Прескочи до съдържание

Размяна на пощенски картички


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Адрес за изпращане на пощенски картички: София 1505, пк. 4, Георги Пенин

 

След време се появяват в темата 🙂

Препоръчани мнения

Както @Фил правилно отбеляза това е корсиканския флаг. Обичайно в европейските знамена се използват кръстове, райета - хоризонтални или вертикални, двуцветни или трицветни. В този си вид е от 1755 год. Генерал Паскал Паоли е инициатор на  ребрандирането на стария флаг. В първоначалния си вид превръзката на мавъра е закривала очите. Преместването на превръзката на челото символизира освобождаването на Корсика от Република Генуа.

 

ПП Легендата е много интересна, не я знаех. Благодаря 🙂

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз планувах вече да питам дали все още можем да пращаме картички. Тежи ми на съвестта липсата на една картичка от мен и сега ще скокна в друга тема да подкокоросам някого. Поне се надявам, де. 

На онези колумбийските аз не виждам и печати. Дали има нещо общо с прахта или липсата му ? :wink: 

Връзка към мнение
преди 11 минути , patilana каза:

Аз планувах вече да питам дали все още можем да пращаме картички. Тежи ми на съвестта липсата на една картичка от мен и сега ще скокна в друга тема да подкокоросам някого. Поне се надявам, де. 

На онези колумбийските аз не виждам и печати. Дали има нещо общо с прахта или липсата му ? :wink: 

Мисля, че има някакъв процент фира, който трябва да приемем за съжаление. Не се отказвай 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не помня да съм се отказвала доброволно от нещо, което съм започнала съвсем доброволно, ама нали ти имаше чуденки да събираш ли или не, та затова си ми беше в списъка за питанки.

 

Тя и моята от Виена остана обезпечатена, затова ми направи впечатление. Май ще да е практика по целия свят. Има я по - нагоре из темата. В първата поща я мятат в чувалчето неподпечатана, щото ги е заболяла ръката, и така си и остава. 

Честно казано, моята намибийска ме изненада. Голямо избиране падна, а съм я забравила. Сега ти ме върна в онази прекрасна пустош. Май ще почна да си пращам и на себе си по картичка. 

 

Много ми е интересно за колко време пристигат . Можеш ли да ни преписваш датите, където ги има разбира се?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.07.2019 г. в 12:25, Фил каза:

Освен че е от много далеч, вижда се, че или Sju или батко Биси (а може би и двамата) има рисувачески талант. 

 

image.png.37a21fdea2baf2ed6fda30e3f520f691.png

Меделин, неподписана ... хмм-м-м :rolleyes: ..., провери ли внимателно дали няма следи от бял прах? :grin:

Тази е моя, просто, по самата картичка нямаше къде да се пише, та залепих само едно малко листче с адреса:))))

Гледам, че някои нямат печати, а са пропътували половината свят.

Важното е, че са пристигнали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

Много ми е интересно за колко време пристигат . Можеш ли да ни преписваш датите, където ги има разбира се?

Ще опитам, но клеймата не винаги се четат лесно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, patilana каза:

Можеш ли да ни преписваш датите, където ги има разбира се?

Датите, които подателите не са забравили да напишат, са видими и четливи. Не е нужно @Георги да си играе да разшифрова клейма

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, домосед каза:

Датите, които подателите не са забравили да напишат, са видими и четливи. Не е нужно @Георги да си играе да разшифрова клейма

Ама датите, на които са пристигнали в пощенската кутия са незнайни без клеймото 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

Ама датите, на които са пристигнали в пощенската кутия са незнайни без клеймото 🙂

Ама ако проверяваш кутията всеки ден, стават знайни 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И да проверява и да не проверява Основателя, няма как да знае кога картичката е напуснала пощенската кутия по изпращане, ако служителят не й е сложил клеймо. 

 

Аз мислех, че клеймото е самолетния билет на картичката. Пък се оказва, че ,много точно, както винаги 

На 24.07.2019 г. в 15:06, AlexandraKo каза:

 са пропътували половината свят.

без билет. Гратисчийки :girl_smile:, като някои, известни тук, представители на пернатия свят.  Кеф им от Европа, кеф от Южна Америка. 

 

От клеймо на клеймо на мен тази тема от интересна ми стана супер интересна и опознавателна за света от гледна точка, за която не съм имала интерес преди.   

