Прескочи до съдържание

Лондон пеша


stanimir

Препоръчани мнения

Eто за тези говоря. Не обърнах внимание номера на линиите , но при всички положения из Knightsbridge и Кеnsington. Имат задна врата на която винаги стои служител на транспорта... Относно втория етаж аз те разбрах , че са с отворена платформа като туристическите и имах предвид , че са закрити ;-)

post-140-0-12343600-1382770596.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Eто за тези говоря. Не обърнах внимание номера на линиите , но при всички положения из Knightsbridge и Кеnsington. Имат задна врата на която винаги стои служител на транспорта... Относно втория етаж аз те разбрах , че са с отворена платформа като туристическите и имах предвид , че са закрити ;-)

 

Същите. Извинявай, явно не съм се изразил правилно, нямах това в предвид, За съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mалко офтопик , но пак си става дума за пешеходна разходка.

Обикаляме из "Хародс" и в един момент на ескалатора виждам , че сме единствените бели хора. Преброих 23 -ма души в близост  от които 19 с близкоизточен и 4 -ма с азиатски произход. Знам , че целият  район е меката на арабските богаташи , но тоя път съвсем всичко беше превзето от тях. На булеварда през двайсет метра във вечерното задръстване се движеха -Бугати "Вейрон" с кувейтска регистрация , а зад него "Макларън- Мерцедес" с регистрация  от ОАЕ . Отсреща синьо Ферари с регистрация от Дубай ;-) ... пред хотелите паркирани по още няколко + Ролс Ройс и Бентли  на килограм.

Заваля дъжда та трябваше да се крия близо час под навеса на магазина .През няколко секунди пристигаха таксита и лимузини стоварвайки цели семейства с дечицата в "Хародс" ... една безкрайна върволица.

Всичките мацки и  дори възрастни лелки със силен грим , коя повече коя по-малко забрадена , луксозни дрехи , обувки , маникюр всяка понесла на излизане по няколко торби и торбища със зеления цвят ;-)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На булеварда през двайсет метра във вечерното задръстване се движеха -Бугати "Вейрон" с кувейтска регистрация

Да не беше това :P:biggrin: :

 

post-139-0-04478100-1383072696_thumb.jpg

post-139-0-85086700-1383072696_thumb.jpg

 

А през три коли беше паркирано ей тва  :

 

post-139-0-92661400-1383072697_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Фичо първото беше точно това и на практика "вървяхме"  с него  с еднаква скорост близо половин час от "Хайд Парк Корнър" до "Куинс Гейт" :-)

 

Караше го брадат арабски младеж на видима възраст 18-22 години и явно се кефеше на вниманието което получава :-)

 

Относно Макларъна достолепна английска баба ме заговори на тротоара и аз просто и кимнах към отсрещния тротоара където има шоурум на 'Макларън" и казвам - 1 000 000 паунда ... бабата се смее и казва "Prince of Arabia"  :-)

 

Това в квартал дето средната цена за къща около 300 квадрата е 4-5 млн. паунда не е толкова странно де.

Хотела ми е с изглед към булеварда и сутрин пиейки кафето се наслаждавам на всикчо най-добро което е избълвала световната автомобилна индустрия.

Със сигурност си забелязъл , че там Мерцедес и Порше са просто ширпотреба ... почти всеки ги кара  :lol:

 

П.С. Виждам и теб вече съседното "Бентли" не те е впечатлило.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В първоначалния пост малко си позагубих мисълта , но исках да кажа , че на такова място виждаш как стереотипите за подтиснатата , експлоатирана и неценена за човек арабска жена издишат отвсякъде. Тълпи от такива жени облечени в най-луксозни дрехи , пазаруващи бясно луксозни стоки , обгрижени с лични шофьори  ...

В шикозните прескъпи ресторанти наоколо също пълно с араби извели семействата си .

Връзка към мнение

През лятото е пълно с всякакви супер-скъпи возила от ОАЕ, Катар, Кувейт и т.н. които идват направо като карго на джъмбота и A380, за да си правят гонки из центъра на Лондон или пък, да се гонят по околовръстната магистрала. :lol: Даже по телевизията имаше едно предаване за Арабската инвазия. Ето нещо подобно в Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=5LiJ9gg5ku0 Полицията се беше похвалила, че имали за скрап 180 автомобила с цена над 1 милион паунда за незнам си коя година. А относно Harrods, вече дори и Китайците се изсипват да пазаруват там за Коледа - било им много по-евтино от Китай и стоката била наистина маркова, а не менте. Това последното ако не е страшната ирония, не знам кое е? :)

Връзка към мнение

... исках да кажа , че на такова място виждаш как стереотипите за подтиснатата , експлоатирана и неценена за човек арабска жена издишат отвсякъде.

На такова място - да, обаче точно тези дни  жени в Саудитска Арабия протестираха за ... правото да управляват автомобил, което досега им е отнето ... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А бе чудно как арабухите не са направили поръчки за горните автомобили с 4 и 6 врати. При първото си ходене там бях в района на Edgware Road и там мерцедес с 6 врати беше най-често срещаната кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А бе чудно как арабухите не са направили поръчки за горните автомобили с 4 и 6 врати. При първото си ходене там бях в района на Edgware Road и там мерцедес с 6 врати беше най-често срещаната кола. 

