Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На летището в Барселона и в Атина брояха след 90-тия багаж и го вземаха, вкл.и нашия. На летището във Венеция вземаха видимо по-големите багажи,независимо от реда на опашката.

Според самите ryan, първите 90 гарантирано минават, след това не се знае.

cabin-baggage_11250447625_8de8b4b922_b_t

Връзка към мнение

Даваш пак през чата и ръчкаш, докато не свършат работа. Ако не става, почти съм сигурен, че на гейта не би имал проблем стига всичко друго да съвпада - фамилия, дата на раждане, срок на изтичане на документа.

Много благодаря за инфото,че така съм се притеснил,че направо изтръпнах
Връзка към мнение

По принцип са първите 90, но този месец във Венеция минаваха и оглеждаха багажите и избираха по-големи. Това стана преди да се образува опашката на гейта, в залата.

Може и да е изключение.

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

Много благодаря за инфото,че така съм се притеснил,че направо изтръпнах

 

Още нещо. Не съм сигурен как им работи чата, но в много съпорт чатове може да поискаш да ти изпратят разговора на имейла. Евентуално и това може да принтираш като допълнително доказателство на гейта. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За първи път ще пътувам с чекиран багаж с райън утре. Разпечатах си бордната карта, но никъде не виждам да е отбелязано, че имам чекиран багаж и от кой вид е. Някой с мнение?

Връзка към мнение

За първи път ще пътувам с чекиран багаж с райън утре. Разпечатах си бордната карта, но никъде не виждам да е отбелязано, че имам чекиран багаж и от кой вид е. Някой с мнение?

В долната половина на бордната ти карта е написан града/летището, откъдето летиш, вдясно е иконката със самолетчето. Под тази иконка пише Gate Closes, под него пише в колко часа затваря гейта, и под него пък със ситни буквички е написано колко кг чекиран багаж имаш.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами май това са новините, но важи само за билети през януари и февруари. Аз все пак се надявам на Black Friday с намалени билети и за по-топлите месеци...

 

15078973_1314028408628316_8918948024957106222_n.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами май това са новините, но важи само за билети през януари и февруари. Аз все пак се надявам на Black Friday с намалени билети и за по-топлите месеци...

 

attachicon.gif15078973_1314028408628316_8918948024957106222_n.jpg

И аз, и аз ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами май това са новините, но важи само за билети през януари и февруари. Аз все пак се надявам на Black Friday с намалени билети и за по-топлите месеци...

 

attachicon.gif15078973_1314028408628316_8918948024957106222_n.jpg

 

Моят опит не показва ниски цени за топлите месеци - не че не съм се настроила :) Основните намаления на 25 ноември са основно януари - март, обаче току виж сме изненадани приятно. 

Връзка към мнение

Аз гледах билети за Мадрид, ами не са намалени. Явно аз нещо не правя като хората или вече са свършили билетите. В тази насока само да спомена, че и Уиз днес имат отново -20% намаление, за който не е забелязал. Ако някой открие добри оферти на Райън днес да казва :)

Връзка към мнение

За протокола - макар че много хора писаха преди мен:

Няма никаква драма/проблем с билетите на едно и също име, но от различни акаунти (спомняте си намалението от 10/12 евро за всеки новорегистриран акаунт)

Петък-неделя:    София-Берлин-София

 

По бюджетно пътуване не бях правил:

5 евро - София-Берлин-София за двама

50 евро - хотел, двойна стая за две вечери - през ММТ

35 евро - транспорт - пътя от летището до хотела с S-bahn и 4 еднодневни карти за два дни за двама

---------------------------

Общо 90 евро за двама за уикенд в Берлин - Супер.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз гледах билети за Мадрид, ами не са намалени. Явно аз нещо не правя като хората или вече са свършили билетите. В тази насока само да спомена, че и Уиз днес имат отново -20% намаление, за който не е забелязал. Ако някой открие добри оферти на Райън днес да казва :)

 

За Мадрид има само една дата 15.02 (София - Мадрид) на 9.99 евро. И заради нея са отразили, че цените започват от 9.99 евро. Евентуално връщане на 22.02.2017 г за 26.99 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Което вероятно има общо с уеднаквяването на летищните такси на Т1 и Т2 за да се случи безпроблемно преместване на Раян на Т2 и вече депозирана жалба от страна на Уизз, че това не е честно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Явно началото на юли ще се лети до Брюксел и от там с автобус до Нанси (Фр.), а края на месеца на обратно. Не можах да намеря по-удобна връзка. На предната страница коментирахте цените на билетите през лятото. Колко по-високи се очаква да са и кога е добре да се "дебнат" (до колкото е възможно да се каже) може да летим и през Букурещ.

Връзка към мнение

Явно началото на юли ще се лети до Брюксел и от там с автобус до Нанси (Фр.), а края на месеца на обратно. Не можах да намеря по-удобна връзка. На предната страница коментирахте цените на билетите през лятото. Колко по-високи се очаква да са и кога е добре да се "дебнат" (до колкото е възможно да се каже) може да летим и през Букурещ.

 

2-3 месеца предварително, началото на юли все още не е супер пик. 

Връзка към мнение

Абе аз вече няколко пъти съм споменавал, че е крайно време да започнат да ни плащат за туй, че им се возим на самолетчетата, ама явно им трябва време да узреят ;) ..., но натам отиват нещата   :lol: - цък

 

.....

И един поглед към обратната страна на медала:
 

Дискретният туристически бум в София

Столицата преживява разцвет на посещенията от чужденци заради интензивната конкуренция между нискотарифните компании RyanAir и WizzAir

.
"Ние си бележим ръст всяка година между 10 и 15%. Тази година си вървеше по план до октомври, когато RyanAir започнаха да влияят много силно на пазара, и оттогава е лудница", казва Стефан Огнянов от "Асоциация 365", неправителствената организация, която организира безплатни пешеходни турове на английски език Free Sofia Tour из историческия център на града. 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Днес полета ми с Ryan закъсня с излитането от София с 2 часа...

За кой полет става въпрос? Гледам, че и от Чампино е излетял с час и половина закъснение.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.