Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

Голяма галимация било издаването на визи за Китай :huh:

Следващия месец летим за Хонг Конг и от там ще имаме и влизане в Китай.

Уж прочетох всичко, което сте писали, но не разбрах съвсем, заслужава ли си да се вземе виза от Хонг Конг?

Ако не е напълно ясна ситуацията, бихте ли ми препоръчали читава агенция тук?

Връзка към коментар

За ХонгКонг до 72 часа престой няма виза, но за Китай е задължителна. За фирмата - на лични.

Не е ли- за Хонг Конг не ни трябва виза, за Китай ни трябва, но при престой до 72 часа може да се мине и без виза, при влизане обаче само от Пекин или Шанхай?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При транзит до 72 часа, т.е. трябва да продължаваш нанякъде, а не да се връщаш в същата зона. Летищата са : Beijing, Shanghai, Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Shenyang, Dalian, Xian, Guilin, Kunming and Hangzhou

 

Цък

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като през тези 72 часа не може да обикаляш където искаш из Китай. Примерно да вземеш скоростен влак и да забиеш из северните провинции. Може, но при проверка, си в нарушение, и има глоби (за административните наказания не ми се мисли, че те в Китай може да варират в широк диапазон, а от интерпретацията за нарушение на гранична разпоредба в Китай точно ми се изправя косата).

Тоест, ако влезеш в Китай през Шанхай, стоиш до 72 часа само в района на Шанхай, след това само пак през летището на Шанхай може да излетиш до следващата си дестинация. Не помня къде точно го четох това, но някъде беше написано и уточнено изрично, защото и аз имах някакви  планове да ходя до Хонконг на отиване с прекачване в Пекин, на връщане с прекачване в Шанхай, и престой по 2-3 дена в двата града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

5. Passengers are not allowed to leave the transit city during the 72 hours, except Guangzhou and Hangzhou. They can leave for other places in Guangdong province when transiting in Guangzhou and in Zhejiang province when transiting in Hangzhou.

Включително, че трябва да летиш от същото летище, на което си кацнал ...

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

При транзит до 72 часа, т.е. трябва да продължаваш нанякъде, а не да се връщаш в същата зона. Летищата са : Beijing, Shanghai, Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Shenyang, Dalian, Xian, Guilin, Kunming and Hangzhou

 

Цък

 

А може ли примерно мултитранзит в рамките на един месец по примерна отсечка: Доха-Пекин-Хонконг-Шанхай-Сингапур-Сиан-Банкок-Кунмин-Макао-Пекин-Доха?  :)

Връзка към коментар

Голяма галимация било издаването на визи за Китай :huh:

Следващия месец летим за Хонг Конг и от там ще имаме и влизане в Китай.

Уж прочетох всичко, което сте писали, но не разбрах съвсем, заслужава ли си да се вземе виза от Хонг Конг?

Ако не е напълно ясна ситуацията, бихте ли ми препоръчали читава агенция тук?

 

Ами официално все още нямат право чужденци да взимат виза в Хонконг. Неофициално няма проблем и десетки хора действат по тоя начин  :) Но не знам до колко е валидно това наистина, ето това е една от агенциите препоръчани в трипадвайзъра, драсни им едно мейлче, а после и сподели с нас да имаме все пак по-свежа информация :)

 

http://www.fbt-chinavisa.com.hk/index.html

 

Визата от България се вади и без агенция, Meidj беше описал процеса по-рано в темата, искат просто повече документи за финанси и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички. Реално предвиждаме 5 дни в Хонг Конг, от там 2 дни в Шенжен и 3 в Гуанджоу, т.е. това със 72-та часа не ни върши работа и виза си трябва <_<

Жоро, четох писанията на Meidj, но ми се вижда голяма хамалогия и не знам, дали си заслужава...

Ще се заровя да видя по-подробно какво предлагат нашите туристически агенции и след това ще докладвам, какво съм свършила :biggrin:

Връзка към коментар

Абе, в зависимост как са ти билетите, може с едно излизане до Макао да минеш метър. ХК -> Шенжен -> Макао, Макао -> Гуанжу -> ХК.

Ама май виза ще ти излезе доста по-евтино ..

Връзка към коментар

macflan, как ме вдъхнови само :lol:  После отворих да видя хотелските резервации и се отказах.

Планът е ХК-Гуанджоу-Шенжен-ХК.

Ако ще пестим от визи, възползвайки се от офертата за 72-часовия престой, трябва да стане ХК-Гуанджоу-Макао-Шенжен (през ХК)-ХК и всичко се обезмисля...

