Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Много благодаря за бързия отговор!

Понеже искам да купя билети за семейството ми, тричленно, каква е вероятността, ако не избера местата, да ни сложат където им падне? - Вероятност има, но понякога слагат и заедно. За трима човека места, обаче, билетите много се оскъпяват. 

 

И за багажа се чудя. Не разбрах на какъв багаж имаме право, ако не закупя допълнителен. Мисля си да платя един чекиран /25 евро/, за да не се притесняваме.

Един кабинен - вижте размерите в самия сайт - но е достатъчно голям, и една малка чантичка. Някои магеланци пътуват с такъв багаж междуконтинентално :) Ако останете само с ръчен багаж, преценете добре течностите....

 

А билетите чекират ли се онлайн преди полета и ако да - по желание ли е или задължително?

Задължително онлайн. И е задължително. Иначе таксата е наказателна - много е скъпо на летището.

Връзка към мнение

За две седмици имах 4 полета с Райън и 4-те пъти без избор на място. Местата, които ни се падаха бяха средно и до прозореца. Настаняването зависи и от натовареността на полета.

Втория багаж, не е просто чантичка, а чанта с размери 20*20*35см, което си е една средно голяма дамска чанта. Багажа при Райън,е колкото големия багаж при уиз. Лично за мен е достатъчен и спокойно си изкарвам с него 20 дни.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Един кабинен - вижте размерите в самия сайт - но е достатъчно голям, и една малка чантичка.

Този кабинен багаж влиза в цената на билета ли или е този, който се заплаща допълнително?

 

Задължително онлайн. И е задължително. Иначе таксата е наказателна - много е скъпо на летището.

Ето това много ме притеснява, защото от тук ще си ги чекирам, но от чужбина как бих могла да го направя? Споделете вашия опит, моля.

 

Връзка към мнение

Кабинните багажи на Раян са безплатни, и 2та, можеш да ги чекираш и да им дадеш бордните карти преди да тръгнат от тук и в 2те посоки.

Връзка към мнение

 

Един кабинен - вижте размерите в самия сайт - но е достатъчно голям, и една малка чантичка.

Този кабинен багаж влиза в цената на билета ли или е този, който се заплаща допълнително?

 

ВЛИЗА :)

 

Задължително онлайн. И е задължително. Иначе таксата е наказателна - много е скъпо на летището.

Ето това много ме притеснява, защото от тук ще си ги чекирам, но от чужбина как бих могла да го направя? Споделете вашия опит, моля.

За колко дни пътувате? Ако е за малко и можете да се чекирате още от София. Ако е за повече, ще помолите на място - хотел, хостел, познати - да го направят. Имате оции и с телефон - ако имате смарт телефон с приложение - и без разпечатване. Само гледайте да не ви падне батерията на летището :) 

 

 

Връзка към мнение

О, всичко това, което ми казвате е чудесно!

Пътуването ще бъде за 4 дни :), което означава, че мога да си направя чекирането за отиване и връщане вкъщи.

И последен въпрос, за сега, за този кабинен багаж изискванията за съдържанието му какви са? В смисъл мога ли да сложа вътре четки за зъби, пасти, лекарства и т.н. или трябва да бъде съобразено съдържанието и количеството....?

Връзка към мнение

 

И последен въпрос, за сега, за този кабинен багаж изискванията за съдържанието му какви са? В смисъл мога ли да сложа вътре четки за зъби, пасти, лекарства и т.н. или трябва да бъде съобразено съдържанието и количеството....?

Цък  и цък

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако се чекираш в началото на 7-дневния период и има все още много свободни места, автоматично ще ти даде съседни. Ако все пак ви разхвърля, им пиши e-mail и ще ви пренаредят ръчно, щом сте семейство.

Връзка към мнение

И още един бръз въпрос /глупав за вас, но на мен ми е за първи път все пак/ :) Мога ли да платя с дебитната си карта DebitMaster Card на ОББ самолетните билети от Ryanair, тоест тя нали е в лева, а пък там цените са в евро....

Знам вероятния отговор и смехът, който сигурно ще предизвикам у вас, но все пак благодаря за евентуален отговор...

Връзка към мнение

Ако се чекираш в началото на 7-дневния период и има все още много свободни места, автоматично ще ти даде съседни. Ако все пак ви разхвърля, им пиши e-mail и ще ви пренаредят ръчно, щом сте семейство.

А как/кога определя местата, ако се чекираш по-рано от 7 дни преди полета?

