Прескочи до съдържание

Как намерихте форума и сайта?


  

626 магеланци са гласували

  1. 1. Как ни открихте?



Препоръчани мнения

И аз от "Аерохроники"-та, а за тях - от "БГ-мамма"-та, същата история.

 

Да кажа нещо по този повод за безкрайно повтарящите се въпроси - когато активността в един форум е много голяма неизбежно се натрупва информация, която няма изтичане, оттам и повторенията. Ако си в дадена тема от самото й създаване това е натрапчиво и вече не отговаряш на новите хора, ако си нов човек - или въпросите ти ги подминават, или отнасяш 100 критики, че не си изчел всичко преди да попиташ. Това става източник на един непрекъснати конфликти и... не е добре. Вижда, че Георги тук се опита отсега да реши проблема като въвежда експерти по темите и класификатори като "популярно мнение" и с огромен интерес ще следя как ще се развият нещата по-нататък.

 

А причината да изпиша всичко това е - надявам се, когато живот и здраве "Магеланици" има толкова активни потребители колко форум като "БГ-мамма", да се намират тук хора, които търпеливо да отговарят на еднообразните въпроси, за да не си изгуби приятността на мястото. ;-)

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

При мамите има нещо много добро което може да се приложи и тук - екпертите или по-скоро ентусиасти по дадена дестинация обособяват нещо като FAQ в началото на популярните дестинации с всички най-полезни мнения. Това го има и в tripadvisor.

Четеш и ако няма отговор на твоя въпрос или инфото е много старо задаваш въпрос.

Наистина е дразнещо когато никой не уважава труда на такива хора.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При мамите има нещо много добро което може да се приложи и тук - екпертите или по-скоро ентусиасти по дадена дестинация обособяват нещо като FAQ в началото на популярните дестинации с всички най-полезни мнения. Това го има и в tripadvisor.

Четеш и ако няма отговор на твоя въпрос или инфото е много старо задаваш въпрос.

Наистина е дразнещо когато никой не уважава труда на такива хора.

 

Имаш предвид нещо такова? :)

 

2013-10-26_10-29-54.png

 

Скоро и във вашите профили, не само в моя :)

Връзка към мнение

По-скоро нещо такова ... да кажем тема - Лондон :

 

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=75eed244b6f7416586c0602f9bc781f1&topic=743460.0

 

Сигурен съм обаче , че ще го измислиш по-добре.Като прочетох как се е родил форума е ясно , че изпипваш всеки детайл.

Връзка към мнение

По-скоро нещо такова ... да кажем тема - Лондон :

 

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=75eed244b6f7416586c0602f9bc781f1&topic=743460.0

 

Сигурен съм обаче , че ще го измислиш по-добре.Като прочетох как се е родил форума е ясно , че изпипваш всеки детайл.

 

Това е друго и ще си дойде със времето, но faq-а ще е точно за често повтарящи се въпроси, базови и основни, ще видите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При мамите проблемът не е в самото повтаряне, а в редовното отклоняване от същността на темата - тип лирическо отклонение и/или вплитане на шопинг тематика със задължителното обяснение, че "аз не съм много по магазините, но да кажа, че ако някоя мама се интересува на ъгъла на еди коя си и еди коя си улица има един много хубав магазин за еди какво си". Редовните захапвания и ответни реакции са ми по-скоро забавни, отколкото досадни. Абе, купон е при мамите, аз лично оттам най-много инфо съм извличал за пътуванията си, само трябва да се научиш да четеш избирателно и да се въоръжиш с огромно търпение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-скоро нещо такова ... да кажем тема - Лондон :

 

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=75eed244b6f7416586c0602f9bc781f1&topic=743460.0

 

Сигурен съм обаче , че ще го измислиш по-добре.Като прочетох как се е родил форума е ясно , че изпипваш всеки детайл.

