Прескочи до съдържание

Турция - конкретни въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Турция. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва билетчето за трамвай в Истанбул?

- Как се пресича от европейската към азиатската част на Истанбул?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Къде да спим в Кападокия?

- Заслужава ли си отбивка до Памуккале?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 11 минути , Ou7law каза:

Имам полет, който каца на Сабиха от Пакистан в 9:20. Дали ще е прекалено рисковано ако си взема полет с Търкиш до София, който излита в 14:45 от IST? Ще съм и с куфар.

През ноември кацнахнме на Сабиха в 8.20  , взехме шатъл Сабиха-летище Истанбул, в 11 бяхме вече в лаунжа на летището. Бяхме с чекиран багаж и не бързаме изобщо.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ou7law каза:

Имам полет, който каца на Сабиха от Пакистан в 9:20. Дали ще е прекалено рисковано ако си взема полет с Търкиш до София, който излита в 14:45 от IST? Ще съм и с куфар.

Не би трябвало да е проблем с читаво такси. И да има задръстване на Виапорт /гаранция ще има/ ще го минете за 20-ина минути, още 40-50 минути и си на другото летище 

Връзка към коментар
преди 13 часа, EmoKrastev каза:

Не би трябвало да е проблем с читаво такси. И да има задръстване на Виапорт /гаранция ще има/ ще го минете за 20-ина минути, още 40-50 минути и си на другото летище 

А знаеш ли горе-долу колко ще излезне таксито? С градския транспорт дали ще успея?

Връзка към коментар
преди 58 минути , Ou7law каза:

А знаеш ли горе-долу колко ще излезне таксито? С градския транспорт дали ще успея?

Идея си нямам, аз се движа с моя кола в Истанбул, не ползвам такси или градски транспорт. Пътя го знам защото доскоро ходих много често по работа в Пендик, квартала до летище Сабиха. @Marisha беше писала за някакъв шатъл, може би това ще е най-доброто решение за теб 

Връзка към коментар
преди 19 минути , EmoKrastev каза:

Идея си нямам, аз се движа с моя кола в Истанбул, не ползвам такси или градски транспорт. Пътя го знам защото доскоро ходих много често по работа в Пендик, квартала до летище Сабиха. @Marisha беше писала за някакъв шатъл, може би това ще е най-доброто решение за теб 

Има директен автобус между двете летища https://www.hava.ist/?lang=en

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ou7law каза:

А знаеш ли горе-долу колко ще излезне таксито? С градския транспорт дали ще успея?

По старите цени - 1200 лири.

Има увеличение от днес с 28%(дано не бъркам процентите, но са над 20).

 

Шатъла ви е много добро решение, а като гледам и ще имате два шатъла(като часове) възможност, та според мен при първи полет навреме, ще стигнете до другото летище за следващия полет.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, Mary каза:

По старите цени - 1200 лири.

Има увеличение от днес с 28%(дано не бъркам процентите, но са над 20).

 

Шатъла ви е много добро решение, а като гледам и ще имате два шатъла(като часове) възможност, та според мен при първи полет навреме, ще стигнете до другото летище за следващия полет.

От къде тръгва шаталът за Сабиха на новото летище IST? Има ли нужда да се купи билет предварително или може на място?

Връзка към коментар
преди 48 минути , Дани Магелани каза:

От къде тръгва шаталът за Сабиха на новото летище IST? Има ли нужда да се купи билет предварително или може на място?

Всички шатъли тръгват от едно място - минус 2 май беше. Излизаш от летището и с асансьорите отпред слизаш надолу.

Има гише за продажба на билети и много сектори за различните направления.

 

Реално, ако следваш табелите "Bus" стигаш до шатълите.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

По старите цени - 1200 лири.

Има увеличение от днес с 28%(дано не бъркам процентите, но са над 20).

 

Шатъла ви е много добро решение, а като гледам и ще имате два шатъла(като часове) възможност, та според мен при първи полет навреме, ще стигнете до другото летище за следващия полет.

А за шатъла, билетите се купуваха на машини на летището или онлайн, не може да се плаща на място на шофьора, нали?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Ou7law каза:

А за шатъла, билетите се купуваха на машини на летището или онлайн, не може да се плаща на място на шофьора, нали?

Може и на шофьора, може и с карта. Ние платихме на шофьора с карта.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Ou7law каза:

А за шатъла, билетите се купуваха на машини на летището или онлайн, не може да се плаща на място на шофьора, нали?

За шатъла от автогарата до новото летище имаше каса на спирката и човек пред вратата на автобуса с POS апарат,който продаваше билети.Той е на същата фирма.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Трябва ми препоръка за кола под наем от и до летище  Невшехир Кападокия. Имам лош опит от резермвация през световни брандове там  и по- спокойна бих с местен доставчик директно. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ирина каза:

Има ли ограничение за влизането на леки автомобили над 20г. от България в Турция? 

На капъ куле съм виждал и по стари, даже се чудя как още се движат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, магеланци, търся идеи как най-лесно, бързо, безпроблемно и на последно място икономично може да стигне 21 годишно момиче, пътуващо само от София до Коня? Опасно ли би било? Дъщеря ми е канена на сватба на приятелка там и доста съм притеснена от това пътуване лятото, а и търся варианти на пътувания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Bobby76 каза:

Здравейте, магеланци, търся идеи как най-лесно, бързо, безпроблемно и на последно място икономично може да стигне 21 годишно момиче, пътуващо само от София до Коня? Опасно ли би било? Дъщеря ми е канена на сватба на приятелка там и доста съм притеснена от това пътуване лятото, а и търся варианти на пътувания.