Ще издирвам агенция... :mellow:

Връзка към коментар

Meidj, реално мен ме притеснява единствено фактът, че нямам покана от китайска страна.

Прочетох това, което си писал по-назад и моментът с неяснотите по отношение на бележката от банката ми се вижда притеснителен. Ако оплескам нещо и ми откажат визата, кво ще правя :lol:

Връзка към коментар

В Хонконг със сигурност се предлага широко вадене на китайска виза за чужденци , но излизаше по-скъпо отколкото от България.

За Хонконг и Макао разбира се имаме право на 3 месечен безвизов престой.

Връзка към коментар

За мен кофтият момент от изискванията им е това със 100-те долара, защото при нас се получаваше 30х2х100=6000$ по сметка пък ние все сме на минус с тези кредитни карти. :rolleyes:  Но можем да се похвалим, че използвахме визата до дупка. :)

Връзка към коментар

Meidj, реално мен ме притеснява единствено фактът, че нямам покана от китайска страна.

Прочетох това, което си писал по-назад и моментът с неяснотите по отношение на бележката от банката ми се вижда притеснителен. Ако оплескам нещо и ми откажат визата, кво ще правя :lol:

 

Вадиш извлечение от банката за наличност на 500-600 долара в сметка на твое име, правиш си застраховка за периода на пребиваване в Китай и това ти замества поканата.  Агенцията с поканата ти е само излишен разход и занимавка, ама ти си знаеш ;) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

- Извлечение от банкова сметка с налична сума, равна на дните престой по 100 долара (тоест ако престоят ви от момента на кацането до момента на отлитането е 20 дни, ще ви искат да представите наличност: 100х20=2000 долара. Тук още един тънък момент - в банката имат някаква специална тарифа за изготвяне на такъв документ, служещ за доказване на средства пред посолства. Българската версия струва 30 лева, английската - 60 лева. Тъй като не бях сигурен коя да направя и не исках да се набутвам да вадя едната, а после да ми искат другата, реших да мина със съвсем обикновена справка-разпечатка с наличните сметки и сумите по тях, издаването на която като клиент на банката ви идва напълно безплатно. Приеха я без проблеми в посолството. Все пак гледайте да ви сложат подпис и печат на банката върху листа със справката, че да има някаква официална стойност, иначе си е типичен хвърчащ лист с цифрички :)

 

Здравейте на всички.

 

Дали ще е проблем, ако извлечението е от сметка в български левове?

Редактирано от xisba
Връзка към коментар

Здравейте на всички.

 

Дали ще е проблем, ако извлечението е от сметка в български левове?

Не вярвам, поначало това за извлеченията е малко разтегливо, колко точно да има, дали да е салдо или движение(за да се видят регулярните постъпления), на български ли да е, ама печат да има ли. Аз лично съм минавал с инлайн банкирането, но за Австралийска и за САЩ, за Китай ще кажат които са вадили.

Връзка към коментар

Здравейте на всички.

 

Дали ще е проблем, ако извлечението е от сметка в български левове?

 

Няма проблем да е в български левове или друга валута. Важно е да покрива необходимата сума (миналата година по това време беше: за всеки ден престой = 100$). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ужас, значи, ако престоя ми е 20 дена, трябва да имам в банката 2000$, и на мъжа ми 2000 $. Че защо да държа в банката толкова замразени пари, само заради проклетата виза? 

Връзка към коментар

Ужас, значи, ако престоя ми е 20 дена, трябва да имам в банката 2000$, и на мъжа ми 2000 $. Че защо да държа в банката толкова замразени пари, само заради проклетата виза? 

 

Това ти е алтернативният вариант. Може да си кандидатстваш и по каналния ред със съответната покана от китайска страна, което за мен е по-скъпият и по-затормозяващият вариант, но всеки си преценява за себе си.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз като бях в Хонг Конг и в хотела ни се предлагаше неофициално издаване на визи - цената беше въпрос на договорка. Името на хотела, ако ви интересува е Langham Place Mongkok и визите бяха готови за 1 ден.

 

 

Ами официално все още нямат право чужденци да взимат виза в Хонконг. Неофициално няма проблем и десетки хора действат по тоя начин  :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Няма проблем да е в български левове или друга валута. Важно е да покрива необходимата сума (миналата година по това време беше: за всеки ден престой = 100$). 

 

Благодаря за инфото. Чудя се, дали като семейство можем да минем с едно извлечение или всеки трябва да си има отделна сметка. Как мислиш?

Връзка към коментар

Може с едно, но трябва да го имаш копирано за всеки човек, за да могат да го 'щракнат' към досието, поне така беше за ЮАР. Както и застраховка. Meidj го е описал подробно по-назад в темата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.