 

Това е една от "моите" теми в бг-мама. :)

 

Благодаря, че оценихте труда ми.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Надявам се да се разкрият и експерктките от темите по Истанбул и Рим , които също са концентирали феноменална информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Надявам се да се разкрият и експерктките от темите по Истанбул и Рим , които също са концентирали феноменална информация.

 

Истанбулската наднича тук, но не знам дали пише. За Римската не знам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май трябва по-често да си пия гинкото, за форума разбрах от аерохрониките, но как стигнах до блога - не помня... Но когато споделям офлайн непременно препоръчвам форума като ценен източник на информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз форума го намерих от блога, а блога не си спомням как го намерих :)

Принципно винаги съм се интересувал от авиация и по-скоро от авиационния бизнес, през 90-те години излизаше вестник на такава тематика (май "Авиофорум" се наричаше) и стената ми красеше новия тогава Боинг 777 от вестника, вместо някоя Лепа Брена например :) . Както и нямаше интернет тогава си записвах коя авиокомпания докъде лети и си бях направил една карта :)

Напоследък (имам предвид от 1-2 години) посещавам 2 сайта на немски за авиоинформация -   и май след като прочетох новина там, исках да получа повече информация на български,  и попаднах на блога на Георги.

А като прочетох сега предишните съобщения по темата, направо не ми се вярва, че въобще сте се колебаели за домейна на сайта - аз като собственик на няколко домейна и един неработещ сайт :) , когато прочетох анонса на форума и си казах - егати якото име, евала на гения, който го е измислил :) .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уаау каква тема :) Първо да кажа, че бат Жоро е велик ! Супер много го уважавам и обичам тоя човек :)И се чувствам леко гузен и виновен, че не влизам и не пиша толкова колкото той заслужава, но просто форумите не са ми стихията. Даже както винаги всичко е малко по-различно при мен. Признавам си, че харесвах АероХроники много повече от форума и го следях със супер интерес, винаги като идваше нов пост и все едно нова серия на House M.D. сядаш и се облизваш :) Може би и от егоистична гледна точка АероХроники ми беше като подарък от съдбата и се кефех, че е като някъв таен скрит сайт, който никой незнае - точно това му беше чара за мен :) Тогава ми идваха хиляди въпроси докато четях всичко и имах толкова много въпроси. Много пъти ми е идвало да му напиша "Айде бе бат Жоро направи нещо по въпроса моля те, искам дискусия" обаче после си виках айде да не му досаждам на човека,за да не е направил явно не му се занимава с мненията на всякакви глупаци :)  И после като дойде форума и бааам толкова много хора и мнения и вече ми мина мерака за въпроси и т.н. Не обичам много масовките и комерса, обичам по автентичните неща някак си :) И сега като гледам, че под първата ти тема в АероХроники съм ти дал коментар на 27 декември, 2011 в 8:15 pm направо настръхвам като се сетя за онзи момент :)

27 декември, 2011 в 8:15 pm

Георги, открих сайта ти случайно снощи докато търсех отзиви за пътуването от Айндховен до Амстердам с влак. От тема на тема откарах до 06:43 ч сутринта в четене, главно за Карибските приключения :)Днес продължавам да наваксвам и невероятно впечатлен от това да намеря сродна душа, всички тези неща силно ме вълнуват и всеки ред имам чувство, че съм го писал аз :)Поздравявам те, и ти гарантирам, че ще пишеш наистина страхотно, със супер чувство за хумор и наистина важни и смислени неща. Ще следя сайта с нетърпение занапред, мислех си, че аз съм на „ти“ със самоорганизацията на екскурзии, но ти си от Шампионската лига просто :)

 

Друго куриозно съвпадение е, че тогава съм си разцъквал за влак из Холандия ... края на 2011-та, и сега след 3-4 дни живот и здраве ще направя точно това почти две години по-късно :) Някои неща не се променят . Лека вечер на всички ! :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, намерих магеланците през бг мама - търсех всъщност евтини самолетни билети, независимо докъде - просто много обичам да пътувам - като всички тук със сигурност - и много се радвам за откритието си - регистрирам се почти веднага. Пътувала съм малко извън България - Рим, Берлин, Турция, Гърция. В България обаче съм пътувала много. Като се ориентирам малко по-добре тук ще кача и снимки - всъщност само международни ли се качват тук или може и бг? :)

