Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

преди 5 минути , funny каза:

Не се притеснявай за въпросите :)

 

Тук ти казват точно този вариант в който си си закупила билет София- Гуанджоу-София или Сием Реп-Гуанджоу-Сием Реп и тогава дори ида си там само за един ден пак ти трябва виза . Това се има в предвид под round trip flights.

 

Но ако билета ти е София - Гуанджоу - Сием Реп например , тогава се класираш за безвизово влизане до 72 часа

 

Аааа , супер значи, както и Ordem  ми обърна внимание, полета ще е от Рим, значи се получава екстра.

Много благодаря !!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой има ли свален формуляра за китайска виза ?

От известно време сайта им не се отваря а не ми се разхожда до там.

 

Всъщност мога ли да изполвам английския такъв ?

Редактирано от funny
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имаме следния казус. Вади се еднократна китайска виза за даден период. В рамките на валидност на визата, но около седмица преди официалното посещение има транзитно кацане на китайско летище с престой над 8 часа, при което идеята е да се ползва 24-часовия свободен транзитен период (24-Hour Direct Transit), за да се мръдне малко до съответния град, вместо да се кеси на летището. Питанията са две. Първото: не съм сигурен, че разбирам съвсем точно как бачка този 24-Hour Direct Transit и дали може да се ползва за безвизово обикаляне между два полета в рамките на 24-часовия период (пътува се от държава А към държава Б). И вторият, по-важен въпрос: по невнимание или по някаква си тяхна административна причина граничните да не вземат да счетат транзитното влизане за официално влизане и да изгори еднократната китайска виза?

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 10 минути , Гост каза:

Бихте ли ми казали колко струва в момента визата за Китай, издавана от Българското посолство? Благодаря.

Еднократна виза е 80 $ . За експресна + 10 $.

Многократна с валидност 6 месеца - 160$. Експресна отново +10$

 

Стандартна услуга:  5 работни дни

Експресна услуга:  2-3 работни дни 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , funny каза:

Еднократна виза е 80 $ . За експресна + 10 $.

Многократна с валидност 6 месеца - 160$. Експресна отново +10$

 

Стандартна услуга:  5 работни дни

Експресна услуга:  2-3 работни дни 

Блазя ви... Тук цените са умопомрачаващи 🤔

Връзка към мнение
преди 3 минути , slujitel каза:

Казах ти, един път се вади.

Проблемът е, че не мога наведнъж отпуска, а с две седмици Китай не се обикаля... 🙂 

Не бях се заглеждала във визите. Потресена съм 🙂 Ама... каквото това. Да стигна до там някога.

Благодаря ти!

П.П. Всъщност, разликите не са чак толкова драстични. Попаднала съм на посредници. Тук е голямо геройство да стигнеш до оригиналните цени, егатти... Но пак е огромна заврънгачка и никак не е евтино. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Гост каза:

Проблемът е, че не мога наведнъж отпуска, а с две седмици Китай не се обикаля... 🙂 

Не бях се заглеждала във визите. Потресена съм 🙂 Ама... каквото това. Да стигна до там някога.

Благодаря ти!

П.П. Всъщност, разликите не са чак толкова драстични. Попаднала съм на посредници. Тук е голямо геройство да стигнеш до оригиналните цени, егатти... Но пак е огромна заврънгачка и никак не е евтино. 

Аууу как безпричинно се оплакваш. Я погледни вашите цени за многократни визи :girl_blum:

 

 

Screen Shot 2018-08-09 at 13.15.34.png

Връзка към мнение
преди 2 часа, yordankavo каза:

Здравейте отново и с новост.  🙂
Китайско посолство въвежда електронна система за кандидатстване, като след попълване на онлайн формата се запазва час за подаването на документите (също онлайн). Апликацията се принтира, подписва и барабар с останалите документи се носи в Посолството. Там се взимат биометрични данни на кандидата. Това предполагам ще става само при върво кандидатстване след активиране на системата, но доколкото разбрах ще е задължително и с всеки следващ/нов паспорт. Може нещо да бъркам, ако сте минали вече през процеса, моля, коригирайте.
Такси, документи и дни за работа с граждани не се променят.
Та въпросното нововъведение влиза в сила от 16.08.2018 - следващата седмица.
Онлайн формата работи и може вече да се ползва.
Надявам се да съм била полезна!
Хубав ден на всички!

