Прескочи до съдържание

Разпродажба на Qatar Airways - Банкок < 400 евро, Мумбай - 360 евро и др.


Препоръчани мнения

Kакъв е този зор да се каца на връщане в Истанбул? Цената ще стане същата като сложиш автобус и една вечер в хотел при фереджетета + 24 часа път с камили до София. :rofl:

Връзка към коментар

Kакъв е този зор да се каца на връщане в Истанбул? Цената ще стане същата като сложиш автобус и една вечер в хотел при фереджетета + 24 часа път с камили до София. :rofl:

 

Истанбул - София е 50лв с еднопосочен билет, а най-малката разлика която забелязах за между написаните цени  и София - ХХХ - София беше 130 евро. За какво ти е нощувка в Истанбул след като там кацането е на връщане, няма за какъв полет да се застраховаш.

 

А и доста повече дестинации се отварят по тоя начин, на сайта на катарците полетите от България, дори промоционални са с доста по-високи цени, на практика по тоя начин ползваме Истанбулската промоция + излитане от София + допълнително спестяване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При вариант Истанбул аз винаги слагам едни 100 лева раход , но си е тръпка -:)

Миналата година при тази промоция паднаха на 260 евро до Хонконг и под 300 евро до Пекин и Шанхай .

Пробвайте и с по-широки OJ като например София - Пекин / Хонконг- Истанбул

 

Най-лесно е с itamatrix като зададете кодовете на няколко летища които ви устройват , та да ви изрови наведнъж възможните комбинации. Иначе е доста тегаво да ровите ...

 

След 20 -ина часа по летища и самолети още 8-9 в автобуса си е кофти тръпка-:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да кажа, че ITA малко не е в час, за това ми се наложи всички изброени ръчно да ги проверявам. На места изкарва по-висока цена, на места по-ниска, на места уцелва. Но общо взето ако се търси с начална точка:

 

SOF, IST::QR+

 

и крайна точка, ако например е Банкок:

 

BKK::QR+

 

ако посочените резултати са най-евтини с тръгване София и връщане Истанбул значи имаме джакпот, но цената не е задължително тази показана от ИТА. 

Връзка към коментар

Ейй това е! Тъкмо купихме билети с Еър Франс до Мумбай и днес получавам съобщение на пощата от Катар Еърлайнс.... на сиромаха кога му е вървяло :) ...

 

съмтаймс люн :)

 

Съмнявам се, но ако случайно са купени от американски сайт (expedia, orbitz), имат 24 часа период, в който можеш да откажеш билета.

Връзка към коментар

И аз съм за една нощувка в Истанбул. Преди време бяхме правили на връщане Пукет - Банкок -  Бахрейн - Абу Даби - Истанбул и накрая автобус до София. Макар, че имаше нощувка в Бахрейн пак беше бая тегаво и не знам дали бих се навила пак без нощувка в Истанбул. 

Връзка към коментар

А Катар имат ли визи или някакви специални пропусквателни режими, защото си мисля за един 12-14-часов прозорец между полетите за разходка из Доха, ако някак си се върже с промоцията?!? 

Връзка към коментар

А Катар имат ли визи или някакви специални пропусквателни режими, защото си мисля за един 12-14-часов прозорец между полетите за разходка из Доха, ако някак си се върже с промоцията?!? 

 

Да не те излъжа за визата, но катарците помагат при толкова дълго прекачване: http://www.anrdoezrs.net/click-7200359-10835951?url=http%3A%2F%2Fwww.qatarairways.com%2Fglobal%2Fen%2Ftransit-accommodation.page

 

Сега...друг е въпроса, че повечето полети са нагласени така, че да няма толкова дълъг престой, т.е. без да си купуваш допълнително stopover не мисля, че има как да стане. 

 

 

от трип бг.. май няма връщане назад... :blink:

 

няма, просто е регулация в САЩ, която позволява до 24 часа да си отмениш полета...както си говорихме днес с един магеланец на лично, за купен самолетен билет никога не се съжалява :)

 

Основател, дай KUL, че изгорехме бе, човек! :)

 

Продължителност - 30-40 дена :)

 

Те ти го KUL: http://magelanci.com/topic/1234-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B1%D1%83%D0%BB-%D0%BA%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%BF%D1%83%D1%80%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%80/

 

400 евро

 

Ама кажи кой месец точно те интересува, метода е същия :)

Връзка към коментар

 

Ми от средата на януарий нататък, когато и да е. Ако можеш да извадиш тая цена за по-длъг престой... :)

Ще следя темата, направо пускай там, ако намериш нещо.