Връзка към мнение

И още един бръз въпрос /глупав за вас, но на мен ми е за първи път все пак/ :) Мога ли да платя с дебитната си карта DebitMaster Card на ОББ самолетните билети от Ryanair, тоест тя нали е в лева, а пък там цените са в евро....

Знам вероятния отговор и смехът, който сигурно ще предизвикам у вас, но все пак благодаря за евентуален отговор...

Може,и моята е в лева.

Връзка към мнение

А как/кога определя местата, ако се чекираш по-рано от 7 дни преди полета?

 

Преди това можеш да се чекираш само ако си платиш за място - ако не искаш да плащаш ти казва, че е рано за чекин и той е 7 дни преди полета (изчислява и часа даже, така че ако полета ти е в 21:00 не можеш да се чекираш следобед).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ви изумя с невежеството си, но колкото и да се срамувам, трябва да питам.

Прочетох, че промоционалните цени на Ryanair, от които искам да се възползвам, били валидни за закупуване на билети до 09.02.16 г., поради което ми се налага доста да побързам. Сега обаче съм в чудене дали да платя с дебитната карта, по която ми се превежда заплатата, или да си взема една виртуална карта. Притесненията ми за първата нямам идея дали са основателни, но все пак ги имам. А за втората, доколкото прочетох мога да я "получа" за 15 минути, което не знам дали е така, а нямам време за експерименти. Отделно от това, ако няма нещо с толкова дребен шрифт, че да не съм го видяла, за виртуалната карта няма такса обслужване, а ми вземат 3% от заредената сума. Дали е така?

Моля ви за съвет!

 

И за чекирането /без заплатени места/ да питам - онлайн чекина е отворен 7 дни преди датата на полета ли? И значи ли това, че бих могла да направя чекиране за тръгването 7 дни преди датата на тръгване, а чекиране за връщането да го направя примерно 7 дни преди датата на връщане?

 

А вярно ли е това, което прочетох, че пътниците на Ryanair ходят от гейта до пистата пеш? Не съм виждала терминал 1 на софийското летище, но предвид разстоянията, които видях на терминал 2 направо се плаша, ако е така. И все пак, ако е така, как човек да се ориентира кога и накъде да тръгне :blush:

Редактирано от biliana
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

И за чекирането /без заплатени места/ да питам - онлайн чекина е отворен 7 дни преди датата на полета ли? И значи ли това, че бих могла да направя чекиране за тръгването 7 дни преди датата на тръгване, а чекиране за връщането да го направя примерно 7 дни преди датата на връщане?

 

А вярно ли е това, което прочетох, че пътниците на Ryanair ходят от гейта до пистата пеш? Не съм виждала терминал 1 на софийското летище, но предвид разстоянията, които видях на терминал 2 направо се плаша, ако е така. И все пак, ако е така, как човек да се ориентира кога и накъде да тръгне :blush:

 

по първия въпрос - да

 

на някои летища се ходи пеша и това важи за всички авиокомпании, които летят до там, няма опасност да се загубите, има си персонал, който се грижи хората да не си ходят където си искат по пистата, в София има автобуси.

Аз лично нямам против да ходя пеша 3 минути, по-добре отколкото да се блъскаш в автобус, който се пълни поне 20 минути.

Връзка към мнение

Това дали си пеш или с рейса не зависи от авио компанията. Тва с автобусите в София е най-ужасното нещо на нашето летище, но е въпрос на вкус.

Относно сигурността... тук също всеки си преценява. Аз имам много карти, но тук има current и saving account (не знам дали и в българските банки го има) и реално аз като ми трябва нещо да пазарувам си прехвърлям от спестовния в разплащателния и плащам, ако стане нещо в разплащателния няма пари.

Това с чекина е правилната логика.

Връзка към мнение

Аз имам виртуална карта към сметката за заплатата ми, но не ми взема никакви пари отгоре, безплатна е. Но и не знам да се вади за 15 минути, аз си я открих заедно със сметката в банката. Лично аз съм много спокойна с нея.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Благодаря ви!
Преди час направих регистрация на картата си за "......3-D Secure" или иначе казано "сигурно плащане с карта в интернет". Банката, без да я споменавам, дава големи гаранции, пък да видим.

Връзка към мнение

Tips How to find the cheapest air tickets - share!