Ти верно представяш ли си Lambo, McLaren, или Bugatti Veyron с 6 врати  :lol:

Мерцедес, или дори Ауди може. Дето вика stenk тва си е ширпотреба за тях. Ама McL или B да ги окепазиш така некак не върви....колкото и да не знаеш цената на парите. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ти верно представяш ли си Lambo, McLaren, или Bugatti Veyron с 6 врати  :lol:

Мерцедес, или дори Ауди може. Дето вика stenk тва си е ширпотреба за тях. Ама McL или B да ги окепазиш така некак не върви....колкото и да не знаеш цената на парите. :)

 

Ми честно казано не, ама си развихрих въображението, но все пак не до там, че да си представя 6-вратен Morgan... :lol:

 

От друга страна, арабският кич няма граници.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Повече ме радват старите Ролсове и Бентлита безупречно подържани  , карани от побелели дядковци и баби из тия квартали или предградията като Ричмънд и Кю  :-)

То всъщност има ли "стар "Ролс Ройс"  ? С годините сигурно цената му само се качва.

 

Такова show-off като в Лондон не съм виждал никъде в Европа с изключение на южна Франция и Марбея. Тук обаче си е в столицата (макар Лондон официално никога да не е обявяван за столица нали така беше :) ? ).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повече ме радват старите Ролсове и Бентлита безупречно подържани  , карани от побелели дядковци и баби из тия квартали или предградията като Ричмънд и Кю  :-)

То всъщност има ли "стар "Ролс Ройс"  ? С годините сигурно цената му само се качва.

 

Такова show-off като в Лондон не съм виждал никъде в Европа с изключение на южна Франция и Марбея. Тук обаче си е в столицата (макар Лондон официално никога да не е обявяван за столица нали така беше :) ? ).

 

Веднъж  на моста над езерото в Хайд парк бях свидетел как се разминават два Ролса и шофьорите си кимнаха леко за поздрав. Беше като в стар английски филм, в който бях статист. 

 

Още по-силно впечатление ми направи посещението на Аръндел, където се намира известният замък. Е в това село имаше няколко Моргана, една Кобра и още какво ли не. Не знам дали беше случайно или не, ама ме заболя вратът да се оглеждам. 

 

А Лондон наистина си е show-off, каймакът така да се каже. Дали защото техните стари английски коли се радват на такава почит или просто хората там са различни, не знам. В Париж няма такива коли. Пуерто Банус също е много лъскаво, но там като че ли липсва патината на ретро автомобилите.  

 

За Южна Франция не мога да се изкажа, не съм бил. 

Връзка към мнение

Тук обаче си е в столицата (макар Лондон официално никога да не е обявяван за столица нали така беше :) ? ).

E, то всъщност даже Бъкингамският дворец, Парламентът и Даунинг стрийт 10 не са в Лондон ;) , а в Уестминстър сити :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да Пуерто Банус всъщност имах предвид . По Ривиерата също си уважават старите предимно английски автомобили, но може да се видят и всякакви безупречно лъскави немски и френски антики -:)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Мерси за мненията. Има ли app, който се ползвали за Лондон и ви е допаднал, защото изобилието е огромно.

Не казваш App за какво точно. Има доста полезни, но почти всички, хайде да не кажа всички, изискват Интернет връзка.

Връзка към мнение

Не казваш App за какво точно. Има доста полезни, но почти всички, хайде да не кажа всички, изискват Интернет връзка.

Искам да си вкарам например мрашрутите + набелязани заведения по дни в офлайн карта. Свалях разни, но нищо не ми хареса достатъчно. Питам, ако някой е попадал по принцип на добър гайд или друг полезен app. Ще си сваля карта на метрото със сигурност.

Редактирано от k8_
Връзка към мнение

Искам да си вкарам например мрашрутите + набелязани заведения по дни в офлайн карта. Свалях разни, но нищо не ми хареса достатъчно. Питам, ако някой е попадал по принцип на добър гайд или друг полезен app. Ще си сваля карта на метрото със сигурност.

 

Картата на метрото ти е достатъчна. За другото разчитай на очите си. Остави малко поле за импровизация, а не всичко да бъде предварително определено. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз дори и картата на метрото не разбирам защо трябва да бъде сваляна при положение, че е налична във всяка една станция и присъства неизменно във всяка една карта на Лондон, дори и най-елементарната...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Карта на метрото в пдф, свалена на телефона, е много удобна. Ако имаш и gps на него, просто свали карта на Лондон, за да се ориентираш къде си.

Връзка към мнение

Аз дори и картата на метрото не разбирам защо трябва да бъде сваляна при положение, че е налична във всяка една станция и присъства неизменно във всяка една карта на Лондон, дори и най-елементарната...

:good:

Само трябва да имаш елементарни познания по английски.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.