек-ина, има специално гише на TUI, на което дават заветната хартийка, празна, сами си я попълвате. Включена е в цената. На самолетния билет, който ми пратиха, също го пише, след това разбрах, но не е описано като виза, а като туристическа карта, която трябва да имаш. Кой да предположи, че това е всъщност визата.

 

Та се минахме ние с 30 долара + нафтата до София + загубен почти цял ден.

 

В момента имам 4 такива празни, ако някой иска, мога да му ги подаря. Или поне срещу 1-2 бири/водки/вино. И октоподче с калмари :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

На 09.04 ще пътуваме за Куба.Имам питане за въпросната виза.Пакета ни е от Туй Холандия с полет от Амстердам.В цената ни влиза и виза.Жената в офиса каза,че е туристическа карта,която е нужна на граждани на EU.Това ли е така наречената виза и за бг граждани?

Връзка към мнение

На 09.04 ще пътуваме за Куба.Имам питане за въпросната виза.Пакета ни е от Туй Холандия с полет от Амстердам.В цената ни влиза и виза.Жената в офиса каза,че е туристическа карта,която е нужна на граждани на EU.Това ли е така наречената виза и за бг граждани?

Да, точно така. Туристическа карта = виза.

Връзка към мнение

На 09.04 ще пътуваме за Куба.Имам питане за въпросната виза.Пакета ни е от Туй Холандия с полет от Амстердам.В цената ни влиза и виза.Жената в офиса каза,че е туристическа карта,която е нужна на граждани на EU.Това ли е така наречената виза и за бг граждани?

Да, взима се от летището.

Попълват се с химикал:).

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.