Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за гр. Лука и околностите


gery_2431

Препоръчани мнения

преди 5 часа, ven62 каза:

Историческата част на Лука е зад стените. Цялото пространство е 1км. на 1 км. т.е. от край до край е 15-20 мин. пеша с дете. 

 

Подлагам под съмнение това твърдение , изтрих си аз обувките този ден при  обиколката;) на старият град , крачкомера на айфоняка твърдо показва 11км , а обиколкат само на стената е 4км .

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , stanislavpp каза:

 

Подлагам под съмнение това твърдение , изтрих си аз обувките този ден при  обиколката;) на старият град , крачкомера на айфоняка твърдо показва 11км , а обиколкат само на стената е 4км .

Моля:

Lucca.jpg.bd1002a379dc6697ad5d28c5c3d17e58.jpg

 

:) 

Както може да се види, измерванията са по по-дългата страна. :) 

 

iPhone  срещу  Google ...    нещо друго да си мерим ?!;):lol:

Редактирано от ven62
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Така де , така , но с жена в уравнението , накрая разходката с разните там магазинчета, кулички и прочие излиза 10-11км . 

C9DC175D-4209-4965-BC89-570DC972051D.jpeg

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Относно паркирането, мисля че ще решим проблема сравнително елегантно. Благодарение на една съфорумка, която ме светна, че около стените има няколко големи охраняеми паркинги, този сайт https://www.discovertuscany.com/lucca/where-to-park-in-lucca/ и Google Maps, намерихме варианти, които ни устройват. Харесах и апартамент, така че вече се заемам с истинската подготовка на програмата ни. И да измисля последните два дена какво всъщност ще правим.

Връзка към мнение
На 2/7/2018 в 16:52, stanislavpp каза:

Така де , така , но с жена в уравнението , накрая разходката с разните там магазинчета, кулички и прочие излиза 10-11км . 

C9DC175D-4209-4965-BC89-570DC972051D.jpeg

Ха-ха- не се сдържах, но мъжа ми скоро ми я показва тази блуза и искаше да му купувам 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Здравейте, горе-долу поначертах в главата си нашият маршрут.
Ето така го виждам поне засега . Има само две сигурни неща : купени билети до и от Малпенса и платени 5 нощувки в Лука.
1 ден (30.04.2018)Малпенса-Лука - 3,5 часа път. / Два варианта, да се мине покрай Геноа, като самата тя се пропусне. ще се посети аутлет по пътя евентуално и Портовенере или през Парма , Маса по-късно през деня Пиза
2 ден (01.05.2018) Флоренция , разходка само улиите на града. В друг форум четох, че на първи се провеждат фестивали в града и ще се радваме д усетим тази атмосфера.
3 ден (02.05.2018)Чинкое Терре+Порто Венере евентуално, някъде четох, че било постижимо. Мисля влак в едната посока и после с корабче до Портовенере.
4 ден (03.05.2018) Волтера, Сан Джиминяно . Мога ли да вместя още нещо тук като Ливорно например?
5 ден (04.05.2018) Пистоя , МонтекатиниТерми, Монткатини Алто. в този ден бих ли могла да вместя още нещо?
6 ден (05.05.2018) Лука- Милано / отново два варианта, като тук ще бъде избран маршрута по който не сме минали на идване. Т.е. или към Милано по пътя за Генуа със спирки в Портовенере и Аутлета на магистралата или Пиза, Маса и Парма по пътя за Милано
7 ден (06.05.2018) Милано 
8 ден (07.05.2018) Малпенса-София

Като Пиза все още се чудя дали да не я добавя в ден 5.

Моля, за съвети и препоръки .

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение
Дани Магелани

Сега видях темата.

Не мисля, че Лука е за 5 дни. Скучничко ми е. Освен ако е само за нощувки. 

Аз се бях базирала в Монтекатини. По оживено е. СПА център.

От там с влакове обикалях - Лука, Пиза, Виареджо...

Тоскана е прекрасна!

Връзка към мнение
преди 39 минути , Дани Магелани каза:

Сега видях темата.

Не мисля, че Лука е за 5 дни. Скучничко ми е. Освен ако е само за нощувки. 

Аз се бях базирала в Монтекатини. По оживено е. СПА център.

От там с влакове обикалях - Лука, Пиза, Виареджо...

Тоскана е прекрасна!

