Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 15 минути , Роми каза:

Съгласна съм напълно, че такъв тип поведение не трябва да бъде толериран. Но е много трудно да се направи нещо по време на полет. За мен проблемът е , че не са го извели с полиция след полета. Иначе по време на полета, по-добре е да се тушира скандала, а това става като по-умния отстъпи временно. но иначе - трябвало е веднага да го арестуват при кацане.

 

Това се е случило по време на бординг и е можело спокойно пътникът да бъде свален. Само че бизнес приоритетите - да не закъснее полетът и да няма финансови последици очевидно са надделели. Явно расизмът и уродливото поведение - във всяко едно негово изражение - не влиза в концепциите на бизнес-рамката на авиокомпанията.

 

Ето ТАКА е трябвало да реагира Ryanair, а не както са реагирали.

 

 

Връзка към мнение

Разбирам, Аз мислех че вече е било на пистата. При мен са сваляли човек, на полет от Амстердам за Коста Рика, през Панама сити. Там поводът беше, че беше прекалил нещо с субстанциите и буквално припадна. Последиците нистина не бяха добри- закъснение с 1,5 часа в Панама сити, изпуснати полети и т.н. Нашия не беше проблем- има доста до Сан Хосе, но имаше полети до Манаус и Сан Андрес, при които хората си преспаха в Панама сити.  

Но не разбирам логиката тук- не би трябвало да има каквито и да е финансови последици от искове, ако закъснението е било заради сваляне на пътник. А този катил заслужава затвор, а не само сваляне. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Роми каза:

…  а това става като по-умния отстъпи временно. ...

Аз с това "с по-умния отстъпва" винаги съм имал проблем.

Как един тъпак ще разбере, че е такъв - трябва някак си да му се обясни т.е. ще трябва да не му се отстъпва и да се "слезе" почти на неговото ниво, за да му стане всичко ясно.

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Тъй като мислех, че е станало по време на полет - не мисля, че огромна разправия с хвърчащи предмети по противника, е добра алтернатива (поради евентуална разхерметизация) на временното отстъпление и посрещане от полицейски служител при кацането.   

Връзка към мнение

Забелязах , че последните дати за полети Букурещ - Аман са до края на март .

Това значи ли че Раян няма да лети повече по тази дестинация подобно на София- Акаба ?

Връзка към мнение

Само едно нещо продължава да не e ясно - защо не чуваме нищо от другата страна...

Нищо не оправдава езика на въпросния пасажер.  Но само някой с много questionable morals ще започне да обижда друг човек ей така, без нищо. Не е изключено случаят да е точно такъв, разбира се...

Една авиокомпания отнесе сериозни последици заради недоглеждане на друга а/к, отказ за коопериране на пътник и превишаване на правата на служители на 3-та организация...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , akair каза:

Само едно нещо продължава да не e ясно - защо не чуваме нищо от другата страна...

Нищо не оправдава езика на въпросния пасажер.  Но само някой с много questionable morals ще започне да обижда друг човек ей така, без нищо. Не е изключено случаят да е точно такъв, разбира се...

Една авиокомпания отнесе сериозни последици заради недоглеждане на друга а/к, отказ за коопериране на пътник и превишаване на правата на служители на 3-та организация...

Аз изгледах многократно видеото, проследих и директният разговор на BBC с автора на видеото тази сутрин, също чернокож. Не е доказана никаква причина въпросният индивид да има такъв агресивен език спрямо 77-годишна чернокожа дама-инвалид. Единственият човек, който се намеси, беше млад мъж, пътник. Всички останали имаха нулево отношение. За мен лично беше смайващо как изместиха НЕЯ, а оставиха въпросният индивид сам на три седалки - за което той благодари... Аз не можах да повярвам на очите си. 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, Гост каза:

The man was filmed calling the 77 year-old victim an “ugly black bastard” and shouting “don’t talk to me in a foreign language you stupid ugly cow”.

