Прескочи до съдържание

Виза за Куба


Препоръчани мнения

Здравейте, да попитам миналите през процедурата с визите, има ли някакво ограничение колко по-рано мога да си извадя виза, например от сега за средата март окей ли е? И също, валидността ѝ от момента на влизане в държавата ли се смята или от момента на издаването ѝ в посолството?

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Малко по-необичаен въпрос, но ако човек не знае кога точно ще ходи към Куба и съответно няма самолетни билети и хотел резервиран, би ли било трудно да се получи визата тук в София?

 

Идеята е че смятам да попътувам из Америките, но къде, кога и как все още не съм умувал. Друг вариант освен е да отида в Мексико сити и от тамошното посолство на Куба да я изкарам точно преди да поема натам.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Aleks каза:

Малко по-необичаен въпрос, но ако човек не знае кога точно ще ходи към Куба и съответно няма самолетни билети и хотел резервиран, би ли било трудно да се получи визата тук в София?

 

Mary е писала, че искат и билет, така че не мисля, че можеш да извадиш виза "на зелено".

На 23.01.2017 г. в 14:50, Mary каза:

Няма нужда от предварително записване.

Необходимо е да отидеш в приемното време.

Трябват ти - паспорт, сам.билет и резервация за нощувка + 15 долара.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, закупихме си билети за Куба през туи флай - https://www.tuifly.be/ , и понеже тук прочетох, че ти давали тази туристичекса карта безплатно, се зачетох в условията им и пише следното: 

Documents required:
Belgian citizens: intern. passport + tourist card (included in rate)
on arrival return ticket + hotelvoucher for min. 2 days recommended
non- Belgian citizens: info at their embassy or consulate
ADDITIONAL INFORMATION : TOURIST CARD Cuba is included in
the ticket. Please collect this tourist card at the TUI desk
(departure hall at Brussels Airport) before check-in. 

 

Подчертавам текста за не белгийски граждани, че трябва да се обърнат към тяхното посолство, това значи ли че трябва да отида до софийското посолство и да си изкарам от там виза? Не мога да разбера, включено ли е не е ли, понеже тук прочетох че е включено...

Също ако се наложи да отида до посолството колко по рано може да се отиде за тази виза? Има ли някакъв срок преди полета?

Връзка към мнение
На 7.06.2019 г. в 11:27, zvezda9001 каза:

Подчертавам текста за не белгийски граждани, че трябва да се обърнат към тяхното посолство, това значи ли че трябва да отида до софийското посолство и да си изкарам от там виза? Не мога да разбера, включено ли е не е ли, понеже тук прочетох че е включено...

 

Аз го разбирам като това, че е нужно да се запознаеш какви са визовите условия на твоята държава, а не че дават карти само на белгийци. Например може да има безвизов режим с Куба и тогава картата да не е нужна въобще. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой пускал ли е визи за Куба през туристическа агенция? Тук във Варна има една, в която твърдят, че си имат картончета за визите и за 30-40 минути щели да бъдат готови. Цената е 30 долара на човек и ми е по-изгодно в сравнение с пътуването до София, но не знам доколко може да им се доверя. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 21.10.2019 г. в 15:19, christuff каза:

Някой пускал ли е визи за Куба през туристическа агенция? Тук във Варна има една, в която твърдят, че си имат картончета за визите и за 30-40 минути щели да бъдат готови. Цената е 30 долара на човек и ми е по-изгодно в сравнение с пътуването до София, но не знам доколко може да им се доверя. 

Никой не ми отговори тук и си поръчах визи от въпросната туристическа агенция. Цената е 35 долара или малко над 60 лв.  Изготвиха ни ги бързо. Всичко си мина нормално и нямахме проблеми при влизането в Куба. За хората от Варна и региона мисля, че е доста по-удобно от разхождането до София. Ако някой има интерес, да пита на лични за контакти на фирмата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой вадил ли е виза за деца? Дали трябва да са с мен, за да платя по 15$? Не ми се иска да ги разкарвам, ама и по 40$ не ми се дават със сигурност.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Изкарахме си визи вчера, цената си е 29 лева но ни изненадаха - вече нямат ПОС терминал, пращат те до един клон на Булбанк на 300-350 метра от посолството да внесеш парите по сметката им и държат да им донесеш бележката. Ако някой ще ходи за виза да го има предвид. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже работното време на посолството ми е много неудобно,  а не ми се дават двойно пари през агенция, се поразрових и вижте какво намерих:

Прекалено хубаво е за да е истина, но агенцията твърди, че вади визи срещу 15 евро, няма да давам линк, само описанието:

Какво мислите?

 

С ПОДПИСАН ДОГОВОР ЗА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ТУРИСТИЧЕСКИ КАРТИ С КОНСУЛСКИЯ ОТДЕЛ НА ПОСОЛСТВОТО НА КУБА В ГР. СОФИЯ /АДРЕС:1113, УЛ. „КОНСТАНТИН ЩЪРКЕЛОВ” 1/, СЧИТАНО ОТ 13.12.2016Г., НИЕ СМЕ ОФИЦИАЛЕН ОТОРИЗИРАН ПРЕДСТАВИТЕЛ ЗА ИЗДАВАНЕ НА ТУРИСТИЧЕСКИ КАРТИ ЗА РЕПУБЛИКА КУБА. 

ЦЕНА НА ВИЗОВАТА УСЛУГА: ВИЗА (ТУРИСТИЧЕСКА КАРТА) - 15 евро., ИЗДАВА СЕ ПРЕДИ ОТПЪТУВАНЕ И СТАВА ГОТОВА В РАМКИТЕ НА 10 МИНУТИ.