Предполагам, че от плана ми се вижда, че е основно за спане :) . Ще видим и ще разберем дали е скучно :) Но мен града ме заплени по снимки, с тесните си калдъръмени улички и приятни площадчета , това е общо взето усещането ,което търся. Мислех го Монтекатини като вариант за база, но нещо не ме грабна. 

Връзка към мнение

По 1. Ако минеш през Парма, има хубави аутлети до Пиаченца, а и може да разгледате самата Парма за час два. Компактен център, а за мен театър Фарнезе е невероятно място и не бива да се пропуска да се погледне. Освен това не отнема много време.

По 3- постижимо е, с малко засилване на темпото ще имате време за всичко.

По 4- не бих вмъквала по-голям град, само ще ми изяде времето. По скоро нещо като  Colle di val d'elsa.

 

 

 

Явно нощувките са платени, така че планът ти е ок.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Тони каза:

По 1. Ако минеш през Парма, има хубави аутлети до Пиаченца, а и може да разгледате самата Парма за час два. Компактен център, а за мен театър Фарнезе е невероятно място и не бива да се пропуска да се погледне. Освен това не отнема много време.

По 3- постижимо е, с малко засилване на темпото ще имате време за всичко.

По 4- не бих вмъквала по-голям град, само ще ми изяде времето. По скоро нещо като  Colle di val d'elsa.

 

 

 

Явно нощувките са платени, така че планът ти е ок.

Тони, можеш ли да дадеш малко повече информация за тези Аутлети?

Връзка към мнение

Сега погледнах, че тоя, който сме били преди е наскоро затворен, преди два месеца. Ако тръгнете от другия път обаче има доста добре отзиви за ето този : Serravalle Designer Outlet, надолу посока Генуа.

Иначе може да погледнеш  и  тук, а и да ги поогледаш в гугъл къде какво има.

http://www.nonsprecare.it/come-e-dove-scegliere-un-outlet?refresh_cens

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Точно този в посока Генуа съм набелязала :)

Хич не ми се губи време по подобни места, предпочитам он лайн пазаруването, но ММ ще остане разочарован без шопинг. В нашето фемили мъжката част е по ходенето по магазини. 

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение
На 7.02.2018 г. в 6:22, gery_2431 каза:

И все пак, да питам пак, тъй като не срещнах много коментари по първия ми въпрос, а той ми е доста съществен и отбего зависи настаняването ни. Бихме ли могли да се надяваме на някакви паркинги или други удобства за паркиране в историческия град на Лука?

Почти невъзможно е. Уличките са много тесни и еднопосочни. Паркирането там е кошмар , да не казвам че и самото шофиране е изпитание. По- голямата част е разрешено паркирането само за  местни- живущи там и имащи търговски обекти. Глобите наистина са зверски. Препоръчвам паркиране от опит с две ръце- извън стените на стария град.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 3 часа, liliya каза:

Почти невъзможно е. Уличките са много тесни и еднопосочни. Паркирането там е кошмар , да не казвам че и самото шофиране е изпитание. По- голямата част е разрешено паркирането само за  местни- живущи там и имащи търговски обекти. Глобите наистина са зверски. Препоръчвам паркиране от опит с две ръце- извън стените на стария град.

Мерси :) .
Вече се отказахме да взимаме апартамент с паркинг . Този който резервирах е на около 700-800 метра разстояние от два много големи охраняеми паркинга извън стените, които са и с много прилични цени 5-6 евро за денонощие. 

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След много четене на различни теми из форума и тотална каша в главата ми се зароди нова идея. С 1 нощувка в Ла Специя или околностите на 5-ти май. ММ няма да е много "за" най-вероятно, че не искаше да сменяме много места за настаняване, но пък така печелим още един ден за Тоскана и нещата сякаш се подреждат малко повече, а Милано ще го оставя за друг път. 
в общи линии си го представям сега така:

1 ден (30.04.2018)Малпенса-Лука . Парма и Пиаченца.Евентуално, ако има време Маса по-късно през деня Пиза. Нощувка в Лука
2 ден (01.05.2018) Флоренция , разходка само из улилите на града. Нощувка в Лука
3 ден (02.05.2018) пътя Кианти или пак Флореници или други малки приказни градчета в района (приемам идеи кои :) ) Нощувка в Лука
4 ден (03.05.2018) Монтекатини , Волтера,  Colle di val d'elsa, Сан Джиминяно .Нощувка в Лука
5 ден (04.05.2018) Пиза, Пистоя , МонтекатиниТерми, Монткатини Алто. Нощувка в Лука
6 ден (05.05.2018) Чинкуе Тере и Портовенере. Нощувка в Ла Специя
7 ден (06.05.2018) Портофино, Генуа, посещение на аутлета на магистарлата , нощувка на Малпенса
8 ден (07.05.2018) Малпенса-София  