То пък щото нали той е големият саксонски красавец... 🙂

 

Шегата настрана, случката е абсолютно отвратителна и всяка авиокомпания би трябвало да има ясна процедура за противодействие.

 

Уви, аз самият неволно съм попадал в подобна ситуация, като обаче бях в ролята на 77-годишната жертва.

 

Преди няколко месеца се качих в лондонското метро за 1 спирка. На влизане в мотрисата неволно настъпих цветнокож мъж на видима възраст 35 г, за което веднага се извиних. Той обаче почна да вика по мен, все едно го бях игнорирал, като не спря да ме обижда на висок глас и да ме нарича с всякакви епитети в стил 'бял боклук' докато не слезнах. Излишно е да споменавам за тоталната незаинтересованост на околните пътници, все едно не се случваше нищо и нас ни нямаше там.

 

Инцидентът в самолета показва подобна реакция. Ще се въздържа от коментар, но определено не ми прави добро впечатление. Нещо всички са много нервни напоследък...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

То пък щото нали той е големият саксонски красавец...

И аз исках да го кажа, ама се притеснявах да не ми се скарат 😁 

 

преди 11 минути , Георги Матеев каза:

... и всяка авиокомпания би трябвало да има ясна процедура за противодействие.

Уви, аз самият неволно съм попадал в подобна ситуация, като обаче бях в ролята на 77-годишната жертва...

Точно затова иде реч - за да не ставаме жертви, трябва да има правила. И закони. И никоя авиокомпания - или бизнес - да не е над тях. И да има съответните санкции. Както и нас да не ни интересува да си купим мега-евтин билет само, а другото около нас кучета го яли. Щото утре така може да се случи на наша майка, дъщеря, съпруга...

 

преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Нещо всички са много нервни напоследък...

Остави се... Плаши ме тази омраза - и безхаберие, но да не влизам в офтопик... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
3 hours ago, Гост said:

Аз изгледах многократно видеото, проследих и директният разговор на BBC с автора на видеото тази сутрин, също чернокож. Не е доказана никаква причина въпросният индивид да има такъв агресивен език спрямо 77-годишна чернокожа дама-инвалид. Единственият човек, който се намеси, беше млад мъж, пътник. Всички останали имаха нулево отношение. За мен лично беше смайващо как изместиха НЕЯ, а оставиха въпросният индивид сам на три седалки - за което той благодари... Аз не можах да повярвам на очите си. 

За мен поне няма значение кой с какъв цвят на кожата е в случая. Но неслучайно гледах съвсем “обрано” да постна линка. 3 страници по-назад коментирахме как а/к оставила екипажа да спи на пода. После май се оказа, че не е станало така, както изглежда на снимките.  Не твърдя, че този случай е такъв, но не изключвам напълно възможността да има част от историята, която още не е видяла бял свят. Това, разбира се не може да оправдае грубия език на пасажера.

Твърде tempting е за някои журналисти да свържат в една история ФР, расистки обиди, бял мъж, черна жена - има ли други ключови думи, които да направят историята по-интригуваща?

 

може би до 3 дни ще стане ясно, че това е цялата история, че въпросният човек съжалява и че  поведението на екипажа и другите пътници търпи подобрение...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Добре де, как очаквате да свалят пасажер, който се е държал грубо словесно? На базата на какво - защото е невъзпитан расист? А че е трябвало да го преместят него е отделен въпрос. Щеше да ги улесни ако беше почнал да буйства.

Приемате нещата емоционално, но да говорим реално.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абе, то си има хора, дето си търсят кавгата или да разтоварят върху някого отрицателните си емоции.

Вчера, на връщане от Мадрид:

Купила съм авариен изход, с две седалки на ред. От едната страна сме ние и чинно сме си сложили багажа над нас. Куфарчета, ръчни чанти и якета.

