Прескочи до съдържание

Разпродажба на Qatar Airways - Банкок < 400 евро, Мумбай - 360 евро и др.


Препоръчани мнения

Здравейте,

как по - лесно да се ориентирам кои полети от големия списък да избера за да комбинирам. Като изкара списъка има над 10 възможности без цени, верно некои са по 3 дни и са малко безумни, но все пак? На втория прозорец - връщането към Истанбул могат да се правят корекции, но на третия опит ме изхвърля в началото.

Благодаря

Връзка към коментар

Здравейте,

как по - лесно да се ориентирам кои полети от големия списък да избера за да комбинирам. Като изкара списъка има над 10 възможности без цени, верно некои са по 3 дни и са малко безумни, но все пак? На втория прозорец - връщането към Истанбул могат да се правят корекции, но на третия опит ме изхвърля в началото.

Благодаря

 

Няма твърд алгоритъм, но общо взето гледаш тези, които са само с едно прекачване. Ако има няколко варианта, просто ще се наложи да ги пробваш всичките, един по един. Ако дадеш конкретни дати и дестинации мога да се опитам да погледна.

Връзка към коментар

Здравейте,

как по - лесно да се ориентирам кои полети от големия списък да избера за да комбинирам. Като изкара списъка има над 10 възможности без цени, верно некои са по 3 дни и са малко безумни, но все пак? На втория прозорец - връщането към Истанбул могат да се правят корекции, но на третия опит ме изхвърля в началото.

Благодаря

1.влизаш за всяко направление поотделно като двупосочен полет

2.избираш приблизителна дата с ниска цена, така можеш да се ориентираш и за цените на двете посоки

3. когато избереш и двете дати и минеш по нататък, програмата ти дава инфо за кой полет има свободни промоционални места, часа и престоя

4. комбинираш двете направления като посочваш часа на полета с промоционални цени - отиване и връщане и си готов

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

1.влизаш за всяко направление поотделно като двупосочен полет

2.избираш приблизителна дата с ниска цена, така можеш да се ориентираш и за цените на двете посоки

3. когато избереш и двете дати и минеш по нататък, програмата ти дава инфо за кой полет има свободни промоционални места, часа и престоя

4. комбинираш двете направления като посочваш часа на полета с промоционални цени - отиване и връщане и си готов

 

Така освен това и ще видиш колко всъщност спестяваш с истанбулската гимнастика. При някой полети е само 50 евро, спрямо директен от София (Ханой), така че не си заслужава в тоя случай особено :)

Връзка към коментар

1. Официалния сайт на катарците: Qatar Airways (връзката съдържа код, който ако купиш през линка ще дойде малка комисионна за форума без да се отразява на цената ти.)

това само за катарците или и за другите? а за уиз? И що мълчите досега...

Връзка към коментар

това само за катарците или и за другите? а за уиз? И що мълчите досега...

 

Сигнатурата ми под всяко мнение не е ли достатъчно красноречива? Имаше и тамън две теми, където това е широко обсъждано. Катарците са от тия, които участват, уиз както и повечето нискотарифни не. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ура сдобих се с два билета до малдивите. 1560 лв. Таман току що продадохме старата кола. Ето как наместих прихода. 

Сполай ви

Използвах линка от статията така че се надявам да съм допринесъл нещо и аз

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ура сдобих се с два билета до малдивите. 1560 лв. Таман току що продадохме старата кола. Ето как наместих прихода. 

Сполай ви

Използвах линка от статията така че се надявам да съм допринесъл нещо и аз

 

Има само едно условия, след това да се върнеш и да докладваш, че тук си имаме един Oshko и предимно той се фука с подобни плажни посещения :))

Връзка към коментар

Може ли да се избере място още при резервирането?!? 

 

 

Can I request an advance seat assignment when making my booking?

 

Yes, you may request an advance seat assignment at the end of your online booking, through the confirmation page. Or, you may select a seat through 'Manage A booking' which can be found on the homepage of our website.

 

Окупираааай прозореца :lol:  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Окупираааай прозореца :lol:  

Е то нямаше нужда да уточняваш :) Представям си, ако в един самолет се случи да пътуват повече магеланци каква борба ще пада за А място, или F (K).  :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При такива полети прозореца не винаги е оптималната опция ... ако искаш да станеш , а двамата до теб спят 6-7 часа непробудно -:)

Аз така се нахендрих с двама китайци 10 часа от Хонконг.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

При такива полети прозореца не винаги е оптималната опция ... ако искаш да станеш , а двамата до теб спят 6-7 часа непробудно - :)

Аз така се нахендрих с двама китайци 10 часа от Хонконг.

