Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за гр. Лука и околностите


gery_2431

Препоръчани мнения

Споделям моя опит. Спахме в Лука, рано сутринта тръгнахме за Cinque  Terre, поне час обикаляхме в  La Spezia в търсене на място за паркиране. Много бях чела, че за ден могат да се разгледат селцата и Портовенере, имах чудесен план :) Е, на място не става точно така както си го начертал предварително. Трябваше да вземем влак до първото село и после с влак до последното, от там корабче до Портовенере. Но както споменах просто нямаше къде да паркираме, оказа се, че паркингът е до морската гара, взехме кораб до Монтеросо и се връщахме с влак. Наложи се да скипнем едно от селцата, а и Портовенере. Ако не тичате из селцата, които са прекрасни, няма как да им се насладите за ден (пак казвам мое мнение от моя опит). Въобще не предвиждате, че може някой път да е в ремонт, да е натоварен, да има нещо, все пак е път. Не предвиждате и време за снимки, ахкане и просто любуване на гледки. Няма време и за хапване. А и детето едва ли ще издържи на такова препускане. 

За паркирането в Лука вече са Ви казали. Много красив град е Лука. Разходка по стената е приятна емоция.
Мисля, че за Вал д'Орча въобще не бива да мислите. Ще се убиете от път и нищо няма да видите, пак само ще препускате.

Останете в северна Тоскана и Лигурия (нали знаете, че Cinque  Terre не е в област Тоскана).

Италия е прекрасна, ще искате да идете пак и пак, и пак......... :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 48 минути , Jane* каза:

нали знаете, че Cinque  Terre не е в област Тоскана
:)

 

Да, знам :)
 

преди 48 минути , Jane* каза:


Мисля, че за Вал д'Орча въобще не бива да мислите. Ще се убиете от път и нищо няма да видите, пак само ще препускате.

:)

 


Вал д'Орча изобщо не съм го слагала в сметките.

Този вариант дали е по-добър?

1 ден (30.04.2018)Малпенса-Лука .През Парма и Пиаченца. Евентуално със спирки  по пътя в Парма и Пиаченца. Нощувка в Лука
2 ден (01.05.2018) Флоренция , разходка само из улиците на града. Нощувка в Лука
3 ден (02.05.2018) Пиза, Волтера .Нощувка в Лука
4 ден (03.05.2018) Colle di val d'elsa, Сан Джиминяно .Нощувка в Лука
5 ден (04.05.2018)  Пистоя , Монтекатини Терми, Монткатини Алто. Нощувка в Лука
6 ден (05.05.2018) Чинкуе Тере и Портовенере. Нощувка в Ла Специя
7 ден (06.05.2018) Ако има какво още да се гледа от Чинкое Тере или Портовенере. Ако сме ги обходили Портофино, Генуа, посещение на аутлета на магистарлата , нощувка на Малпенса
8 ден (07.05.2018) Малпенса-София  

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение
преди 7 часа, gery_2431 каза:

Нямам желание да препускам като луда из района

С тази програма имате всички шансове да постигнете точно това. 

Зарежете малките градчета, искат повече време за придвижване. На първо ходене Флоренция,  Лука, Волтера, Сан Джиминяно, Сиена и Пиза ще ви запълнят програмата качествено. Ще ви остане и време, което да запълните според предпочитанията си, я аутлет,  я някое малко селце.  

А да отидете до Сан Джиминяно и да пропуснете Сиена си е престъпление.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

бих пропуснала на драго сърце Пиза, и да поседя повече в Сиена, толкова прекрасен град с неповторима атмосфера, не го пропускайте :)

 

при нашето пак такова 7-дневно пътуване из Тоскана, видяхме градовете в следния ред - първи - Чинкуе Тере, втори - Пиза, трети - Сан Джиминяно, четвърти - Сиена, пети - Флоренция и пътуване по пътя през Кианти, шести - Волтера - навсякъде е разкошно /Сиена - фаворит/, но всяко такова място си изисква времето, а както и по-нагоре е споменато, се губи доста време в паркиране, или задръствания /например на входа на Флоренция/; Лука го разгледахме на два-три пъти, понеже спахме 2 вечери наоколо в къща - когато ходехме за вечеря и сутрин преди тръгване за друг град

Редактирано от antea
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за съветите! Със сигурност ще се вслушам в тях. Оставям по един град на ден и включвам Сиена.

