Прескочи до съдържание

Лондон пеша


stanimir

Препоръчани мнения

А може да посетиш и това : http://www.iwm.org.uk/visits/hms-belfast/directions

 

За мне беше много интересно  :)

 

Интересно е - никъде другаде не съм си удрял главата толкова много. А не съм от дългучите. 

 

Ако времето става за пеша - една безцелна разходка би била безценна. 

 

Ако не става - избери си забележителност на закрито. Между другото, Музеят на транспорта не е за изпускане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за съветите!

 

Интересно е - никъде другаде не съм си удрял главата толкова много. А не съм от дългучите. 

 

Ако времето става за пеша - една безцелна разходка би била безценна. 

 

Ако не става - избери си забележителност на закрито. Между другото, Музеят на транспорта не е за изпускане. 

 

Точно за безцелна разходка по маршрута на Duke мисля ще се получи добре ако времето позволи. :)

 

Като гледам си готов за една обиколка на City Of London с всичките му забележителности до St. Paul в едната посока. После пресичаш реката по Millennium Bridge и в зависимост от времето с което разполагаш влизаш или не в Tate Modern. После продължаваш по реката към London Bridge и The Shard. Отново пресичаш реката по London Bridge и се връщаш на Liverpool Street Station откъдето хващаш влак за Stansted Airport. Цялото това чудо може да отнеме от два до четири чака в зависимост от темпото и евентуално посещение на Tate Modern...

 

Мисля, че е нужно да уточня, че за сефте ще съм в Лондон, при това сам. Само с раничка на гръб. И понеже появата ми там е изненадваща, не съм планирал и проучвал нищо, а нямам и време за това.

На Liverpool Street Station ще се озова от Manningtree, а как ще съм се озовал там(хаха ама се и изразих) не ме питайте... :)

Та в този ред на мисли, да попитам до колко късно да се моткам из Лондон?!

Полета ми е в 7 сутринта. Мислех да хвана някои от последните влакове в диапазона 22-24 часа, да мина проверката и да седя в терминала докато стане време за полета.

Разумно ли е такова решение?! С оглед на това, че е работен ден и повечето неща затварят в 18 часа...

Близките ми нещо не се кефят много на решението ми за такава кратка разходка и се опитват да ме откажат от нея...т.е. да отивам директно на летището :)

Безопасно ли е да се шляя из уличките в този район до 22-23 часа?!

За The Shard може ли да платя вход на място?!

Сигурно ще ми изникнат още уточняващи въпросчета...

Връзка към мнение

А към колко часа ще се озовеш на Liverpool Street Station, защото бих ти предложил малко по-дълга разходка в зависимост от това с колко време ще разполагаш ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че нямаш проблеми да се моткаш в централната част до късно, стига времето да е ОК. Автобуси за Stansted тръгват от Victoria Coach Station и са съобразени с полетите, аз лично по-скоро бих се моткал из центъра на Лондон, от колкото да вися на терминала, а не знам дали и е отворен през нощта. 

 

За The Shard, на място са с 5 паунда по-скъпи - 29 срещу 24. Препоръчвам по време на залез, ако може да се класираш там и в тоя случай задължително си запази билета предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А към колко часа ще се озовеш на Liverpool Street Station, защото бих ти предложил малко по-дълга разходка в зависимост от това с колко време ще разполагаш ;)

 

Зависи в колко ще хвана влака от Manningtree...предполагам около обяд ще е.... ако хвана този в 9:40, в 10:44 пристига на Liverpool Street Station. Следващите евтини са 10:19-11:19 и 10:53-11:55

 

Мисля, че нямаш проблеми да се моткаш в централната част до късно, стига времето да е ОК. Автобуси за Stansted тръгват от Victoria Coach Station и са съобразени с полетите, аз лично по-скоро бих се моткал из центъра на Лондон, от колкото да вися на терминала, а не знам дали и е отворен през нощта. 

 

За The Shard, на място са с 5 паунда по-скъпи - 29 срещу 24. Препоръчвам по време на залез, ако може да се класираш там и в тоя случай задължително си запази билета предварително. 

 

Хехе точно преди час-два попитах кога е сумрак и кога е вече тъмно в Лондон, че да си правя точно тази сметка... :)

Притеснявам се, дали ще я намеря навреме Victoria Coach Station, но пък 8-10 паунда е по-евтино с EasyBus, та знам ли...?! Много не обичам да гоня точен час, като не знам предварително каква скорост мога да поддържам и дали няма да се замоткам някъде...

