Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Doctor Who каза:

Не, смята се за допълнителен багаж. Бяхме писали в една тема за модели  ранички, които са и столче. 

Не, не се смята поне при Ryanair. От къде имате тази информация?

преди 1 час, deian каза:

Здравейте,

мога ли да нося т. нар. повдигащо столче (бустер) за дете на 7 г. на полета? Заплаща ли се, ако е извън платения вече багаж? Знам, че определени детски артикули могат да се носят безплатно, но това дали влиза при Раян?

Вземайте спокойно. Но детето трябва да седи на него в самолета. Специално съм ги питал в чата:

image.png.7c189da30d84c669d0a5f19e7bac0f31.png

И последно сме пътували февруари до Бари с 2 деца с 2 столчета и не е имало проблем.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Това намерих на сайта на Раян. Водят го "baby equipment", затова не го бях отразил, но пише "booster" - доколкото ми е известно бебетата не ползват бустер :)))

Цитат

What baby equipment can I bring on board? Is there a cost?

You can bring 2 items of carry-on baby equipment for free.

This can include a pushchair/buggy, car seat, booster seat or travel cot. These will need to be tagged at the check-in desk or at the boarding gate. You will be able to use your pushchair/buggy until you get to the steps of the aircraft. Depending on your arrival airport you may find it at the steps of the aircraft or in the arrival's baggage hall. Check with the ground staff as you disembark the aircraft.

If you bring a car seat for an infant under 2 years of age and wish them to sit in this car seat for the duration of the flight, you will need to book an extra seat for them. You may bring a car seat on board for an infant or child if it is approved for flying.

Ryanair only permit forward facing car seats.

The seat width does not exceed 17 inches (43 cm), in order to ensure it will fit into the aircraft seat and must be a purpose-designed children's car seat with a 5-point harness and must be of a type approved for use in motor vehicles and aircraft and bearing labels to this effect:

US – “Certified for use in motor vehicles and aircraft”.

Europe –   European Standard Mark.

In order to ensure the car seat will fit into the aircraft seat please ensure the seat width does not exceed 17 inches (43 cm).

Other items of baby equipment (max weight 20kg), in addition to the 2 free items, can be checked in for a fee. See our Table of Fees.

 

Връзка към мнение

тия неща (столчета, колички) със сигурност важат и за възраст над 2г, но май няма изрично написана горна граница

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

тия неща (столчета, колички) със сигурност важат и за възраст над 2г, но май няма изрично написана горна граница

Да, един прЕател преди време трафикира детска количка (сгъваема тип чадър) с дете на 9.

Не съобщи да е имал проблеми, пък и каузата - благородна.

Брат му имал нужда от количка, пък прЕателя имал непотребна такава на около 2 500 км.

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 5 часа, jorocontrola каза:

Не, не се смята поне при Ryanair. От къде имате тази информация?

@neuromancer е прав и аз имам такъв спомен и почти почти съм сигурен, че за деца над 7 не се отнася привилегията за количка, столче, особено столче тип за кола. Това беше и причината да пишем за детски ранички, които се ползват за повдигната седалка. 

Връзка към мнение

Щукнала ми е една идея - София /Бургас - Будапеща - Прага - Краков/ Вроцлав - София/ Бургас, в рамките на две седмици през юни.

Дали могат да се случат нещата или не е много разумно, предвид евентуална отмяна на полет и заместването му с такъв на не особено желана цена?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами ако нещата съвсем се прецакат, късите отсечки в Европа може да се направят с автобус/влак, така че защо не ...

Връзка към мнение

Здравейте!

В събота пътувам и сега виждам, че съм купила билет за дете преди много време, а синът ми стана на 12 год. миналата седмица. Какво мога да направя?

 

Връзка към мнение

Говориш с агент да го промени.

Или при чекиране слагаш грешна дата на раждане и после споделяш как е минало

Връзка към мнение
преди 19 часа, neuromancer каза:

Говориш с агент да го промени.

Или при чекиране слагаш грешна дата на раждане и после споделяш как е минало

И аз си го помислих от 9.04. Да го сложа на 29.04. И да се правя на ударена. Само да не ме подведат под отговорност. Ще се обадя все пак. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 20 часа, chochiani каза:

Здравейте!

В събота пътувам и сега виждам, че съм купила билет за дете преди много време, а синът ми стана на 12 год. миналата седмица. Какво мога да направя?

 

Към момента на резервацията си пропуснала, че за полета ще е навършил 12. Според мен ще мине.

Връзка към мнение

Здравейте, имам билет Бристол- София - Бристол на една резервация. Може ли да ползвам само връщането София- Бристол ?  Искам да се прибера по рано в България и така да си удължа малко повече времето в София. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , stebal каза:

Здравейте, имам билет Бристол- София - Бристол на една резервация. Може ли да ползвам само връщането София- Бристол ?  Искам да се прибера по рано в България и така да си удължа малко повече времето в София. 

Да

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

най-общо нискотарифните позволяват, другите не

сега, точно разграничението не ми е толкова ясно какво е, но с Уиз и Райън няма проблем да се пропусне отиването

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , boogy83 каза:

Сигурен ли си? Повечето авиокомпании ще ти анулират втория полет, ако не си летял с първия.

Може да каже и Hakkâri Spor . Той скоро го прави този номер и всичко мина без проблем

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, boogy83 каза:

Сигурен ли си? Повечето авиокомпании ще ти анулират втория полет, ако не си летял с първия.

А съм сигурен, преди месец последно го правих, спокойно.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Според мен @boogy83 от толкова много авиокомпании и информация в чекмеджето на паметта нещо преплете темите. На мен ми се е случвало тук последното😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 16.04.2024 г. в 21:52, chochiani каза:

Здравейте!

В събота пътувам и сега виждам, че съм купила билет за дете преди много време, а синът ми стана на 12 год. миналата седмица. Какво мога да направя?

 

Здравейте! Свързах се в чата и детето на 12 год. го оправиха на мистър. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.