Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

И доколкото разбирам, (щом не е изрично указана  промяна)   - чекиран с нормални размери,  но с ограничение в теглото до 10 кг.  на цена от  8€/£. 

Вероятно си остава и стария чекиран до 20кг. на цена 25 €/£. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Тони каза:

Това тука стана като лексикон- ама пуснете направо една анкета кой го устройват новите правила  и кой не- Райън сто процента ще се съобразят. 😂😂😂

Току виж при над 90% одобрение го отменили още преди да влезе в сила.

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

 

Другото което ме дразни и тук и при Wizz … и на доста други компании е третирането на ръчен багаж

Щом е "ръчен" значи си го държа с ръцете. Не го давам/не ми го взимат за да го засилят в багажното. Ако съм искал чекиран багаж - ок, ще си взема такъв.

Да, знам, че част от нискотарифните си смениха терминологията - вместо ръчен, му викат кабинен...

 

Точно така. Щом е HAND Luggage, значи.. да ти е близко до hands.

Но... хората позагубиха парички покрай стачките и сега трябва някакси да си ги наваксат.

Такса "тоалетна" и такса "яке" като нищо.. до няколко години. За всяка дреха 😄 Няма да се учудя и ако за всеки килограм "над нормата" искат пари.

Аз лично отдавна съм се примирил, че нискобюджетните компании показват цена за пренасяне на тялото ти от точка А до точка Б. Всичко останало се плаща

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , montepinar каза:

… нискобюджетните компании показват цена за пренасяне на тялото ти от точка А до точка Б....

От тази гледна точка … с моето тяло са на загуба.

В момента съм на диета - спирам я. Нека са на загуба. :rofl:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 15
Връзка към коментар

Имам полети в началото на октомври, значи по старите правила. Куфарчето одмах го давам за багажното, с голяма дамска чанта с фотоапарата нали ще ме пуснат на борда? Само един полет с тях имам и не помня какво беше.

Връзка към коментар

40 x 20 x 25cm - новите размери на Ryan

42 х 32 х 25cm - старите (малки) размери на Wizz

 

Лошо - не съвпадат.

И което е още по-лошо - от размерите на Ryan жените ще разберат точно колко е 20 см.

:smile:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към коментар

въобще тия размери 40 х 20 х 25 са толкова смотани, че няма накъде - дори и най-малките детски раници /с кукли нарисувани по тях/ едва се вписват в тях

Редактирано от antea
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е точно за Раянци, ама пак е по темата. Понеже купувам билети за из Колумбия, тия дни попаднах на следното нещо, в процеса на резервация и купуване при някоя от тяхните НТА:

Приоритетно качване - 6 долара / не съм сигурна за цената, дали беше точно 6/.

Приоритетно слизане- 6 долара.

Така че, е въпрос на време и за това да заискат пари два пъти...

Или пък - качване с ръчен, слизане с ръчен - на отделни цени.:sarcastic_hand:

Ако искаш, да си с багаж и на слизане, пак таксичка.

Редактирано от AlexandraKo
  • Шок 1
  • Смея се 18
Връзка към коментар

Нещата отиват там, където са Spirit и Frontier - personal item е безплатен, чекираният багаж е по-евтин от ръчния. Хубавото е, че така багажниците в салона стават почти празни, не се налага да прибирате чанти под седалката пред вас, ...

Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

 

Или пък - качване с ръчен, слизане с ръчен - на отделни цени.:sarcastic_hand:

Ако искаш, да си с багаж и на слизане, пак таксичка.

Ако си платиш само за качване с ръчен, а пък за слизане не платиш... какво се случва с ръчния ти багаж? 😄 Отнемат ти го принудително ли?

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , montepinar каза:

Ако си платиш само за качване с ръчен, а пък за слизане не платиш... какво се случва с ръчния ти багаж? 😄 Отнемат ти го принудително ли?

Дават го на някой , който си е платил да слезе с багаж :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 30 минути , montepinar каза:

Ако си платиш само за качване с ръчен, а пък за слизане не платиш... какво се случва с ръчния ти багаж? 😄 Отнемат ти го принудително ли?

@funnyти го е обяснила.

Напоследък, купувам места на 1-ви ред. И водя статистика, кой, колко пъти ходи до ВеЦе-то.

Има ги едни, през пет минути -чини ми се, че и на туй ще турят такса.