ТУРИСТИЧЕСКА КАРТА СЕ ИЗДАВА ЗА ПРЕБИВАВАНЕ В КУБА ЗА ПЕРИОД ДО 30 ДНИ, НЕ ПОВЕЧЕ, КАТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ИЗИСКВА КОПИЕ ОТ ДВУПОСОЧЕН САМОЛЕТЕН БИЛЕТ!

В СЛУЧАЙ, ЧЕ ЖЕЛАЕТЕ ДА ПРЕБИВАВАТЕ В КУБА ПОВЕЧЕ ОТ 1 МЕСЕЦ, МОЛЯ СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ.
 

* В случай, че желаете туристическата Ви карта да бъде изпратена по куриер, куриерската услуга не е включена в цената на визовата услуга и се заплаща допълнително. 

За да издадем туристическа карта за Вашето пътуване ще ни бъдат необходими следните неща:
- копие от валиден 6 месеца след датата на напускане на Република Куба паспорт;
- копие от хотелска резервация и самолетен билет;

Важно: Предварително от България не могат да бъдат издавани туристически карти на български граждани, влизащи в Република Куба от САЩ!


Начини на заплащане:
- в брой в офиса ни 
- по банков път,
- с кредитна карта

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Точно се завърнах от пътуване до Куба с Еър Канада и искам да кажа на всички , че ако летите с тях, не ви трябва виза - тя е включена в цената. Раздадоха ни ги напълно безплатно на полета и сега се оказахме с няколко празни бланки за визи, подпечатани в седалището на авиокомпанията в Монреал. 

 

Попитах граничният служител в Куба и той ми каза, че няма никакво значение кой ти е издал визата, стига да имаш такава. 

 

Поздрави!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, feel_the_rush каза:

Здравейте!

 

Точно се завърнах от пътуване до Куба с Еър Канада и искам да кажа на всички , че ако летите с тях, не ви трябва виза - тя е включена в цената. Раздадоха ни ги напълно безплатно на полета и сега се оказахме с няколко празни бланки за визи, подпечатани в седалището на авиокомпанията в Монреал. 

 

Попитах граничният служител в Куба и той ми каза, че няма никакво значение кой ти е издал визата, стига да имаш такава. 

 

Поздрави!

От къде започна полета ви ? И когато ви чекираха не ви ли питаха дали имате виза?

Връзка към мнение

И по интернет се продават туристическите карти от разни фирми.                                                                                                                Например тази: https://booktocuba.com/fr/tourist-card.html

touristcard-1.jpg.56ce4f265ea1f39d71de73c4aed8f320.jpg

Връзка към мнение
Преди 1 час, Individuala каза:

От къде започна полета ви ? И когато ви чекираха не ви ли питаха дали имате виза?

Не, изобщо не ни питаха, явно защото си раздадоха безплатно в самолета и им е все едно дали вече имаш или нямаш. Качихме се от Франкфурт през Торонто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Актуална информация - надявам се на някого да е от полза и да не си губи времето и нервите....

 

От посолството на място ми съобщиха, че приключвали годината 🤣  и ме изпратиха в агенция, която работела с тях.

 

Това не е реклама на въпросната агенция - Екзотик холидей (даже и името и не запомних и сега го бях объркал 🙂 ) / София бул. Скобелев  29

 

Цената при тях е с 10лв повече (по думи на консулството) / съответно 50лв на човек. Документи - паспорт и хотелски резервации. Плащане с карта е възможно.

 

Ако я имаше тази информация някъде щях да си спестя поне час...

 

Успех на всички и една прекрасна нова година изпълнена с нови дестинации и положителни емиоции!

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11.01.2023 г. в 10:18, moldi каза:

Актуална информация - надявам се на някого да е от полза и да не си губи времето и нервите....

 

От посолството на място ми съобщиха, че приключвали годината 🤣  и ме изпратиха в агенция, която работела с тях.

 

Това не е реклама на въпросната агенция - Екзотик холидей (даже и името и не запомних и сега го бях объркал 🙂 ) / София бул. Скобелев  29

 

Цената при тях е с 10лв повече (по думи на консулството) / съответно 50лв на човек. Документи - паспорт и хотелски резервации. Плащане с карта е възможно.

 

Ако я имаше тази информация някъде щях да си спестя поне час...

 

Успех на всички и една прекрасна нова година изпълнена с нови дестинации и положителни емиоции!

 

 

Много благодаря за инфото, че не ми се висеше в посолството. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Посолството на Куба няма да издава визи до около 20.04,тъй като се сменяли екипите. Директно препращат към Екзотик Холидей на бул.Скобелев , с които имали сключен договор. Визите са по 50лв. От 01.01.23г. до 48 часа преди заминаване се попълва и онлайн формуляр, който го дават при издаването на визата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
преди 2 часа, SpeeDemoN5 каза:

Някой да знае как от Варна най-лесно можем да си издадем Визи без да идваме до София? Екзотик Холидей нямат офис тук 😞

Пробвай тук

Връзка към мнение
преди 3 часа, SpeeDemoN5 каза:

Някой да знае как от Варна най-лесно можем да си издадем Визи без да идваме до София? Екзотик Холидей нямат офис тук 😞

Обадете им се по телефон. Доколкото знам изпращат с куриер готовите визи. Имат и такса за издаването. В сайта им има телефони. Те са официални представители на посолство Куба за визи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.