Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

За виза, освен резервация за билети до Китай и обратно, и резервации за нощувки, нужни ли са резервации за самолетни билети за вътрешни полети?

 

Визата за някакъв конкретен период ли я дават, от сорта на "трябва да пътувате в следващия месец"? Чудя се колко време преди пътуването да подавам документи, още нямам вътрешни полети, нощувки лесно мога да запазя такива с отмяна...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Carrie каза:

За виза, освен резервация за билети до Китай и обратно, и резервации за нощувки, нужни ли са резервации за самолетни билети за вътрешни полети?

 

Визата за някакъв конкретен период ли я дават, от сорта на "трябва да пътувате в следващия месец"? Чудя се колко време преди пътуването да подавам документи, още нямам вътрешни полети, нощувки лесно мога да запазя такива с отмяна...

По първия въпрос - не са нужни резервации за вътрешни полети.

 

По втория въпрос - до скоро визата се издаваше с условието "Enter before" (обикновено 3 месеца след датата на издаване). Откакто влезе новата система, "Enter before"  е заменено с "Expiry date" (6 месеца от датата на издаване). 

 

Иначе визата е готова за пет работни дни от датата на приемане на документите. Мисля, че 3-4 седмици преди пътуването е добър период за подаване на документи.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 25.02.2019 г. в 5:30, Meidj каза:

Иначе визата е готова за пет работни дни от датата на приемане на документите. Мисля, че 3-4 седмици преди пътуването е добър период за подаване на документи.

Малко допълнение. При последното подаване на документи нямаше свободни приемни часове за три седмици напред въпреки удълженото работно време на консулската служба и за малко да увисна. Ако случаят е спешен, може да се иде и на всяка друга по-предна приемна дата, ама трябва да се чака докато минат всички хора от опашката с редовни часове за деня. Тъй че бих посъветвал изпращането на електронния формуляр и записването на приемен час да става по-рано, за да няма неприятни изненади. Кофтито е, че 6-месечният период на валидност на визата започва да тече с датата на приемането на документите, а не с посочената най-ранна дата на пристигане в Китай. Иначе казано, ако отидете да подавате прекалено рано, това ви яде от валидността на визата. Специално за многократните визи е проблем.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@Meidj, благодаря  за подсетката за отразяването върху валидността на визата. 👍 Такива наглед дребни детайли понякога се пропускат, а са си важни.

А аз се чудя нещо. 

Подаваме първо формуляра, после запазваме час. Обаче практически е невъзможно да се знае дали и за кога ще има свободни часове - календара ти се отваря след въвеждане на номера от апликацията, тоест няма как да предвидиш ще каква е заетостта в близко време. По последни данни до края на месеца нямаше свободни места.
Та ако някой знае начин да се проверяват свободни дати/часове преди стартиране на апликация, моля да сподели.

 

Ъпдейт: На 2 май (четвъртък) посолството няма да работи. Та ако някой има мераци да ги посети тогава, ще бъде разочарован. 
 

Редактирано от yordankavo
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте, изчетох всичко по темата, но искам да бъда сигурна и за това ще помоля някой да ми отговори.

Февруари искам да посетя Виетнам и Камбоджа. Намерих много изгодни билети ще летя с China Southern , Франкфурт- Ханой и връщане Сием Реап - Франкфурт.

Но на отиване имаме прекачване и престой от 23 часа в Changcha. Обадих се в китайското посолство във Франкфурт да попитам дали се нуждаем от виза и служителят каза, че не се нуждаем и имаме право на 24 часа престой без да напускаме града. Също така ми изпрати по имейла цялата информация, но това което ме притеснява е че в имейла пише, че трябва да се свържа с превозвача, защото с някои фирми нямаш право на транзитен престой. Опитвам да се свържа с China Southern, но говорят само на китайски и нищо не разбирам. Подадох документите за електронна виза за Виетнам и имам резервиран хотел в Ханой. Сега обаче наистина се притеснявам да нямам някакви проблеми с китайците.

Благодаря предварително 😀

 

 

Връзка към мнение
1 hour ago, keriq said:

Здравейте, изчетох всичко по темата, но искам да бъда сигурна и за това ще помоля някой да ми отговори.

Февруари искам да посетя Виетнам и Камбоджа. Намерих много изгодни билети ще летя с China Southern , Франкфурт- Ханой и връщане Сием Реап - Франкфурт.

Но на отиване имаме прекачване и престой от 23 часа в Changcha. Обадих се в китайското посолство във Франкфурт да попитам дали се нуждаем от виза и служителят каза, че не се нуждаем и имаме право на 24 часа престой без да напускаме града. Също така ми изпрати по имейла цялата информация, но това което ме притеснява е че в имейла пише, че трябва да се свържа с превозвача, защото с някои фирми нямаш право на транзитен престой. Опитвам да се свържа с China Southern, но говорят само на китайски и нищо не разбирам. Подадох документите за електронна виза за Виетнам и имам резервиран хотел в Ханой. Сега обаче наистина се притеснявам да нямам някакви проблеми с китайците.

Благодаря предварително 😀

 

 

Харесай си от тук телефон на някой от европейските им офиси и задай въпроса си на тях-със сигурност ще говорят английски. 

https://global.csair.com/US/GB/info/contact-us#

 

Връзка към мнение

Само да подсетя, че заради Китайската нова година (25.01) посолството няма да работи от 24 до 30.01 вкл.
Като имаме предвид, че приемните дни са вторник и четвъртък, посл. приемен ден за януари ще е 23.01и после чак на 4.02.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,
Предстои ни кандидатстване за виза. 
Ще кацнем в Хонг Конг, после ще посетим Макао и след това Шанхай, Сиан и Пекин.
От какъв тип виза ще се нуждаем?
Еднократна
Двукратна или Многократна?