Връзка към коментар

За разлика от Kikiriki ние имахме късмет. Тези дни тъкмо се оглеждахме за промоция и се чудехме дали да не се бухнем на високата цена и ей ти ги катарците. Добри хора.  :victory:  Урааааа. Истанбул като крайна дестинация не ме притеснява. Дори със самолета от там пак е по-евтино. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

post-182-0-43427700-1382385425.jpg

Купих билети до Мелбърн. Добавям и полет Истанбул-София 354лв. за двама. Така пътуването до Австралия излезе по 669 евро на човек :)

Редактирано от vlady
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ми от средата на януарий нататък, когато и да е. Ако можеш да извадиш тая цена за по-длъг престой... :)

Ще следя темата, направо пускай там, ако намериш нещо.

 

Имаме следното ограничение:

 

TRAVEL FROM LAST STOPOVER MUST COMMENCE NO LATER THAN 1
  MONTH AFTER DEPARTURE FROM FARE ORIGIN.

 

Ей това ти намерих, сигурно на други дати може да се изчепка и тоя допълнителен ден отгоре, но повече от 30 няма как. Ровенето става малко гърч да се търсят наличните booking class, за това само при сериозен интерес ще търся да намеря тоя екстра ден :)

 

2013-10-21_22-27-10.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, Основател, един ден повече или по-малко - все тая :) Ще му мислим сега :)

 

Трябва да избереш точно тия полети, запиши си ги от скрийна. Има и по-кратки с по-малко чакане, но не вършат работа...в някой други дни може и по-кратките поелти да са вървежни. Просто свирни, ако се начудите и ще ръчна да дам по-точни резултати, важното е че цената е още жива :) Че тия 7 часа на летище Доха може да са малко проблемни, макар че откак го отвориха новото може и да е ок :)

Връзка към коментар

Здрасти и евала! Нек'ва идея за Шанхай края на март/начало на април за не повече от седмица?

 

Шанхай е от най-евтините :) Нещо такова урежда ли те:

 

2013-10-21_22-44-32.png

 

Да го разпиша ли стъпка по стъпка, ако трябва?

Връзка към коментар

Шанхай е от най-евтините :) Нещо такова урежда ли те:

 

2013-10-21_22-44-32.png

 

Да го разпиша ли стъпка по стъпка, ако трябва?

Ей, ти ме разби :) Верно доста прилично изглежда, а и връзките не са зле. Да моля, дай стъпките, ако можеш.

Връзка към коментар

Ей, ти ме разби :) Верно доста прилично изглежда, а и връзките не са зле. Да моля, дай стъпките, ако можеш.

 

1. Официалния сайт на катарците: Qatar Airways (връзката съдържа код, който ако купиш през линка ще дойде малка комисионна за форума без да се отразява на цената ти.)

 

2. В менюто Book a Flight цъкаш първо на multi-city, попълваш отсечката Sofia - Shanghai, после даваш Add another flight и попълваш Shanghai - Istanbul. Маркираш съответните дати. Ей така трябва да ти изглежда екрана:

 

2013-10-21_23-04-42.png

 

3. Трябва да избереш точните комбинации за ниската цена. Първия екран ти изкарва вариантите София - Шанхай, избираш този, който е най-отгоре. Цъкаш на Next Step най-отдолу.

 

2013-10-21_23-05-34.png\

 

4. Следващия екран показва вариантите за връщане, Шанхай - Истанбул. Отново точния вариант е най-отгоре. Дваш Continue най-отдолу.

 

2013-10-21_23-06-52.png

 

 

 

5. Трябва да ти излезе всичко както е на скрийншота отгоре. Като цъкнеш пак Continue вече въвеждаш личните данни, имейли, след това картата, с която ще платиш и т.н. 

 

Важно! Картата, с която ще се плати трябва физически да е налична по време на чекин на летището. В противен случай може да откажат да те качат. Ако това не е възможно, трябва предварително да се иде до офис на катарците и да се представи картата там. 

 

Хайде, похвали се после :)

Връзка към коментар

Някой вижда ли какви са възможностите за промяна на дата или отказване,че нещо не мога да се справя....

 

Цъкни на Fare Rules, като стигнеш до екранчето с цената. Там ще ги пише, но за такива промоционални билети предполагам условията са доста стриктни и всяка промяна на дата няма да е особено рентабилна. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.