Моята картичка, полуоклеймена, от Ботсвана е пусната, @домосед,благодаря, ще се поправя, в началото на юли. А е взета от кутията в Maun, по клеймото- може би, а може би не, кой да ти каже? на 25 август. Обаче й липсва клеймо от България. Та как да знам колко е пътувала? Пак може би, ако Основателя я е взел в деня, в който е сложена в неговата кутия, ще се разкрие мистерията на времето за път от африканска страна до нас, обаче по - скоро няма.  

 

Та, ей тези може би - та много ме мотивираха да поискам искането си.  

Пък аз ще си обръщам внимание , че егоизмът , не е най - доброто качество, което можеш да демонстрираш. До тук ми беше важно просто да пусна картичка. После ми стана важно да снимам пощенските кутии, те са различни в различните страни. Ред е и на датата. Накрая ще се науча, сигурна съм.

Само се чудя какво ще уча за пускането на пощенски картички,  като стана перфектна?:girl_sigh:

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Няма нужда от чак толкова подробна аргументация. Интересно е да се види през какви държави минава картичката от Намибия до София, ще гледам да включвам тази информация за напред, но не ме карайте да ги преглеждам всички, че ми отиде уикенда 🙂

 

Само че намибийската има само един печат, при това изтъркан горе вдясно на марката от Намибия. Или е ползвала директния полет Windhoek - Sofia или може би пощите по пътя ги мързи или не им е задължение да слагат транзитни клейма. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз за себе си се аргументирам, по линия на егоизма си, и за останалите , че нали нямам фейс, да осведомя тук четящите, за мислите и намеренията си. 

 

Не знаех колко е приятно да си разглеждаш с часове някаква си картичка с печати и това да те кара да размишляваш и за други неща, освен дестинацията.  

Не се впрягай,човече:yes:,  давам си сметка, че не сме специализиран сайт. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , Георги каза:

или може би пощите по пътя ги мързи или не им е задължение да слагат транзитни клейма. 

Не им е задължение. А и я си представи, че всяка картичка и писмо получават печат на всяка пресечена граница. Египетски труд! Само на изхода на изпращача и на входа на получателя удрят. През другото време картичките са или в чували, или в сортировъчни центрове.

Тук-там вече продават стикери с баркод, мисля, че даже заместваха марките, които могат да се проследяват. Но са по-скъпи. В Италия бяха по 3-4 евро до България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, patilana каза:

Пък аз ще си обръщам внимание , че егоизмът , не е най - доброто качество, което можеш да демонстрираш. До тук ми беше важно просто да пусна картичка. После ми стана важно да снимам пощенските кутии, те са различни в различните страни. Ред е и на датата. Накрая ще се науча, сигурна съм.

Само се чудя какво ще уча за пускането на пощенски картички,  като стана перфектна?:girl_sigh:

👏

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес получих картичка от Англия.

Lake District-едно от най-красивите места в Англия,които @danimarkova посети скоро.

Картичката е надписана много красиво и е с чудесни пожелания!

Благодаря ти ,Дани!

67940400_10214671113000386_2074900289835499520_o.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не зная, дали тук стана въпрос, че някой събира хотелски карти - ключове.

Имам три от хотели в Америка, който колекционира, да ми се обади, да му ги проводя.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Получих красива картичка от @danimarkova

От Кабо Верде.Пътувала е два месеца,за да пристигне при мен точно на Игнажден.

Добрите новини винаги са на път и пристигат точно,когато трябва.

БЛАГОДАРЯ ТИ МИЛА ДАНИ

20191220_180226.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

20191221_110141.jpg.f613459fa878cc7633f53c065e4ddda9.jpgДа дам и моите 5 гроша за каузата.

Има си история.

Сега ще ви разкажа:

Получих неотдавна картичка от Тоскана, 

от стааара приятелка не магеланка, а може би е!...незнам

Адреса стаааар и объркан, нали сменяха имена на улици и квартали, дето звучаха соц...това дори вече не е настоящия ми адрес.

Фамилията ми също не вярна, не се е сетила за новата ми по мъж, а просто е използвала онази, от годините когато, като си липсвахме си пишехме писма.

Но това е хубавото на малките населени места, пощальона помни старата ти фамилия:curtsey:

Нямаше клеймо на изпращане, та не знаех колко е пътувала тази картичка. Но в телефонен разговор разбрах, че е пратена за моя РД...Значи до мен стигна след 1 месец и 9 дни...след много перипетии и разбира се месец след РД.

Просто...просто сълзи на умиление и неочаквани чувства ме заляха тогава.

Заради едната хартиена картичка!

Има и още от историята...Но ще стане и дълго и пак сълзливо.

Тааа...думата ми беше за добрите стари пощи.

Ps. Картичката стои замагнитена на хладилника...

