Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, aleksandrina каза:

Дете до 11 е с безплатно място + 4€ задължително за 1 възрастен. Не е необходимо (а и то няма как) да купувам място за детето. Моето е на 10 и знам със сигурност. Купувам и 1 място за съпруга ми и така всички сме с места и чекирането е отворено 60 дни преди полета. 

Какво се случва обаче с чекирането, ако не купя място за съпруга ми, а сме на една резервация?! Това беше въпроса. 

А отделно @Millenium се чуди защо трябвало да избере места-  защото едното е за 5 г. дете, а другото е за нея (или друг възрастен, ако пътува с тях). Другото дете на 12 няма място (освен, ако не е закупено). Т.е. местата, които пише, че било задължително да посочи, не са за 2-те деца, а за 5 годишното и за 1 възрастен. 

 
Passenger(s):
 
Ms MILENA YORDANOVA
Flight out: FR9968 20C,
Flight back: FR9967 19D,
Mr PAVEL YORDANOV
Flight out: FR9968 20A
Flight back: FR9967 19F
Child HRISTIYAN YORDANOV
Flight out: FR9968 20B
Flight back: FR9967 19E

И тримата сме с места, значи можем по-рано да се чекираме. Мерси много

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , dimitrov6 каза:

Получих писмо от Ryan ,че от днес и за стари резервации важат новите правила за багаж.До 14 дни може да поискам refund.

Е поне вече всичко е ясно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Получих писмо от Ryan ,че от днес и за стари резервации важат новите правила за багаж.До 14 дни може да поискам refund.

Кога е полета ?

Връзка към мнение

И мен ме уведомиха, или плащаш за ръчен багаж или ти връщат парите, какъв жест от тяхна страна! Утре може да измислят такса от 100евро или плащаш или ще ми върнат парите.. 3 човека с двупосочни полети са 48 евро за приорити.

 

По всички начини ще избягвам тази АК, то просто им стана много както и да го погледна.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Февруари до Акаба.Полетите по новите правила са след 1 ноември.

 

Оффф,непрекъснато правят промени,ако човек не ги следи непрекъснато,ще им изтърве края...

Аз пък друго се чудя.И аз имам същото писмо и полети до Акаба през февруари.Понеже за тях получих първо предупреждение за промяна на разписанието/от общо три/,което много ме устройва,че дава много възможности-да смениш датите,да поискаш възстановяване на сумата ако цените паднат или просто се откажеш да летиш,да не би като приема промяната за багажа да се окаже,че съм приела и новите дати на полетите?

Май ще взема да им пиша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделно че вчера пак смениха часовете за излитане от Акаба. Като видях мейла реших, че пак са сменили датите и ми призля, но този път само часове.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Здравейте! На 31.08 си направих резервации за отиване и връщане. Няколко пъти опитах да си запазя места само за връщането, за да можем да се чекираме по-рано в България, но ставаше само ако се купят места и за двата полета. Вие как се оправяте с това? Накрая направих отделно резервация за отиване и след това отделна резервация за връщане със запазените места. Платих с виртуална карта Виза на ДСК, получих отговор на пощата си, че резервациите са направени, но сумата в картата и днес стои само блокирана. Дали всичко е наред?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, edbloom каза:

Кога е полета ?

Странно! Аз имам на 27 септември полет до Берлин, след това на 22 октомври полет до Пафос, на следващия ден до Аман, и по същия път и обратно в БГ, а нямам никакви писма или предупреждения за нещо. Къде да проверя евентуално?

Връзка към мнение
преди 1 час, Petya каза:

Здравейте! На 31.08 си направих резервации за отиване и връщане. Няколко пъти опитах да си запазя места само за връщането, за да можем да се чекираме по-рано в България, но ставаше само ако се купят места и за двата полета. Вие как се оправяте с това? Накрая направих отделно резервация за отиване и след това отделна резервация за връщане със запазените места. Платих с виртуална карта Виза на ДСК, получих отговор на пощата си, че резервациите са направени, но сумата в картата и днес стои само блокирана. Дали всичко е наред?

Единственият начин да си платиш запазени места само за връщане, е да са на отделни резервации. Впрочем другият начин е при самото чекиране за отиване да платиш запазено място и за връщане и така да се чекираш.

Според мен няма проблем, че сумата още не е изтеглена, може да стане и по-късно, важното е, че има потвърждение за резервацията.

преди 25 минути , muchachote каза:

Странно! Аз имам на 27 септември полет до Берлин, след това на 22 октомври полет до Пафос, на следващия ден до Аман, и по същия път и обратно в БГ, а нямам никакви писма или предупреждения за нещо. Къде да проверя евентуално?

Нормално е да нямаш писма и предупреждения, защото всички посочени полети са преди 01.11.2018 г.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Извинявам се, знам че поне 1000 пъти е повтаряно, но с Раян съм много разконцентрирана...

За утрешен полет с платен чекиран куфар, освен него имам право на 2 ръчни, нали?

Като само най-малкия ще е при мен?

Връзка към мнение
преди 12 минути , noshtna_ptica каза:

Извинявам се, знам че поне 1000 пъти е повтаряно, но с Раян съм много разконцентрирана...

За утрешен полет с платен чекиран куфар, освен него имам право на 2 ръчни, нали?

Като само най-малкия ще е при мен?

Точно така.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 1.09.2018 г. в 7:38, dimitrov6 каза:

Получих писмо от Ryan ,че от днес и за стари резервации важат новите правила за багаж.До 14 дни може да поискам refund.

Аз съм объркан, нали от 1 ноември? Аз имам 3 полета през септември и 3 през октомври и нямам никакви писма

Връзка към мнение
преди 20 минути , stormbringer каза:

Аз съм объркан, нали от 1 ноември? Аз имам 3 полета през септември и 3 през октомври и нямам никакви писма

Да,след първи ноември.Явно съм го написал неясно.За резервации преди 1.9 може да се иска възстановяване,ако не сте съгласни.Аз поисках за полетите ми до Акаба.

Връзка към мнение

Здравейте,

на какъв номер звъните за да се свържите с тях? Преместиха ми един полет с 24 часа и трябваше или да се съглася или да ми върнат парите. Последвах линка за връщане на пари тъй като новата дата не ми върши работа, но вчера получих пак писмо за промяната, а уж всичко си написах ок, та искам да се чуем, а не да си пишем.

Връзка към мнение

Ryan пуснаха лятно  разписание за Бургас до Краков и Варшава. Или не са изчистили предното,  защото има само дати,  но не дава възможност за резервация. Може бъг да е. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Millenium каза:

Проблем ли е, ако билетите за полет с Райън са платени от лице, което не е от пътуващите? И трябва ли да се представя копие от картата или нещо друго?

Не

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Jorro каза:

Уникална промоция, все едно съм спечелил милион от тото 2 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.