Прескочи до съдържание

Лондон пеша


stanimir

Препоръчани мнения

Ако някой е избрал да посреща Нова Година в Лондон може да се наслади на това ... извън снимката са неизменните пияни английски гамени на площада , но ако човек внимава може да си изкара наистина добре -:)

post-140-0-15230000-1384811728_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако някой е избрал да посреща Нова Година в Лондон може да се наслади на това ... извън снимката са неизменните пияни английски гамени на площада , но ако човек внимава може да си изкара наистина добре - :)

Няколко пъти съм изкарвал Нова година (New Year's Eve) в Лондон на Трафалгар. Последните години е пълен предимно със семейства, или по-скоро двама възрастни с по 5-6-7 деца - техните собствени плюс съседските, на които родителите ги мързи да излизат, или не обичат да се блъскат в многобройната тълпа. Пияните гамени са или в кварталните кръчми, седнали на запой още от късния следобед, и нямат физическа възможност да се доберат до площада, или по домашни купони. Даже за случая се събират 20-30 човека, наемат party house, обикновено се изсипват още толкова непознати, и през ум не им минава да ходят до Трафалгар да гледат зарята. :)

 

Да направя едно допълнение - ако сте за Нова година в Лондон, не забравяйте да отидете на традиционния Новогодишен парад (LNYDP) на 1-ви на обяд.

 

http://www.londonparade.co.uk/

Има какво да се види ;)

 

ad6195adc77f65e540d4ee1d542575c9.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Аз съм купувала Лондон пас и бях много доволна, като успях да спестя и значителна сума пари. Дали обаче ще бъде от полза за вас трябва сами да решите. Отидете на сайта на тази карта и вижте за кои забележителности важи в момента, както и дали тези забележителности ще работят през периода, през който вие ще сте там. След това решете какво ще можете да посетите за престоя си там и вижте дали сборната сума от отделните билети е по-малка от стойността на паса. Пасовете са за различен период от време и следва да прецените и за колко време да го ползвате. Освен това преди да го закупите изчакайте да пуснат намаление от 10%. Пускат ги доста често така, че ако има време до пътуването следете сайта.  Пасът е добър и поради факта, че с него се избягва чакането през забележителностите.

Спомням си, че ние ползвахме 3-дневен пас за забележителностите, които бяхме избрали да посетим. При всички положения обаче взимането на такъв пас си заслужава само ако сте хора, които обичат да посещават определени забележителности- музеи, дворци, църкви и др и то доста на брой. Все пак в Лондон има и доста безплатни музей, та ако сте за кратко време може и да не стигнете до платените музеи. Освен това не всички забележителности са включени в паса като напр. Мадам Тюсо. 

Освен паса има и други варианти за намаление на цените на билетите, като комбинирани билети и ползването на жп транспорт.  

Връзка към мнение

Ако сте четен брой хора подозирам, че промоциите 2 в 1 на Days Out Guide в крайна сметка ще излезнат по-добри спестявания. http://www.daysoutguide.co.uk/

 

Не е включен транспорт там, но иначе си взимате по един oyster и си свиркате. 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

След месец планираме да посетим Лондон, резервирахме хотел близо до Кингс Крос. Вчера закупихме и билетите за трансфер от и до Станстед с Easybus, като избрахме крайна спирка Old Street. Та, питането ми е: разумно ли е да се тръгне от Олд Стрийт до Кингс Кросс пеша. На  Google maps ми го дава около 25мин. това дали ще излезе вярно или по-удачния вариант ще е да хващаме автобус.

И друго питане пак за пешеходна разходка: От Kings Cross до British Museum и Museum of London възможно ли е да се вземе разстоянието отново пеша?

Първо посещение ще ни е, така че сме доста неориентирани, въпреки многобройната информация за града :unsure:

Връзка към мнение

Относно питането ти:ако обичате да се разхождате и преходите не ви тежат можете да стигнете до желаните от вас места и то без да си давате зор.Другото важно нещо е,дали умеете да се ориентирате по карта?Ако отговора е отрицателен то тогава имаме проблем. ;)

Връзка към мнение

То си е лично предпочитание, ако половин час ходене не ви пречат, какво толкова. Важно е и дали ще сте с много багаж като идвате от летището.

Връзка към мнение

Между другото, научих че отскоро се приемат всякакви безконтактни банкови карти за плащане на градския транспорт в Лондон, работят съвсем като ойстърите, но без да купувате нищо (не може няколко души да минат заедно с една карта).

Още от началото на лятото не приемат кеш в автобусите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, научих че отскоро се приемат всякакви безконтактни банкови карти за плащане на градския транспорт в Лондон, работят съвсем като ойстърите, но без да купувате нищо (не може няколко души да минат заедно с една карта).

 

Между другото, научих че отскоро се приемат всякакви безконтактни банкови карти за плащане на градския транспорт в Лондон, работят съвсем като ойстърите, но без да купувате нищо (не може няколко души да минат заедно с една карта).

Още от началото на лятото не приемат кеш в автобусите.

 

Още от началото на лятото не приемат кеш в автобусите.

Само, че не е ясно дали сработва с чуждестранни безконтактни карти. Иначе е супер удобно.

Връзка към мнение

Не са проблем разстоянията, а метеорологичните условия. След месец в Лондон може и да е сухо, но аз залагам повече на дъждовно...

