Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за гр. Лука и околностите


gery_2431

Препоръчани мнения

Здравейте,
Планираме май месец да отседнем в Лука за около 5 нощувки, ползвайки го като отправна точка за обиколки на част от Тоскана, Чинкое Тере, Портовенере и евентуално Портофино ( Портофино мисля да ни е последния ден, когато всъщност ще тръгнем към Милано).

1. Най-належащия ми въпрос е какво е положението с паркирането в историческата част на града? Много искам там да отседнем, но ще сме с кола и дали има удобства и възможности за паркиране? 
2. За Пиза колко време да отделим? Възможно ли е да се комбинира с Портовенере?
3. Флоренция за един ден постижимо ли е?
4. Къде в близост из Тоскана също бихте препоръчали да се разходим?
5. Портофино мисля да ни е последния ден, когато всъщност ще тръгнем към Милано. Ок ли е като план?

За Чинкое Тере мисля един ден да отделим.

Благодаря много на отзовалите се :) !

Връзка към мнение

По т.3 - ние бяхме на "базов лагер" във Флоренция и от там с влак ходихме за ден до Лука. Така че и обратното е възможно, пък и сте с кола. Но Флоренция за 1 ден... По-добре я оставете за друг път за поне няколко дни.

Връзка към мнение

Пиза може да се разгледа за 2-3 часа, основните забележителности са около кулата

Флоренция ако искате да видите шедьоврите, които са по музеи и галерии, качване на катедралата и т.н. ви трябват поне 2 пълни дни...ако е за бърза разходка навън, ще ви стигне един ден.

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Като начало прегледай тази тема:

Струва ми се, че 5 дни са доста малко. При това с Флоренция и Чинкое Тере вътре.

Ние бяхме за седмица в Тоскана (без тях и Пиза), и пак беше малко.

Нищо, ще имате и за следващ път.

По т.1 - Не ти трябва да влизаш с кола зад стените. Разгледай хотелчетата извън стените, в непосредствена близост до тях. Разстоянията са пренебрежимо малки.

По т.2 - по скоро Да

По т.3 - според зависи - ако само маркирате основните забележителности - Да. Ако обаче искате да почувствате града - Не. При това изобщо не става въпрос да влизате някъде и да разглеждате.

По т.4 - темата по-горе - малко е дълга, но Тоскана заслужава няколко часа четене. :)  (Карай от края към началото) :) 

Успех и ако дните не могат да станат от 5 на 8-9 min, то тогава те ще бъдат само едно кратко начало, което ще ви накара да започнете планирането на нова екскурзия в тази част на Италия, веднага след завръщането ви. :) 

 

 

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Съгласна съм с гореказаното. Флоренция е море - може да влезеш за малко, за да усетиш доколко водата е топла, и да ти хареса или да плуваш с часове. Щом имате само 5 дни, използвайте ги максимално. Не пропускайте Флоренция единствено защото може да й отделите само един ден. Дори и този ден си заслужава.

Това важи за цялата Тоскана. Не разчитайте на конкретни препоръки за определени градчета или селца. Четете - пътеписи, теми тук или другаде, гледайте изображения и усетете къде е вашето място.

Разстоянията в Лука наистина са малки и можете спокойно да спите извън стените. Да не забравите да опитате сладолед там - уникален е! Вероятно това важи за цяла Италия, но в голяма степен и за Лука.

Ако искате да видите в Пиза само т.нар. площад на чудесата, 2-3 часа са достатъчни. За качването на кулата е добре да си купите билет предварително, за да не губите време. Моето лично мнение е, че Пиза е очарователна и извън тази силно посещавана от туристите област, но вие нямате време за повече.

За Портовенере и Портофино нищо не мога да кажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не държа много на Тоскана в това пътуване. С дете сме и мисля,че ще се отегчи от нея, но за да задоволя своя глад за гледки бих искала да не я подмина все пак.
Принципно идеята е да бъдем и два дни в Милано накрая, но ако си заслужава да останем надолу, ще го обмисля като вариант.

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение
преди 3 часа, pamela каза:

...

Разстоянията в Лука наистина са малки и можете спокойно да спите извън стените. Да не забравите да опитате сладолед там - уникален е! Вероятно това важи за цяла Италия, но в голяма степен и за Лука.

...

 

А-а, моля, моля. :)   Сладоледите тук:;)

 

DSC00601.JPG.e0bd609a9b0e229dc246b84754679d9a.JPG

 

(На площада в San Gimignano -GPS: 43.467449, 11.043360)

 

@gery_2431

Охо-о-о и два дни в Милано.

Щом така сте решили хич не слизайте надолу. Оставете Тоскана за друг път.

Милано и Тоскана - това е като да мешаш вода и зехтин.

Помислете за нещо над Милано - Como, Brunate и Bellagio, ... някое от другите италиански езера в района.

Корабчета, лодки, езера - детето ще се радва, а е също много красиво. ...

