Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 12.09.2018 г. в 13:39, Ivko каза:

 Да и аз така мисля, но ще летя на 22-ри сутринта този месец когато са точно почивните дни и може да има движение зависи колко полета ще има в 7 сутринта

Освен всичко друго, в почивни и празнични дни градският транспорт е по- разреден. Имай го и това 

Връзка към коментар
преди 17 часа, iampetko каза:

Какъв е най-добрия вариант да се презастроховам от закъснение или промяна на полет, тъй като специално с раян малко ме е шубе. Kiwi, Opodo?

Най-добрият вариант и единствения приемлив за мен, ако ме е страх е междинна нощувка. Услугите, които уж предлагат съответните гаранции никога няма да ти покрият неудобството и разходите от пропусната връзка. Да не говорим, че основната им цел е да те удавят в общи условия, които да цитират когато дойде време за плащане. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Marisha каза:

Сега го видях в техния сайт https://www.ryanair.com/bg/bg/travel-updates/articles/reservations-system-upgrade

 

Хитри са 7 Ноември - точно, когато има форумна сбирка, без сайт 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Историята със служителите, които "спаха" на летището в Испания има развръзка:

https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/11/07/3341591_raiuner_uvolni_shestima_slujiteli_zaradi_falshiva/?ref=home_layer2

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Нали нагласят сайта вчера и днес. Утре може да се появят и от април.

В момента има 2 "супер оферти" от София- до Милано Малпенса от 132,59€ еднопосочно и до Лондон Станстед- 256,01€ еднопосочно. 🤣

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Една новина, която ще се понрави на @Rainy. Френската държава е задържала самолет на а/к заради спор за около 525000 евро. Самолетът ще остане в Бордо докато от а/к преведат сумата във Франция.

https://www.bbc.com/news/business-46152849

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има шанс, има и процедура.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Flight-Changes-And-Refunds#0-5

 

https://refundclaims.ryanair.com/?lg=EN  --> Reason for Refund Request: Death or serious illness of a customer booked to travel
 

Само не съм сигурен как стоеше въпросът с таксите - дали са възстановими или не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Възстановяват под формата на ваучер, но зависи от причините. Всички документи, които прилагате трябва да са преведени на английски. Не е нужно от преводач, аз моите сама си преведох. Първоначално бях приложила болничен лист, рецепти за лекарства и амбулаторен лист. Отказаха ми. След това им пратих и епикриза след изписването ми от болницата. Тогава ми пратиха ваучера за пълната сума. След това, за да ползвате този ваучер трябва да резервирате билет по телефонa, защото през сайта им няма такава опция.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам следното питане - регистрираната чанта на Ryan до 10 кг, няма определени размери, нали ? Четох в сайта, но не открих.

Отиването ни е с Wizz, които ми прибавиха 2 чекирани до 10 кг., а връщането е с Rayan и ми се иска да уеднаквя багажите и да взема един по-голям куфЕр.

Връзка към коментар

Аз пътуваш на 7-ми този месец и сто пъти мерихме размерите за новите изисквания, не взех приорити и на летищенто ни казаха, че има гратисен период до 1 декември остават старите размери.Ама ние и така си пътувахме добре. Може да проверите за всеки случай по тел., но така ми казаха.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , ZORI каза:

Аз пътуваш на 7-ми този месец и сто пъти мерихме размерите за новите изисквания, не взех приорити и на летищенто ни казаха, че има гратисен период до 1 декември остават старите размери.Ама ние и така си пътувахме добре. Може да проверите за всеки случай по тел., но така ми казаха.

  

Искаш да кажеш че може да ходим с каквато раница имаме или че може да използваме все още куфари до 10кг?

Връзка към коментар

ами на нас така ни казаха,че може със старите размери още до 1 декември било гратисен период. Но проверете все пак. Ние се бяхме съобразили с новите им размери, защото хиляди съобщеня получих по тел и пощата. На нашето летище така ни казаха.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз съм си взел приорити и 2 чанти ръчен багаж. Куфарът ми на колелца е с около 2 см по-широк от това, което имат като изискване. Малкият ми салонен багаж пък е стандартна раница, която не се вмества съвсем в изискванията, но е мека и може да се посгъне така, че да влезе в оразмерителя им с малко помощ от моя страна. Някой има ли представа при това положение дали може да се заядат с мен? За пръв път ще летя с Райънер, а досега с WizzAir никога не са ми мерили салонния багаж (обикновено си взимам приорити).

Връзка към коментар
преди 5 часа, TwinFreaks каза:

Аз съм си взел приорити и 2 чанти ръчен багаж. Куфарът ми на колелца е с около 2 см по-широк от това, което имат като изискване. Малкият ми салонен багаж пък е стандартна раница, която не се вмества съвсем в изискванията, но е мека и може да се посгъне така, че да влезе в оразмерителя им с малко помощ от моя страна. Някой има ли представа при това положение дали може да се заядат с мен? За пръв път ще летя с Райънер, а досега с WizzAir никога не са ми мерили салонния багаж (обикновено си взимам приорити).

Никой не може да даде гаранция, че чанта/куфар, които не отговарят на посочените размери ще минат. Отговорността си е ваша.

Рядко мерят багаж, но все пак се случва. Още повече техните нови кошарки за мерене са доста странни и набутване е малко възможно.

Връзка към коментар
преди 6 часа, TwinFreaks каза:

Аз съм си взел приорити и 2 чанти ръчен багаж. Куфарът ми на колелца е с около 2 см по-широк от това, което имат като изискване. Малкият ми салонен багаж пък е стандартна раница, която не се вмества съвсем в изискванията, но е мека и може да се посгъне така, че да влезе в оразмерителя им с малко помощ от моя страна. Някой има ли представа при това положение дали може да се заядат с мен? За пръв път ще летя с Райънер, а досега с WizzAir никога не са ми мерили салонния багаж (обикновено си взимам приорити).

Преди седмица на Лутън десетки изгоряха с 19 паунда при полети с Уиз. Кой от незнание, кой от друго, но ги гърмяха наред, като искаха от пътниците да си пъхат чантите  в кафезите и който не успееше, го пращаха да плаща горепосчената сума.

 

Ако се кара на късмет, рано или късно се плаща, просто трябва да си готов, че това може да стане по всяко време.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 8.11.2018 г. в 9:18, bad kid каза:

Заредили са Ханя от юни ,по 32 евро на посока са най-евтините, които виждам

даа, и то от софийската база. О-в Крит е супер (като изключим земетресенията), има хубави плажове 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес питах на гишето на Суиспорт на Т2 в София, които обслужват полетите на Раянер. Казаха ми, че инструкцията, която са им "спуснали" е , ако някой отиде на гейта директно с 2 бр. багаж (както е по старите правила) до края на месеца ( заради гратисния период) ще  холднат куфара ви безплатно. Ако обаче отидете на чек ин да попитате или по друга причина ще ви накарат да си платите. Това са им инструкциите. Според жената са за всички летища, но има много агенти, които не са запознати и може би ще се наложи лека разправия да си знаете 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже, колко дни предварително е безплатното чекиране при Райън, ако отиването и връщането са на един билет.  Става въпрос кога мога да си чекирам връщането, или ще се наложи да си купувам място?

И с какви размери последно е безплатния багаж?

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.