Линк към съобщението на сайта на Посолството: Съобщение

Не можах да се сдържа, вадене на виза и тя в стил made in china. Онлайн, ама пак ела до посолството за документи. :дабъл фейспалм: 😄

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 минути , funny каза:

Аууу как безпричинно се оплакваш. Я погледни вашите цени за многократни визи :girl_blum:

Screen Shot 2018-08-09 at 13.15.34.png

Почти безпричинно, наистина :blush::biggrin: Попаднах на тези цени, много фино излизащи от един от линковете на посолството - а аз умея да търся информация:

 

http://bio.visaforchina.org/LON2_EN/upload/file/20180427/2017-12-06 updated schedule of fees _762oUd.pdf

 

Впоследствие с хиляда зора изрових официалните цени:

 

http://www.chinese-embassy.org.uk/eng//xnyfgk/t514412.htm 

 

И като сложиш разхождането до посолството - минимум още £20, времето отделно, плюс обратните пощенски разходи... Ама никой не те кара насила 🙂 

 

преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Не можах да се сдържа, вадене на виза и тя в стил made in china. Онлайн, ама пак ела до посолството за документи. :дабъл фейспалм: 😄

Мани! :grin:

Връзка към мнение

И на мен ми предстои вадене на туристическа виза. Като проблем за момента виждам банковото извлечение, че трябва да го вадим за двама и няма да минем с едно. Ок ли е да се вкара сумата, да се поиска извлечение от банката и след това веднага да се прехвърлят парите в друга сметка/изтеглят?

Връзка към мнение

Страхотна новина,един проблем по-малко !

 

http://www.chinaembassy.bg/bjly/lsyw/t1580195.htm

 

Виза тип  L 

Документи, показващи програмата/маршрута, включително резервации за самолетни билети (двупосочни), доказателство за хотелска резервация и т.н. или покана, издадена от съответната организация или физическо лице в Китай.

Връзка към мнение

Малко извън темата,

За онези, които искат да посетят Китай и имат седмица, две на разположение и желаят да комбинират с друга държава,  една от най - ефтините визи за Китай се вади от посолството им в Ханой - 30 $. Искат се резервации за самолетни билети и за хотели и банкова сметка. Отнема 4 дена. Електронна виза за Виетнам струва 25$. Scoot летят Атина - Ханой на добри цени, като имат престой в Сингапур около 9 часа, достатъчни да го разгледате и него.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не намерих тази информация в темата, за това я пускам, въпреки че не е съвсем нова.

 

От декември 2017 г. часовете за безвизов транзитен престой в Пекин, Хебей и Тянин са увеличени от 72 на 144: http://en.bcia.com.cn/server/notice/144visafree/144visafree_policy.shtml

 

Това е добра новина. Предполагам, че Пекин си заслужава посещение по-дълго от 72 часа. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tedy каза:

Скоро ще ми се наложи да вадя виза, та се радвам на нововъведенията. 🙂

Тъкмо ще ми кажеш, че нали и аз ще вадя напролет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз извадих много лесно, единствено, че запазения час не се спазва и се чакаше по-дълго време. Общо към 2 часа загубих в чакане, иначе 3-4 минути на гишето. Останах впечатление, че едва ли не си веднага одобрен, веднага ти дават бележка кога да си вземеш визата. Не съм даже сигурна някои гледа ли всички тези резервации,които приложих.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , CarpeDiem каза:

Аз извадих много лесно, единствено, че запазения час не се спазва и се чакаше по-дълго време. Общо към 2 часа загубих в чакане, иначе 3-4 минути на гишето. Останах впечатление, че едва ли не си веднага одобрен, веднага ти дават бележка кога да си вземеш визата. Не съм даже сигурна някои гледа ли всички тези резервации,които приложих.

Би ли описала какво точно приложи? Искат ли още банково извлечение?

Връзка към мнение
преди 3 минути , slujitel каза:

Би ли описала какво точно приложи? Искат ли още банково извлечение?

Попълнената електронна апликация, резервациите за самолетни билети и хотели (може да са фиктивни, едната вече я анулирах). Приложих и здравна застраховка, макар това да беше описано само в предната процедура, но така или иначе си направих. Не е нужно банково извлечение, което е най-добрата промяна. За мен само резервациите са достатъчни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да ви питам: 1. Някой взимал ли е китайска виза извън България? Дават ли и някой дали знае колко време отнема?

 

  И въпрос номер 2: При транзитната виза за 72 часа - трябва ли билетите да са на една и съща авиокомпания? Може ли с една до Пекин и с друга до Хонг Конг например?

 

Редактирано от Happy_Traveler
Връзка към мнение
преди 6 часа, Happy_Traveler каза:

Да ви питам: 1. Някой взимал ли е китайска виза извън България? Дават ли и някой дали знае колко време отнема?

 

Взимал съм от Холандия, но мноооого отдавна, 2011-а беше. Процедурата беше много по-лесна от тази в България тогава, само имаше чакане на опашка 2-3 часа, че имаше една камара визови агенции с по 2 кофи паспорти, които явно минаваха приоритетно. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.