Значи, казваш, твърдо до пътеката! :)

 

Сетих се за този виц:

 

Някакъв хилав пич пътува със самолет, а до него на седалката спи як абдал. На хилавия пич му става лошо, обаче го е страх да стане - да не събуди якия, и си трае.

По едно време обаче не издържал и - буаааа! - повърнал право на корема на абдала. Оня веднага се събудил и почнал да се оглежда грозно да разбере какво става.

А хилавия му вика съчувствено:

- А, добре че се събудихте, господине! По-добре ли ви е вече? Как се уплаших за вас само, като повърнахте насън!

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Може ли да се избере място още при резервирането?!? 

Може да, аз ги избрах. Дори е добре да ползваш и сайтове съветници, които ти дават вида самолета и някои съвети за местата - http://www.seatguru.com/ наприер

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При такива полети прозореца не винаги е оптималната опция ... ако искаш да станеш , а двамата до теб спят 6-7 часа непробудно - :)

Аз така се нахендрих с двама китайци 10 часа от Хонконг.

 

Ами, в другия вариант пък ти спиш непробудно а някой те буди, трябва да си избереш дали ще си активната страна или пасивната в буденето :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами, в другия вариант пък ти спиш непробудно а някой те буди, трябва да си избереш дали ще си активната страна или пасивната в буденето :)

Неееее, в другия вариант слагаш мъжа си отвътре, той не смее да те буди и така.  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Може да, аз ги избрах. Дори е добре да ползваш и сайтове съветници, които ти дават вида самолета и някои съвети за местата - http://www.seatguru.com/ наприер

 

Страхотен и много полезен сайт! Благодаря ти!

 

А има ли друг сайт, който да показва точния маршрут на полета. Така де, да си знаеш левия или десния прозорец си струва повече окупирането? :)

Връзка към коментар

Неееее, в другия вариант слагаш мъжа си отвътре, той не смее да те буди и така.  :lol:

Става за къси полети, обаче на дългите полети не зная има ли оптимален вариант изобщо. Най-отвратителното е да се набиеш на среден ред, когато самолета е в конфигурация 3:4:3 и седите на средните две места. :lol:

Връзка към коментар

А има ли друг сайт, който да показва точния маршрут на полета

http://www.flightradar24.com

http://www.radarvirtuel.com/

http://planefinder.net/

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Страхотен и много полезен сайт! Благодаря ти!

 

А има ли друг сайт, който да показва точния маршрут на полета. Така де, да си знаеш левия или десния прозорец си струва повече окупирането? :)

Flight Radar показва доста полети в реално време, като има и история от последните 30 дни с детайлна информация за използван самолет, регистрации, маршрут и т.н. Със сигурност има и други подобни сайтове само с детайлни карти на полетите. http://www.flightradar24.com/

 

Упс, Фичо ме е изпреварил, съжалявам, не видях неговия пост.

Редактирано от djgeorgie
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Става за къси полети, обаче на дългите полети не зная има ли оптимален вариант изобщо. Най-отвратителното е да се набиеш на среден ред, когато самолета е в конфигурация 3:4:3 и седите на средните две места. :lol:

 

Абсолютно това е най-важното. Дали пътека или прозорец няма значение, просто е добре да се изберат места, за да не се падне средната колона. 

 

 

Ако имате късмет и самолета не е много пълен и има празни редове по средата, може нахално да помолите стюардесата да се преместите и да имате легло от 4 седалки. Ама за това трябва бързо да се действа, че обикновено има много нахални :)

Връзка към коментар

Въпроса със спането не стои пред мен , защото никога не заспивам по време на полет.

Първоначално всичко ми беше много интересно , но след като минеш няколко пъти по един и същ маршрут няма какво толкова да му гледаш ... особено пък лунния пейзаж на Персийския залив , а също и при нощните полети.

Над Турция и Ирак е малко по -интересно.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А има ли друг сайт, който да показва точния маршрут на полета. :)

А сега се сетих, че специално http://planefinder.net/ има и една готина опция - сред като избереш конкретния самолет/полет , може да включиш  : "fly me in Google Earth" :) - това вкарва полета в триизмерната среда на Google Earth :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Страхотен и много полезен сайт! Благодаря ти!

 

А има ли друг сайт, който да показва точния маршрут на полета. Така де, да си знаеш левия или десния прозорец си струва повече окупирането? :)

Дори и предварително да знаеш кой ред прозорци си струва повече да се избере, винаги може да има изненади.

Като например историята, която бях чел някъде, че по време на полет над щатите преди 2 години, пилота съобщава: "Драги пътници, тези от вас, заели местата до левите прозорци могат да наблюдават изключително интересно събитие - последният полет на совалаката "Индевър" (ако не бъркам). А тези, от страната на десните прозорци могат да наблюдават...ммм...как тези от ляво се кефят на совалката".  :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.