Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Току що дойде имейл за полет в събота и гледам съботата до август е паднала и се надявам да не падне и дестинацията. Имам един полет и на 31.08 пак събота ще го следя.

f2c9c91f-5e8e-4b87-9118-d0113d618028.jpeg

  • Харесвам 5
  • Шок 3
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Здравейте, кратък въпрос - получих преди малко мейл, че се мести час на полет полет и ми се предлагат опции. Някой знае ли в рамките на какво време трябва да избера опция?  Предполагам, че и ако не избера никаква опция означава, че съм ОК с промяната на часа.

Връзка към мнение
преди 22 часа, rainbou1 каза:

Здравейте, кратък въпрос - получих преди малко мейл, че се мести час на полет полет и ми се предлагат опции. Някой знае ли в рамките на какво време трябва да избера опция?  Предполагам, че и ако не избера никаква опция означава, че съм ОК с промяната на часа.

Мисля, че връщат парите, ако не се избере до 2 часа и половина преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.03.2024 г. в 12:21, deian каза:

20% отстъпка на полети с Раян днес, 26.03. Резервирайте до 26/03/24 за пътувания между 01/04/24 и 30/06/24.

РИМ от 12 евро.

АЛИКАНТЕ от 15 евро.

https://www.ryanair.com/bg/bg/lp/discounts-and-promos/flash-sale

Здравейте!

Някой дали има идея каква може да е причината полета Аликанте - София да не ми излиза като опция в приложението , само през браузер я виждам ?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 6.04.2024 г. в 21:21, dimitrov6 каза:

Преди 20 дни верифицирах платено един полет купен през посредник.Сега пак ми иска верификация.

Това е странно. Полетът беше ли ти добавен в профила и излизаше ли като нормална резервация, направена през техния сайт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , П.Кръстев каза:

Това е странно. Полетът беше ли ти добавен в профила и излизаше ли като нормална резервация, направена през техния сайт.

Беше добавен веднага като купих. Това е след като Edreams почнаха да пращат техен измислен мейл. Преди това имам 2 резервации с мой мейл в Edreams и за тях все още не иска верификация Раян. Днес мисля да направя безплатна верификация.  За първи път ми е. Досега все експресни правех. Може би трябва да се верифицира,когато стане време за чекиране, за да не се повтаря отново тази проверка. Аз го направих 1 месец преди полета. В сайта на Райън опитах да сменя този мейл за контакт на Edreams  с мой ,но не виждам как

2024_04_08_08_56_25.jpg.0dd4c52fa2d3d7ff49f61f1100617b59.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@dimitrov6, виж другия таб- Email Address - там добави с техния мейл и после май от там можеше да се смени. Нямам спомен вече, но със сигурност може да се сменя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето в сайта на Раян може да се актуализира само телефон за контакт.  Преди имаше поле и за промяна на мейла, но сега не виждам. Иначе в другия таб на приложението за мейл не може да се смени 2024_04_08_09_53_20.jpg.e315aa503e934589bbd7b1a31697ca7f.jpg

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , dimitrov6 каза:

Ето в сайта на Раян може да се актуализира само телефон за контакт.  Преди имаше поле и за промяна на мейла, но сега не виждам. Иначе в другия таб на приложението за мейл не може да се смени 2024_04_08_09_53_20.jpg.e315aa503e934589bbd7b1a31697ca7f.jpg

М даа- видях надписа: 

Актуализиране на данни за контакт
Прегледайте и актуализирайте телефонния си номер за тази резервация. Моля, имайте предвид, че не можете да редактирате своя имейл адрес за връзка.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ново 20?! Бюджетната авиокомпания има въведена политика, според която може да таксува „такса за пропуснато заминаване“ от £100 на човек на пътници, които пристигат на летището по-малко от 40 минути преди полета си. Цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това не е ли отдавна така? Отиваш, гишето или гейта затворено, дотук си. Ако искаш да летиш все пак кихаш 100 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 6.04.2024 г. в 22:21, dimitrov6 каза:

Преди 20 дни верифицирах платено един полет купен през посредник.Сега пак ми иска верификация.

