Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

все едно е

куфара има колелца, които обаче нямат смисъл ако ще правиш преходи по пътеки или ще си с кола през цялото време

в твърд куфар нещата седят по-подредени по-малко се мачкат като че ли

 

ако имаш предвид евентуално чупене на чекиран багаж, твърд куфар се чупи, мек сак се мачка и пак си е същия

гледаш да не оставяш дълги ремъци, които да се закачат някъде

Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги1970 каза:

По-удобно ли е да се пътува със сак вместо с куфар? При 10кг. позволен багаж, то само куфара тежи 4-4,5кг., та се чудя дали няма да е по-добре, ако ползвам сак? Другия вариант е да си платя и за 10 кг. багаж над седалката, но за него размера е доста ограничен. Притесняваме единствено безопасноста на багажа при товарните дейности. 

За мен по-удобно от раница няма. Ако е сравнително мека, дори да е малко по-голяма от позволеното като размери, пак можеш да я събереш в калъпа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Кога се предполага, че ще пуснат зимното разписание? Все още няма полети след октомври месец, а вече сме май месец.

В апп-а взеха да се появяват от вчера. Цени няма все още, поне за дестинациите, които следя.

Връзка към мнение

За зимното разписание не са заредени полетите за 10 града:  Акаба, Братислава, Бристъл, Венеция-Тревизо, Задар, Загреб, Корфу, Родос, Скиатос, Ханя

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Акаба отпадна отдавна, изобщо не летят вече до там от никой европейски град. Бристъл го има от 14.12 за сега. Останалите, без Тревизо, са сезонни линии. Загреб го мъчиха първата година и през зимата, след това остана сезонна линия. Братислава по подобен начин стана сезонна. За Венеция нямам идея, но вярвам, че не са приключили още с целия зимен график, та може да се появи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно е за сезонните линии, никой не е очаквал да има полети до гръцките курорти през зимата. Просто като изреждам липсващите... казвам всички.

 

p.s. До Бристъл и на EasyJet започват от 7 декември

Връзка към мнение

Нови RYAN дестинации от Балканските страни:

 

🇧🇦

Сараево-Солун: от 3 юли

🇭🇷

Пула-Меминген: от 1 юни

Риека-Виена: от 3 юни

Задар-Копенхаген: от 2 юни

Задар-Корк: от 3 юни

Задар-Конас (Каунас): от 1 юни

Задар-Кошице: от 2 юни

🇧🇬

София-Скиатос: от 1 юни

Пловдив-Бърмингам: от 26 ноември

🇬🇷

Ханя-Бърмингам: от 6 май

Хераклион-Катания: от 2 юни

Кос-Веезе: от 5 юни

Родос-Катания: от 3 юни

Родос-Корк: от 1 юни

Родос-Стокхолм/Арланда: от 1 юни

Скиатос-Будапеща: от 3 юни

Лефкада/Превеза-Нюрнберг: от 3 юни

🇨🇾

Пафос-Тел Авив: от 2 юни

🇷🇴

Букурещ-Малага: от 1 юни

Букурещ-Скиатос: от 2 юни

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Гледам, че е заредено вече и зимното разписание, часове има, но няма цени. А на някои полети дори излиза- изчерпани! Дали е възможно? Или, може би, цените все още не са заредени?

Връзка към мнение

За първи път попадам на подобен казус. Приятел си бил купил билет от www.esky.bg на Раян. Имам му всичко достъп до резервацията, имейла от Ескай. В тях обаче има само PRN номера за самата резервация. В акаунта му в Ескай е посочен неговия имейл, когато тази комбинация се подаде на Раян обаче излиза грешка, че не съществува такава резервация в системата на авиокомпанията.

Моля за съвет как да се сдобия с имейла, който са използвали Ескай за резервация, за да мога да проверя дали самата резервация в Раян изиска Идентификация и да мога да го чекирам след ден?

Връзка към мнение

Тези дни като купувах билети от Edreams не бях обърнала внимание, че имейла, с който edreams прави резервацията( някакъв техен си) вече го има в потвърждението. По навик зададох моя имейл адрес, първо ми даде, че няма сходство на PRN и имейл, веднага след това се показа надпис, че резервацията вероятно е правена през посредник и се налага верификация. Направих такава, нямаше никакви проблеми, резервацията беше добавена към профила ми.