Абе, с една дума -възможности за скубане на драгия клиент - бол.:diablo:

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

На последния полет, след сложни маньоВЪри се отвори пилотската кабина, една девойка вардеше с разперени ръце, един от стюардите влезе там, пък излезе пилотът, ама сума ти време ме можа да се вреди за туЙлет. Един чичко се беше залостил вътре, къде 20 минути.

Ааааа, сетих се - могат го направи автомат - пускаш монета от 10 евро и ползваш 1 минута.:girl_cray2:

 

Кат мобилните оператори.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

На последния полет, след сложни маньоВЪри се отвори пилотската кабина, една девойка вардеше с разперени ръце, един от стюардите влезе там, пък излезе пилотът, ама сума ти време ме можа да се вреди за туЙлет. Един чичко се беше залостил вътре, къде 20 минути.

Ааааа, сетих се - могат го направи автомат - пускаш монета от 10 евро и ползваш 1 минута.:girl_cray2:

 

Кат мобилните оператори.

"Монета от 10 евро" ми хареса много :laugh:

Предполагам, че тази "монета" ще е жетон, който ще се продава преди гейта, срещу 10 £/€. От едната страна ще е изобразена емблемата на Ryanair,  а от другата - типичната дебилна ухилена физиономия на ирландския лисугер MO'L  с доволно вдигнат среден пръст 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Ааааа, сетих се - могат го направи автомат - пускаш монета от 10 евро и ползваш 1 минута.:girl_cray2:

 

И понеже тук започнаха да се задават въпроси какво се случва с багажа, ако не си си платил да слезеш с такъв, да помислим и какво се случва тук след изтичане на времето... :laugh1: След изтичане на времето имаш 30 секунди гратисен период да пуснеш нова банкнота или монети, след което ако не пуснеш, трябва или да излезеш, или... дупката се отваря още по-широко и ... който откъдето... :laugh1:

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 9 минути , wilks каза:

"Монета от 10 евро" ми хареса много :laugh:

Предполагам, че тази "монета" ще е жетон, който ще се продава преди гейта, срещу 10 £/€. От едната страна ще е изобразена емблемата на Ryanair,  а от другата - типичната дебилна ухилена физиономия на ирландския лисугер MO'L  с доволно вдигнат среден пръст 🙂

Емиииии, умното си е умно!🌻

Тъкмо чаках някой да рече, че няма такава монета, за да обясня, че ще се продава за 15 Е. Първата, всяка следваща ще е по -скъпа.

Връзка към коментар
преди 44 минути , wilks каза:

Предполагам, че тази "монета" ще е жетон, който ще се продава преди гейта, срещу 10 £/€.🙂

 

Не позна. 10 £/€ ще струва, ако си я купиш по време на резервирането. На летището ще струва 20 :smile:

 

И понеже тук започнаха да се задават въпроси какво се случва с багажа, ако не си си платил да слезеш с такъв, да помислим и какво се случва тук след изтичане на времето... :laugh1: След изтичане на времето имаш 30 секунди гратисен период да пуснеш нова банкнота или монети, след което ако не пуснеш, трябва или да излезеш, или... дупката се отваря още по-широко и ... който откъдето... :laugh1:

Това е много антихуманно! Предлагам, че ще се спрат на по-човешки вариант - като изтече времето, вратата се самозаключва и се задейства скритият в тавана душ, който е свързан с контейнера под тоалетната.

Редактирано от Goal & Boss
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Не, кат изтече едната минута, автоматично ти вдига гащите и отваря вратата. Който сколасал, сколасал...

 

Само тия с Приорити WC ще имат по две минути и привилегията сами да си отворят вратата.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

такса качване без багаж и слизане с багаж + wc priority са гениален резултат от днешния маркетинг брейнсторминг :yes: днес майтап, утре breaking news "за наше удобство", да не си помислите, че компанията ще спечели :acute:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

такса качване без багаж и слизане с багаж + wc priority са гениален резултат от днешния маркетинг брейнсторминг :yes: днес майтап, утре breaking news "за наше удобство", да не си помислите, че компанията ще спечели :acute:

Тия добре , че не четат, че веднага ще вземат ноу-хау -то.

Кат едното нищо.

Макар че, моите мрачни прогнози са, че не е далеч моментът, когато ще се плаща и за екипаж.

Нещо, като с бакшишите в Америка.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.