На 9.03.2018 г. в 18:42, antea каза:

бих пропуснала на драго сърце Пиза, и да поседя повече в Сиена, толкова прекрасен град с неповторима атмосфера, не го пропускайте :)

 

при нашето пак такова 7-дневно пътуване из Тоскана, видяхме градовете в следния ред - първи - Чинкуе Тере, втори - Пиза, трети - Сан Джиминяно, четвърти - Сиена, пети - Флоренция и пътуване по пътя през Кианти, шести - Волтера - навсякъде е разкошно /Сиена - фаворит/, но всяко такова място си изисква времето, а както и по-нагоре е споменато, се губи доста време в паркиране, или задръствания /например на входа на Флоренция/; Лука го разгледахме на два-три пъти, понеже спахме 2 вечери наоколо в къща - когато ходехме за вечеря и сутрин преди тръгване за друг град

Нещо подобно мисля да е, но в обратен ред по-скоро. Примерно 

1-ви ден ще бъде за Лука

2-ри Флоренция

3-ти Сан Джиминяно

4-ти Сиена

5-ти Пиза и околнстите. Щом за нея не е необходимо много време може би тук бихме могли да вместим и Волтера. 

6-ти Чинкое Тере. Нощувка в района.

7-ми Генуа-Малпенса. Нощувка в хотел на летището.

8-ми ден рано сутринта полет към София

 

Бих искала да отскочим и до Монтекатини Алто, ако остане време.

Връзка към мнение

както сама виждаш сигурно по картите, Лука е удобна база за Пиза и Чинкуе Тере, за другите места е по-далеч и ще прекарвате по минимум 3 часа дневно в каране на колата, но след като нощувките са вече застопорени, явно така ще бъде, а красотите, които ще видите, ще компенсират :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление, да. Нощувките са вече платени. Но пък ММ ще види , че съм била права и следващия път ще се съгласи да спим на различни места :) .

След като подредих градовете, трябва да реша какво точно да видим в тях.  Обичам да се подготвям добре предварително и да не оставям нещата на как да се изразя ”както дойде”. Преди няколко години ходих в Париж много не подготвена и съжалявам за това. Смятам, че с по-добра организираност можехме много неща да видим там, а го карахме основно на ”шляене” из града. И ми е обеца на ухото това пътуване :) .

 

Връзка към мнение

Gery,  кажи какви интереси имате (какво искате да разгледате-музеи, галерии, кулинарен туризъм, шопинг....и т.н.) и може би ще сме по-полезни.

На мен лично например цял ден за Сан Джиминяно ми се вижда много. Не че няма какво да правите и цял ден, но ако искате да видите максимално възможното за един ден , без да влизате в музеи, тогава може да вместите други места наблизо до набелязания ви за деня град. :)

Вижте какво имам предвид - http://www.pinocchio.it/  - това е близо до Лука (към Монтекатини); невероятният Средновековен град Монтериджиони по път за Сиена;  Ponte della Maddalena в Borgo a Mozzano, близо до Лука, който дяволски прилича на нашия  Дяволски мост до Ардино :) ...и други такива 

Редактирано от Jane*
Връзка към мнение

Мерси, Jane, интересите ни са доста :). Интересуваме се от всичко изброено от теб : галерии, музеи, изкуство, вино, кулинария, страст към невероятни гледки, желание да се потопиш в атмосферата на посетените места и леко фотографски наклонности ииии шопинг :) .
Но поради факта, че ще сме със 7 годишно дете мисля да избягваме повечето музеи и галерии. Мисля да я водя само на местата, които ще предизвикат истински възторг в нея и които на своята възраст може да разбере.


 

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение

Пинокио парка предполагам ще се хареса много на детето. В Сан Джиминяно шафрановия сладолед е уникален.

Щом няма да влизате в музеи, ще можете повече да се разходите из градовете и да се наслаждавате на тесните каменисти улици, малките тратории и атмосферата, страхотно :) Аз лично бих съчетала Волтера и Сан Джиминяно в един ден, Сиена и Монтериджиони (Монтериджиони се счита за най романтичния и добре реставриран средновековн град в Тоскана, страхотен е. Град на художници, артисти, има безплатен рицарски музей. Атмосферата е невероятна), също. Щом сте фотографи Abbey of San Galgano  с малката кръгла църква в близост, построена около меч, забит в камък от 12-ти век, ще Ви хареса. Някои историци смятат, че легендата за крал Артур, Екскалибур и Светия Граал има много повече общо с този меч, отколкото с каквото и да е в Корнуол. Близо е до Сиена. 