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , gery_2431 каза:

След много четене на различни теми из форума и тотална каша в главата ми се зароди нова идея. С 1 нощувка в Ла Специя или околностите на 5-ти май. ММ няма да е много "за" най-вероятно, че не искаше да сменяме много места за настаняване, но пък така печелим още един ден за Тоскана и нещата сякаш се подреждат малко повече, а Милано ще го оставя за друг път. 
в общи линии си го представям сега така:

1 ден (30.04.2018)Малпенса-Лука . Парма и Пиаченца.Евентуално, ако има време Маса по-късно през деня Пиза. Нощувка в Лука
2 ден (01.05.2018) Флоренция , разходка само из улилите на града. Нощувка в Лука
3 ден (02.05.2018) пътя Кианти или пак Флореници или други малки приказни градчета в района (приемам идеи кои :) ) Нощувка в Лука
4 ден (03.05.2018) Монтекатини , Волтера,  Colle di val d'elsa, Сан Джиминяно .Нощувка в Лука
5 ден (04.05.2018) Пиза, Пистоя , МонтекатиниТерми, Монткатини Алто. Нощувка в Лука
6 ден (05.05.2018) Чинкуе Тере и Портовенере. Нощувка в Ла Специя
7 ден (06.05.2018) Портофино, Генуа, посещение на аутлета на магистарлата , нощувка на Малпенса
8 ден (07.05.2018) Малпенса-София  

Сиена?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами то там вече ще стане още по-объркано. Че градчета от хубави по-хубави. Ако почнеш да ги гледаш ще те заболи главата....Арецо, Монтепулчано, Пиенца,  Кортона и още, и още...за това имах предвид нощувките да са по на юг, но вече като са платени е трудно.

Връзка към мнение

Абе, само на мен ли ми се струва, че ще препускате из Тоскана като луди. Кога е времето за ядене и пиене :biggrin:

Като седне човек в една такава (да не кажа същата) остерия и си отиват два часа...

Моята препоръка, с която абсолютно можете да не се съобразите, е да разредите градчетата, всичките няма как да ги видите - Тоскана изобилства от тях. Ако сте спретнали северна Тоскана с база Лука, обикаляйте там. После повторете южна Тоскана с база Сиена или наоколо.

Връзка към мнение

И аз бих те посъветвала същото- просто забрави за пътя 222, остави го за друг път и си ходете из северната част на Тоскана. Или просто отменете нощувките /ако е възможно/ и се потопете на юг. Голяма тичане ще е иначе и нищо няма да видите от напрежение и бързане.

Връзка към мнение

Мерна ми се по последните две страници, че и за shopping ставаше въпрос:

 

Възможно е и вече да сте ги коментирали тези две местенца.

 

@gery_2431, ти тази тема попрехвърли ли я?

 

 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 2 часа, ven62 каза:

Мерна ми се по последните две страници, че и за shopping ставаше въпрос:

 

Възможно е и вече да сте ги коментирали тези две местенца.

 

@gery_2431, ти тази тема попрехвърли ли я?

 

 

 

Прехвърлих я, че и по няколко пъти преглеждам разни постове :) Тя е и виновницата да стане такава каша в главата ми  :)  .
Благодаря за предложенията за шопинг, ще си ги запиша за догодина. Сега ми идват малко по-встрани.

 

преди 2 часа, Гост каза:

Абе, само на мен ли ми се струва, че ще препускате из Тоскана като луди. Кога е времето за ядене и пиене :biggrin:

Като седне човек в една такава (да не кажа същата) остерия и си отиват два часа...

Моята препоръка, с която абсолютно можете да не се съобразите, е да разредите градчетата, всичките няма как да ги видите - Тоскана изобилства от тях. Ако сте спретнали северна Тоскана с база Лука, обикаляйте там. После повторете южна Тоскана с база Сиена или наоколо.


Принципно идеята на това пътуване първоначално беше Чинкое Тере с малко Тоскана, като повече Тоскана, повече Флоренция и изцяло Сиена  мислех да ги оставя за друго пътешествие догодина, където мислим да сме само двамата с ММ и да отделим две седмици на региона.
Нямам желание да препускам като луда из района. И точно затова и търся мнения и съвети как да оптимизирам програмата .

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.