Направих днес пак експресна верификация за този полет след 20 дни, но не ми поискаха да платя втори път

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, neuromancer каза:

Това не е ли отдавна така? Отиваш, гишето или гейта затворено, дотук си. Ако искаш да летиш все пак кихаш 100 

Ако полетът закъснява, гейтът няма да е затворен. А в случая дори и полетът да закъснява, може да измислят схема, с която да има глоба, защото се отбелязва дата/час на цъкването с бордната карта при всички вратички на терминала. Всъщност... само предполагам. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Ivko каза:

Ново 20?! Бюджетната авиокомпания има въведена политика, според която може да таксува „такса за пропуснато заминаване“ от £100 на човек на пътници, които пристигат на летището по-малко от 40 минути преди полета си. Цък

Прочете ли целия текст или само заглавието? Таксата е, за да те качат на следващия полет, ако има места. Според мен целта им е да възпира хората от моткане и да изкарат някой лев от това, ако все пак се случи. И мен ме дразнят мотаещите се,заради които полет закъснява.

 

Only available at less than 40 mins before and up to one hour after flight departure time. Also available to customers who arrive at the ticket desk up to an hour after their flight departure to move to the next available flight.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Именно това го знам отдавна. Ако просто си тръгнеш няма как да ти вземат 100те кинта.

Просто сега са го написали малко по-страшно в статия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Hakkâri Spor каза:

Ако полетът закъснява, гейтът няма да е затворен. А в случая дори и полетът да закъснява, може да измислят схема, с която да има глоба, защото се отбелязва дата/час на цъкването с бордната карта при всички вратички на терминала. Всъщност... само предполагам. 

А кой е казал, че полетът закъснява?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това не звучи лошо , ако срещу 100£ те качат на следващия възможен полет в случай че си изпуснал своя, стига да не се доплаща и разликата в цената.Не съм чел условията.

Ако пък е по-евтин, разбира се просто ще си купиш сам нов билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

Таксата е, за да те качат на следващия полет, ако има места.

 

 

E ако следващият полет е след 3 дни? То колко полети имаме на Раянеър два пъти или три пъти седмично... мерси от този "следващ полет". 

То е ясно, че е направено, за да си докарат някой допълнителен.... паунд (не лев), ама тази рестрикция може да важи примерно за.. полет Станстед-Дъблин, такива има на всеки час, по десетина полета дневно. Изпускаш единия полет, след час те качват на другия.  Ама за Бристъл-София да речем,, дето е два пъти седмично, как да важи такова нещо?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

А кой е казал, че полетът закъснява?

Никой не е казал, но в случай на закъсняващ полет, гейтът не е затворен и още си приема новопристигащи пътници, опашката си стои, хората си чакат. Не си изтървал самолета тоест.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Hakkâri Spor каза:

E ако следващият полет е след 3 дни? То колко полети имаме на Раянеър два пъти или три пъти седмично... мерси от този "следващ полет". 

То е ясно, че е направено, за да си докарат някой допълнителен.... паунд (не лев), ама тази рестрикция може да важи примерно за.. полет Станстед-Дъблин, такива има на всеки час, по десетина полета дневно. Изпускаш единия полет, след час те качват на другия.  Ама за Бристъл-София да речем,, дето е два пъти седмично, как да важи такова нещо?

 

Ти взимаш твоя конкретен случай и го отнасяш към общия. Те ти предлагат възможност (да им дадеш още малко пари), а ако не ти върши работа, това е твой проблем. Лев, паунд - наистина ли толкова буквално приемаш всяка дума???

 

преди 9 часа, Hakkâri Spor каза:

Никой не е казал, но в случай на закъсняващ полет, гейтът не е затворен и още си приема новопристигащи пътници, опашката си стои, хората си чакат. Не си изтървал самолета тоест.

Никой не обсъжда тази хипотеза, за да вадиш изводи какво би се случило и кое е правилно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

мога ли да нося т. нар. повдигащо столче (бустер) за дете на 7 г. на полета? Заплаща ли се, ако е извън платения вече багаж? Знам, че определени детски артикули могат да се носят безплатно, но това дали влиза при Раян?

Връзка към мнение
преди 51 минути , deian каза:

Здравейте,

мога ли да нося т. нар. повдигащо столче (бустер) за дете на 7 г. на полета? Заплаща ли се, ако е извън платения вече багаж? Знам, че определени детски артикули могат да се носят безплатно, но това дали влиза при Раян?

Не, смята се за допълнителен багаж. Бяхме писали в една тема за модели  ранички, които са и столче. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.