Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Китай


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

за Китайска виза става най добре със покана от там, подаваш документи в посолството, вчера говорих с тях.

ВИЗАТА ИЗЛИЗА за 5 дни и струва 70 долара.

 

Необходими досументи:

1.Копие от паспортите

2.Покана - може на английски, може на китайски, каза, че няма проблем.

3.Актуални снимки

4.Резервация от самолетните билети и от хотелите

И бележка от платена такса 

 

ето и един китайски сайт за хотели, полети и влаковеhttp://english.ctrip.com

Връзка към коментар

Във вторник подадох без покана, с мед. застраховка и банково извлечение. Китаеца ме пита дали някой ме е канил, казах не и той, ок и продължи да гледа документите. Провери всички полети/хотели и ми каза да дойда следващия четвъртък (подадох във вторник) да си ги взема. 

Редактирано от xisba
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

за Китайска виза става най добре със покана от там, подаваш документи в посолството, вчера говорих с тях.

ВИЗАТА ИЗЛИЗА за 5 дни и струва 70 долара.

 

Необходими досументи:

1.Копие от паспортите

2.Покана - може на английски, може на китайски, каза, че няма проблем.

3.Актуални снимки

4.Резервация от самолетните билети и от хотелите

И бележка от платена такса 

 

ето и един китайски сайт за хотели, полети и влаковеhttp://english.ctrip.com

Точно сдобиването с поканата е проблем. Има си определени изисквания за нея и ако не ги спазиш те връщат. Само усложниха нещата китайците. Преди визата се вадеше без каквато и да е покана и беше безплатна, а сега е 80 долара, не 70. Казват, че това е такса реципрочност, понеже и ние на тях им взимаме толкова. ОК, но това с поканата откъде го измислиха не знам. Имаш два варианта - плащаш на агенция която ти оправя документите (и ти съдира кожата затова) или се ровиш из Интернет и търсиш начин за сдобиване с покана. Имай предвид, че в посолството те питат откъде познаваш лицето, което те кани, или поне пред мен питаха едно момиче. Аз съм вадил покани за бизнес визи, но там нещата стоят по друг начин. Иначе не съм видял на някой да отказват виза, просто ако нещо не е наред те карат да го оправиш и тогава приемат документите. Както някой друг по-горе беше казал, всичко се носи в посолството подредено и попълнено и няма проблем. Мен последните два пъти не са ме питали абсолютно нищо, но пък и аз се бях подготвил старателно  B)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес си взех туристическата виза. Никаква покана не ви трябва, ако предоставите застраховка и банково извлечение с достатъчно салдо. Най-важното е да имате всичко разпечатано - билети и хотелски резервации. Една от най-лесните и същевременно най-скъпи визи, които съм вадил... :)

 

Благодаря на Meidj за детайлното обяснение, много помогна.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

3. Резервация на самолетен билет - отиване и връщане. За сухопътно влизане не знам какъв ще е заместващият документ, не съм се интересувал, но някъде по пътеписите срещнах, че имало известен проблем. 

Аз ще съм със сухопътно влизане. Дай някакви насоки, къде да чета, ако се сещаш къде са били описани тези проблеми.

Връзка към коментар

Някъде из пътеписите бях чел, не си спомням къде точно.

 

Не ти ли се играе по обичайната схема: правиш резервация на самолетни билети - взимаш виза - отменяш резервацията? Само да не се окаже, че имат различен тип визи за въздушно и сухоземно влизане и да увехнеш на границата :D Ама не ми се вярва. Цялото издаване на виза е една досадна формалност - само гледат да събират бумаги и да си ги редят педантично в папките... 

 

Между другото, чудя се и дали представянето на самолетни билети до съседна държава биха свършили работа? 

 

Аз ще съм със сухопътно влизане. Дай някакви насоки, къде да чета, ако се сещаш къде са били описани тези проблеми.

 

Връзка към коментар

Явно ще трябва да им звънна, но дали ще ми отговорят адекватно е друг въпрос. Логично, за тях е важно, че имам билет, с скойто да си тръгна, а дали ще пристигна не би трябвало да ги притеснява, но логика при такива процеси няма.

Ако не, ще пробвам варианта с резервцията на самолетни билети.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Малко подробна информация за ваденето на туристическа виза от първа ръка:

...

- Здравна застраховка за периода на престоя.

 

Какво се има предвид под "здравна застраховка за периода на престоя"?  Някаква специална пътническа здравна застраховка за Китай ли?  Аз имам някаква здравна застраховка, която покрива и определени инциденти в чужбина.  Ще свърши ли работа, ако просто им покажа картончето, с което удостоверявам застраховката, или трябва нещо повече?