От другата страна -  младеж и девойка. Те също са само двама, също на авариен . Понесли са торби, торбички, наслагани на земята около тях. Стюардът кротичко и с усмивка им обясни, че трябва всичко да се сложи в багажника и че, ако се наложи, те трябва да отворят /както и ние/, вратата на аварийния изход. Да помогнат на екипажа, ако стане нещо. Стандартните инструкции и то - на български.

Че като зяпнаха ония ми ти пътници - “ абсурд, това няма да стане, не сме длъжни и пр.”

Момчето,  пак с усмивка и кротко, започна отначало, без успех.

Еле , склониха да се сложат торбите в багажника, ама тоя над тях не стигна, та решиха да тъпчат в нашия. Там също няма място, аз станах и разместих нашите багажи, за да направя място. На което коментарът към мен беше с повишен тон: “ може да не ви е приятно, ама ще натъпча нашия багаж във вашия багажник”, на което отвърнах с  безмълвна усмивка. Ако и аз бях отговорила нещо, както не го мога - скандалът готов.И ще се хванем за гушите.

Та въпросният младеж, не успя да предизвика нито стюарда, нито нас. Амааа, много имаше желание да си го изкара на някого.

Седна недоволно, извадиха една кесия слънчоглед “Хулиган”, много подходящ за случая и три часа цъкаха и мляскаха. 

22A43709-0159-4B0D-A4EA-631FC12C679F.png.43611710ccf7a18d90824cfe1fb6cf4f.png

 

Но поне, настъпи мир.:(

  • Харесвам 5
  • Шок 5
  • Смея се 7
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Edem каза:

 

Добре де, как очаквате да свалят пасажер, който се е държал грубо словесно? На базата на какво...

Това дали е достатъчно?

Цитат

 Конвенцията за защита на правата на човека и основните свободи

 

Член 21 от Хартата е със заглавие „Недискриминация“. Параграф 1 от него гласи:

„Забранена е всяка форма на дискриминация, основана по-специално на пол, раса, цвят на кожата, етнически или социален произход, генетични характеристики, език, религия или убеждения, политически или други мнения, принадлежност към национално малцинство, имотно състояние, рождение, увреждане, възраст или сексуална ориентация“.

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , chandni каза:

Това дали е достатъчно?

Не.

Това е достатъчно за възбуждане на дело срещу него, но за сваляне от самолета - не. Щото и той има някакви права, платил си е билет, не буйства и не застрашава безопасността на никого.

А, както знаем, two wrongs don't make a right.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , Goal & Boss каза:

Не.

Това е достатъчно за възбуждане на дело срещу него, но за сваляне от самолета - не. Щото и той има някакви права, платил си е билет, не буйства и не застрашава безопасността на никого.

А, както знаем, two wrongs don't make a right.

Не знам... Не съм юрист, ама щом за една цигара могат да те арестуват, все си мисля, че таква брутална проява на дискриминация би трябвало да е не по-малко наказуема.... А аз доколкото разбрах, той си е слязъл от самолета и никой не го е закачил... Да не говорим, че от видеото се виждаше и че посяга на жената и единствено реакцията на момчето от задния ред предотврати и физическа атака, освен вербалната.

Връзка към мнение

Добре де, май пак само от едната страна се гледа.

Всички сме/сте единодушни, че 77 годишния англичанин е невъзпитан, груб и е трябвало дори да го свалят от самолета.

Никой обаче не каза, че е трябвало да свалят 35 годишния чернокож, който е обиждал през цялото време  @Георги Матеев в метрото, хем евентуалното му свалянето от метрото няма да е с тежки последици както едно сваляне от самолет.

Само аз ли виждам двойния стандарт?

Аз лично се подписвам с две ръце, че като цяло чернокожите са по-големи расисите от белите, имал съм колеги, познати и т.н. и те сами си го признават.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В края на новината се казва следното от което се разбира,че няма потвръждение от авиокомпанията за спиране: 

Цитат

На "Летище Бургас" знаят само, че полети през зимата няма да бъдат изпълнявани от ирланската авиокомпания. От "Ryanair" не са ги информирали за намеренията си да затворят базата тук.

 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.