Прескочи до съдържание

Виза за Куба


Препоръчани мнения

Разполагам с 4 броя туристически карти (т.нар. визи) за Куба. Уточнявам, че ние летяхме с Jetairfly (TUI Belgium) и картите са подпечатани на гърба с логото на Jetairfly както се вижда на снимката по-долу. Лично предаване за София и изпращане по куриер за страната. Пишете на ЛС.

post-1306-0-44041800-1490470749_thumb.jpg

Връзка към мнение

Разполагам с 4 броя туристически карти (т.нар. визи) за Куба. Уточнявам, че ние летяхме с Jetairfly (TUI Belgium) и картите са подпечатани на гърба с логото на Jetairfly както се вижда на снимката по-долу. Лично предаване за София и изпращане по куриер за страната. Пишете на ЛС.

 

Това мнение беше временно скрито, защото не ми е ясна като цяло процедурата по издаване за визи за Куба, а и не бях сигурен какво точно стои зад обявата. 

 

Успяхме с Oldkozel да се изясним, че всъщност става въпрос за картончета, които вече три серии пътешественици не могат да използват. Oказва се, че Jetairfly си ги включват в цената на билета, т.е. ако бъдещия пътешественик към Куба лети с тази компания най-вероятно ще му дадат, ако не лети с нея може би да реши дали има някакъв риск, че картончетата са с лого на друга компания. 

 

Картончетата не се продават, необходимо е само да покриете пощенските разходи, за повече информация пишете лично на Oldkozel. 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Rainy, прочетох твое мнение в другата тема, в което споделяш относно виза за Куба, 26 паунда. Дали това е агенцията?

http://www.cubavisas.com/visa.php?act=tcform&flight=yes&accom=no

 

 

 

Връзка към мнение
2 hours ago, NeDa13 said:

Rainy, прочетох твое мнение в другата тема, в което споделяш относно виза за Куба, 26 паунда. Дали това е агенцията?

http://www.cubavisas.com/visa.php?act=tcform&flight=yes&accom=no

 

 

 

Ето тази ползвах аз:

 

https://www.visacuba.com/

 

Поздрави :)

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

 Утре ще ходя до кубинското посолство в София, трябва ми виза. Разпечатала съм си документите - билет, резервации и т.н., а никой НИКОГА не вдигна телефона на това посолство, за да питам какво още искат. Например снимка?

  Та някой може ли да ми каже какво да очаквам? Освен, че работят от 10 до 12 само? 

 Ако взема паспорта на моята приятелка - мога ли да взема т.нар. туристическа карта и за нея?

 

 Мерси много!

Връзка към мнение

Вадихме визи преди 2 седмици. Носиш разпечатки на билети и хотели. Застраховка не искат, снимки също. На човека който присъства в посолството визата е 15 долара , а за тези на които са само паспортите там -40. Плаща се само в долари, не може в лева. Иначе може да извадиш виза за всеки на който паспорта му е в теб :lol:

Формуляр ти дават на място

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Happy_Traveler каза:

Мерси много, адресът актуален ли е - там до спирката на метрото Ж.Кюри?

Там е. :) 

Влиза се през вратата до пощата и по стълбите, които се виждат.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
50 minutes ago, funny said:

Вадихме визи преди 2 седмици. Носиш разпечатки на билети и хотели. Застраховка не искат, снимки също. На човека който присъства в посолството визата е 15 долара , а за тези на които са само паспортите там -40. Плаща се само в долари, не може в лева. Иначе може да извадиш виза за всеки на който паспорта му е в теб :lol:

Формуляр ти дават на място

За тези кубински туристически карти явно има някакъв свободен пазар и всеки си определя такава цена каквато си иска. В кубинско посолство могат да ти искат 15 или 40 долара, но могат да искат 22 или 48 евро, както искахаха от нас. Една и съща круизна компания може да ти иска 15 или 25 евро за същата карта в зависимо на какъв круиз си, но авиокомпании съм чел че искат и по 50 долара...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз платих 20 евро за туристическа виза, която ми бе издадена от една българска туристическа фирма, която е акредитирана да издава визи за Куба. Мога да дам адреса на туристическата фирма, ама не знам дали е според правилата на сайта.

 

Туристическата фирма работи всеки ден и това спестява ограниченията с работното време на посолството.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Да, ние нали тези карти в Канкун ги купихме по 50 долара от АК, с която летяхме до Хавана.

Ние също ги купихме на летището в Канкун директно от авиокомпанията (Cubana), малко преди излитане за Хавана. Само дето на нас ни взеха по $25 на човек. Върви ги разбери тея кубинци :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Взех визата на 11 януари, голям майтап беше. Отвориха сутринта в 10.00, още от 9,30 имаше опашка мръзнехме си на студа, тъй като не е в бизнес сграда. В 10.05 си пуснаха латино музика " Despasito...." и се разтананикаха. Според мен дори взимането на кубинската виза си е малко приключение, макар и много лесна ти показва какво да очакваш - супер изостанала соц сграда, малко разсеян персонал и хубава музика...

