Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Гледам,че има евтини полети до Акаба през декември.Чудим се дали да не пътуваме тогава.За там имаме  закупени билети още от пускането на разписанието.След като смениха дните на полетите,изпратиха първо писмо за промяна,на което аз не съм приела новите дати.Сега,ако реша да изискам възстановяване на сумата,как трябва да действам.Виждам,че има линк за това във въпросното писмо.От там ли?После какво следва?Ще ме уведомят ли или да си следя сметката?Рядко ползваме Раян,а промени не сме правили никога.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Millenium каза:

Или пък нее, навсякъде пише за резервации преди 31.08, ами тези които са букнали точно на 31.08?

И аз съм от 31.08, засега не съм получила подарък в пощата.

Някой да е получил вече?

Връзка към мнение

Ще се похваля непременно 😀

В списъка на избраниците сме 😀

Who Booked On/Before 31 August 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Ще се похваля непременно 😀

В списъка на избраниците сме 😀

Who Booked On/Before 31 August 

Току що получих  писмо от Раян за багажа. Доволен съм. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, cybersimo каза:

Уникална промоция, все едно съм спечелил милион от тото 2 😄

Това не е промоция, а чудесен и напълно резонен жест на компенсация от тяхна страна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре де нещо не ми е ясно пак 😁  уж новите правила са за полети след ноември месец, а какво означава и за резервации след 1-ви септември? Ако си направя резервация сега септември и пътувам септември ще съм по старите правила понеже пътувам преди ноевмри, а резервацията като е след 1-ви септември излиза по новите?!

Връзка към мнение

Накратко: Казаха от 1 ноември - нови правила,
но ако резервирате преди 1 септември (полети след 1 ноември) важат старите правила
после казаха - резервации преди, след 1 септември - все важат новите правила
накрая - томбола - честито!, защото сте резервирали преди 1 септември ще се възползвате от старите правила

 

абе .......

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Значи за полети след 1-ви ноември важат новите правила не знам това "резервации след 1-ви семтември" защо е написано въобще:

 

Симулирах резервация на полет преди ноември само с малък багаж и си е по старите правила, където се казва,че ако нося втора чанта то тя ще иде в багажното без такса

 

 

                                viber image.jpg

 

След това и резервация след 1-ви ноември пак само с малък багаж и вече се казва,че ако нося втора чанта ще иде в багажното срещу такса:

 

                                          viber image1.jpg

 

От където се стига до извода,че няма значение дали е преди или след 1-ви септември резервацията, а има значение кога е полета!

Някой да ме поправи ако греша.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Нормално е всички закупили билети, преди да обявят новите правила, да летят по старите, все пак са ЗАКУПИЛИ услуга при определени условия. 
Преди години, като Уиз направиха платен "големия" ръчен багаж, се летеше с безплатен, ако си резервирал преди да измислят тази глупост. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , stormbringer каза:

все пак са ЗАКУПИЛИ услуга при определени условия

жалко, че това правило не важи при Booking.com 😄

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , stormbringer каза:

Нормално е всички закупили билети, преди да обявят новите правила, да летят по старите, все пак са ЗАКУПИЛИ услуга при определени условия. 
Преди години, като Уиз направиха платен "големия" ръчен багаж, се летеше с безплатен, ако си резервирал преди да измислят тази глупост. 

 Добре ами аз сега като си взех билети за полет семпември и са закупени онзи ден (т.с. след въведението на правилата) съм по старите ли след като полета е преди ноември?!

Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

 Добре ами аз сега като си взех билети за полет семпември и са закупени онзи ден (т.с. след въведението на правилата) съм по старите ли след като полета е преди ноември?!

Те правилата влизат от ноември, преди това няма значение. 

Въпросът беше, дали тези, които са взели билети по старите правила, но за полет след 01.11 ще са прецакани да доплащат или да им връщат парите за полета. 

Връзка към мнение
преди 35 минути , Ivko каза:

Значи за полети след 1-ви ноември важат новите правила не знам това "резервации след 1-ви семтември" защо е написано въобще:

 

...........

 

От където се стига до извода,че няма значение дали е преди или след 1-ви септември резервацията, а има значение кога е полета!

Някой да ме поправи ако греша.

"Hoвaтa пoлитиĸa влизa в cилa oт 1 нoeмвpи, нo вaжи зa peзepвaции нaпpaвeни oт 1 ceптeмвpи. Зa peзepвaции пpeди тaзи дaтa щe вaжaт дoceгaшнитe пpaвилa."

Ето е и новината от 23 август и прословутото "резервации" след 1 септември: https://money.bg/business/ryanair-vavezhda-taksa-za-golemiya-rachen-bagazh.html

Няма как да симулираш резервация преди 1 септември в момента ... просто защото сме 7 септември .....

Редактирано от temporary
Връзка към мнение
преди 10 минути , Ivko каза:

 Добре ами аз сега като си взех билети за полет семпември и са закупени онзи ден (т.с. след въведението на правилата) съм по старите ли след като полета е преди ноември?!

Отговорът е ДА - всичко преди ноември е по старите правила.

 

"Логическото разклонение" идваще чак след "условието" полета да е след 1 ноември .....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , temporary каза:

Няма как да симулираш резервация преди 1 септември в момента ... просто защото сме 7 септември .....

 Да аз направих резервация сега септември и ще пътувам семпември т.с. преди 1-ви ноември и значи ще съм по старите правила понеже,като си вземах билети имаше опция само за приорити нямаше опция за 10кг чекиран.

преди 3 минути , temporary каза:

Отговорът е ДА - всичко преди ноември е по старите правила.

 

"Логическото разклонение" идваще чак след "условието" полета да е след 1 ноември .....

 Да най-после ми стана ясно 😄 Ако имам полет след ноември, но съм си взел билета преди семпември ще съм по старите правила, а ако си взема билет сега след септември и пътувам след ноември съм по новите 🙃 ами просто това "преди/след 1-ви септември" ме обърква.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

По щедри са отколкото може да се очаква. Получих неочакван подарък.

Бях купила билет преди новите правила, но с излизането на правилата си купих и приорити, тъй като имах нужда от багаж. Е сега, Раян ми прави подърък!

 

Dear .............., 

Our Cabin Bag Policy has changed.

As you booked (.....................) prior to the announcement of our new Cabin Bag Policy, and subsequently added Priority & 2 Cabin Bags to your booking, we will now give you this Priority & 2 Cabin Bags service free of charge. We've refunded you the fee paid in relation to this product. This will be returned to the funding source used to make this booking within the next 7 working days. 

Priority & 2 Cabin Bags allows you to avail of the Priority queue and bring 2 bags into the cabin, 1 which must fit under the seat in front of you and the other (max 10kg, a small wheelie bag) which can be stored in the overhead locker. 

Enjoy your trip.

Ryanair Customer Service
  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.