 

Относно безконтактните дебитни/кредитни карти. Това мисля, че важи само за автобусите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами пише, че работи и с чужди карти, като предимно изключенията са американски или канадски карти. Аз имам от ПИБ, но не съм пробвал.

Не е само в автобусите, вече е навсякъде.

 

http://tfl.gov.uk/fares-and-payments/contactless

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно. Ами който има безконтактна Българска карта, нека пробва и да каже след това, че моите безконтактни карти са само Английски и не мога да тествам.

Връзка към мнение

 Вчера закупихме и билетите за трансфер от и до Станстед с Easybus, като избрахме крайна спирка Old Street.

 

Извинявай, наведнъж ли ги купи билетите?

Ние ще сме в началото на октомври.  Забелязах, че когато букваш билет само за един е много по евтино отколкото за 4-ма.

Да, обаче след като купиш пъвия, цената се качва - не много, но...След като купиш втория пак... Накрая пак излиза по-евтино, но все пак.

От различни IP-та....

Връзка към мнение

Не са проблем разстоянията, а метеорологичните условия. След месец в Лондон може и да е сухо, но аз залагам повече на дъждовно...

За дъжда и аз го предвиждам, за съжаление. Което ме подсеща да питам края на октомври по кое време се стъмва?

Пешеходната разходка я предвиждаме само за първият ден, след това с градски транспорт. За сега мислим да ползваме Ойстър картите.

 

Извинявай, наведнъж ли ги купи билетите?

Да, 2 двупосочни Станстед-Олд Стрийт за 8паунда. До Бейкър стрийт излизаше около 25 пак 2 двупосочни. Това беше и една от причините да изберем до Олд стрийт.

 

А бусовете на Easybus само на тези две спирки ли спират или и на други от градския транспорт?

Връзка към мнение

След месец планираме да посетим Лондон, резервирахме хотел близо до Кингс Крос. Вчера закупихме и билетите за трансфер от и до Станстед с Easybus, като избрахме крайна спирка Old Street. Та, питането ми е: разумно ли е да се тръгне от Олд Стрийт до Кингс Кросс пеша. На  Google maps ми го дава около 25мин. това дали ще излезе вярно или по-удачния вариант ще е да хващаме автобус.

И друго питане пак за пешеходна разходка: От Kings Cross до British Museum и Museum of London възможно ли е да се вземе разстоянието отново пеша?

Първо посещение ще ни е, така че сме доста неориентирани, въпреки многобройната информация за града :unsure:

Всъщност, защо просто не вземете метрото от Old Street до Kings Cross? За 5 минути сте там, докато пеша ще ви отнеме поне 30-40 мин според мен. Това са горе-долу 4км разстояние, все пак и ако сте с куфари, едва ли ще ви е толкова лесно да ги изтътрузите за 25 минути. Иначе British Museum е близо до Kings Cross, няма проблем да се отиде пеша до там. Museum of London обаче, е по-близо до Old Street, отколкото до Kings Cross, но вече като сте се ориентирали в обстановката, си е абсолютно постижимо да направите една готина разходка из ситито, да разгледате небостъргачите, Tower Bridge, St. Paul's cathedral и Museum of London.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз много пъти съм се разхождал от Кенсингтън през Бъкингам , Пикадили и Ковънт Гардън чак до Тауър и наобратно през Саут Банк и Парламента.Разстоянията не са ми проблем , а Лондон предлага прекрасни възможности за пеш обиколки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Досега не съм работил с такива карти а само с хартиени,и не знам точно какви има.Естествено с пешеходни маршрути ще ми свършат работа,но си мисля и за обща.В момента нямам андроид устройство и не мога да изтегля,успявам да изтегля само *.JPG и не знам как ще върви.Така че дайте съвет за изпитана карта.

Връзка към мнение

В Лондон няма да имаш проблем с каквато и да е карта, буквално на всяка крачка има табла с карти, на които е отбелязано мястото, на което сте и можете да се ориентирате. 

Връзка към мнение

Досега не съм работил с такива карти а само с хартиени,и не знам точно какви има.Естествено с пешеходни маршрути ще ми свършат работа,но си мисля и за обща.В момента нямам андроид устройство и не мога да изтегля,успявам да изтегля само *.JPG и не знам как ще върви.Така че дайте съвет за изпитана карта.

 

Виж http://en.navikey.org/download.html - free е приложението (Seven ways), има го за Android, картите са безплатни и offline.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и за много години на всички! :)

 

По всяка вероятност на 12 януари ще се озова в Лондон на London Liverpool Street.

Давайте идеи за една следобедно-вечерна пешеходна разходка, като крайна точка да е или началната, или такава с удобен транспорт до Stansted Airport.

Връзка към мнение

Като гледам си готов за една обиколка на City Of London с всичките му забележителности до St. Paul в едната посока. После пресичаш реката по Millennium Bridge и в зависимост от времето с което разполагаш влизаш или не в Tate Modern. После продължаваш по реката към London Bridge и The Shard. Отново пресичаш реката по London Bridge и се връщаш на Liverpool Street Station откъдето хващаш влак за Stansted Airport. Цялото това чудо може да отнеме от два до четири чака в зависимост от темпото и евентуално посещение на Tate Modern...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.