Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 29.01.2024 г. в 18:25, Coo каза:

Разбрали са се с Kiwi:

----

RYANAIR AGREES NEW PARTNERSHIP DEAL WITH OTA KIWI.COM

KIWI GUARANTEE NO OVERCHARGING FOR RYANAIR FLIGHTS/ANCILLARIES

Following Ryanair’s recent approved partnership with OTA, loveholidays.com. Ryanair today (Mon 29 Jan) announced a new partnership agreement with approved OTA, Kiwi.com, which guarantees that Kiwi will now have direct access to the Ryanair.com website without screenscraping, and Kiwi agree to provide their customers with low Ryanair prices for flights and ancillaries, and will see Kiwi provide the direct accurate customer contact and payment details to Ryanair.

----

Линк:

https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-agrees-new-partnership-deal-with-ota-kiwi-com/

Супер добра новина, това е най-добрата търсачка може би и вече излиза всичко и с прекачване и директни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако някой ще лети до Нидерландия след 12ти Февруари ще му добавят по 2.62Евро на пътник нова такса въвежда държавата и Райънеър казаха, че ще си я дръпнат до тогава.

Екранна снимка 2024-02-02 100325.png

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Започнали са да зареждат зимното разписание. Мернах, че английските дестинации ги има вече заредени, както и Виена, Дъблин, Бергамо. Не съм се задълбочавал, може да има и още.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Имам питане относно самолетни билети, които онзи ден купих за 2-ма възрастни и 2 две деца на 11 г. Според правилата трябваше задължително да купя място поне на 1 възрастен придружител, до който ще седят. Хубаво, ама по невнимание ги писах или възрастни или тийн (не помня вече, че имаше разсейващи фактори), съответно допълнителното място не излезе. Писах си с чат бота на Ryan, сложи ме на опашка да си говоря с customer service, още чакам. Основното ми притеснение е да не трябва да купувам отново билети за децата. Или пък да си трая, докато дойде датата на заминаването и да се правим на ощипани. Тарифата им е basic. Ако някой е имал подобен казус, да сподели. Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Трябва да се свържеш с тях до 24 часа и да променят билетите на децата. Ако не се направи при чекиране не позволява да се въведе годината на раждане. Ако се свържеш с тях след 24 часа се плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Лили Пътува каза:

Имам питане относно самолетни билети, които онзи ден купих за 2-ма възрастни и 2 две деца на 11 г. Според правилата трябваше задължително да купя място поне на 1 възрастен придружител, до който ще седят. Хубаво, ама по невнимание ги писах или възрастни или тийн (не помня вече, че имаше разсейващи фактори), съответно допълнителното място не излезе. Писах си с чат бота на Ryan, сложи ме на опашка да си говоря с customer service, още чакам. Основното ми притеснение е да не трябва да купувам отново билети за децата. Или пък да си трая, докато дойде датата на заминаването и да се правим на ощипани. Тарифата им е basic. Ако някой е имал подобен казус, да сподели. Благодаря предварително!

След 9 CET мисля, че има живи хора в чата. Скоро направих същата грешка и ми смениха в чата без проблем от тийн на дете.

Само имайте предвид че въпреки че вече ще са деца, ако не платите за места ще ви разпредели произволно при чекирането и няма да сте заедно.

Ако не ви се плаща, се чекирайте и минете през гише на летището и кажете, че системата се е объркала и ще ви наместят 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой летял ли е до Братислава в ден неделя през лятото? Искам да купя билети за месец юли, но се притеснявам да не сменят на много по-късен часът на излитане, който в момента е 14:25.

Връзка към мнение
Преди 1 час, margarettod каза:

Някой летял ли е до Братислава в ден неделя през лятото? Искам да купя билети за месец юли, но се притеснявам да не сменят на много по-късен часът на излитане, който в момента е 14:25.

За концерта на AC/DC 😉

Никой не може да ти отговори на въпроса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, 

285 евро за двупосочен София - Задар (Хърватия) basic за двама възрастни и две деца, т.е. най-евтиния вариант според вас добра цена ли е? На мен ми се струва висока, но имайте предвид, че досега не съм резервирам самостоятелно и преценката ми може да не е правилна. Не ми се мисли ако добавя и 20 кг. багаж каква ще стане цената, а той е необходим, защото ще отиваме за 1 седмица на почивка. 

Също не зная при basic варианта има ли резервирани места за родител с децата на един ред или не? 

Може ли телефон с бг спорт за да говоря директно с тях, че не откривам такъв в сайта им. 

 

Благодаря! 

 

 

Screenshot_2024-02-19-11-14-32-477_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-19-11-15-01-967_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-19-11-15-08-478_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-19-11-15-44-838_com.android.chrome.jpg

Връзка към мнение
преди 8 минути , Hristo2201 каза:

285 евро за двупосочен София - Задар (Хърватия) basic за двама възрастни и две деца,

Аз бих купил на тази цена със затворени очи веднага, защото става въпрос за семейна лятна  почивка на адриатическо  море.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Избери бейсик и по-нататък добави чекиран багаж. Местата за децата не се включват, но ще си ги добави задължително после. По-точно мястото за дете е безплатно, азавъзрастен задължително се плаща. Ще видиш цялата цена преди да платиш. Принципно точно за това няма смисъл да говориш с тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тя резервацията изчезна, но въпросът ми за чекирания багаж остава. Доколкото си спомням нямаше опция да избирам чекиран багаж и в двете посоки, а само веднъж. 

Би било тъпо да пътуваме натам с чекиран, а на обратно да няма. 

И как така нямат бг телефон за контакт, аман от тея ботове... 

Връзка към мнение

Когато избереш да добавиш багаж на следващия екран те пита дали да е за двете посоки.По подразбиране е за двете , но ако си махнал отметката ще ти включи само за отиването. 

Как така изчезна резервацията ,там трябва да имаш разбивка на всички включени услуги ?

 

IMG_20240220_081814.jpg

 

 

 

IMG_20240220_081851.jpg

 

 

 

IMG_20240220_081832.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Фил каза:

SOF-VAR пък кога го махнаха? :huh:

До преди няколко дни го имаше София - Варна 

Връзка към мнение

https://spanishnewstoday.com/ryanair_adds_8_new_routes_from_spain_to_uk_and_other_destinations_1000003842-a.html

 

8 нови маршрута, 2 нови самолета в базата в Тенерифе:

Маракеш

Будапеща

Тулуза

Пиза

Дюселдорф и Меминген

Нок/Ирландия

Кардиф

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 34 минути , Dreamm каза:

Имате ли наблюдение дали София-Будапеща го има целогодишно?

Все още сме на зимно разписание. Ако го има и лятото. Но мисля, че този маршрут е постоянен, за да дразнят унгарците...

Не че има гаранция 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

И после как да се вярва на медиите ...

"тъй като Boeing 737 Max 9, управляван от Alaska Airlines, претърпя взрив във въздуха на 5 януари."

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.