Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Дали има възможност Раян да намалят цена на приорити след закупуване на билета? От няколко седмици следя, но си стои твърдо 20 евро, а Уиз днес са пуснали приорити за 18лв за полета на отиване и ми трябва и за връщането с Раян съответно.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Яни каза:

а Уиз днес са пуснали приорити за 18лв за полета

This offer may sound too good to be true - but we have never been more serious!

Add an extra bag or WIZZ Priority to your booking or choose your desired seat for a fixed price of just 9 EUR and travel until 26 March. This deal is available only today! So, why miss out on this opportunity?

What do we offer?

🧳 20 kg checked-in bag

💺 Standard seats

🚶 WIZZ Priority - including an onboard trolley bag and priority boarding

Hurry up as only a limited number of products are available and this offer expires at midnight

Terms and conditions apply.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Яни каза:

Точно за това питам, ако взема за Уиз днес, дали има шанс Раян да намалят тяхното приорити евентуално?

Това си е промоция на Уиз, няма нищо общо с Раян.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

някой може ли да ми обясни каква е политиката на Раян за "безплатното" място за дете? При двама възрастни с дете на една резервация, трябва поне единият възрастен да закупи място на стандартна цена ли?

А ако изобщо не изберем места и тримата - могат ли да ни разпределят толкова "случайно", че детето (на 7 г.) да е само, или и без платени места детето задължително ще е до единия родител?

Връзка към мнение
преди 8 минути , deian каза:

Здравейте,

 

някой може ли да ми обясни каква е политиката на Раян за "безплатното" място за дете? При двама възрастни с дете на една резервация, трябва поне единият възрастен да закупи място на стандартна цена ли?

А ако изобщо не изберем места и тримата - могат ли да ни разпределят толкова "случайно", че детето (на 7 г.) да е само, или и без платени места детето задължително ще е до единия родител?

Поне едно място се плаща. Ако има дете (2-14г или колкото е там точно), няма опция да се купят билети (завърши резервацията) и да не се плати поне едното място ...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Добре де, пак нещо не схващам. Избрах места за трима ни. Моето също излиза на цена 0 евро, както и на детето. На съпругата ми е 8 евро. Обаче в разписката накрая и моето си е калкулирано на 8 евро. Само че за моето пише "1 x Запазено място 8,00 €", а за това на съпругата ми "1 x Резервирани места 8,00 €" 😁

 

И още един въпрос. За двама ни взех допълнителен багаж (приорити), а детето го писах само с безплатния багаж... Достатъчно ни е така. Сега, това би ли дало някакви особености при чекирането и на коя опашка да се редим на гейта? 😁

 

flight-seats.png.1112585d718963f69faa31bcc4e424e7.png

Връзка към мнение
преди 30 минути , deian каза:

Добре де, пак нещо не схващам. Избрах места за трима ни. Моето също излиза на цена 0 евро, както и на детето. На съпругата ми е 8 евро. Обаче в разписката накрая и моето си е калкулирано на 8 евро. Само че за моето пише "1 x Запазено място 8,00 €", а за това на съпругата ми "1 x Резервирани места 8,00 €" 😁

 

И още един въпрос. За двама ни взех допълнителен багаж (приорити), а детето го писах само с безплатния багаж... Достатъчно ни е така. Сега, това би ли дало някакви особености при чекирането и на коя опашка да се редим на гейта? 😁

 

flight-seats.png.1112585d718963f69faa31bcc4e424e7.png

Да- вашите 8€ влизат в сметката и са задължителни. Ако изберете по- предни места, ще трябва да доплатите 2€ например, но не защото струват толкова, а защото доплащате над задължителните 8€.

Предполагам, че детето ще мине с вас приорити, няма да го върнат. Но нали знаете накрая всички са в един автобус и тези с приорити чакат в него другите без. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , aleksandrina каза:

Да- вашите 8€ влизат в сметката и са задължителни. Ако изберете по- предни места, ще трябва да доплатите 2€ например, но не защото струват толкова, а защото доплащате над задължителните 8€.

Предполагам, че детето ще мине с вас приорити, няма да го върнат. Но нали знаете накрая всички са в един автобус и тези с приорити чакат в него другите без. 🙂 

Ясно, че влизат. Но е подлъгващо да ти показват на картинката 0 евро. Поне според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@deian Ние редовно пътуваме 2възрастни+1дете, вземаме ЕДНО приорити (заради 1 по-голяма раница), никога не са ни връщали, защото приоритито на билета е 1 бр, а сме трима на опашката на "приорити".

Разбира се, никога не е изключено да попаднеш на персонал в изключително кофти настроение, но със сигурност детето ви няма да го оставят само на другата опашка, защото вие имате големи раници, а то не.

 

За местата - като пътуваш с дете - задължително плащаш и едно място. Понеже си избрал и за половинката ти, затова имате две х 8 евро. Като твоето се казва по един начин, а нейното по друг

"It is mandatory for an adult travelling with children under 12 (excl. infants) to reserve a seat."

https://help.ryanair.com/hc/en-gb/articles/12892557860369-What-is-Ryanair-s-Family-Seat-Policy

Ако искаш по-напред "лукс" място, цената ще е по-висока, както @aleksandrina e писала

Ако не купиш места, пак ще платиш едното място. Ще ви сложат 1в+1д на едно място, 1в на друго някъде из самолета.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, deian каза:

Здравейте,

 

някой може ли да ми обясни каква е политиката на Раян за "безплатното" място за дете? При двама възрастни с дете на една резервация, трябва поне единият възрастен да закупи място на стандартна цена ли?