Пиза е за няколко часа ако ще сте само на Площада на чудесата. Лука, за мен е приказна, но щом ще спите там може да я разглеждате на порции :), надвечер като се приберете от обикалянето и избирате място за хапване :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси за напътствията :) !
А във Флоренция какво да разгледаме за 1 ден. Като цяло избрах първи май за този ден, тъй като четох че се провеждат разни фестивали. Мисля, че на детето ще му подействат доста впечатляващо. Дали да се пробваме за Давид или да си останем само по улиците и евентуално някоя градина?

Връзка към мнение

По-скоро няма да имате време. Вижте копието на Piazza della Signoria, вижте и този Давид на Piazzale Michelangelo :) От там гледката е впечатляваща. Щом ще има фестивал, какво друго му трябва на човек :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Семейният съвет снощи реши - Сиена отпада. Сиена ще бъде обект на друго пътуване, от Рим през Умбрия и до южна Тоскана.

Сега решихме, че ще ни е в повечко да бием път до там, както и беше първоначалния замисъл. Този ден ще бъде или отново за Флоренция, или за околностите около Лука, които смятам, че трябва да разгледаме , особено ако не мислим скоро пак в района да се връщаме. И трети вариант за Лигурия към обиколката на Чинкое Терре и околностите да го прибавим.

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 3/11/2018 в 10:43, gery_2431 каза:

За съжаление, да. Нощувките са вече платени. Но пък ММ ще види , че съм била права и следващия път ще се съгласи да спим на различни места :) .

 

Не го преживявай! А и си струва, ако трябва да се натрие нечий нос, в името на бъдещо оптимизиране! :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Не го преживявай! А и си струва, ако трябва да се натрие нечий нос, в името на бъдещо оптимизиране! :lol:

Добре казано, харесва ми от този ъгъл :)  !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Здравейте,
завърнахме се от пътуването и тъй като ви тормозих доста с организацията, ще споделя с вас как се разви точно то. В общи линии, ако мога да сложа надслов на пътуването ни е: „плановете са за да се променят“ :) . Още от самото кацане на Малпенса нещата не се развиха никак по начина по който си ги представях. Загубихме се в околностите на летището издирвайки офисът на рент а кар компанията. Гледайки картата посочена на сайта на фирмата се оказа, че са се позиционирали на съвсем грешно място. Фирмата е Firefly. След като установихме, къде всъщност са, се оказахме на опашка за кола. Пред нас имаше поне още 5-6 човека. Така вместо очакваното от нас 9:00 да вземем колата, ние напуснахме територията на летището след 11:30. Плана беше да минем през Серавале и да разгледаме магазините. Там се оказа , че е такава ужасна лудница на фона на която духаше вятър повече от непоносим и набързо се ометохме. Въпреки това с отбиване да хапнем и всичко останало изгубихме около два часа и там. Когато тръгнахме да се качваме обратно по магистралата мъжът ми изпусна отсечката за Генуа и поехме обратно към Милано :D . На около 30-тина км навигацията ни качи на горната магистрала в посока Генуа и поехме обратно по пътя си, но за сметка на почти наполовина удължен път до Генуа. В крайна сметка пристигнахме в Лука в късния след обед , около 17:30. Без много усилия успяхме добре да оползотворим или по скоро да пропилеем първия ден. Вечерта се разходихме из Лука. Прекрасно градче. Много ни хареса. Много хора споделиха, че за него е нужно 2 часа, не съм съгласна.Реално на Лука отделихме някак следобеда и не ни стигна времето. Ние наехме апартамент в центъра на стария град и това отново се оказа много добро решение за мен. Обичам да съм в сърцето на такива места, щом излезна от вратата и веднага да се потопя в атмосферата.
Втория ден бях определила за Флоренция. Плана беше да паркираме на площад Микеланджело и от там да се спуснем към града , а следобед да се насладим на парада на знамената. Да, ама не :D . Бях направила супер маршрут, видяла къде са забранените зони, камери и въпреки всичко отново се объркахме. На слизане от магистралата за Сиена нещо се обърка. Навигацията на мъжът ми само се опитваше да ни набута в една уличка , на която пишеше , че е ZTL зона. Колкото и пъти да се пробвахме да сменим маршрута, навигацията пак пред тази табела ни завеждаше. Явно нещо джипиеса беше забил или не знам какво и аз и отказваше по друг маршрут да ни заведе до площад Микеланджело. Решихме да покараме за известно време безцелно из покрайнините на Флоренция и да видим дали няма да можем по друг начин да стигнем до там. Спряхме на една бензиностанция да заредим и тогава на телефона си видях, че сме се качили на прословутия път SS222. Веднага се зароди нов план: тръгваме по него към Grave in Chianti и от там към Сан Джиминяно по малките пътища. Пътя наистина е впечатляващ. Разходихме се из Граве, пихме кафе в едно прекрасно ресторантче и към Сан Джиминяно. Както бях писала прогнозата на времето се оказа много неблагоприятна, но до този момент не беше заваляло.На влизане в Сан Джиминяно за почна да вали. Въпреки дъжда се разходихме из градчето. На моменти ръмеше, на други валеше силно. Някак си заради дъжда и тълпите не можах пълноценно да почувствам мястото. Изумих се от опашката пред прословутата джелатерия, имаше поне 50 човека. Купихме си Киянти от едно магазинче, ядохме в едно ресторантче, обиколихме и църквите. Тъй като напредна времето, а дъжда се засилваше решихме да се прибираме към Лука, а и вече беше около 16:00. В Лука ни посрещна проливен дъжд, който не спря да вали през нощта и целия следващ ден.Вечерта търсейки къде да седнем да вечеряме яко се измокрихме и на следващия ден на път за втори опит за Флоренция минахме да се екипираме през Декатлон. Така отново реално разходката ни стартира в 12:00. За късмет във Флоренция някакси ни се разминаваше дъжда. Винаги бяхме някъде, я в църква, я да ядем, я в магазини :) .По мотахме се из пиаците, уличките, около реката, по хълма към пиаца Микеланджело, но тъй като времето отново се очертаваше да се развали, се върнахме надолу. Да отбележа, във Флоренция ядохме най-големите и скъпи „малки“ сладоледи. Поискахме уж два малки в картонена купичка, но човека от среща ги натъпка до горе, май се пробва да ни отрови със сладолед :D . Това нещо нямаше изяждане. От набелязаните неща успяхме да влезем единствено в Санта Кроче. Пред Дуомото се виеше невероятна опашка по обед мислехме да пробваме на връщане, но изтървахме работното време, а моите хора нямаха накрая никакво желание да ги закарам в Капела Медичи, както аз исках.
Следващия ден 3-ти май беше по план за Пиза и Портовенере