Връзка към мнение

Ами, аз нещо реазцъквах, и попаднах на Хрониките (незнам как), а оттам  и на пътеписа ти (на ЖОРО, пътеписа) за Тайланд (или, по- скоро ЮАзия), А и съвпадение беше, споменаването на Чанг Май (или, Шианмай, както му казват местните :). Та, питах те нещо, ти пък взе, че отговори... и ма "зарибииии". Не, че инфото ми свърши работа, де, НО важното е, че си направи труда...

Благодаря, че създаде този сайт :) (тук са няколко, от онези, смешни човечета, дето се поклааааняяяят :)

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

Попаднах на Магеланциточкаком от подписа на Жоро в Bgspotters, където пък попаднах преди много години докато превеждах текст на авиационна тематика за "пациенти" от авиокомпания, които ни вързаха тенекия и не си платиха. 

 

Чел съм и Аерохрониките, но спорадично. Липсваше такъв български сайт като този и това се усеща по нарастващия брой потребители и все по-разнообразните теми. 

Връзка към мнение

За да не отварям нова тема, пльоснах се тук :)

 

Привет на всички пътешественици!

Как попаднах тук? Ами през Гугъл..., но и не съвсем. Всяка година се скитам из Азия и все пропускам една набелязана дестинация. Чанг Май, северен Тайланд. Та, изписвайки името на кирилица, за да получа евентуален отговор на търсенията си от сънародници, попаднах на блога на Георги и "патилата" му в ЮИ Азия, и оттам тук. Та така. Може и да не съм съвсем коректен в гласа си в анкетата, но и не мисля, че е от кой знае какво значение.

Георги, поздравления за блога, за форума и за ентусиазма ти! Всичко що беше създадено като форум (с едно изключение) през последните години, сгъна тетрадките. Надявам се тук да не стане същото! Усещам, че този форум ще го бъде :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Беше нещо във връзка с "Кариби" в Гугъл, ей така за отвличане. Появи се пътеписът от Аерохроники и стана интересно :)

Може би и от егоистична гледна точка АероХроники ми беше като подарък от съдбата и се кефех, че е като някъв таен скрит сайт, който никой незнае - точно това му беше чара за мен :) Тогава ми идваха хиляди въпроси докато четях всичко и имах толкова много въпроси.

 

Идеята е страхотна и само успех!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте всички и ЧНГ, желая ви много поводи за усмивка и да трупате нови познания!

Казвам се Мартина, обичам да готвя, да ям, да чета, да виждам нови места, да говоря... а научих за вас докато обсъждахме майските празници и една балканска обиколка, а гаджето ми протестираше, че тази 2014 трябва да си купим кола, да отидем в Барселона и да направим 2 морета и предпочита да види Рим, а не Плитвичките езера, Будва, Загреб и тн. 

Зарових се тук с надежда да успея да наместя всичко, че и повече :) Ще дам отчет в края на годината, като се чувствайте свободни да ми стискате палци за повишение.  

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ще повторя голяма част от отговорилите преди мен - за форума разбрах от Аерохроники, а Аерохроники открих чрез Бг мама. Мисля, че имаше отделна тема, посветена на сайта в подфорума На път.

 

И аз съм голям фен на обобщената информация на първа страница в тема за дадена дестинация. Ще се радвам, ако има нещо подобно и тук.

По-скоро нещо такова ... да кажем тема - Лондон :

 

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=75eed244b6f7416586c0602f9bc781f1&topic=743460.0

 

Сигурен съм обаче , че ще го измислиш по-добре.Като прочетох как се е родил форума е ясно , че изпипваш всеки детайл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.