Без да пия бира бих казал - Тоскана е друга бира. :) 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

 

А-а, моля, моля. :)   Сладоледите тук:;)

 

DSC00601.JPG.e0bd609a9b0e229dc246b84754679d9a.JPG

 

(На площада в San Gimignano -GPS: 43.467449, 11.043360)

 

Както е казал Мечо Пух, колкото повече, толкова повече. Не казвам, че тези в Сан Джиминяно са лоши. Дори напротив. Но и тези в Лука си ги бива. Сигурно е въпрос на вкус.:dancing: :dancing:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, gery_2431 каза:

Не държа много на Тоскана в това пътуване. С дете сме и мисля,че ще се отегчи от нея, но за да задоволя своя глад за гледки бих искала да не я подмина все пак.
Принципно идеята е да бъдем и два дни в Милано накрая, но ако си заслужава да останем надолу, ще го обмисля като вариант.

Ами то 3 от споменатите от вас градове са в Тоскана - Пиза, Лука и Флоренция ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, bad kid каза:

Ами то 3 от споменатите от вас градове са в Тоскана - Пиза, Лука и Флоренция ....

Ами да, така е, но пак целта не е Тоскана :D , колкото и абсурдно явно да звучи.

По-скоро търсех хубаво градче, от което като отправна точка да разгледаме максимално неща ... и харесах Лука :) .

Връзка към мнение

Щом ще отседнете в Лука, значи със сигурност няма да подминете Тоскана, а и не бива според мен. За Милано два дни даже са ви много, за мен беше сравнително скучен град с прекрасна катедрала и малък замък и аквариум в централния парк в града. Нищо друго впечатляващо не видях там. Във Флоренция 2 дни дори са малко, ако искате да посетите отвътре основните забележителности, но ако не е такъв случая (а и сте с дете, на което може би няма да му е интересно да гледа картини, склуптори или сребърни предмети) може би 1 ден ще ви е достатъчен за бърза разходка на основните места. В никакъв случай не пропускайте Пиацале Микеланджело, въпреки че има малко повечко ходене до него. Желая ви едно прекрасно преживяване в прекрасната Италия! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам защо ви е притрябвало Милано - това е един от най-НЕ харесваните от мен градове в Италия - има толкова малко интересно в него, освен да мааш гащи само по магазините :) Но... разни хора сме все пак. Но по-добре не обърквайте Милано и Тоскана, щото за толкова малко време няма да разберете/усетите нищо или почти от тях. А ако искате някое малко симпатично градче близо до Милано и оттам да "бръмчите" наоколо, предлагам ви Монца. Само на има-няма 15км от Милано е, а не е далеч и от езерата над Милано, примерно, които са много почитана дестинация и от самите италиани. И определено има защо. И аз точно езерата бих ви препоръчала - всичките са все едни италиански красотиии... с природа и мънинки сладки градченца от едно време, няма значение на кое ще идете. Е, вие си знаете. Ама пък, ако наистина си знаехте, нямаше да питате тук :) 
А Тоскана... ми това е друга приказка. При това много красива, особено през май. Две седмици (с кола) ще ви дойдат добре в Тоскана през май. Гарантирам: красота!  :)

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, gery_2431 каза:

Не държа много на Тоскана в това пътуване. С дете сме и мисля,че ще се отегчи от нея, но за да задоволя своя глад за гледки бих искала да не я подмина все пак.
Принципно идеята е да бъдем и два дни в Милано накрая, но ако си заслужава да останем надолу, ще го обмисля като вариант.

 

Е, ти нищо не каза. То тук почти всички си имат "ремаркета". Кажи твоето какъв модел и коя година е и ще получиш достатъчно предложения, които са го заинтригуват.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Сега, всеки си е различен, ама ако някой ме беше завел на 10-15 години в музея на науката и техниката в Милано щях да умра от кеф

аз на 28-29 ходих там 3 пълни дни

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един неентусиазиран на тема Милано, макар че имам носталгия към първия посетен западен град в живота ми :) 

Два дни там - от общите няколко? Не знам, не знам... За мен чиста загуба на време и пари, но вие си знаете. 

Чинкуе Терра, заедно с Портовенере - за колко време? Един ден? Какво реално смятате да посетите?

И Портофино? Едно от красивите места, които съм виждала изобщо...

За Тоскана мълча некомпетентно :)

Мисля, че планът ви изисква сериозно преосмисляне относно целите... 

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Още един неентусиазиран на тема Милано, макар че имам носталгия към първия посетен западен град в живота ми :) 

Два дни там - от общите няколко? Не знам, не знам... За мен чиста загуба на време и пари, но вие си знаете. 

Чинкуе Терра, заедно с Портовенере - за колко време? Един ден? Какво реално смятате да посетите?

И Портофино? Едно от красивите места, които съм виждала изобщо...

За Тоскана мълча некомпетентно :)

Мисля, че планът ви изисква сериозно преосмисляне относно целите... 

