Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Много се радвам за тези нови дестинациики, поне дано конкуренцията свали цените. Ама ако почнат пак да ми блъскат през 100км дестинации ще е бая глупавичко. Нека да има разнообразие, можеше един Nuremberg или Прага... или Катания. Ама... пак сме доволни, започват да се появяват от София все повече полети.

Връзка към мнение

Айде, един Мадрид вече, а?  :angry: Че лилавите там се правят на много отворени, а румънците летят за без пари през по-голямата част от година. 
Нека има конкуренция, ама все пак и нещо ново да пуснат. Уиза до Милано летят редовно за под 40 лв. в посока и конкуренцията с Раян ще ги свали до... 35. Няма особена файда, особено при положение, че Малпенза не е на много по-добро място от Бергамо и пак има лангъркане по трансфери. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ей стига де. Нека си ги има тези линии. Конкуренцията не е лошо нещо. А иначе да си помрънкаме И за други дестинации е полезно. Току виж четат.  :lol:

Връзка към мнение

Ей стига де. Нека си ги има тези линии. Конкуренцията не е лошо нещо. А иначе да си помрънкаме И за други дестинации е полезно. Току виж четат.  :lol:

Да бе, да. Четат. В днешно време кой чете.

А иначе, няма да се учудя, ако постепенно и лилави и синьо-жълти вземат та се "гушнат" на 2-5 евро под сегашните лилави цени.

"Конкуренция" :)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Малпенса си е супер при гонене на постояните error fare които изникват оттам. Много е кофти ак трябва да гониш полет чак от Бергамо . Супер новина.

Чампино пък е по-удобно до Рим ...

Идеално се допълват с Wizz :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да видим сега кой "национален превозвач" ще спре/намали  полетите до Милано и/или Рим :)

Редактирано от akair
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

не бързам да се радвам; поне в случая мисля, че дългосрочно ще загубим от тази ситуация; до Италия така или иначе цените са доста ниски, ново и голямо намаляване няма как да се случи... пазара ни е доста неразвит и не виждам полза от директната конфронтация Ryan/Wizz точно за там, има къде-къде по-интересни дестинации с надути цени... и се притеснявам Ryan да не си заминат набързо ако не потръгнат нещата, Дъблин примерно е добра дестинация, но не съм сигурен колко трафик може да генерира...

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

 

 

Дъблин примерно е добра дестинация, но не съм сигурен колко трафик може да генерира...

Вероятното решение е в това, че понеже Лондон <-> Дъблин е най-натоварената линия на Раянеър, те ще искат  чрез удобно прекачване да предложат София не само на пътници  от Ирландиq, но и от UK.

В предвид, че искат да са готови за следващия зимен сезон,твърде вероятно е да успеят да задържат линията през зимата 2016/2017.

 

пп.обратното обаче не е валидно - полетът пристига в Дъблин доста късно.

Връзка към мнение

Уиз също се местят на Чампино

 

Временно , поредният ремонт :)

Да видим сега кой "национален превозвач" ще спре/намали полетите до Милано и/или Рим :)

Помниш , че изиджет клекнаха , националите не ;)

Вероятното решение е в това, че понеже Лондон <-> Дъблин е най-натоварената линия на Раянеър, те ще искат чрез удобно прекачване да предложат София не само на пътници от Ирландиq, но и от UK.

В предвид, че искат да са готови за следващия зимен сезон,твърде вероятно е да успеят да задържат линията през зимата 2016/2017.

 

пп.обратното обаче не е валидно - полетът пристига в Дъблин доста късно.

Много ме съмнява много британци да правят прекачване в Дъблин да стигнат София.

По-скоро са проучили добре размера на бг гастарбайтерите в Ирландия. Тия нашенцу около Ливърпул примерно също могат да прикачват с полет до Дъблин вместо да бият път до Лондон. Долу горе им е едно и също.

Много от тях летят от Манчестър , но Изи държат монополни цени до София.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

Първо да кажа, че съм нов магеланец, все още почти нищо незнаещ :)
Интересувам се как да купя самолетни билети през ryanair :blush:

Доколкото разгледах сайта /не съм съвсем на "ти" с английския/ избирам дестинацията, броя пътници и ми се формира базова цена. След което, по желание, добавям багаж /регистриран или голям ръчен/, пак ми се добавя сума, и ако избера местата - отново. Но това ли е крайната цена?
Никога не съм купувала самолетни билети сама и идея си нямам дали ще се справя, а много ми се иска.

Също така, знаете ли дали мога да платя с дебитна карта /мисля, че някъде видях опция в сайта им и за дебитна/?

Ще бъда благодарна на всякаква информация, каквато се сетите да ми споделите по горния повод.

Връзка към мнение

Здравейте,

Първо да кажа, че съм нов магеланец, все още почти нищо незнаещ :)

Интересувам се как да купя самолетни билети през ryanair :blush:

Доколкото разгледах сайта /не съм съвсем на "ти" с английския/ избирам дестинацията, броя пътници и ми се формира базова цена. След което, по желание, добавям багаж /регистриран или голям ръчен/, пак ми се добавя сума, и ако избера местата - отново. Но това ли е крайната цена?

Никога не съм купувала самолетни билети сама и идея си нямам дали ще се справя, а много ми се иска.

Също така, знаете ли дали мога да платя с дебитна карта /мисля, че някъде видях опция в сайта им и за дебитна/?

Ще бъда благодарна на всякаква информация, каквато се сетите да ми споделите по горния повод.

 

Точно така е, както си го описала, няма друго. Финалната цена иначе ще я видиш накрая на страницата, на която си въвеждаш данните за картата. Нямаш проблеми с дебитна. И да, багажа, местата и т.н. са само пожелателни разходи. Избягвай застраховките, хотелите, колите под наем и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... /не съм съвсем на "ти" с английския/ 

ако си по на "ти" с някои от другите по-популярни езици като немски, френски,  испански или италиански - може да превключиш на съответния език  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за бързия отговор!
Понеже искам да купя билети за семейството ми, тричленно, каква е вероятността, ако не избера местата, да ни сложат където им падне?

И за багажа се чудя. Не разбрах на какъв багаж имаме право, ако не закупя допълнителен. Мисля си да платя един чекиран /25 евро/, за да не се притесняваме.

А билетите чекират ли се онлайн преди полета и ако да - по желание ли е или задължително?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.