Редактирано от Rumiana
Връзка към коментар

Какво се има предвид под "здравна застраховка за периода на престоя"?  Някаква специална пътническа здравна застраховка за Китай ли?  Аз имам някаква здравна застраховка, която покрива и определени инциденти в чужбина.  Ще свърши ли работа, ако просто им покажа картончето, с което удостоверявам застраховката, или трябва нещо повече?

 

Не е специална а съвсем обикновена здравна застраховка,която всички правят преди пътуване.Ако разчиташ на застраховката от кредитната карта то трябва да носиш документ за това.Но да ти кажа,че на поспортен контрол никой не ни е искал полица за сключена застраховка,а ние имахме сключена такава в World Nomads.

Връзка към коментар

Не е специална а съвсем обикновена здравна застраховка,която всички правят преди пътуване.Ако разчиташ на застраховката от кредитната карта то трябва да носиш документ за това.Но да ти кажа,че на поспортен контрол никой не ни е искал полица за сключена застраховка,а ние имахме сключена такава в World Nomads.

 

Въпросът ми е за издаването на китайска виза (туристическа) каква точно застраховка трябва да представя.

Връзка към коментар

Въпросът ми е за издаването на китайска виза (туристическа) каква точно застраховка трябва да представя.

Медицинска(здравна).

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

около 1 лв на ден за ориентация, аз си направих от Алианц

 

Много благодаря!  Това може ли да се направи онлайн, или се ходи лично (къде? - за Алианц става дума).

Връзка към коментар

Много благодаря!  Това може ли да се направи онлайн, или се ходи лично (къде? - за Алианц става дума).

Не съм сигурен, аз го направих на място, но напоследък май всички застраховки могат да се правят и онлайн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Говорихме по телефона, казаха, че с билет до съседна държава би трябвало да е ок.

Ще докладвам след месец дали е така със сигурност.

Колко е хубаво човек да се цитира сам :)

Потвърждавам, че с билет до съседна държава и сухоземно влизане няма проблем, днес ни приеха документите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Не са ми искали застраховка, имах покана от китайска фирма.

 

Благодаря за отговора. А при покана от китайска фирма във формуляра за визата какво се пише - туризъм или нещо друго? 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Не знам дали още е така и дали важи за всички консулства, но преди 1 година получихме китайски визи във Бризбен. Аз (израелски паспорт) и приятелка с руски паспорт без да представяме самолетни билети. Нямахме такива, понеже планирахме да влезем от Хонг Конг с влак. Показахме резервация от booking.com, в Китай, паспорт, пари, попълнена декларация. Застраховки не изкаха - направи ми впечатление. Получихме многократни визи. Интересно е, че ако три приемат документите, това означава, че 100 % получаваш виза. После се оказа, че на гарата в Хонг Конг има хубав подреден офис за китайский визи. Получаваш за няколко часа. Дано е полезно на някой.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам дали още е така и дали важи за всички консулства, но преди 1 година получихме китайски визи във Бризбен. Аз (израелски паспорт) и приятелка с руски паспорт без да представяме самолетни билети. Нямахме такива, понеже планирахме да влезем от Хонг Конг с влак. Показахме резервация от booking.com, в Китай, паспорт, пари, попълнена декларация. Застраховки не изкаха - направи ми впечатление. Получихме многократни визи. Интересно е, че ако три приемат документите, това означава, че 100 % получаваш виза. После се оказа, че на гарата в Хонг Конг има хубав подреден офис за китайский визи. Получаваш за няколко часа. Дано е полезно на някой.

Получили сте двукратни, не многократни в ХК (Многократни Китай не издава в трети страни), на летището също има няколко офиса на компании, които правят китайски визи, при едно спешно пътуване ми се наложи да ги ползвам-потвърждавам, приемат ли ти снимките паспорта и формуляра 100% получаваш виза, ако избереш услуга за ден или два, ти дават подпечатано копие на паспорта и още накаква бележка които хотелите и службите приемат. Има услуга за 4 часа, за следващия ден и за след два дни, цената за експресната двукратна беше около 200 USD.

При покани за бизнес визи, посолството им в София много редовно проверява канещата фирма, да се има предвид. 

Китайските визи не са различен тип (за влизане по въздух и вода например-отговарям на по стар пост). Обявен маршрут или хотел-никой не проверява от тяхна страна ако нямате инциденти или нарушения в страната. Застраховка никога не са ми искали, обратен билет също. В момента пътувам с мултиентри визи, за тях е по тегава процедурата, ако някой го интересува ще обясня.

Редактирано от Low rider
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.