 

Милано си е много хубав град всъщност, ама за живеене :biggrin:

Аз пък за Тоскана няма да мълча, на мен много повеч ми допадна от Лигурия и Чинкуетерре, не просто ми допадна, любимата Италия ми е, може би наред с Пуля.

Съветът от мен - фокусирйте се в една посока, Тоскана през пролетта е... най!

Връзка към мнение

На вкус и на цвет...

Милано не е като градчетата за безметежно и по туристически обхождане. Изисква си сериозна предварителна подготовка, за да го усети и хареса човек. Поне за нас беше така и наистина като миг отлетяха 10-ината дни там.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Светославов каза:

На вкус и на цвет...

Затова всеки споделя своя, за да помогне - или обърка :biggrin: - питащият.

Десет дни там - вие сте богати хора. На време :)

Връзка към мнение

Аз също не харесвам много Милано, но си мисля, че това не е поради липса на предварителна подготовка, По-скоро е защото архитектурата е доста класическа, хората са по-студени и всичко е някак по-подредено. На мен по сърце са ми по-барокови неща, малки улички, романтика.

Но вкусове разни. Важното е всеки за намери своето място.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Zaro каза:

 

Е, ти нищо не каза. То тук почти всички си имат "ремаркета". Кажи твоето какъв модел и коя година е и ще получиш достатъчно предложения, които са го заинтригуват.

Женски, мрънкащ, 2010 :)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Още един неентусиазиран на тема Милано, макар че имам носталгия към първия посетен западен град в живота ми :) 

Два дни там - от общите няколко? Не знам, не знам... За мен чиста загуба на време и пари, но вие си знаете. 

Чинкуе Терра, заедно с Портовенере - за колко време? Един ден? Какво реално смятате да посетите?

И Портофино? Едно от красивите места, които съм виждала изобщо...

За Тоскана мълча некомпетентно :)

Мисля, че планът ви изисква сериозно преосмисляне относно целите... 

 

Чинкое Тере, Портофино и Портовенере съм ги предвидила за отделни дни. Чинкое Тере самостоятелно, Портовенере мисля с Пиза да съчетая, Портофино на път към Милано. 

Относно Милано - имаме купени билети до Малпенса ,затова навръщане поне една нощувка трябва да е там. Освен това Съпружеското тяло е ходило в Милано доста пъти у казва, че е хубав град, харесва и хората там. Затова реших, че може би заслужава два дена.

Връзка към мнение

И все пак, да питам пак, тъй като не срещнах много коментари по първия ми въпрос, а той ми е доста съществен и отбего зависи настаняването ни. Бихме ли могли да се надяваме на някакви паркинги или други удобства за паркиране в историческия град на Лука?

Връзка към мнение
преди 37 минути , gery_2431 каза:

И все пак, да питам пак, тъй като не срещнах много коментари по първия ми въпрос, а той ми е доста съществен и отбего зависи настаняването ни. Бихме ли могли да се надяваме на някакви паркинги или други удобства за паркиране в историческия град на Лука?

Възможно е в частта, оградена от стените, да е ZTL, zona a trafico limitato, т.е. Само за местни или с разрешение. Там честитките  са сериозни. Не бих рискувал.

Връзка към мнение
преди 2 часа, gery_2431 каза:

И все пак, да питам пак, тъй като не срещнах много коментари по първия ми въпрос, а той ми е доста съществен и отбего зависи настаняването ни. Бихме ли могли да се надяваме на някакви паркинги или други удобства за паркиране в историческия град на Лука?

Историческата част на Лука е зад стените. Цялото пространство е 1км. на 1 км. т.е. от край до край е 15-20 мин. пеша с дете. Вероятно имате основателна причина да искате да се хакнете с кола точно там.

 

преди 11 часа, Светославов каза:

На вкус и на цвет...

Милано не е като градчетата за безметежно и по туристически обхождане. Изисква си сериозна предварителна подготовка, за да го усети и хареса човек. Поне за нас беше така и наистина като миг отлетяха 10-ината дни там.  

Милано, сравнен с италианските езера, Тоскана, Чинкое Тере, ... да не слизаме надолу ... си е едно черно-бяло и безвкусно нещо.

За да бъда правилно разбран - според мен, след 3-4 отделни екскурзии в различни части на Италия, човек може да отдели няколко дни и на Милано.

Връзка към мнение
преди 5 часа, ven62 каза:

Историческата част на Лука е зад стените. Цялото пространство е 1км. на 1 км. т.е. от край до край е 15-20 мин. пеша с дете. Вероятно имате основателна причина да искате да се хакнете с кола точно там.

 

Предпочитам да отседнем в тази част, защото искам да усещам атмосферата на стария град, а ще сме с кола и все нещо трябва да се измисли за нея. В случая ме устройва идеално частен паркинг. Нямам много желание да паркираме по улиците на града.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.