А ако изобщо не изберем места и тримата - могат ли да ни разпределят толкова "случайно", че детето (на 7 г.) да е само, или и без платени места детето задължително ще е до единия родител?

8Евро винаги искат за място Райън и винаги се опитват да разделят пътниците, за разлика от Уиз, където понякога са заедно

Връзка към мнение
преди 1 час, vinidj каза:

8Евро винаги искат за място Райън и винаги се опитват да разделят пътниците, за разлика от Уиз, където понякога са заедно

Това понякога е не повече от 1% от моя опит.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Ivko каза:

А знаете ли, че и Раян имат търсачка за цени 😁😄

Untitled.jpg

Да, ама не знам откъде ги виждаш в този вид.
При мен изглежда така:
image.png.7f404879250fd257cf11c0e17d4e2b01.png
или така:
 

image.png.a37a9ff93aec022b0e0706d030a7df76.png
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 28.02.2024 г. в 16:40, Alexander каза:

Това понякога е не повече от 1% от моя опит.

А моят оит е, че ако пътуват двама души, уиз в поне половината случаи ги слагат заедно. При повече от двама вече разхвърлят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 43 минути , Фил каза:

Да, ама не знам откъде ги виждаш в този вид.
При мен изглежда така:
image.png.7f404879250fd257cf11c0e17d4e2b01.png
или така:
 

image.png.a37a9ff93aec022b0e0706d030a7df76.png
 

Като избиреш гъвкави дати и дадеш търсене ти вади този календар. Месеца и деня на заминаване (а даже и дестинацията) са без значение, защото като ти се отвори календара можеш лесно да ги смениш.

Ама това го има от миналата година поне като опция

image.png.6a9e44373607f5c4f7a24a872f019448.png

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте! Някой пращал ли е формата през сайта на ryanair за refund за serious illness? Засмях се искрено след края на попълването на формата, когато получихме единствено информация за резервация/час на подаване на refund-a/airline code/за колко човека се отнася request-a... Нито потвърждение с номер на request, нито имейл за потвърждение, че си я пуснал тази форма, нищо.. 
Някой пускал ли е подобна форма и имал ли е успех? 

Връзка към мнение

Аз пусках декември, бях купила билети на колежка до Мадрид за началото на януари. Тя имаше проблем с коляното, май пукната капачка беше. Приложих рентгенова снимка и амбулаторни листове от прегледи.

Доста бързо получих отказ.

Сега си проверих мейла, и при мен няма потвърждение за това, че съм пуснала формата.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, vorbis каза:

Очаква се нова порция канселирани полети на Ryanair за лятото заради забавените доставки на  Boeing 737 MAX 8200. Източник.

Ситуацията с Боинг изглежда доста сериозна - https://safenews.bg/boeing-kojto-zhertva-zhivoti-v-imeto-na-parite/?fbclid=IwAR0WLoSkH-_ku8-cQn37D3NJbzOFFPVj6VeADzhDobFfvHMqJCuZd-vN1qQ

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Иван Попов
На 29.02.2024 г. в 15:15, Ivko каза:

А знаете ли, че и Раян имат търсачка за цени 😁😄

 

Untitled.jpg

Не знам това от къде го и как го виждаш, но при мен втория варинат на @Фил излиза от доста време и така се ориентирам доста бързо с цените 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Иван Попов

Любима на българите нискотарифна авиокомпания реже полетите през лятото. 

Нещо Ryan не ми харесват, и с цените и с полетите им.... 

Любима на българите нискотарифна авиокомпания реже полетите през лятото

Ирландската нискотарифна авиокомпания Ryanair може да се наложи да намали броя на полетите си през това лято. 

Това заяви в края на миналата седмица главният изпълнителен директор на ирландската компания Майкъл О'Лиъри.

Компанията е обект на обстойни проверки от страна на регулаторните институции в САЩ, но това не е причината да пореже редовните си пътници. 

Защо Ryanair съкращава летните полети и какви са правилните ходове в тази ситуация, ще ви разкрием в pochivka.blitz.bg 

Връзка към мнение

Здравейте, имам резервиран полет за Будапеща юни месец. Преди 3 седмици смениха часа на излитане и в момента изобщо не ме устройва. Не съм получавала известие по никакъв начин. А чакам да получа, за да им откажа промяната и да си взема парите. Като гледам и самият полет до Будапеща май няма да се състои, защото самолетът е празен, с изключение на моите закупени места. Та, колко да ги чакам за това известие ? Искам по-навреме да си анулирам резервацията, защото всичко е свързано с отпуски и планове. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mihaela каза:

Здравейте, имам резервиран полет за Будапеща юни месец. Преди 3 седмици смениха часа на излитане и в момента изобщо не ме устройва. Не съм получавала известие по никакъв начин. А чакам да получа, за да им откажа промяната и да си взема парите. Като гледам и самият полет до Будапеща май няма да се състои, защото самолетът е празен, с изключение на моите закупени места. Та, колко да ги чакам за това известие ? Искам по-навреме да си анулирам резервацията, защото всичко е свързано с отпуски и планове. 

Сайта не дава ли опция за смяна с близки дати?

Опитай да смениш в чата за желана  дестинация и дати. С повече упоритост и късмет може да се получи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори да не пратят уведомление , влизаш в чата и пробваш, няма какво да загубиш. А регламентиран срок за изпращане на уведомление няма.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.