Със самолет .С Турските авиолинии е по-скъпо. С Pegasus има също полети .На снимката са.Аз съм пътувал до Коня с Пегасус,но от Истанбул.

1234.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Bobby76 каза:

Здравейте, магеланци, търся идеи как най-лесно, бързо, безпроблемно и на последно място икономично може да стигне 21 годишно момиче, пътуващо само от София до Коня? Опасно ли би било? Дъщеря ми е канена на сватба на приятелка там и доста съм притеснена от това пътуване лятото, а и търся варианти на пътувания.

Най-бързо е самолети София-Истанбул и Истанбул-Коня. Най-евтино е същия вариант, но с автобуси, но е и най-дълго и уморително. Аз бих избрала среден вариант - София-Истанбул с автобус и Истанбул-Коня със самолет. Няма нищо опасно. Коня е много приятен град, а от хората там съм направо очарована - много любезни, внимателни, услужливи. Храна, стоки - по-евтино от Истанбул, местно качествено производство. Има и какво да се види в Коня.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , dimitrov6 каза:

Със самолет .С Турските авиолинии е по-скъпо. С Pegasus има също полети .На снимката са.Аз съм пътувал до Коня с Пегасус,но от Истанбул.

1234.png

От моя опит мога да кажа, че дали с Туркиш или с Пегасус е все тая като цена, защото в билета на Туркиш влиза и чекиран и ръчен багаж, а при Пегасус е само ръчен и то много малък, колкото малка дамска чанта или раничка, ама наистина съвсем малка, за раница или куфар с размерите на голям ръчен трябва да си доплатиш и то се получава същото или почти. Освен това Пегасус летят от летище Сабиха, а Туркиш са от европейското летище. Общо взето цена от около 90-100лв с Туркиш ми се вижда съвсем приемлива. A за началото на юни, например, дори е по-евтино, гледам, че идва по 65лв.

Istanbul_2024-04-02_08-27-58.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , iaia_mama каза:

Най-бързо е самолети София-Истанбул и Истанбул-Коня. Най-евтино е същия вариант, но с автобуси, но е и най-дълго и уморително. Аз бих избрала среден вариант - София-Истанбул с автобус и Истанбул-Коня със самолет. Няма нищо опасно. Коня е много приятен град, а от хората там съм направо очарована - много любезни, внимателни, услужливи. Храна, стоки - по-евтино от Истанбул, местно качествено производство. Има и какво да се види в Коня.

Няма да може да се оправи,ако тръгне с автобус до Турция и метро до летищата.Една моя снимка от летище Коня

146.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , dimitrov6 каза:

Няма да може да се оправи,ако тръгне с автобус до Турция и метро до летищата.

Що да не може да се оправи? И ако не може да се оправи изобщо да не тръгва тогава. Ако ѝ е трудно с метрото, най-лесно е от автогарата Есенлер да си вземе  шатъла   до летището, спира точно пред вътрешни линии. Кое му е трудното?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря ви! Ясно какви са опциите. Ще й предложа вариантите, тя ще си прецени. Аз вчера гледах Пегасус, но има някакви полети с огромно изчакване в Истанбул /10 или 11 часа/ става въпрос за втората половина на юли и реших че нещо ми убягва. А директни полети явно няма … чудех се няма ли някакви директни полети до близък до Коня град и оттам кратък път с автобус… Търкиш ми излизат 181 евро в посока за периода и пак  с прекачване, но поне изчакването в Истанбул и по-кратко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Bobby76 каза:

Благодаря ви! Ясно какви са опциите. Ще й предложа вариантите, тя ще си прецени. Аз вчера гледах Пегасус, но има някакви полети с огромно изчакване в Истанбул /10 или 11 часа/ става въпрос за втората половина на юли и реших че нещо ми убягва. А директни полети явно няма … чудех се няма ли някакви директни полети до близък до Коня град и оттам кратък път с автобус… Търкиш ми излизат 181 евро в посока за периода и пак  с прекачване, но поне изчакването в Истанбул и по-кратко.

Има и директен автобус на Ардатур от София до летище Истанбул, но само на отиване 2024_04_02_09_31_47.jpg.d60a852944b77d78517ba53f230ec5ef.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък бих я пратила през Анталия със самолет от София с Pegasus и после Анталия-Коня с автобус 4-5 часа. Пълно е с автобуси. И аз съм пътувала по линията.
Анталия не е Истанбул, по-лесно може да се оправи човек – има директен трамвай летище-автогара с озвучаване и на английски. 
Няма защо да се безпокоите за безопасността.
Цена на автобусния билет - еднопосочно няма и 20 лв.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

Аз пък бих я пратила през Анталия със самолет от София с Pegasus и после Анталия-Коня с автобус 4-5 часа. Пълно е с автобуси. И аз съм пътувала по линията.
Анталия не е Истанбул, по-лесно може да се оправи човек – има директен трамвай летище-автогара. 
Няма защо да се безпокоите за безопасността.

Да, и така може.  Само да вметна, че в Анталия на летището през сезона е лудница, отделно жегата. Вътрешни линии на истанбулското летище е далеч по-приятен вариант.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.