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Следващия ден 3-ти май беше по план за Пиза и Портовенере, но се отказахме от Портовенере заради ужасното време. За късмет в Лука го даваха хубаво и решихме следобеда да прекараме там. В Пиза се качихме на Наклонената Кула, детето много се впечатли , а аз с моя страх от височини как не припаднах не знам :D . Влезнахме и в катедралата , но много се разочаровах, че вътре кипеше много голям ремонт и не можах да усетя въздействието и да се насладя на пищността й. Разходихме се малко из града. Това което видях е симпатично градче, което ми се видя също очарователно. На връщане имаше някаква ситуация на площада на чудесата и го бяха отцепили заради съмнение за бомба в подхвърлена чанта. Сравнено с Рим, в тази част на Италия, смея да кажа мерките да сигурност изглеждат доста по-занижени. Следобеда обикаляхме из Лука. Както казах, аз бих могла да прекарам много повече време в това градче.
По план смятах следващия ден 4-ти май да е за Волтера и други прекрасни градчета или пътя Кианти или да отидем до Портовенере. Прогнозата отново беше кофти за района на Ла Специя и Портовенере отпадна, като цяло и за цялата част на Тоскана не беше никак добра. Гледайки впечатленията на детето, взехме решение да се отправим към Монтекатини Алто. И бяхме прави, дъщеря ми много се впечатли от фуникуляра. А градчето е прекрасно. Там отново ни по наваля стабилно, но имахме и хубави часове, през който успяхме да се разходим навсякъде. Обядвахме в едно страхотно ресторантче, отпред на което имаше табела, че правят най-хубавата пица на света и никак не излъгаха. Наистина пицата беше страхотна. Неусетно времето беше отново доста напреднало и тръгнахме да се връщаме. Мислехме да се разходим из парка и Термите, но дъжда се засили много и потеглихме към Лука обратно, където за късмет ни чакаше хубаво време и се шляхме из него.
По план на 5-ти трябваше да напуснем квартирата и да разгледаме селцата от Чинкое Терре. Трябваше и да спим в едно агритуризмо в близост до Ла Специя, но предния ден получих съобщение, че не могат да ни предложат изхранване поради технически причини, а най-близкото място е на километри от тях, така че отменихме тази нощувка и се наложи спешно да търсим къде да спим на следващия ден. Тук извадихме късмет мисля. Резервирах стая в едно прекрасно градче на Лигурийскот крайбрежие. Ето в този хотел https://www.booking.com/hotel/it/riviera-deiva-marina.bg.html?aid=323176;label=riviera-deiva-marina-rCCcFXPPi2QiHFL22CyyjwS178844047176%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138230%3Akwd-11585018118%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=5dc085e090b3c84379804aa40f41394d;bshb=2;checkin=2018-05-10;checkout=2018-05-11;dest_id=-116752;dest_type=city;dist=0;hapos=1;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;soh=1;soldout=0%2C0;srepoch=1525856162;srfid=2b8b4fca87896cdc7c0f9e5f5b0be683f8e46972X1;srpvid=f4963ed087f500f3;type=total;ucfs=1&#no_availability_msg
 

градчето е Deiva Marina . Много хубаво и спокойно място, където ядохме и едни от най-вкусните миди на света.
Но да се върна към самият ден :)

 

Редактирано от gery_2431
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както казах цялото ни пътуване мина под надслов „плановете са за да се променят“. По план трябваше в преден ден да сме видели Портовенере и 5-ти май да е само за 5-те селца. Тъй като нещата се развиха по друг начин решихме първо отиваме в Портовенере и после за където остане време, като се надявахме да видим поне едно или две от селцата. За наш късмет деня се оказваше слънчев и за да зарадваме дъщерята решихме да сме с лодка на отиване. Паркирахме около гарата, тъй като предполагахме, че ще се върнем с автобус, а от там с влак по селцата. От Лука тръгнахме малко след 8, но все пак изтървахме лодката в 10:00 и се наредихме за тази в 11:15. Пътуването е кратко, но впечатлително особенно за едно дете, а Портовенере е невероятно място. Много красота, много нещо! Църквата Сан Пиетро много ни впечатли, другата също , легендата за Мадона Белла е завладяваща и интересна ,крепоста също ни хареса. Страхотни улички и плажове, а адно такова лежерно и спокойно ти е на душата обикаляйки из градето. Не знам дали заради слънцето, но най-накрая ме отпусна душата в Портовенере. Сякаш ми стана в пъти по-леко. Неусетно разхождайки се и влизайки по забележителности, без да седнем никъде минаха повече от три часа. Тръгнахме да се връщаме в Ла Специя, хванахме автобус, но шофьора нямаше билети и слезнахме на следващата спирка. След известна обиколка и не намиране къде да купим билети или по-скоро да не са свършили вече, се отказахме от този вариант и се качихме на корабче отново. От пристанището до колата минахме през много хубав парк и продължихме през централни улуци на града. Ла Специя остави хубави впечатления в нас, стори ни се приятно място за отсядане, пристанището също ни впечатли: круизни кораби и много яхти, някои от които огромни и видимо много луксозни. Уморени от слънцето взехме решение да приключваме с обиколките и да ходим да търсим селцето, в което ще спим. След като се настанихме в хотела излезнахме на разходка. Обиколихме Deiva Marina. Приятно малко селце, но с много голяма плажна ивица. Предполагам, че лятото е фул. Оказа се, че е и добра отправна точка за разглеждане на Чинкое Терре и околностите, тъй като има жп гара и тя е в центъра. Lungomare-то на селцето ни впечатли, много хубава и голяма алея. Когато застанеш на парапета и погледнеш към морето, толкова е голям хоризонта, че дори се вижда леко овален. Тук мога да препоръчам заведението, в което вечеряхме „Il corsaro” малко сбутано зад алеята в страни изглежда, но беше много вкусно. Заведението беше пълно с италианци и там ядохме една от най-хубавите пици за целия престой и невероятни миди. Хотелът, в който отседнахме също е много приятен, хубав, спретнат, чист с приятен персонал.
За следващия ден имахме резервация за нощувка в хотел в близост до Малпенса, градче в близост до летището.
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко по-късно или утре ще опиша и последния ни ден, който също беше много хубав и наситен с много преживявания :) Дори може би най-интересния от цялото пътуване :) .

