Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Mihaela каза:

... смениха часа на излитане .... 

Ако разликата между първоначалния и променения час е малка /мисля до 3 часа/, не дават опция за смяна/отмяна на полета.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Leo каза:

Ако разликата между първоначалния и променения час е малка /мисля до 3 часа/, не дават опция за смяна/отмяна на полета.

Разликата е точно 3 часа и 10 минути.

 

Връзка към мнение

Здравейте, трябва да чекирам дете което навършва 16 след два месеца но явно съм му купил редовен билет и не ми дава да избера датата на раждане. Как е най-удачно да се подходи ако сте имали такъв казус?

 

п.с. С придружител е, и двамата му родители пътуват с него.

 

п.с Ако друг попадне в такава ситуация - свържете се на чат и там ще сменят билета на “тийнеджърски” за две минути. Готов съм

Връзка към мнение

Да, това е, говориш с тях и оправят грешката, или пък слагаш грешна дата, не вярвам да гледат, но кой знае...

Връзка към мнение

Тюх, от месец водя една тъпанарска кореспонденция с Раян. Вече взех сериозно да се изнервям и не знам какво да направя. 

Казусът е следният - имах един отменен полет. Съответно получих, мейл, заявих възстановяване на сумата. Като вляза в профила ми в сайта, портфейл излиза:

ТРАНСАКЦИЯТА Е ОБРАБОТЕНА Хубаво, но пари няма. Свързах се с чата, казаха ми да попълня тази форма  https://onlineform.ryanair.com/ie/en/eu-261

Попълних аз формата, но няколко пъти ми връщат отговор, че формата трябва да бъде попълнена от пътника и банковата сметка трябва да е на пътника. Няколко пъти им отговорих, че аз съм пътникът, това е личният ми мейл и това е личната ми банкова сметка. 

Идеи как да изляза от ситуацията?  Чудя се, ако съм кипула билета от посредник, дали заради това сега няма да ми върнат парите? 

За съжаление не си намирам мейла с резервацията и не знам дали купих този билет директно или с посредник.

Връзка към мнение

Ама през посредник ли е купен билета? Ако е така, най-вероятно парите са върнати на посредника, откъдето трябва да си ги поискаш

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Eva eva каза:

Чудя се, ако съм кипула билета от посредник, дали заради това сега няма да ми върнат парите? 

Да, това може би е причината. По някое време дори билет, купен през посредник, можеше да се възстанови по сметка на пътника, но в един момент започнаха да възстановяват парите директно на посредника. И аз така се разправях веднъж два-пъти, но нямах успех.

А посредника рано или късно ще ти върне парите, но може да отнеме доста време. Последно беше година при мен.

преди 10 минути , Eva eva каза:

За съжаление не си намирам мейла с резервацията и не знам дали купих този билет директно или с посредник.

Ако помниш мейла, с който си направила резервацията може да влезеш в профила си в оподо ,едриймс, ластминет. Без значение от коя версия е купуван полета, всички резервации се пазят с години назад. Мисля, че така беше, скоро не съм проверявала. Опитай. 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

Благодаря за отговорите! Ще поровя по сайтовете на посредниците 🙂 

Би трябвало и в електронната поща д а се пазят покупките на билетите, както е с официалния им сайт.

Връзка към мнение
преди 59 минути , muchachote каза:

Би трябвало и в електронната поща д а се пазят покупките на билетите, както е с официалния им сайт.

Да, ама не 🙂 Хем съм много стриктна с тези неща...

Връзка към мнение

Може евентуално да се проверят и движенията по картата с която купен, ако се знае приблизително датата, дали има плащане към Раян или към посредник за сумата на билета.

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Eva eva каза:

Да, ама не 🙂 Хем съм много стриктна с тези неща...

Ако искаш пробвай търсене в пощата си по съкратеното изписване на летището, но не софийското, че за него ще ти даде повече резултати. То и примерно за BRI - Бари ще имаш доста😉, но да се надяваме, че и то не ти е в полезрението този път😄

Моята поща е на yahoo и май открива текст дори и в прикачените файлове - фактури.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, muchachote каза:

Току що го видях, това си е мега промоция, а и съвпада с няколко празнични дни 

IMG_20240324_181454.jpg

Може да се комбинира с розовките на 24.5 - късен полет в 21.00 за същите пари... Почти 3 пълни дни с две нощувки, което за Копенхаген е от значение. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте, имам следния въпрос: промениха ми единия полет за връщането само с един час. В полученият майл няма опция за възстановяване на сумата ако откажа промяната. Мога ли да търся такова ако успея да се свържа с тях. И ако не в какъв срок мога да приема промяната - полета ми е на 5 април. Мога ли да изчакам до 1 април?

Връзка към мнение
преди 23 минути , Силвия каза:

Здравейте, имам следния въпрос: промениха ми единия полет за връщането само с един час. В полученият майл няма опция за възстановяване на сумата ако откажа промяната. Мога ли да търся такова ако успея да се свържа с тях. И ако не в какъв срок мога да приема промяната - полета ми е на 5 април. Мога ли да изчакам до 1 април?

До три часа промяна на полет не предполага опции за клиента. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

20% отстъпка на полети с Раян днес, 26.03. Резервирайте до 26/03/24 за пътувания между 01/04/24 и 30/06/24.

РИМ от 12 евро.

АЛИКАНТЕ от 15 евро.

https://www.ryanair.com/bg/bg/lp/discounts-and-promos/flash-sale

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Дани Магелани

Сводка от Т2. Раян ще излети за Бергамо в 12,10, поради забавяне на предишния полет. На чакащите желая търпение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Дани Магелани каза:

Сводка от Т2. Раян ще излети за Бергамо в 12,10, поради забавяне на предишния полет. На чакащите желая търпение!

Имам колега в този полет от Бергамо до София. Току що тръгнаха от там - 3 часа почти закъснение.

Първо са им сменили самолета че имал технически проблем, след това и автобуса с който са ги водили до новия самолет се е повредил

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • agenta
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.