Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 21.07.2017 г. в 8:49, zzxxcc каза:

Не е проблемът в пощата. От известно време не се получават потвържденията на имейл, когато резервацията се прави през сайта на български. Ако ви трябват имейли с потвърждения, а те трябват може би най-вече за счетоводни цели, трябва да резервирате през сайта на английски - www.ryanair.com/gb/en. Веднага след резервация пристига "Ryanair Travel Itinerary".

И аз не поличих потвърждение на пощата, съпругът ми ще пътува един ден по-късно, взех билетът веднага след моя и имам потвърждание за неговия полет на пощата. Билетите съм ги вземала през немската версия.

Всичко с резервацията мина по един и същи начин, имейлът е същият, кредитната карта...Много странно.

Уж в акаунта имам потвърждение за моя полет. Дано да няма изненади. Идеи?

Връзка към коментар
преди 10 часа, randi каза:

UAI си анулираха всички полети още преди няколко седмици.... Също така Windrose, които в момента летят всеки ден от Киев, прекратяват края на март.

Има един интересен нюанс относно новите 5 полета на Раян от Киев, за който едва ли щях да информирам, ако не беше прясната новина за анулираните полети на UAI.  В преговорите е участвал и президентът на Украйна. Твърде е възможно Ryanair да са си договорили разчистване на пазара. Линк: https://www.avianews.com/ukraine/2018/11/19/wizzair_ryanair_president/

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , epetkov каза:

Има един интересен нюанс относно новите 5 полета на Раян от Киев, за който едва ли щях да информирам, ако не беше прясната новина за анулираните полети на UAI.  В преговорите е участвал и президентът на Украйна. Твърде е възможно Ryanair да са си договорили разчистване на пазара. Линк: https://www.avianews.com/ukraine/2018/11/19/wizzair_ryanair_president/

Както се вижда, в представлението участват и Wizz. Така че не е много сигурно какво е твърде вероятно и какво не е. Украйна търси отваряне към Западна Европа и към ЕС, а какъв по-добър начин за това от нискотарифни авиокомпании, които да са по джоба на повече хора. Може зад това да стои предстоящо падане на визите за украинците, никой не знае. А може и UAI от своя страна да получат ниша някъде другаде (дотрябвал им е българският пазар, ако питаш мен).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Goal & Boss каза:

Както се вижда, в представлението участват и Wizz. Така че не е много сигурно какво е твърде вероятно и какво не е. Украйна търси отваряне към Западна Европа и към ЕС, а какъв по-добър начин за това от нискотарифни авиокомпании, които да са по джоба на повече хора. Може зад това да стои предстоящо падане на визите за украинците, никой не знае. А може и UAI от своя страна да получат ниша някъде другаде (дотрябвал им е българският пазар, ако питаш мен).

Сори за офтопика... ама и на нас са ни "дотрябвали" UIA и/или Windrose 🙂 Цените до Киев на Windrose бяха потресаващи. UIA иначе понякога имат нелоши цени от Киев, но ще си правим дотам евтина връзка с Ryan и готово. Важното е някой да лети линията евтино, пък честно казано кой точно ще е - все тая.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Пускат 13 линии до Севия.

Стигането до този град, ще стане по-лесено и за нас.

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/ryanair-announces-13-new-routes-tofrom-seville/

От Севия с автобус за 20 евро се стига до Фаро. 🙂 

Може и с влак.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 20 часа, Таньо каза:

От Севия с автобус за 20 евро се стига до Фаро.

Никак   не ми е  магеланско пътуването от Севиля до Фаро за 20 евро 🤑. От Севиля до летището на Фаро пътува Flixbus. Оттам до центъра на града с автобус 14 или 16 за 1 евро е далеч по-приемливо.

 

Screenshot_20181124-121852_Samsung Internet.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Летим утре до Берлин 2 души. Имам 1 приорити, което взех, заради багажа. Може ли куфарчето (втората чанта) по мое желание да се чекира и да не го нося на борда? Тоест да взема примерно течности в него? Има ли вероятност да откажат да го вземат? Особено на полета за връщане? 

 

С Wizz преди промените ползвах този вариант.  

Връзка към коментар
17 minutes ago, Natalida said:

Летим утре до Берлин 2 души. Имам 1 приорити, което взех, заради багажа. Може ли куфарчето (втората чанта) по мое желание да се чекира и да не го нося на борда? Тоест да взема примерно течности в него? Има ли вероятност да откажат да го вземат? Особено на полета за връщане? 

 

С Wizz преди промените ползвах този вариант.  

До края на месеца може да отидете на изхода с двете чанти и ще ви чекират там куфарчето без наказателна такса. Ако отидете да питате на чек ин гишето ще платите 20 евро 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

До края на месеца може да отидете на изхода с двете чанти и ще ви чекират там куфарчето без наказателна такса. Ако отидете да питате на чек ин гишето ще платите 20 евро 🙂

Не разбрах защо да плащаме наказателна такса - тоест трябва да се плати, ако искаме да го оставим на гишето, въпреки че съм платила приорити, с което мога да го взема на борда? Ако не става да го оставя, по-скоро няма да слагам течности и ще си го вземем на борда. Правилно ли съм разбрала? 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Edem каза:

Може ли модерато да намали малко закачените постове отгоре - налага се да ги превъртаме на всяка страница, а 2 от тях не са и актуални.

Кои не са актуални, да ги махна? Не следя внимателно Райън

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Кои не са актуални, да ги махна? Не следя внимателно Райън

Първото от zzxxcc - мейлите си идват вече.

Третото от Ivko, също - пояснява основно междинния период между старите и новите правила, а новите са в сила вече почти месец, би трябвало всички да са наясно вече.

 

Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, Natalida said:

Не разбрах защо да плащаме наказателна такса - тоест трябва да се плати, ако искаме да го оставим на гишето, въпреки че съм платила приорити, с което мога да го взема на борда? Ако не става да го оставя, по-скоро няма да слагам течности и ще си го вземем на борда. Правилно ли съм разбрала? 

Не съм те разбрал правилно. Щом имаш приорити отиваш на гейта. Почти 100% съм сигурен, че ще ти откажат на чек ин , но не пречи да опиташ.

Това, което аз обясних е, ако не си платил за приорити до края на ноември може да отидеш с куфарче на гейта и да ти го чекират там без да плащаш наказателна такса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Jorro каза:

Не съм те разбрал правилно. Щом имаш приорити отиваш на гейта. Почти 100% съм сигурен, че ще ти откажат на чек ин , но не пречи да опиташ.

Това, което аз обясних е, ако не си платил за приорити до края на ноември може да отидеш с куфарче на гейта и да ти го чекират там без да плащаш наказателна такса. 

Благодаря за отговорите. Едва ли ще нося примерно течности, просто исках да знам каква е процедурата.(С Wizz с приорити така ми беше удобно, защото можех да реша според ситуацията дали да си оставя багажа или да е с мен, но последно см го правила средата на октомври - преди новите правила). Но е факт, че не би трябвало да е възможно, щом имат отделно чекиран багаж от 10кг. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.