Връзка към мнение

За следващия ден имахме резервация за нощувка в хотел до Малпенса, в градче в близост до летището, тъй като полетът ни за връщане беше доста ранен. Маршрута, който избрахме бе до Санта Маргарита Лигуре да се движим покрай морете.

Пътят от Дейва Марина до съседното село и от там до Сестри Леванте е на 75% през стари миньорски тунели https://it.wikipedia.org/wiki/Deiva_Marina#Strade . Те са от едно платно, но са и за двете посоки. Придвижването се осъществява, с изчакване, чрез светофари (един при Дейва Марина и един при Монелия за посока към Сестри Леванте, а посока Дейва Марина един при Монелия и един преди Сестри Леванте), които през 20 минути светват за по една минута зелено и колкото коли влезнат в тунела, толкова. Като цяло доста интересно и запомнящо изживяване се оказа. Маршрурта е забранен за пешеходци, но срещнахме такива ентусиасти из тунелите. По пътя за по-два часа спряхме в Сестри Леванте и Санта Маргарита Лигуре. Повече от очарована съм! Толкова красота е събрана в тази Лигурия, че нямам думи! Ето една снимка от църквата на върха до заливчето в Сестри Леванте 

Божествено красиво! А Лигуриско море беше толкова топло, малки деца се къпеха в него. Моята щерка същ нагази в морето :) не издържа на това блаженство :). В сестри Леванте обходихме и двата бряга край морето и част от пешеходните зони. Църквите са много впечатляващи. Тази която се намира в ниското, предполагам защото наближаваше 12, през няколко минути биеше камбаните, като звука им е изключително нежен и мелодичен и създава едно приказно усещане за мястото. От там се запътихме към следващата ни спирка, като избрахме панорамен път минаващ покрай морето. Останах възхитена от гледките по пътя. Киавари, Рапало и другите селища по него също ми се сториха много красиви. Като цяло този маршрут за мен и мъжът ми ни се видя по атрактивен и красив от път SS222 в Тоскана.
Следващото място беше Санта Маргарита Лигурие като тайничко се надявах да ги придумам да отскочим до Портофино, но след като разсъдих трезво си дадох сметка, че е най-добре от там да потегляме към Милано. В Санта Маргарита Лигурие видяхме може би най-пищната църква за пътуването ни. Много ни очарова градчето с приятните улички lungomare-то си и цветните фасади. Определено сме решили, че следващото пътуване ще е в този регион. Тази част на Италия ни допадна много.
 

От там тругнахме по магистралата, тъй като вече и бързахме за да спазим в срок часът за връщане на колата.
Това е хотела до летище Малпенса https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g670909-d572021-Reviews-Hotel_Osteria_della_Pista_dal_1875-Casorate_Sempione_Province_of_Varese_Lombardy.html Отново смятам , че беше много добър избор. Ресторанта на хотела се оказа най-оборотния и вероятно най-вкусния в цялата околност. Гости от всякакви хотели като Шератон и Холидей Ин имаха резервация за вечеря, но масата посетители основно бяха италианци. Запазих този хотел най-вече заради ресторанта и не сбърках. Едно от най-вкусните храни изобщо в Италия за мен досега. Мидите и морската храна са им много на ниво, но имат и хубави пици и фокачи. Самият хотел също е много хубав и удобен. А персоналът е много отзивчив. Хотелът предлага безплатен трансфер от и до летище Малпенса, което удобна опция. След като върнахме колата, дойдоха взеха ни от летището, а на следващия ден ни закараха до там. Заради ранния ни сутрешен полет ни бяха подготвили пакети със студена закуска. Ако пак летя до Малпенса, пак бих избрала този хотел.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.