  Ако искате да минете бързо, ходете рано в зимния сезон. Аз бях 5-та на опашката, имаше един мъж с 50 паспорта преди мене, някакъв от тур агенция, който беше много груб и като го помолих да мина преди него ( понеже влизаме по 6, аз бях 5-тата, той 4-тия, мъжът ми 6-тия) ми заяви, че не можело и да си го чакам с 50-те паспорта докато подаде, добре че жената, работеща там, му връчи едни 50 бланки visa applications да си ги попълва и ми взе паспорта и минах. Та имайте го предвид ако имате бърза работа - както знаем кубинската виза се взима лесно и без да присъстваш и явно много хора се възползват от тази опция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 25.01.2018 г. в 0:41, Happy_Traveler каза:

Взех визата на 11 януари, голям майтап беше. Отвориха сутринта в 10.00, още от 9,30 имаше опашка мръзнехме си на студа, тъй като не е в бизнес сграда. В 10.05 си пуснаха латино музика " Despasito...." и се разтананикаха. Според мен дори взимането на кубинската виза си е малко приключение, макар и много лесна ти показва какво да очакваш - супер изостанала соц сграда, малко разсеян персонал и хубава музика...

  Ако искате да минете бързо, ходете рано в зимния сезон. Аз бях 5-та на опашката, имаше един мъж с 50 паспорта преди мене, някакъв от тур агенция, който беше много груб и като го помолих да мина преди него ( понеже влизаме по 6, аз бях 5-тата, той 4-тия, мъжът ми 6-тия) ми заяви, че не можело и да си го чакам с 50-те паспорта докато подаде, добре че жената, работеща там, му връчи едни 50 бланки visa applications да си ги попълва и ми взе паспорта и минах. Та имайте го предвид ако имате бърза работа - както знаем кубинската виза се взима лесно и без да присъстваш и явно много хора се възползват от тази опция.

Колко платихте? По 15 долара ли? И знаете ли дали се плаща такса при напускане на Куба. Ние планираме круиз от Хавана и ще ни трябва по две входни визи на човек :)

Връзка към мнение
На ‎7‎.‎2‎.‎2018‎ г. в 21:13, Инка_саторка каза:

Колко платихте? По 15 долара ли? И знаете ли дали се плаща такса при напускане на Куба. Ние планираме круиз от Хавана и ще ни трябва по две входни визи на човек :)

Ние платихме по 15 долара за всеки брой карта. Няма изходна такса при напускане на държавата.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Happy_Traveler каза:

Инка, @luba_rizova каза, че втората ни я дават на кораба.

Да, но не е без пари. Струва 15 Евро. Топфлай каза Че веднъж я таксували 25 Евро, веднъж 15. Ако човек е от София, има резон да иде да си извади две визи. Иначе, ако пътува от друг град, по-евтино ще му излезе първия път от фирма, а за второ влизане от кораба. За първото влизане задължително си трябва виза! Отделно и от Авиокомпаниите дават, но например ние като полета до Куба беше от Мадрид, но ни беше свързващ, а не първи, нямахме виза.за качващите се от Мадрид им бяха дали на всички, надписваха си ги пред нас при качване на самолета. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Инка_саторка каза:

Не сме от София и смятам да извадим и втората виза, заедно с първата - с едно ходене :)

А през Мадрид с Иберия ли летяхте?

Да, с Иберия. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,магеланци! Предстои ни пътуване за Куба есента. Планирали сме да пътуваме с Търкиш еърлайнс от София. Ще постоим 5 дни в Куба и от там ще летим за Мексико. Тъй като мислим да вземем билети за отиване и връщане от София и до Хавана и обратно,то следва да се върнем от Мексико в Куба. Въпросът ми е-при влизане два пъти в страната- от България и от Мексико как следва да се издаде визата и мога ли да взема визи за два периода от посолството в София? Много Ви благодаря за съдействието

Връзка към мнение

Да, отивате в посолството и си взимате 2 визи като им показвате резервациите и си плащате. Нищо повече не се иска. Става много лесно, но идете рано. Те са едни картончета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 hours ago, Happy_Traveler said:

Да, отивате в посолството и си взимате 2 визи като им показвате резервациите и си плащате. Нищо повече не се иска. Става много лесно, но идете рано. Те са едни картончета.

Много благодаря! 🙂

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Преди малко взехме кубински визи - по две картончета на човек, едно за влизане, едно за излизане в страната. Носихме си разпечатка на самолетните билети и от booking.com, че сме предплатили някаква частна квартира (casa particular) на Малекон за първите две нощи. Платихме по 29 лв на ПОС с карта и за 15-ина минути бяхме готови. Нямаше повече от 4-5 човека на опашката.

Редактирано от marshruti.com
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Споделям малко инфо относно кубинските визи. От 01.04.2018 г. в посолството в София визите се плащат в левове - 29.00, когато си подаваш документите лично и 77.00, ако ти ги подава някой друг. Може да се плаща с карта или да си носиш банков превод.

IMG_20181113_113331.jpg

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.