1. visit www.ryanair.com.
2. in the upper tray icons for " plan " and in part explore click on " Rectory finder ".
3. select " from airport "  and in " it " be " anywhere " or click to select the destination.
4. select the maximum budget airline tickets - to € 20 to € 50 and "Let's go".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не може да се отрече на О'Лиъри, че е изобретателен - сложил си е табелка за такси на мерцедеса, за да ползва бус лентите в Дъблин и да не чака в задръствания.

 

http://www.independent.ie/irish-news/michael-oleary-makes-his-personal-taxi-firms-accounts-private-28956714.html

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Купих си билети от ryanair  :yahoo:Винаги има първи път.

Гледам, че има опции за добавяне на багаж. Ако по някое време реша, че искам багаж /едва ли, но все пак/ таксата по-висока ли ще бъде или ще бъде тази, която сега видях /30 евро :O /?

И още нещо ме вълнува - в случай, че няма да имам регистриран багаж, и след като ще принтирам бордната си карта, колко по-рано трябва да отида на летището? Или иначе казано - максимум колко часа преди полета?

И на летището трябва да представя принтирани бордни карти и резервационния код, така ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами при положение , че имаш принтирана бордна карта и си единствено с ръчен багаж отиваш директно на секюрити контрол и влизаш в гейта :)

40-50 мин. преди часа на полета е достатъчно , но ако искаш може и часове по-рано да си там. Няма смисъл.

Връзка към мнение

Внимателно с онлайн чек-ин-а, защото изскачат разни въпроси от типа "Искате ли застраховка?", "искате ли кола под наем"?, "Защо не си добавите еди-какъв си багаж?" Винаги гледайте сумата, която Ви излиза, защото без да искате можете да добавите нещо. Това си е типично за лоу-костовете- през целия резервационен процес и чек-ина се опитват да пробутат някакви услуги. Така че- винаги поглед към общата сума за плащане.

Връзка към мнение

Купих си билети от ryanair  :yahoo:Винаги има първи път.

Гледам, че има опции за добавяне на багаж. Ако по някое време реша, че искам багаж /едва ли, но все пак/ таксата по-висока ли ще бъде или ще бъде тази, която сега видях /30 евро :O /?

И още нещо ме вълнува - в случай, че няма да имам регистриран багаж, и след като ще принтирам бордната си карта, колко по-рано трябва да отида на летището? Или иначе казано - максимум колко часа преди полета?

И на летището трябва да представя принтирани бордни карти и резервационния код, така ли?

 

Браво :) Таксата ще бъде тази, която споменаваш. Ръчният багаж, обаче, наистина е достатъчен. Само гледай да се вместиш в разрешените течности, за да не изхвърляш.

За по-рано-то :) Зависи от кое летище. От София 1 час е добре, но аз силно препоръчвам повече време. Не за чакане, а ако пътуваш с кола - такси - каквото там до самата аерогара, една спукана гума изяжда адски много време.Например.

 

От чужбина - категорично 1.5 часа минимум. Лично аз залагам и повече. Лична препоръка, иначе ти решаваш.

Ами при положение , че имаш принтирана бордна карта и си единствено с ръчен багаж отиваш директно на секюрити контрол и влизаш в гейта :)

40-50 мин. преди часа на полета е достатъчно , но ако искаш може и часове по-рано да си там. Няма смисъл.

 

От летища като Лондон е по-различно и ти точно чудесно го знаеш :) Една детайлна security проверка, плюс гейт с вътрешно влакче 15-20 минути и накрая тичаш. Кому е нужно :) Отделно транспорта до самото летище... 

Връзка към мнение

О, сега виждам, че до момента не съм написала дестинацията. Ами....класика.....Рим :)

Миналата година го посетих за първи път /с националния превозвач - с всичките му екстри, и нощувки в хотел, всичко организирано от тур. агенция/.

Понеже се присъединих към вас, за което много се радвам, това ще бъде първото ми самостоятелно организирано пътуване :thankyou:

Разбира се, поне за мен, свързано с хиляди въпроси и притеснения.

Докато бях в Рим видях, че наистина е лесен за самоорганизиране и за това реших да опитам сама да се справя този път. Сега, след като купих самолетните билети следва избора на хотел. :wacko:

Видях, че най-удачния начин е да бъде хотел в близост до гара Термини. Миналата година бяхме в хотел на 15-20 мин. път с автобус от гара Термини, вечно претъпкан, движещ се на странни интервали... Но това вече не е по тази тема.

 

А по темата - от написаното от вас стигнах до извода, че няма да бъде проблем да бъда 1 час по-рано на летището, а не два.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.