Връзка към мнение

За Хонконг и Макао не се иска виза. Така че според останалото - дали ще влизате веднъж или няколко пъти. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Обмислям самостоятелно пътуване до Китай и ми остана неизяснен един въпрос за кандидатстването за виза:

Имам самолетни билети, резервация за хотел, в сайта на посолството пише, че от утре няма да има вече запазване на часове, а и работното време е само от 9:30 до 12:00. Пак на сайта пише, че до 31.12.2023 не се изискват отпечатъци, само по преценка на посолството.

НО...не мога да разбера таксата за виза кога се плаща? В инструкциите е написано така, че изглежда все едно първо подавам документите, после ме викат на интервю и след това плащам таксата, но не съм сигурна така ли е...за САЩ всичко се плащаше предварително.

Ще се радвам някой запознат да помогне.

Връзка към мнение
преди 17 минути , karamelina каза:

Здравейте,

Обмислям самостоятелно пътуване до Китай и ми остана неизяснен един въпрос за кандидатстването за виза:

Имам самолетни билети, резервация за хотел, в сайта на посолството пише, че от утре няма да има вече запазване на часове, а и работното време е само от 9:30 до 12:00. Пак на сайта пише, че до 31.12.2023 не се изискват отпечатъци, само по преценка на посолството.

НО...не мога да разбера таксата за виза кога се плаща? В инструкциите е написано така, че изглежда все едно първо подавам документите, после ме викат на интервю и след това плащам таксата, но не съм сигурна така ли е...за САЩ всичко се плащаше предварително.

Ще се радвам някой запознат да помогне.

Ние бяхме с някакъв тип бизнес виза, а не с туристическа, но предполагам принципът е същия:

 

Попълнихме онлайн формата, запазихме час за интервю (дадоха ни доста късен ден и час, че хванахме някаква седмица на празници, а ни трябваше малко спешно, обадихме се по телефона, казаха да дойдем когато можем), на интервюто ви дават информация как да платите (по коя сметка, с какво основание и т.н.), като е хубаво да го направите до ден-два максимум, и ви казват кога да дойдете да си вземете паспортите с визата (в рамките на седмица, доколкото си спомням).

 

По въпроса за отпечатъците: ние бяхме трима човека, от които единият вече беше ходил там преди няколко години и за него не се изискваше ново вземане на отпечатъци. Изненадахме се, че на нас също не ни взеха. (Но на влизане в Китай се случи).

 

Но ако имате някакви по-специфични питания, направо им звъннете на телефоните, доста са отзивчиви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Брани, много благодаря. Ще звънна да питам, защото предполагам и с отпадането на запазените часове от утре ще настане малък хаос и доста чакане, та искам да съм добре подготвена (за Щатите, например, бях забравила да си взема доп. снимки на интервюто - добре, че се смилиха хората и сканираха от паспорта, за да сложат на визата)

А някой наскоро вадил турситическа виза - вярно ли е, че трудно се вади туристическа виза? Чета из темите, вярно, че са стари и нещата може да са се променили. Не ми се искаше да подавам през фирма.

Редактирано от karamelina
допълване
Връзка към мнение
преди 2 часа, karamelina каза:

Брани, много благодаря. Ще звънна да питам, защото предполагам и с отпадането на запазените часове от утре ще настане малък хаос и доста чакане, та искам да съм добре подготвена (за Щатите, например, бях забравила да си взема доп. снимки на интервюто - добре, че се смилиха хората и сканираха от паспорта, за да сложат на визата)

А някой наскоро вадил турситическа виза - вярно ли е, че трудно се вади туристическа виза? Чета из темите, вярно, че са стари и нещата може да са се променили. Не ми се искаше да подавам през фирма.

Ние когато отидохме и нямахме час (както казах, официалният ни беше за след седмица, и малко след изходящия ни полет 🙂 ) предположихме, че ще се наложи да изчакаме всичките хора с час за деня. Но портиерът ни каза просто да се наредим зад който беше последен ... и доста бързо минахме. Така, че най-добре гледай да си там малко преди отваряне.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

A някой може ли да помогне с актуална информация за фото в София където са достатъчно адекватни, за да направят снимките за визата? Вече в три ходя, които уж вадят снимки - правят ми ги разтегнати, неточен размер на хартиените, дигиталните пък сплескани и широки...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 7.12.2023 г. в 15:45, karamelina каза:

A някой може ли да помогне с актуална информация за фото в София където са достатъчно адекватни, за да направят снимките за визата? Вече в три ходя, които уж вадят снимки - правят ми ги разтегнати, неточен размер на хартиените, дигиталните пък сплескани и широки...

Привет, с приложението passport photo editor - избираш си целта виза китай и се снимаш 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой да е вадил виза от трета държава? Може ли да се извади виза от посолство в чужбина/място ма пребиваване/ или трябва да се прибереш в БГ и от тук.

Връзка към мнение
преди 6 часа, EliDion каза:

Здравейте, някой да е вадил виза от трета държава? Може ли да се извади виза от посолство в чужбина/място ма пребиваване/ или трябва да се прибереш в БГ и от тук.

Преди десет години нямаше проблем да си извадя виза от Нидерландия като български гражданин. Прилагаха правилата за държавата, на която си гражданин, по това време визите за българи бяха безплатни и всички холандци около мен плащаха, за мен беше безплатно. 

 

Но все пак имай предвид, че е минало ужасно много време, само отбелязвам че някога в историята е било възможно 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.