20191221_113608.jpg.a07fdff62471d9d7e44e7b9f44ecf420.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 8 часа, Фил каза:

А Основателя скоро не е давал отчет ....:unsure:

Време си е, да...имам няколко непубликувани картички, а трябва да мина и през пощата за следващия транш скоро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 21.12.2019 г. в 11:38, Kalina Ivanova каза:

20191221_110141.jpg.f613459fa878cc7633f53c065e4ddda9.jpgДа дам и моите 5 гроша за каузата.

Има си история.

Сега ще ви разкажа:

Получих неотдавна картичка от Тоскана, 

от стааара приятелка не магеланка, а може би е!...незнам

Адреса стаааар и объркан, нали сменяха имена на улици и квартали, дето звучаха соц...това дори вече не е настоящия ми адрес.

Фамилията ми също не вярна, не се е сетила за новата ми по мъж, а просто е използвала онази, от годините когато, като си липсвахме си пишехме писма.

Но това е хубавото на малките населени места, пощальона помни старата ти фамилия:curtsey:

Нямаше клеймо на изпращане, та не знаех колко е пътувала тази картичка. Но в телефонен разговор разбрах, че е пратена за моя РД...Значи до мен стигна след 1 месец и 9 дни...след много перипетии и разбира се месец след РД.

Просто...просто сълзи на умиление и неочаквани чувства ме заляха тогава.

Заради едната хартиена картичка!

Има и още от историята...Но ще стане и дълго и пак сълзливо.

Тааа...думата ми беше за добрите стари пощи.

Ps. Картичката стои замагнитена на хладилника...

20191221_113608.jpg.a07fdff62471d9d7e44e7b9f44ecf420.jpg

Да ти кажа и аз много се радвам, на картичка или хартиено писмо:))))Емоцията е друга.

Толкова скучно стана с тия електронни пощи и безлични начини на комуникация:(((

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 21.12.2019 г. в 18:40, Георги каза:

Време си е, да...имам няколко непубликувани картички, а трябва да мина и през пощата за следващия транш скоро. 

Моля те, качи горе адреса!

Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Да ти кажа и аз много се радвам, на картичка или хартиено писмо:))))Емоцията е друга.

Толкова скучно стана с тия електронни пощи и безлични начини на комуникация:(((

 

Мммдааа...истина си е това, че като загубим нещо, тогава го оценяваме - следварително дето се вика.

Не бях получавала хартиена картичка /пък писмо да не говорим/ мнооого отдавна и беше доста разтърсващо като емоция.

Като прозорец във времето направо.

Тук някъде се беше заформила и една тема за писмата с другарчета.

И аз бях от тия времена. Пощальона/чичо Янчо/ ми казваше...абе знаеш ли как тежи чантата ми от тия вашите писма📨, едвам я нося, а тя беше една огрооомна, от тия кожените, през рамо и винаги пълна.

После падаха завеси/политически/, времето се забърза, вдигнахме обороти и забравихме за пощальоните.

Май е носталгия това....

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Малко засрамено заради голямото закъснение пускам един транш картички. Не искам и няма да се оправдавам. 

 

@AlexandraKo от Антверпен

image.png

image.png

 

Пак @AlexandraKo от Бретан. Тази картичка няма клеймо, защото дойде в плик...и по-добре, че на момичето роклята сигурно щеше да се скъса 🙂

image.png

image.png

 

Пак от @AlexandraKo една нестандартна картичка. Ще е добе да каже от къде е, че аз не мога да разкодирам. Само знам, че навремето такива 3D картички бяха модерни не с кучета, а с намигащи мадами 🙂 

image.png

image.png

 

И отново @AlexandraKo, този път със Saint-Malo. 

image.png

image.png

 

И от Мон Сен Мишел....подателят го знаете 🙂

image.png

image.png

 

 

Следва картичка от Киргизстан от @patilana

image.png

image.png

 

Специално включване от @Фичо с една картичка от борда на ферито, което доста хора налазихме за идния май 🙂

image.png

image.png

 

 

Една класическа картичка от Ниагара, отново от @AlexandraKo

image.png

image.png

 

Една загадка от @домосед, да преборите палмите в Палма де Майорка!

image.png

image.png

 

И последно @patilana от Нова Зеландия

image.png

image.png

 

 

Има и още две картички, но те са тип аналогови мнения във форума и ще ги публикувам в съответните теми по заявка на @домосед 🙂

@домосед, не намирам тема за любими сафари дестинации, а ако нямаме трябва да има! Но дотогава, пускам картичката тук:

 

image.png

image.png

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.