Не излиза ли опция за верификация? Ако твоя приятел няма профил в Раян, нека да си направи такъв и да пробва пак.  Нямам идея с какъв мейл esky прави резервацията, но ако не е посочен такъв в  потвърждението, вероятно е този на резервиращия. Може да пробва в чата на Раян или да се свърже с esky, ako нищо друго не проработи.

Връзка към мнение
преди 50 минути , agenta каза:

За първи път попадам на подобен казус. Приятел си бил купил билет от www.esky.bg на Раян. Имам му всичко достъп до резервацията, имейла от Ескай. В тях обаче има само PRN номера за самата резервация. В акаунта му в Ескай е посочен неговия имейл, когато тази комбинация се подаде на Раян обаче излиза грешка, че не съществува такава резервация в системата на авиокомпанията.

Моля за съвет как да се сдобия с имейла, който са използвали Ескай за резервация, за да мога да проверя дали самата резервация в Раян изиска Идентификация и да мога да го чекирам след ден?

В потвърждението от esky?

Връзка към мнение
преди 18 минути , iMari каза:

Тези дни като купувах билети от Edreams не бях обърнала внимание, че имейла, с който edreams прави резервацията( някакъв техен си) вече го има в потвърждението. По навик зададох моя имейл адрес, първо ми даде, че няма сходство на PRN и имейл, веднага след това се показа надпис, че резервацията вероятно е правена през посредник и се налага верификация. Направих такава, нямаше никакви проблеми, резервацията беше добавена към профила ми.

Не излиза ли опция за верификация? Ако твоя приятел няма профил в Раян, нека да си направи такъв и да пробва пак.  Нямам идея с какъв мейл esky прави резервацията, но ако не е посочен такъв в  потвърждението, вероятно е този на резервиращия. Може да пробва в чата на Раян или да се свърже с esky, ako нищо друго не проработи.

С имейла на резервиращият не става.

Говорихме с eSky не можело да но дадат имейла, с който е правена резервацияра, защото бил служителски.

Щели сме да получим бордните карти най-късно до 8 часа преди полета, ако ни трябвало да купуваме нещо да кажем какво щели да проверят и да ни пратят линк с информация за плащането.

Не дават мейла и това е, резервацията била потвърдена и за нея не се изисквала Онлайн идентификация на пътника, защото ги питахме и това.

преди 2 минути , Zaro каза:

В потвърждението от esky?

Няма го, там има само PRN номера и имейла на резервиращият.

Връзка към мнение

Хм, тия са нагли.

Вече разбирам Раян защо искат да ограничат посредниците в продажбата на техните билети.

Единият вариант е да им се довери и да чака да му пратят БК. А другият, на който аз лично бих се спряла е да обясни ситуацията в чата, разкайвайки се, че е направил резервация през посредник. Може и да му съдействат да мине верификация и да добави полета в профила си.

преди 2 минути , stanimir каза:

Ще го чекират , не се притеснявай. Esky , мисля и Kiwi работят така. 

Проблема идва от това, че може Раян междувременно да поискат верификация, а кога и дали esky ще се свърже с пътника....нямаме такъв опит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бъди сигурна, че еSky продават хиляди билети и ако човек не чете този форум може дори да не разбере че не купува билета от Ryanair. На много хора им допада да не мислят за нищо , плащаш билета и приключваш до деня на полета.Съдейки по мои познати хората не правят разлика.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Да,да, това е така. Друго имам предвид.

Раян вече искат верификация почти за всяка резервация, която им изглежда че е правена през посредник. Не знам какви са им критериите, но знам за случаи, в които човек купува билет през личния си профил и пак искат да мине през такава. Въпросът е какво се случва, когато esky тръгне да чекира пътника, а Раян поискат верификация. 

Връзка към мнение

"Райънеър" базира четвърти самолет в София и започва да лети до пет нови дестинации

Петте нови маршрута ще бъдат Валенсия, Аликанте, Бристол, Копенхаген и Скиатос, с което поддържаните от компанията дестинации ще станат общо 40.

 

 

Цялата статия ТУК.

 

Въпроса ми е - защо дестинациите да са нови?

Връзка към мнение

Защото току-що ги започнаха. Въпреки че са обявени отдавна , нали все пак трябваше.да съберат и пътници ? Разбира се ще бият тъпана колкото могат.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.