Все пак съм отворен за експерименти... :)

Връзка към мнение

За да стигнеш от Liverpool Street Station до Victoria Coach Station пеша ти трябват около три-четири часа нормален ход. Очевидно не е подходяща разходка, особено при бръснещ януарски вятър и постоянен дъждец, които се очакват по това време на годината в Лондон. Ако пък решиш да стигнеш от едното място до другото с транспорт ще кажа, че икономията за EasyBus ще отиде за придвижване от едната до другата точка. Да разбирам ли, че ще имаш един цял следобед в Лондон и евентуално нощ на терминала? Ако е така това прави грубо казано 12 часа и наистина би могъл да направиш не една, а цели две обиколки в различни райони на града. Първата обиколка за която вече писах остава, но би могъл да направиш и една доста по-дълга втора покрай реката от Лондон Бридж в посока London Eye, Биг Бен, Даунинг Стрийт 10, Бъкингам Палас и оттам евентуално към Виктория, за да вземеш автобус за летището. Централната част на Лондон е напълно безопасна по тъмно и не би следвало това да е проблем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи в колко ще хвана влака от Manningtree...предполагам около обяд ще е.... ако хвана този в 9:40, в 10:44 пристига на Liverpool Street Station. Следващите евтини са 10:19-11:19 и 10:53-11:55

E, ако си около обед там, значи спокойно мога да ти предложа следния вариант:

post-139-0-26750900-1420302955_thumb.jpg

От Liverpool Street Station тръгваш към Tower of London, после пресичаш реката по Tower Bridge и тръгваш покрай реката от южна страна - South Bank Walk и след като минеш London Eye и Jubilee Gardens стигаш до Westminster Bridge - тук е хубавият изглед към Парламента и Big Ben. Пресичаш Темза по Westminster Bridge и там са Уестминстърското абатство и катедрала. После продължаваш към Бъкингамския дворец и St James's Park и към Trafalgar Square. От там към Piccadilly Circus , после по Regent St до Oxford St и накрая Baker St.

От Бейкър стрийт си хващаш коуча на Easybus за Станстед. Като гледам - билетът е 5 паунда, което е супер. Има и в 23:25 има и през нощта в 2:30.

post-139-0-55596800-1420302955.jpg

Гореописаният маршрут е около 13 километра, така че за 4-5 или 6 часа според това къде и колко ще спираш спокойно може да се направи. Аз съм го правил. Е, трябва да се има предвид, че аз по принцип обичам много да ходя и мога да стана сутринта и цял ден да се разхождам до среднощ с по няколко спирки за бира, кафе и хапване.

Според мен след като си само за половин ден и за първи път в Лондон, няма смисъл да ходиш по музеи и галерии, освен ако не е нещо много кофти времето и да е неприятно да се разхождаш навън.

 

Безопасно ли е да се шляя из уличките в този район до 22-23 часа?!

Сперд мен няма никакъв проблем, ноември месец няколко вечери се мотах до полунощ да правя нощни снимки и никъде не почуствах проблем с безопасността.

Все пак Лондон е градът, който се наблюдава с най-много улични камери и това в голяма степен се е отразило положително на сигурността.

 

Притеснявам се, дали ще я намеря навреме Victoria Coach Station

От/за Станстед Easybus не спират на Виктория, а на Олд стрийт и на Бейкър стрийт. Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Light, Имай в предвид, че заведенията и магазините в централен Лондон изобщо не затварят към 6 вечерта. Магазините около Oxford Street и изобщо в West End (района от Holborn на запад чак до Chelsea) са отворени минимум до 7 вечерта в работен ден, а някои дори и до 8, 9 или 10 Ч. Заведенията пък са отворени минимум до 10 вечерта, като пъбовете стоят отворени докъм 12, а Mcdonald's има доста денонощни заведения из цял UK, така, че няма да имаш проблем със изхранването. Между другото, щом за пръв път си в Лондон и въобще на острова, имай в предвид, че студа не е проблем и времето е доста по-меко от Българското, но вятърът, особено Януари си е доста тегав, та бих препоръчал непромокаемо яке и шапка за да ти е комфортно да обикаляш пешеходно за по-дълго време. Като цяло, Фичо и Duke са ти дали най-оптималните варианти за разходка, предвид ограниченото време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за напътствията и оказаната помощ.

Имам промяна в плана.

На Liverpool Street Station ще бъда в 8:13 и поради тази причина мисля да обърна наопаки маршрута на Фичо, та към 16 часа да съм около The Shard(закупих билет за 16:30). След това ще затворя кръга на Liverpool Street Station откъдето ще хвана влака за летище Станстед - имам отворен билет, за който ще се боря да си го взема от автомат.

Все пак ако нещо не ми е наред в плана ще се радвам да ме поправите.

Лошото в случая е, че точно този ден го дават да попревалява с приличен вятър, ама кат съм се клел - ще се бием до победа... :)

Ааа някакво животно като Free Wi-Fi да вирее някъде в тази част на Лондон?! В Макдоналдс примерно или подобни?!

Връзка към мнение

И да попревалява, няма да е порой както си го знаем тук, а лек дъждец, който чат-пат спира, после пак започва. Като количество дъжд, В България вали повече.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Благодаря на всички, които могат да ми кажат следното: Може ли да се разгледа от вътре т. н. "Краставица" - "30 St Mary Axe (The Gherkin)" и къде да потърся?

Връзка към мнение

Благодаря на всички, които могат да ми кажат следното: Може ли да се разгледа от вътре т. н. "Краставица" - "30 St Mary Axe (The Gherkin)" и къде да потърся?

 

http://www.visitlondon.com/things-to-do/place/951036-gherkin

Тук пише, че не може.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.